Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 156
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Mrukar »

Czy ktoś korzystał z koszulek Sloyca Universal (58x88) w przypadku Wyprawy do El Dorado? Wymiary niby są na styk, ale obawiam się że może być za ciasno/krótko.
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Olesław »

nidhog pisze: 17 maja 2022, 22:49
lisek2000 pisze: 17 maja 2022, 22:28
Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
U mnie leżą w Paladin Kai - jak się ogarnę po wyjeździe to wrzucę zdjęcie, chyba że mnie @nidhog uprzedzi :)
Pewni, że uprzedzę :p
Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
Paladin Kai w spoilerze.
Spoiler:
Też właśnie zamówiłem zestaw paladinów do Tiny Epic Dungeons. Teraz wyzwaniem będzie upakowanie tego wszystkiego razem z meplami bossów. Na szczęście ktoś na bgg już próbował więc jest to możliwe - chociaż będzie zabawa w tetris... :D
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1620
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

Olesław pisze: 04 sie 2022, 14:18
nidhog pisze: 17 maja 2022, 22:49
lisek2000 pisze: 17 maja 2022, 22:28
U mnie leżą w Paladin Kai - jak się ogarnę po wyjeździe to wrzucę zdjęcie, chyba że mnie @nidhog uprzedzi :)
Pewni, że uprzedzę :p
Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
Paladin Kai w spoilerze.
Spoiler:
Też właśnie zamówiłem zestaw paladinów do Tiny Epic Dungeons. Teraz wyzwaniem będzie upakowanie tego wszystkiego razem z meplami bossów. Na szczęście ktoś na bgg już próbował więc jest to możliwe - chociaż będzie zabawa w tetris... :D
Jeśli masz też stories to wchodzi. Nawet z bohaterami w koszulkach
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Olesław »

nidhog pisze: 04 sie 2022, 14:35 Jeśli masz też stories to wchodzi. Nawet z bohaterami w koszulkach
Tak, mam wszystko. Zastanawiam się tylko jak później zabezpieczyć figurki bohaterów bo prawdopodobnie będę je chciał malować jak jeszcze się podszkolę. Feldherr zrobił coś takiego ale słabo, że nie w oryginalnych pudełkach.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Olesław pisze: 04 sie 2022, 14:18 (...) będzie zabawa w tetris... :D
jest gra w grze. Po skończonej grze właściwej trzeba wszystko upchać do pudełeczek.
Mam zakoszulkowane wszystkie karty, a małe dodatkowo w samarkach.
Ale da się zmieścić wszystko.
Spoiler:
Feldherr zrobił coś takiego ale słabo, że nie w oryginalnych pudełkach.
Bardzo fajne to i brałbym od razu. Ale duże karty nie mieszczą się w koszulkach :(
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Olesław »

Jiloo pisze: 04 sie 2022, 15:08
Feldherr zrobił coś takiego ale słabo, że nie w oryginalnych pudełkach.
Bardzo fajne to i brałbym od razu. Ale duże karty nie mieszczą się w koszulkach :(
No i zdecydowanie za duże - z Tiny Epic robi się Medium Epic :D. Mogli to bardziej skondensować chociażby kładąc figurki na górze.
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: enrico2000 »

Mam pytanie odnośnie Waszych opinii o koszulkach na karty.

Ostatnio sporo ich kupowałem. I napisze tak.
Rebel podstawowy beznadzieja. Więcej ich nie kupie. Notorycznie się rozrywają, a do tego niemiłosiernie się kleją. To jest nie do wytrzymania.
Ostatnio zakupiłem Sloyca i Sloyca Premium.
Pierwsze dość dobrze się tasują, jednak o dziwo nie są tak przejrzyste jak pozostałe. Sloyca Premium mino, że grubsze to maja lepszą przejrzystość. Dziwne. Nie lepią się, ale trudniej się je tasuje ze względu na większą objętość.
Pozytywnie zaskoczyły mnie koszulki Portalu.
Grubość 100 micronow. Nie lepią się, solidne plus świetna przejrzystość.

Myślałem ze wyrobie sobie zdanie i na przyszłość będę wiedział co kupować jednak zastanawiam się co sądzicie o innych firmach. Które polecacie? Które warto spróbować, aby nie rozleciały się po 1 tasowaniu, nie sklejały się oraz miały jak najlepszą przejrzystość?

