Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jujaro
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2015, 12:29

Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: jujaro »

Szukam gry (jednej bądź kilku :) do uzupełnienia kolekcji przy okazji prezentów choinkowych. Gramy głównie we trójkę (dwoje dorosłych i 10 latek ale ograny). Dobrze byłoby gdyby gra chodziła równie fajnie na 2 co na trzy i cztery osoby, była relatywnie krótka - najlepiej max do 1,5 godz.
Mamy i lubimy: TTR, Splendor, Dixit, Osadnicy NI (choć już na trzy osoby zaczyna sie dłużyć) Rummikub, Cytadela, Metropolia - to lubi głównie syn :).
Mamy ale gramy rzadko: Epoka Kamienia, Monodo, Osadnicy z Catanu, Qwirkle, Kakao, Carcassone, 7 cudów świata - to ostatnie jakoś nie chwyciło.
Mamy a jeszcze nie graliśmy: Na chwałę Rzymu, Istambuł, Przebiegłe wielbłądy - to zafoliowane chyba się pozbędę
Ostatnio graliśmy u znajomych w Baronię i nam się spodobała.
Myślałam o grze Five Tribes, Zamkach Burgundii, Terra. Generalnie nie przeszkadzają nam gry "suchary":) Gra nie musi mieć jakiegoś wielkiego klimatu - fajnie nam się gra w Rummikub. Nie lubimy gier fantasy - Small World się pozbyłam. Raczej nie podejdą nam także gry typu Colt Express - nie lubię bawić się w budowanie czegoś itp.
Jeśli macie jakieś pomysły które moglibyście podsunąć, to będę wdzięczna.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: krzyss »

Może Królestwo w Budowie?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: warlock »

Zamki Burgundii i Five Tribes są w obecnie w TOP 5 moich ulubionych gier, dla mnie to geniusz absolutny ;). Na początku nie podobał mi się wariant dwuosobowy w Five Tribes, ale po namowach użytkowników forum dałem mu szansę i stwierdziłem, że faktycznie dodaje grze jeszcze więcej głębi i taktycznego kombinowania, obecnie to chyba mój ulubiony tryb grania w tę grę ;). Przeprosiłem się z nim i przepraszam za bluźnierstwo uważania go za "wypaczony" :D

Na pewno Five Tribes jest bardziej atrakcyjna wizualnie. Ale obie gry są naprawdę znakomite - światowa liga. Jak chcesz przejrzyj sobie recenzję Zamków Burgundii na moim blogu (link w stopce).

Powiem tak - Zamki Burgundii niedługo ciężko będzie gdziekolwiek dostać. Five Tribes nigdzie się nie wybiera ze sklepów, także zawsze zdążycie je kupić ;). Zdecydowanie warto mieć oba te tytuły!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: detrytusek »

warlock pisze:Powiem tak - Zamki Burgundii niedługo ciężko będzie gdziekolwiek dostać.
Czemu? W związku z ew. polską wersją?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: warlock »

A ma być takowa? Możesz podać źródło? Nie śledzę na bieżąco planów wydawniczych ;). Patrzę po sklepach i niewiele z nich ma grę na stanie. Ale jeśli będzie polska wersja to super!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: Bea »

warlock pisze:A ma być takowa? Możesz podać źródło? Nie śledzę na bieżąco planów wydawniczych ;). Patrzę po sklepach i niewiele z nich ma grę na stanie. Ale jeśli będzie polska wersja to super!
Możesz śledzić w tym wątku. http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=38942
Wiadomość o polskim wydaniu jest niepotwierdzona na razie. Chyba jakiś przeciek ;).
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: opiklus »

Raczej polskiej edycji nie będzie. Nie ma sensu, gdyż w internecie jest polska instrukcja, zamieszczona przez polskiego wydawcę. Ponadto - Zamki to gra niezależna językowo. Do tego angielska instrukcja jest bardzo dobrze napisana.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: genek »

Może Szklany Szlak albo Gaja (nie wiem jak to chodzi na 2, ale raczej nei powinno być różnicy)
Od kiedy w colt expresie się coś buduje?
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: wujek2114 »

Gracie w podobne gry do tych które my lubimy, dlatego też myśle że Five Tribes ci się spodoba (ja tez planuje to kupić)
Polecam przetestować niegrany Istanbul bo jest na prawdę super.
Ostatnio u nas tez Shogun jest w top 3.
W planach mam też Takenoko i Black Fleet, moze Wam też się spodobają.
jujaro
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2015, 12:29

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: jujaro »

genek pisze:Może Szklany Szlak albo Gaja (nie wiem jak to chodzi na 2, ale raczej nei powinno być różnicy)
Od kiedy w colt expresie się coś buduje?
No ten pociąg w 3D jakoś mnie sam w sobie irytuje... Może nie słusznie ale nie lubię takich udziwnień w grze.
Generalnie zależy mi na czymś co będzie miało w miarę proste zasady - napisane zrozumiałym językiem i nie będzie przekombinowane w "wystroju" :).
jujaro
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2015, 12:29

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: jujaro »

wujek2114 pisze:Gracie w podobne gry do tych które my lubimy, dlatego też myśle że Five Tribes ci się spodoba (ja tez planuje to kupić)
Polecam przetestować niegrany Istanbul bo jest na prawdę super.
Ostatnio u nas tez Shogun jest w top 3.
W planach mam też Takenoko i Black Fleet, moze Wam też się spodobają.
Myślałam o Takenoko tylko zastanawiam się czy to nie jest takie infantylne? Znaczy piękne wydanie dużo ładnych elementów a po kilku rozgrywkach nudzi... Może ktoś ma to i podpowie czyy warto, bo nad tym też się właśnie zastanawiałm.
jujaro
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2015, 12:29

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: jujaro »

wujek2114 pisze:Gracie w podobne gry do tych które my lubimy, dlatego też myśle że Five Tribes ci się spodoba (ja tez planuje to kupić)
Polecam przetestować niegrany Istanbul bo jest na prawdę super.
Ostatnio u nas tez Shogun jest w top 3.
W planach mam też Takenoko i Black Fleet, moze Wam też się spodobają.
Aha nie ukrywam, że zależy mi na niezbyt długiej rozgrywce (widzę, że Shogun trwa dosyć długo) Mamy jeszcze młodsze dziecię, więc ono nie zdzierży naszego siedzenia godzinami przy stole bez niego :(. Może ktoś ma Baronię i mógłby podzielić się swoją opinią po kilku grach? Ja grałam raz i wydała mi się całkiem ciekawa (i zmieścilismy się w godzinę:)) tylko nie wiem czy daje frajdę także po kilku partiach i czy warto mieć ją w swoich zbiorach.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: warlock »

Five Tribes trwa godzinę, pod tym względem jest idealna. I zawsze ma się ochotę na drugą partię ;).
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: Gromb »

Proponuję zawrzeć znajomość z Takenoko.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: louiscyphre »

Takenoko możesz wypróbować onlone na BGA.
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Jakie gry dla średniaków 2-4 os. - gwiazdkowe prezenty

Post autor: Stan »

ja tylko proponuje nie przekreslac wielbladow :) gra jest szybka, emocjonujaca i dziala fajnie od 3os w gore :) imho czasem dobrze zagrac w cos lekkiego :)
ODPOWIEDZ