Gra z klimatem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Gra z klimatem

Post autor: arracan »

Witam

Na samym początku stycznia mam urodziny i chciałbym sprawić sobie prezent. Na pierwszym miejscu mojej wishlisty urodzinowej jest Ghost Stories, ale chciałbym kupic coś jeszcze, coś wiekszego ;)
Zależy mi głównie na grach z klimatem, przygodowych, ewentualnie dobrych strategiach, bo euro gier to ci u nas dostatek.
Sam zastanawiam się nad:
Magia i Myszy (zwłaszcza jako miłośnik Mysiej Straży ;) )
Star Wars Imperium Atakuje (kocham SW, ale ponad 300 zł mnie trochę odstrasza. warto?)

Co jeszcze Wam ciekawego przychodzi do głowy? Fantasy, sci-fi, to nie ma znaczenia akurat :) Dobre działanie na 2 os. byłoby dodatkowym atutem, ale nie jest cechą konieczną. I chciałbym jednak nie wydać więcej niż 250-300 zł. No i moim współgracze nie marudzą na kooporecję, więc jak najbardziej wziąłbym pod rozwagę.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: Dellas »

To co mogę polecić z większych lub epickich gier klimatycznych:
- Magia i Myszy - ta gra to czysty klimat. Kooperacja od 1-4 graczy. Jest to jednak raczej gra familijna, co nie oznacza że łatwa. Ale mój 5 letni syn ją uwielbia (zwłaszcza Maginosa).
- Wojna o Pierścień - pięknie wykonana, epicka strategią w świecie Śródziemia, gdzie można toczyć zmagania na całym teatrze II Wojny o Pierścień.
- Middle-Earth Quest - przygodówka, gdzie jeden gracz gra Sauronem a reszta bohaterów stara się nie dopuścić do dominacji Czarnego Władcy w Śródziemiu.
- Chaos w Starym Świecie - jeśli lubisz gry konfrontacyjne i świat Warhammera, to wojny Bogów Chaosu mogą się Tobie spodobać.
- Battlestar Galactica - gra kooperacyjna z motywem zdrajcy - dla fanów serialu wręcz pozycja obowiązkowa. Czu w tej grze klimat paranoi i podejrzeń - kto jest zdrajcą Cylonem...
- Robinosn Cruzoe - jak lubisz klimaty bezludnej lub nawiedzonej wyspy, gdzie kilka osób (lub sam) musisz stoczyć walkę z żywiołami - to idealny temat. Takie euro w dobrym klimacie.
- Kupcy i Korsarze - to najbardziej klimatyczna gra piracka w jaką grałem.
- Xcom - świetnie odwzorowany klimat kultowej gry xcom. Bardzo udana kooperacja
- Fury of Dracula - 4 badaczy poszukuje Drakuli uciekającym po całej Europie.
- Pan Lodowego Ogrodu - świetnie odwzorowany świat i klimat Sagi Grzędowicza
- Martwa Zima - udane przeniesienie klimatu serialu Walking Dead
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: pendzik »

Jak do 300 zł z klimatem to SW:IA możesz odpuścić, bo podmiana żetonów na figsy nie zmieści się w budżecie. Jak w tych pieniądzach i z klimatem to mi się kojarzy:
- Warhammer Quest - mi tu klimat z kart wycieka, ale jestem skażony młotkiem,
- Mistfall - dla mnie sama mechanika jest klimatyczna, a dla niektórych to suchar
- Martwa Zima - ale na 2 osoby to będzie chyba lekka kicha.
W sumie klimat to dla każdego coś innego - dla mnie strasznie klimatyczne jest Heroes of Normandie, a dla niektórych to może być przestawianie kartoników piechoty i czołgów i rzucanie kostkami :D.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: TV3 »

Robinson.
Klimat cieknie i z rozgrywki, i z planszy, i komponentów. W zasadzie dopiero z tego forum dowiedziałem się, że to niby takie euro. Chyba rzeczywiście. W trakcie gry nie zauważyłem tego. Przez klimat :).

Listy z Whitechapel.
Hmmm... czy ta gra ma klimat... Wielka mapa wiktoriańskiej dzielnicy Londynu, karty z przedrukowanymi, oryginalnymi listami, napisanymi ręką jednego z najbardziej znanych zabójców w historii, zaszczucie uciekającego, obława... Taakk... te i inne elementy sprawiają, że owszem, wg mnie gra ma klimat.

Eldritch horror.
Grę miałem przez krótką chwilę. Pozbyłem się jej właśnie... przez klimat :). Jednak nie za jego poziom, tylko (o dziwo!) za tematykę (nie spodziewałem się, że tak zareaguję). Jednak ta skrajnie subiektywna ocena (powtórzę: dotyczy tematyki, nie poziomu klimatu!) jest bez znaczenia. Obiektywnie - klimat jest!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: detrytusek »

zamiast Myszy kupiłbym Ghost Stories. Wg mnie jest lepszą kooperacją,a klimatu ma nie mniej.
Oczywiście Robinson ale to jest +1-2? do skali trudności w opanowaniu instrukcji
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: rastula »

gra z klimatem ....CO2 ;D
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: louiscyphre »

Moje gry z klimatem:
- Legendary Alien/Predator
- Pandemic Legacy
- Władcy Podziemi
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: c08mk »

Eldritch Horror z gier dużych mocno tematycznych. Prezent dla siebie - można grać solo. Gra się dość dobrze skaluje na większą liczbę graczy - na dwie osoby będzie chodzić dobrze. Powinno się mieścić w granicy cenowej.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: Chaaber »

Wspierać naszych wydawców trzeba, dlatego polecam Rycerzy Pustkowi. Gra genialna klimatycznie, cena niższa niż klasyczne ameritrashe, poniżej 200zł znajdziesz na spokojnie. Gra jest długa, ale rozgrywka jest tak miodna, że wynagradza wszystko. Super interakcje między graczami, mnogość postaci i ekwipunku. Wykonanie na najwyższym światowym poziomie i humor, na przykład karta pustkowi z polskim zdezelowanym maluchem albo latające kiwi jako potwór.
arracan
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: arracan »

Kurde, urodziny tuż tuż, wypłata na koncie, a ja wciąż niezdecydowany!

Na pewno opuszczę SW:IA, bo wydać ponad 300zł to mi się jednak nie uśmiecha, chociaż kurdę bardzo bym chciał :(

Po waszych sugestiach najbardziej rozważam: Magia i Myszy i Rycerze Pustkowi. Z małym skrętem ku MiM, bo będę grał najczęściej z dziewczyną (która szczerze NIENAWIDZI Neuroshimy za post-apo :( )

Ghost Stories najpewniej dostanę, także tu nie ma problemu :)

A co np. z Descentem? Warto spróbować? Zaintrygowała mnie też Dungeon Saga.
Kurde no mam tak straszny dylemat...
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra z klimatem

Post autor: Rocy7 »

arracan pisze: A co np. z Descentem? Warto spróbować? Zaintrygowała mnie też Dungeon Saga.
Kurde no mam tak straszny dylemat...
Descent słabo działa na 2 graczy. Dungeon Saga klimat jest, potencjal jest dzieki adventurer companion, ale gra jest niedopracowana, moje wrazenia w watku gry.
ODPOWIEDZ