Gra jak Osadnicy lub Talizman ale do 50 zł dla 10 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pelczarka
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:06

Gra jak Osadnicy lub Talizman ale do 50 zł dla 10 latka

Post autor: pelczarka »

Oczywiście chodzi o prezent dla kolegi na Mikołajki. Kolega dużo u nas grał w Osadników i Talizman i teraz chciałby dostać od mojego syna grę planszową w tym stylu. Czyli odpadają mi takie tanie jak fasolki, dobble, sabotażysta itp.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Gra jak Osadnicy lub Talizman ale do 50 zł dla 10 latka

Post autor: pvdel »

Metropolia.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Gra jak Osadnicy lub Talizman ale do 50 zł dla 10 latka

Post autor: Gromb »

No to lipa za 50 PLN. pozostają małe budżetowe tytuły lub pozycje wyprzedażowe.

Mała Osada
Unita (69)
Craftsmen
Łowcy Smoków
Altaria Starcie Wymiarów
Mare Balticum
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra jak Osadnicy lub Talizman ale do 50 zł dla 10 latka

Post autor: Kin@a »

Małej osady nie warto kupować. W sumie z powyższych propozycji jedynie Metropolia jest godna polecenia (mam ją).

Lepiej kupić zwykłą Osadę - w necie są oferty ok 55zł, jeszcze jest Wyspa Skarbów, też wydawnictwa Aleksander, za ok 60zł.
Sorry, za linki do Empiku, ale zarówno Osady, jak i Wyspy Skarbów są dwie wersje (mała i normalna), oczywiście mówię o tych normalnych (kiepski pomysł wydawnictwa, by rozbijać tytuły na mniejsze i większe wydania):
http://www.empik.com/alexander-wyspa-sk ... ,zabawki-p
http://www.empik.com/alexander-osada-gr ... ,zabawki-p
Swoją drogą to chyba najtańsze wydawnictwo, nie mam nic z niego, nie wiem jak z jakością. Tytuły brzmią zachęcająco, zwłaszcza dla chłopca, nie wiem jednak, czy są to wciągające gry.
Na forum jest wątek poświęcony Osadzie, wypowiadał się w nim nawet projektant gry.

Niestety dobre gry kosztują, tak więc lepiej przemyśleć i - albo dołożyć i kupić coś, co będzie dawało frajdę, zamiast kurzyć się na półce, albo kupić coś innego, zamiast kiepskiej gry planszowej, mieszczącego się w wyżej wymienionej kwocie (jeśli jest nieprzekraczalna).
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra jak Osadnicy lub Talizman ale do 50 zł dla 10 latka

Post autor: Strzygusia »

Jest całkiem sporo gier, które można kupić za 50 PLN. Wszystko zależy od tego na ile młody jest ograny i jakie klimaty lubi. Proponuję któryś z tych tytułów:

Wilki i Owce - ok 40PLN
Serce Smoka - 50PLN
Konwój - 50PLN
Slavika: Równonoc - ok 55PLN

Gry są ładnie i solidnie wykonane, gra się w nie całkiem przyjemnie. Zasady są proste więc 10latek powinien sobie z nimi poradzić bez większych problemów.
ODPOWIEDZ