Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: szyimon »

Ja zamiast kostek na oddziały zastosowałem kamienie chessex zakupione w mepel. Robią fajne wrażenie na planszy 8)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: EsperanzaDMV »

itsthisguyagain pisze: 10 kwie 2022, 20:31 (...)Graliśmy już chyba z 4 czy 5 razy i wtedy mu jakoś przy okazji powiedziałem, że oryginalnie to były żetony z tektury zamiast wojska i szpiegów. Jak mu pokazałem jak to wyglądało oryginalnie to się zaczął śmiać, że co oni to ja nawet nie.
Oryginalnie to były plastikowe figurki... i bardzo się cieszę, że mimo problemów z kartami z podstawki i dodatku, mam swoją pierwszą edycję z nimi ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Sarna »

Na olx są dostępne do kupienia wydruki 3d figurek, cena jednak ja za drugą grę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: BOLLO »

Możecie powiedzieć (dać fotke/link) o co chodzi z tymi kośćmi? Rozumiem że mają one zastąpić te żetoniki armii tak?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: seki »

BOLLO pisze: 11 kwie 2022, 11:39 Możecie powiedzieć (dać fotke/link) o co chodzi z tymi kośćmi? Rozumiem że mają one zastąpić te żetoniki armii tak?
Tak. Ale ja osobiście sugeruje najpierw wziąć w łapkę grę i ocenić subiektywnie przydatność żetonów. Mi i moim wspoółgraczom one nie przeszkadzały i dla nas było wystarczająco czytelnie. Osobiście nie czuję potrzeby wymieniać na inne komponenty. Każdy może odbierać to inaczej więc najpierw sprawdzić samemu.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: AnlAir »

Sarna pisze: 11 kwie 2022, 09:21 Na olx są dostępne do kupienia wydruki 3d figurek, cena jednak ja za drugą grę :)
No i w sumie wyszłoby tak samo jak 1wsze wydanie gry z figurkami i dodatkiem.
Ja zapłaciłem w Sklepie za całość około 300zł.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 11 kwie 2022, 11:39 Możecie powiedzieć (dać fotke/link) o co chodzi z tymi kośćmi? Rozumiem że mają one zastąpić te żetoniki armii tak?
sam nie moglem na poczatku ale znalezc ale sie udalo Przykladowe
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: BOLLO »

seki pisze: 11 kwie 2022, 11:46
BOLLO pisze: 11 kwie 2022, 11:39 Możecie powiedzieć (dać fotke/link) o co chodzi z tymi kośćmi? Rozumiem że mają one zastąpić te żetoniki armii tak?
Tak. Ale ja osobiście sugeruje najpierw wziąć w łapkę grę i ocenić subiektywnie przydatność żetonów. Mi i moim wspoółgraczom one nie przeszkadzały i dla nas było wystarczająco czytelnie. Osobiście nie czuję potrzeby wymieniać na inne komponenty. Każdy może odbierać to inaczej więc najpierw sprawdzić samemu.
Tak tak , oczywiście zanim poczynie jakies zakupy to muszze najpierw zagrać.
Atk pisze: 11 kwie 2022, 22:56
BOLLO pisze: 11 kwie 2022, 11:39 Możecie powiedzieć (dać fotke/link) o co chodzi z tymi kośćmi? Rozumiem że mają one zastąpić te żetoniki armii tak?
sam nie moglem na poczatku ale znalezc ale sie udalo Przykladowe
A to to to chodziło. dziękuję bardzo za pomoc. Zagram na "oryginale" i zobaczymy czy będzie taka potrzeba. A mam kilka takich komponentów których używam do prototypów wiec może w razie czego się nadadzą.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: XLR8 »

Problemem żetonów nie jest ich nieporęczność, ale to, że się rozwarstwiają bardzo szybko.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: RUNner »

No i sprawiają jakieś takie liche wrażenie. Są lekkie i malutkie. Dla mnie mocno nieporęczne. Żetony Szpiegów są już lepsze i na razie bym ich nie zastępował.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: jacobPL »

Trochę zachodu, ale polecam wszystkim kostki plastikowe w typie 'solid color' czyli taki pełny, błyszczący plastik, żywe kolory. Dodają energii planszy.
Natomiast broń boże :idea: meepli zamiast agentów, pionki samurajów czy tego typu większych figurek ze sklepu mepel a i owszem :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2085
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 430 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: tomp »

hmm żetony się rozwarstwiają ? U mnie nie ma takiej przypadłości.
Ale jak ktoś wyżej zauważył, lepiej dokupić więcej "zastępników".
Jeden żeton się zgubi i już jakaś frakcja szybciej wywołuje koniec gry.
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Zbaviec »

Gra pomysłem bardzo mi się podoba. Zastanawiam się nad jej zakupem. Rozgrywki głównie 2 osobowe, ale czasami człowiek chciałby i zagrać solo, jak nie będzie z kim. I tu pytanie dla tych co grali solo, bo z tego co znalazłem jest automa do tej gry. Jak wygląda rozgrywka solo, daje przyjemność, czy raczej jest to mierna namiastka rozgrywki.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: ScorpZero »

Grę zakupiłem od razu z kostkami z mepla, zagrałem z 10 razy 1v1 i stwierdzam, że gra się świetnie, więc domówiłem insert z ReDrewno.

