[poszukiwany] Recenzent gier w ogolnopolskiej gazecie

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

MichalStajszczak pisze:Warto dodać, że ten tekst był skierowany do Marka Penszko, który artykuły i książki o grach planszowych pisał już wtedy, gdy draco jeszcze na świecie nie było.
To by nawet było śmieszne, gdyby nie było takie żenujące. Draco dał popis arogancji. Jego wybryk uderzył nawet w postronne osoby (nieporozumienie między Olą a p. Markiem). Po lekturze komentarza Draco powstaje pytanie (w zasadzie filozoficzne?) o granicę między asertywnością a chamstwem.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze: Natomiast odpowiedź ze strony draco brzmiała zapewne tak: "Jeżeli mówi Pani, że Monopoly jest grą ekonomiczną, to znaczy, że nie ma Pani pojęcia o grach. Monopoly jest grą losową dla dzieci. Zanim napisze Pani artykuł, proszę zasięgnąć rady u osób kompetentnych"
To jest jawne pomówienie i bicie piany w sprawie o złote kalesony.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

draco pisze:To jest jawne pomówienie i bicie piany w sprawie o złote kalesony.
Złote kalesony? Draco, zbluzgałeś jeden z największych w Polsce autorytetów w kwestii rozrywek umysłowych. I to kto? Ty, niewypierzony szczyl, dopiero-co studencik, ekspedient w sklepie z miesięczną praktyką, za to uważający się za eksperta najwyższej klasy. Człowieku, lepiej zasuwaj na Łamiblog i przeproś zamiast się ciskać. Ktoś musi Ci to powiedzieć wprost, bo żadne delikatniejsze sformułowania widać nie docierają.

(oczywiście ja również rezerwuję sobie prawo uznania dowolnej Twojej odpowiedzi za bicie piany, pomówienia i złote kalesony)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Dobrze, następnym razem jeśli dowiem sie o jakiejś publikacji na temat gier planszowych, to będę zachwalał Monopoly i pisnę nic o publikacji.

Nie jednemu autorytetowi pokazałem już, że król jest nagi.

ja_n, dwa kierunki studiów już za mną. W sklepie pracuję od 5 miesięcy i już nie na stanowisku sprzedawcy. Odbyłem tysiące rozmów z najróżniejszymi graczami i daje mi to podstawę do wyciągania wniosków.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

draco pisze:Nie jednemu autorytetowi pokazałem już, że król jest nagi.
Gratuluję, tylko wrzeszcząc naokoło "Król jest nagi" sam królem nie zostaniesz. Co najwyżej błaznem.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

ja_n pisze:
draco pisze:Nie jednemu autorytetowi pokazałem już, że król jest nagi.
Gratuluję, tylko wrzeszcząc naokoło "Król jest nagi" sam królem nie zostaniesz. Co najwyżej błaznem.
Zawsze chciałem być błaznem z wszystkimi tego konsekwencjami. Dziękuję za zrozumienie.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Wiesz co, nie wypada Cię pouczać, więc nie będę pouczał. Królów też nie wypada pouczać. Wiele rzeczy nie wypada. Nie wypada też przemądrzale, publicznie i na głos myśleć, że lepsza jest dyskusja zamiast pouczania, choć z dyskusji zawsze wynikają jakieś wnioski, a z autorytatywnych stwierdzeń nie. Ale napiszę to ku pożytkowi całej społeczności graczy :P
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9447
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

draco napisał:
Dobrze, następnym razem jeśli dowiem sie o jakiejś publikacji na temat gier planszowych, to będę zachwalał Monopoly i pisnę nic o publikacji.
Zabieram zabawki i idę na swoje podwórko ...

