Invizimals

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Invizimals

Post autor: wilczur »

Śmichy hihy ale coś takiego trafiło mi się w łapki po tym jak syn zaczął zbierać te karty z kolegami. Przeszukałem internet i okazało się że to gra karciana. :)

W związku z tym ponieważ wsparcie "producenta" jest mocno ograniczone i raczej część związana z grą jest mniej wspierana niż jej walory kolekcjonerskie, być może ktoś na forum również próbował w tę grę grać ?

Gra generalnie polega na tym żeby stworzyć swoją talię i wygrać 3 pojedynki z invizimalem przeciwnika. Każde zwycięstwo to zabranie 1 karty tarczy przeciwnikowi i tym samym zwycięstwo po zabraniu wszystkich 3.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Invizimals

Post autor: tassman »

Graliśmy z synem. Ma nawet trochę tego nazbierane. Jak dobrze ustawisz talię to można coś pograć. Nie do końca jasne zasady w aparu miejscach (nie pamiętam już gdzie). Zresztą jak kupiłem Summoner Wars Master Set to Invizimals poszło w odstawkę 8)
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Invizimals

Post autor: gervaz »

Tu kolejny ojciec syna zbierającego kiedyś invizimals. Tłumaczył mi kiedyś zasady - ale nie zdołał skusić do tej gry. Jest tam jakieś budowanie decka, jakieś walki. Ale zasady są mocno dziurawe - jest jakaś karta, która tworzy nieskończoną pętlę owocującą zwycięstwem.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Invizimals

Post autor: wilczur »

W zasadzie to wszystko jasne ja budowa cepa :)

Możliwe akcje:
0. dobieracie po 5 kart na rękę
1. dobierasz 1 kartę (za wyjątkiem pierwszego gracza)
2. wystawiasz na 4 dostępne pola karty z ręki na rozwoju PUP - 3 pola to bank a 1 to obszar ataku/walki
3. faza akcji:
3.1 możesz wymienić invizimala z obszaru walki na tego z banku (nowo pojawiający się invizimal w obszarze Walki nie może w tej turze atakować)
3.2 możesz wystawić środowisko (lub je odrzucić żeby uleczyć jednego invizimala o 1 punkt)
3.3 możesz dołożyć wektor (musi pasować ikonka na karcie wektora z ikoną invizimala)
3.4 możesz ulepszyć invizimala z PUP > COLT > MAX > MAX Legendarny / SMOK (wtedy usuwa się wszystkie mniejsze karty ewolucji tego invizimala)
3.5 zagrać po jednej karcie Pamiętnik, Przyjaciel, Drużyna Łowcy.

4. Twój invizimal z obszaru walki atakuje (czerwona statystyka) przeciwnego invizimala - broni się zieloną statystyką.

Jeżeli masz równy lub większy to zabierasz 1 gwiazdkę życia przeciwnika. Jeżeli zabierzesz mu wszystkie gwiazdki to go pokonujesz i wygrywasz tarczę.

Ważne nie dopisane wprost zasady:
invizimal który pojawia się w fazie walki nie może atakować.
środowisko po walce odrzuca się na cmentarz
invizimala ze strefy walki można w swoje turze wymienić na innego z banku (jednakże ten nowy nie może zaatakować).
można mieć tylko taką ilość wektorów ile ma się ikon na invizimalu.


To tyle. Gra generalnie jest słabo zbalansowana ponieważ karty MAX są zbyt potężne i jak już gracz taką umieści w fazie walki to później trudno jest pokonać ją invizimalem PUP czy COLT. A gra toczy się do 3 wygranych pojedynków. My z synem gramy na karty tylko PUP i COLT gdzie talie budujemy z około 10-15 kart invizimali (10 pup i 5 colt) + 2-3 środowiska + 2-3 wektory.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Invizimals

Post autor: pattom »

Czołem,

córka zbierała i leży tego trochę w domu, graliśmy kilka razy, nie ma szału ale i nie jest złe :-)
Kolekcjonerska karcianka ale można zamówić konkretne karty u producenta, wychodzi niewiele drożej a ma dziecko co chce :-)
Kupiłem nawet jakieś talie tematyczne/predefiniowane :-) ale dłuższy czas już leży ta gra.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Invizimals

Post autor: wilczur »

oo nie wiedziałem o tym zamawianiu specjalnych kart, dasz jakiś namiar na producenta? Jakiś e-mail? tel? i jak wychodzą wtedy koszty kart ?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Invizimals

Post autor: pattom »

Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Invizimals

Post autor: Darboh »

Zupełnie z przypadku trafiłem na tą karciankę.
Od kiedy młody ma pokemonomanię to i tłuczemy w karciochy tcg. Fajna gra :) I tak się zastanawiałem, jakim cudem chińczyki na potęgę podrabiają karty do ptcg, a nikt nie stworzył gry z podobną mechaniką, tylko z ciekawszą "okleiną".
No to odpowiedź mam, ale co powiedzieć trzeba - ta gra to ciągle słaba podróbka ptcg.
Pierwowzór może i bardziej "pluszowy", ale na pewno duużo ciekawszy :)
ODPOWIEDZ