Bardzo mi się podoba szybkość i prostota rozgrywki, która jednocześnie daje sporo frajdy z budowania talii i walki o planszę. Szykują się też rozgrywki w 4 osoby, także i ten wariant przetestuje. ;-)

Mam natomiast pytanie - czy ktoś orientuje się, żeby gdzieś był jakiś plik do drukowania maty?

Dużo się kładzie kostek na planszy i coś czuję, że kiedyś może być z tym problem. :-D Sama plansza duża nie jest, więc mata raczej nie byłaby kosmiczne droga.
sasquach
Posty: 1826
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: sasquach »

ScorpZero pisze: 18 kwie 2022, 13:54 Dużo się kładzie kostek na planszy i coś czuję, że kiedyś może być z tym problem. :-D
Ale jaki problem?
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Taki, że się plansza wytrze. :-D
sasquach
Posty: 1826
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: sasquach »

Panie, to co wy z nią robicie? Szorujecie tymi kostkami? Przecież wystarczy podnieść i położyć na docelowe pole. Inna sprawa, że mata też nie jest niezniszczalna.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: ScorpZero »

Nie no, nie mówię, że to od razu nastąpi, ale fajnie mieć opcje maty po prostu.

Plus jak dla mnie brak przerw do składania planszy na macie. Ba, można by nawet taką matę odrobinę przeskalować i zrobić ciut mniejszą planszę, bo tak fakt faktem nie musi ona być jakaś wielka do tej gry. Można by wtedy pomyśleć o ciut mniejszych kostkach akrylowych 7mm i gra robi się bardziej kompaktowa. :-D

Także pytanie o pliki to maty nadal aktualne. ;-)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Atk »

Dołączam się do nieszczęśliwych posiadaczy, słabo wykonanej gry. Niestety pierwszy raz widzę coś takiego. Żetony po prostu rozpadały się, podczas wyciągania z wyprasek (mam wprawę w tym). Grałem kilka dni wcześniej na wersji kumpla i nie wyglądało, że będzie to tak słabe. Zdjęcia tylko 2-3 elementów, ale było tego więcej.
https://imgur.com/a/CUa4o5j

Jako, że juz jest rozwiązanie tego problemu, zamieniając tekturę na drewno z mepel.pl, niestety nie ma czarnego koloru i jak to mi sklep napisał, raczej szybko się nie pojawi.
Zna ktoś sklep gdzie kupię czarne cylindry 10x5mm?
Podoba mi się to rozwiązanie, bo mam opcje zrobienia naklejki na nie, dlatego kostki odpadają. Znów większe cylindry będą słabo wyglądać i mogą się nie mieścić 😔
Pomoże ktoś?
foxikos
Posty: 488
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: foxikos »

Atk pisze: 29 kwie 2022, 10:18 Dołączam się do nieszczęśliwych posiadaczy, słabo wykonanej gry. Niestety pierwszy raz widzę coś takiego. Żetony po prostu rozpadały się, podczas wyciągania z wyprasek (mam wprawę w tym). Grałem kilka dni wcześniej na wersji kumpla i nie wyglądało, że będzie to tak słabe. Zdjęcia tylko 2-3 elementów, ale było tego więcej.
https://imgur.com/a/CUa4o5j

Jako, że juz jest rozwiązanie tego problemu, zamieniając tekturę na drewno z mepel.pl, niestety nie ma czarnego koloru i jak to mi sklep napisał, raczej szybko się nie pojawi.
Zna ktoś sklep gdzie kupię czarne cylindry 10x5mm?
Podoba mi się to rozwiązanie, bo mam opcje zrobienia naklejki na nie, dlatego kostki odpadają. Znów większe cylindry będą słabo wyglądać i mogą się nie mieścić 😔
Pomoże ktoś?
Zobacz sklep https://cube4me.com/ - mieści się w Sosnowcu, głównie jest pod serie 18xx, ale też są różne kostki, cylindry itp
Może mają ten wymiar co Cię interesuje, nie sprawdzałem.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Zbaviec »

Jakość rzeczywiście marna. Sam jak wyciskalem żetony to miałem obawy. Jeden tylko żeton uszkodziłem ale to dlatego że go w wyciskalem od strony niewycietej. Gra jednak nadrabia całą resztą to jest mechanika, regrywalnością, tym co się dzie na mapie. Weź kup klej magic, zwykły, nie w sztyfcie i śladu nie będzie.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Atk »

Panie ja już to sobie dawna skleilem, co nie zmienia faktu, że strasznie syfiaste okazały się te żetony i chce zmienić na coś porządnego.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Swawolny_Pionek »

Atk pisze: 29 kwie 2022, 10:18Pomoże ktoś?
Jak kupowałem tydzień temu były szare w meplu. Dają też radę jako czarne. Są jaśniejsze niż na ich stronie.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Atk »

Swawolny_Pionek pisze: 29 kwie 2022, 17:37
Atk pisze: 29 kwie 2022, 10:18Pomoże ktoś?
Jak kupowałem tydzień temu były szare w meplu. Dają też radę jako czarne. Są jaśniejsze niż na ich stronie.
Spoko dopłacę ten 15zl i zamówię w tym cube4me, bo zdaje się mają te same
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: ScorpZero »

Tak na dobrą sprawę te kolory to rzecz totalnie umowna. :D Także można sobie kupić dowolny kolor jaki nam się tylko podoba, byle były 4 różne dla każdego gracza inny ;)
Jedynie te neutralne oddzialy bym zostawil faktycznie biale, skoro juz na mapie sa tak oznaczone.
ODPOWIEDZ