draco: nikt nie oczekuje od Ciebie, byś stał się apologetą Monopoly. Ale nie powinieneś też tej gry całkiem mieszać z błotem.
Wyobraźmy sobie taką sytuację. Pani redaktor zapisała sobie uzyskane od draco informacje na temat Osadników i rozmawia z fanatycznym miłośnikiem gier strategicznych, który oczywiście informuje ją, że Osadnicy to nie jest żadna poważna gra, tylko "zabawa klocuszkami przeznaczona dla małych dziewczynek". Po czym spotyka kolejnego wyznawcę growej monokultury, który z kolei mówi, że wszystkie współczesne gry mozna potłuc o kant śmietnika, bo jedyną dobrą grą jest Magia i miecz. Jeszcze rozmowa z szachistą, scrabblistą oraz specem od Jungle Speeda i można śmiało napisać, że "gry planszowe integrują społeczeństwo" :D

draco napisał:
Nie jednemu autorytetowi pokazałem już, że król jest nagi.
Nie wiem, co komu i jak pokazałeś. Wiem tylko, że lubisz wygłaszać kategoryczne opinie nie poparte żadnymi dowodami. Tak było chociażby w przypadku filmów Rebela, którym zarzuciłeś "podstawowe błędy w technice sprzedaży" ale mimo nalegań kilku osób, nie napisałeś, jakie to były błędy. A ja wcale nie jestem pewien, czy tak znakomicie opanowałeś sztukę sprzedaży, żeby krytykować innych. I nie jestem w tym poglądzie odosobniony, o czym świadczą komentarze jaxa i przede wszystkim Omara
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9447
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

draco napisał:
Efekt całego zamieszania z Polska The Times jest taki, że artykuł o planszówkach ukaże się w gazecie 16 grudnia.
Czy ktoś wie, czy ten artykuł rzeczywiście się ukazał?
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:draco napisał:
Efekt całego zamieszania z Polska The Times jest taki, że artykuł o planszówkach ukaże się w gazecie 16 grudnia.
Czy ktoś wie, czy ten artykuł rzeczywiście się ukazał?
Ukazał się w wydaniu łykendowym 15-16 grudnia w kolorowym dodatku na stronach 24-26. Zaproponowanych jest sporo gier i dowiedziałem się z niego, że w Osadnikach buduje się mosty (sic!). Nie wiem, czy tylko ja mam takie szczęscie, że dziennikarze najpierw nie słuchają, a potem wypisują bzdury, czy to ich stała tendencja. Na szczęście napisano, że tylko pomagałem w wybieraniu gier. A drobna reklama sklepu zwiększyła popyt.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9447
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

A nie przyszedł do Graala jakiś klient z reklamacją, że w jego egzemplarzu Osadników nie ma elementów do budowy mostów? :D
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

draco pisze:Nie wiem, czy tylko ja mam takie szczęscie, że dziennikarze najpierw nie słuchają, a potem wypisują bzdury, czy to ich stała tendencja.
Bardzo często jest tak, że gdy się na czymś o czym czytamy nie znamy to artykuł robi wrażenie wielce uczonego ale gdy mamy o tym jakieś pojęcie to dostrzegamy wiele, delikatnie mówiąc, nieścisłości.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

mst pisze:
draco pisze:Nie wiem, czy tylko ja mam takie szczęscie, że dziennikarze najpierw nie słuchają, a potem wypisują bzdury, czy to ich stała tendencja.
Bardzo często jest tak, że gdy się na czymś o czym czytamy nie znamy to artykuł robi wrażenie wielce uczonego ale gdy mamy o tym jakieś pojęcie to dostrzegamy wiele, delikatnie mówiąc, nieścisłości.
Skoro jednak szukali w srodowisku... Dlaczego nie wzieli kogos od nas? Chyba ze wzieli, a czlowiek po prostu pisal o dodatku, o ktorym jeszcze nie wiemy;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

aswiech pisze:Chyba ze wzieli, a czlowiek po prostu pisal o dodatku, o ktorym jeszcze nie wiemy;)
o dodatku pod tytułem Mosty i Wierze ("wierzę, że te drewienka, które mi maniacy planszówkowi pokazywali to były mosty a nie tunele") :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