Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
ochota2016
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:59

Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: ochota2016 »

Witam wszystkich. Mam do Was pytanie. Poszukuję nazwy gry planszowej, w którą kiedyś grałem (około 20 lat temu - wtedy pamiętam miałem grę: fokus, fortunę). Nie pamiętam już dokładnie zasad, każdy zawodnik musi zdobyć powiedzmy 100 punktów (nie pamiętam ile to było punktów). Mógł sobie zapisać, że np. 30 punktów zdobędzie z pieniędzy (zdobywa je za przejście kółka całego, ale w momencie gdy stanął na odpowiednich polach, kolejne 30 punktów za 30 punktów doświadczenia (chyba), i ostatnie 20 punktów za 20 punktów szczęścia (chyba). W trakcie "chodzenia" po planszy, po stanięciu na odpowiednie pola mógł wejść do różnych "podplansz" - pamiętam, że jedna z nich nazywała się sport, druga chyba adwokatura, było ich około 5-6, był też handel. Może ktoś kojarzy z Was taką grę. To jest bardzo prosta i stara gra, chodziło się normalnie pionkami i rzucało kostką. Zrobiłem szkic gry, może to pomoże (chociaż wyszło tragicznie). