Centauri Saga

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Centauri Saga

Post autor: kompan »

Obrazek

Obrazek

Czesc,

Nie znalazlem tematu, w ktorym ktokolwiek wspomnialby na forum gre Centauri Saga ( BGG link https://goo.gl/AauUWs), wiec pozwolilem sobie zalozyc nowy watek. W skrocie jest to bardzo fajna (a przynajmniej tak wyglada i tak sie zapowiada) wariacja w stylu Mage Knight. Tym razem jednak akcja dzieje sie w kosmosie, a calosc ma wyjatkowy, bo rzadko ostatnio spotykany w grach planszowych klimat space opery. Dla wielu osob na plus mozna rowniez zaliczyc pewnie duzo mniej skomplikowane reguly :).

Zasada jest generalnie bardzo podobna. Wybierasz scenariusz oraz postac, ktora bedzie sie rozwijac w trakcie gry i 'kooperacyjnie' eksplorujesz zlozona z kafli mape probujac przy okazji wykonac zalozone zadnia. Jest takze mozliwosc zagrac w osobne scenariusze w trybie 'gracz przeciwko graczowi' jesli przy stole bedzie za slodko ;). Jak widac mozliwosci jest sporo.

Gra prezentuje sie bardzo dobrze i jest wlasnie finansowana na Kickstarterze. Co wazne i ciekawe, nie jest jakos - gra slow zamierzona ;) - kosmicznie droga (a przynajmniej jest o wiele tansza jesli porownac jej koszt do cen podobnych gier z kickstartera, czyli figurki, karty, kafle itd). Koszta wysylki tez wydaja sie byc sensowne. Podane kwoty sa w kanadyjskich dolarach. Wszystko jest 'EU friendly' czyli bez zadnych dodatkowych wydatkow, bo wysylaja z Europy.

Polecam obejrzec filmiki z przykladowa rozgrywka (zwlaszcza te od Rahdo). Wydaje sie byc bardzo plynna i mam wrazenie, ze spokojnie bedzie mozna w to grac bez ciaglego zagladania do instrukcji.

Jesli ktos lubi gry w stylu Mage Knight, ale wolalby cos mniej skomplikowanego - naprawde warto sie przyjrzec. To niestety nie bedzie hit patrzac na zainteresowanie na BGG i KS, ale bardzo prawdopodobne, ze ta gra bedzie jednym z tych niedocenionych tytulow, ktore pojawiaja sie pozniej w roznych komentarzach i wiekszosc czytajacych po czasie zaluje, ze nie dala im szansy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Centauri Saga

Post autor: Bary »

Kurcze, naprawdę fajnie to wygląda. Wiadomo coś, czy będzie ją można dostać w retail?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Centauri Saga

Post autor: Rocy7 »

Widzialem, ale jakoś nie przykulo mojej uwagi na dłużej, chyba przez to, że większość scenariuszy wymaga kooperacji.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Centauri Saga

Post autor: Bary »

Rocy7 pisze:Widzialem, ale jakoś nie przykulo mojej uwagi na dłużej, chyba przez to, że większość scenariuszy wymaga kooperacji.
Mnie właśnie to się podoba. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 577
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Centauri Saga

Post autor: miras23 »

Ja mam to Bary. A skoro prędzej czy pózniej się spotkamy, to mogę kiedyś przynieść.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Centauri Saga

Post autor: Bary »

miras23 pisze:Ja mam to Bary. A skoro prędzej czy pózniej się spotkamy, to mogę kiedyś przynieść.
Super!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Ademius
Posty: 63
Rejestracja: 12 sty 2015, 21:37
Lokalizacja: Legnica

Re: Centauri Saga

Post autor: Ademius »

Ja też mam z KS. Moim zdaniem ciekawa gra. Fakt tylko jeden scenariusz PVP, ale wystarczy. Poza tym można zawsze stworzyć własny scenariusz. Jest rozwój, ekspansja, walki. Przy tym tytuł wagi sredniej.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Centauri Saga

Post autor: pattom »

Rozumiem, że w Polsce raczej nie do kupienia ?

Jak ma się sprawa z jakością komponentów ?
ODPOWIEDZ