Descent

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Descent

Post autor: grucha »

Chodzi mi po glowie pewien pomysl ale narazie nie mam okazji go zastosowac podziele sie nim z wami i poczekam na opinie.
Mam na mysli karty mistrza podziemi z dodatkow ktore jak wiemy nie sa uzywane w normalny sposob. Wybieramy odpowiednia ilosc z zestawu i wtasujemy w podstawowa talie co wiaze sie z tym ze w wiekszosci gier nie wykorzystamy przybnajmniewj polowy tych dodatkoewych kart.

Mysle o 2 rozwiazaniach:

1. Mamy dwie talie podstawowa i z kart z dodatku. mozna ciagnac standardowe 2 karty z podstawowej tali lub zamiast tego jedna dodatkowa. Wowczas bedziemy mieli szanse na naprawde dobra karte ale za to bedziemy mieli ich mniej i dluzej nam zajmie wykonczenie podstawowej talii i otrzymanie 3 punktow zwyciestwa.

2. Za pewna okreslona ilosc punktow zagrozenia Mistrz poddzeimi moze kupic karte z dodatkowej talii podczas gry

Co o tym myslicie ? moze ktos juz probowal cos w tym stylu?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cogito »

Bardzo dobry pomysł - szczegolnie podoba mi sie rozwiazanie 1. - i tak na czuja - byloby to w miare zbalansowane. Powinno to bardzo wzbogacić rozgrywkę
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cogito »

Hmm dobrze powinno sie chyba sprawdzac wtasowanie dodatkowych kart w glowna talie z rownoczesnym wyjeciem karty Evil Geniuos - do kosztu zagrania dodatkowych kart mozna dodatkowo dodawac ich koszt "treachery". To powinno w miare zbilansowac rozgrywke - powodujac znaczne urozmaicenie.
ODPOWIEDZ