Na ten moment po moich doświadczeniach nr 1 to o dziwo Portal, 2 to Sloyca Premium, 3 to Sloyca oraz 4 Rebel.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Bylo już nie raz, wiec skrótowo.
– Ultra-Pro Deck Protector – szczególnie w wersji Pro Matte Clear – uwielbiam za to, że są matowe z jednej strony. Ale to tylko do kart w rozmiarze CCG
– Paladin – biorę szczególnie wszelkie inne rozmiary, ale i CCG tez biorę, bo czasem ciężko kupić UP
– Arcane Tinmen – ciut za duże, ale wole za duże AT niż jakiekolwiek Rebel ;)

Sloyki nie lubię bo jest za sztywna, źle mi się je tasuje i trzyma w dłoni. Rebel nie lubię, bo na początku za dużo wpadek mieli i już im nie zaufam. Portal nie testowałem i nie mam zamiaru – po pierwsze unikam zakupów w tej formie, po drugie nie potrzebuje koszulek kolejnego producenta. Ale słyszałem dobre opinie.

Z rzeczy których nie tykam odradzam Swan PanAsia. O ile grube (Thick) są jeszcze ok to cienkie (Thin) to klejący się badziew, który pod palcami czuje się jak celofan. Nawet darmo bym nie chciał i wrogowi bym nie sprezentował.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: karmazynowy »

Z budżetowych rozwiązań to faktycznie chyba obecnie Portal ma najlepsze koszulki.
Ewentualnie Rebel Premium są spoko, standardy to z kolei tragedia.
Sloyca znacznie się pogorszyła w ostatnich latach, Premiumy lepsze ale są absurdalnie grube.

Paladinów nie lubię, zamówiłem tego 20 paczek w ostatniej zbiorówce i koszulki z tej samej paczki mają różne rozmiary, nie wiem czy to standard u nich czy ja po prostu pechowo trafiłem ale dla mnie to je totalnie skreśla.

Najlepsza jakość bez względu na koszty to Dragon Shield Clear.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

karmazynowy pisze: 18 sie 2022, 08:06 Paladinów nie lubię, zamówiłem tego 20 paczek w ostatniej zbiorówce i koszulki z tej samej paczki mają różne rozmiary, nie wiem czy to standard u nich czy ja po prostu pechowo trafiłem ale dla mnie to je totalnie skreśla.
Jakaś wada produkcyjna ostatniej partii. Podobno bez problemu wymieniają. Ja na szczęście niw trafiłem na ten defekt, ale miałem jeszcze trochę w zapasie. A dla mnie tez różnice w rozmiarach są wadą nie do przejścia. Z tego głównie powodu odpuściłem Rebele.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

Potwierdzam - sloyci ostatnio pogorszyły się na jakości. Stały się bardziej mleczne i mniej przejrzyste. Grubość akurat mi odpowiada, ale czasami przez to ciężko upchnąć karty do pudełka. Przez swoją grubość mają jeszcze jedną wadę, rogi są dość ostre, przez co potrafią nieprzyjemne w obcowaniu.
Olesław
Posty: 194
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Olesław »

Udało się upakować TED razem z dodatkami + meple bossów. Pewnie jeszcze jakaś rezerwa do "optymalizacji" jest :D
Gorzej jak figurki pójdą do malowania bo wtedy trzeba będzie jakiś insert zmajstrować żeby je trochę zluzować.
Wszystkie karty w koszulkach Paladin.
Obrazek
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jrz8888 »

