rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: vigdis »

Dzień dobry :)

Jak wiadomo, producenci uwielbiają wydawać dodatki do już istniejących gier, z zastrzeżeniem, że "nie jest to samodzielna gra" i że wymaga on podstawki. Ale czasem jest to spore nadużycie - np. mam dodatek Power and Glory do Thurn und Taxis i gramy w niego mimo braku podstawki, bo znaczniki bardzo prosto można zastąpić. A różnica jest (a w każdym razie była) spora, szczególnie na budżet studencki :)

Dlatego proszę o inne sugestie takich "dodatków", które są grywalne same w sobie* - tj. braki z podstawki można łatwo zastąpić.

Pozdrawiam,
vigdis



* Pewnie pojawi się pytanie, jakiego typu gier szukam, ale naprawdę jestem otwarta na wszelakie propozycje, ale: na co dzień na stole triumfy święcą Cyklady, Ankh-Morpork, Ticket to Ride: Europa, wspomniane Thurn und Taxis, parę karcianek...
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: eventide »

Dominion Intrigue. Z założenia dodatek, ale działa też jako niezależna gra.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: KrzysiekL »

Nowa Era może być zarówno samodzielną grą, jak i dodatkiem do 51st State.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Danielf »

Jesteśmy w dziale "Co kupić? Pytania i rady...". Rozumiem, że chcesz kupić samodzielny dodatek bez kupowania podstawki. Nie lepiej kupić podstawkę, a jak się spodoba, to wtedy dodatek.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: smalco »

Dixit
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Patyk »

Danielf pisze:Jesteśmy w dziale "Co kupić? Pytania i rady...". Rozumiem, że chcesz kupić samodzielny dodatek bez kupowania podstawki. Nie lepiej kupić podstawkę, a jak się spodoba, to wtedy dodatek.
Założenie jest chyba takie żeby kupić dodatek, który nie do końca jest samodzielny, ale potrzebne elementy z podstawki można zastąpić czymś innym. Wszystko żeby było taniej. Według mnie po prostu lepiej kupić tańszą grę, teraz spokojnie za kilkadziesiąt złotych można kupić świetne gry, które zapewnią dużo zabawy, szczególnie przeglądając dział sprzedam na forum.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Rocy7 »

Last Night on Earth Timber Peak - moze dzialac zarowno jado dodatek do LNOE jak i samodzielna gre.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: smalco »

Patyk pisze:
Danielf pisze:Jesteśmy w dziale "Co kupić? Pytania i rady...". Rozumiem, że chcesz kupić samodzielny dodatek bez kupowania podstawki. Nie lepiej kupić podstawkę, a jak się spodoba, to wtedy dodatek.
Założenie jest chyba takie żeby kupić dodatek, który nie do końca jest samodzielny, ale potrzebne elementy z podstawki można zastąpić czymś innym. Wszystko żeby było taniej. Według mnie po prostu lepiej kupić tańszą grę, teraz spokojnie za kilkadziesiąt złotych można kupić świetne gry, które zapewnią dużo zabawy, szczególnie przeglądając dział sprzedam na forum.
Jak by kolega szukał tańszej gry to by o nią zapytał. Zawsze się znajdzie jeden co czytać nie potrafi i ma swoje zdanie. Pytanie bardzo ciekawe. Proszę nie odpowiadają mi chyba ze znasz jakiś dodatek.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Bea »

Summoner Wars - pojedyncze talie. Wystarczy kupić dwie, samodzielnie narysować plansze (to tylko podział na prostokąty), znaleźć kilka zwykłych kostek do gry, zrobić kilka znaczników obrażeń (mogą być czerwone małe guziki) i możemy grać!

Za 60 zł możemy już grać. Wprawdzie mała podstawka kosztuje 69 zł, ale co tam ;).
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: rozszerzenia, które

Post autor: Patyk »

smalco pisze:Jak by kolega szukał tańszej gry to by o nią zapytał. Zawsze się znajdzie jeden co czytać nie potrafi i ma swoje zdanie. Pytanie bardzo ciekawe. Proszę nie odpowiadają mi chyba ze znasz jakiś dodatek.
Tak, mam swoje zdanie, takie moje prawo i mam też prawo je wyrazić. Nikomu nie wrzucałem ani nic więc nie wiem skąd ten bulwers.

p.s. Jakbyś Ty potrafił czytać to byś wiedział że to koleżanka, nie kolega :wink:
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: smalco »

Hehe
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: c08mk »

Deluxy i cykle poza pierwszym z Lord of the Rings LCG. Z podstawki używa się tylko licznik zagrożenia i żetony. Używa się też kart gracza ale można spokojnie grać na kartach gracza z dodatków nie posiadając podstawki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: rastula »

Ticket toride UK Pensylwania - potrzeba "tylko" pociągów i znaczników punktów... no ale dużo taniej niż np. ticket 2 ride Europa w dobrej promocji nie jest ( z drugiej strony dostajemy 2 mapy!)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: KonradT »

Dodatki do Smash Up pozwalają na grę w dwie osoby samym dodatkiem.
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Najemnik »

Z tego co pamiętam, to także Slavika Równonoc.
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Pan QnshT »

Najemnik pisze:Z tego co pamiętam, to także Slavika Równonoc.
To samodzielna gra, nie dodatek takia Slavika 2.0 !!
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Pixa »

Bea pisze:Summoner Wars - pojedyncze talie. Wystarczy kupić dwie, samodzielnie narysować plansze (to tylko podział na prostokąty), znaleźć kilka zwykłych kostek do gry, zrobić kilka znaczników obrażeń (mogą być czerwone małe guziki) i możemy grać!
Jak Summoner to i army packi do Neuroshimmy Hex. Ksero planszy i mozna dzialac.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: KonradT »

Podobnie jest z dodatkami do Mage Wars. Wystarczy wydrukować sobie "portability project" od ACG, żeby zastąpić planszę i znaczniki.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: Rafalm »

Cała seria Zaginione Dziedzictwo - można łączyć dowolnie, lub grac oddzielnie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: rozszerzenia, które "dają radę" bez podstawy

Post autor: misioooo »

Pixa pisze:Jak Summoner to i army packi do Neuroshimmy Hex. Ksero planszy i mozna dzialac.
Za 30zł można kupić sobie ładną matę do Neuroshimy Hex :) I potem tylko armie po naście/20zł...
Taniej - wydrukować sobie planszę. Dwuosobowa powinna wejść spokojnie na jedną kartkę A4.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