Ja mam pytanie.
Ma to dla was znaczenie czy kartę wsuwacie do koszulki górną częścią karty czy dolną? Jakoś nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałem, ale prawie wszystkie gry mam zakoszulkowane dołem karty u wyjścia koszulki.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

jrz8888 pisze: 28 sie 2022, 21:26 Ja mam pytanie.
Ma to dla was znaczenie czy kartę wsuwacie do koszulki górną częścią karty czy dolną? Jakoś nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałem, ale prawie wszystkie gry mam zakoszulkowane dołem karty u wyjścia koszulki.
Ja mam zwyczaj trzymania kart od dołu, dlatego aby zabezpieczyć dolną cześć (np. pot, krew i łzy, itp.) to przy wylocie koszulki znajduje się górna część karty. Poziome karty to już różnie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 795
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kurdzio »

jrz8888 pisze: 28 sie 2022, 21:26 Ja mam pytanie.
Ma to dla was znaczenie czy kartę wsuwacie do koszulki górną częścią karty czy dolną? Jakoś nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałem, ale prawie wszystkie gry mam zakoszulkowane dołem karty u wyjścia koszulki.
No to ja mam odwrotnie - góra karty u wyjścia koszulki, tak wydaje mi się naturalniej ;)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

U mnie zawsze otwarcie od góry. Generalnie otwory od dołu sprawiają, że kary zaczynają się wysuwać, więc to zupełnie niepraktycznie. Szczególnie w karciankach lubię bawić się kartami w ręku, tasować je, uderzać dołem kart o stół. Zaraz miałbym karty poza koszulkami – jestem stanowczo w team top loader.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2022, 22:51 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

Ja także team top, nawet nie przyszło mi do głowy, że można inaczej. :P
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 170 times
Been thanked: 113 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Urkeith »

Również team top. Odwrotnie zakoszulkowane karty to jakaś aberracja - strasznie dziwnie leżą w rękach :P
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Irr3versible »

Top - Right
Czyli gdy karta poziomo, otwarcie po prawej stronie. Nie da się inaczej ;) Irytują karty dwustronne z drukiem po krótkiej krawędzi, gdzie po odwróceniu otwarcie po lewej...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

U mnie zależy... perfect-y pakuję od góry do dołu i później w koszulkę docelową odwrotnie (tylko MTG), pozostałe od dołu do góry.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 01 wrz 2022, 12:23 U mnie zależy... perfect-y pakuję od góry do dołu i później w koszulkę docelową odwrotnie (tylko MTG)
No tak, ale przy double sleeve to inaczej nie miałoby sensu :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jrz8888 »

jrz8888 pisze: 28 sie 2022, 21:26 Ja mam pytanie.
Ma to dla was znaczenie czy kartę wsuwacie do koszulki górną częścią karty czy dolną? Jakoś nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałem, ale prawie wszystkie gry mam zakoszulkowane dołem karty u wyjścia koszulki.
Zacytuję siebie.
Moi Drodzy, pokręciło mi się strasznie. Nie wiem skąd mi się wzięło, że prawie wszędzie spód karty mam u wylotu koszulki. Tylko jedną grę tak zakoszulkowałem, jedną z pierwszych tj. Robinsona Crusoe. Gra ma tyle kart, że z czasem nie chciało mi się tego zmieniać i tak już zostało. Resztę gier mam na zasadzie góra karty u wylotu, a więc tak jak tutaj podpowiedzieliście :) Zgadzam się, że tak jest zdecydowanie lepiej.
radex99
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2022, 12:53

Re: Koszulki na karty

Post autor: radex99 »

Hej,

macie jakies doswiadczenie z protectorami zamiast koszulek ktore sa mocno sliskie? kolorowe z jednej strony a z drugiej przezroczyste np UltimateGuard Supreme DragonShield albo BlackFire ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

radex99 pisze: 08 wrz 2022, 14:39 Hej,

macie jakies doswiadczenie z protectorami zamiast koszulek ktore sa mocno sliskie? kolorowe z jednej strony a z drugiej przezroczyste np UltimateGuard Supreme DragonShield albo BlackFire ?
Ja bardzo lubię Ultra-Pro Deck Protector Pro-Matte Clear. Są przezroczyste po obu stronach ale jedna jest matowa. Są przyjemnie w dotyku i mniej śliskie na stosie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

radex99 pisze: 08 wrz 2022, 14:39 Hej,

macie jakies doswiadczenie z protectorami zamiast koszulek ktore sa mocno sliskie? kolorowe z jednej strony a z drugiej przezroczyste np UltimateGuard Supreme DragonShield albo BlackFire ?
Mam kilka talii w UG Supreme i się dobrze sprawdzają w użytkowaniu. Ale nie określiłbym ich jako śliskie. A UG Supreme UX są matowe i też są spoko.
ODPOWIEDZ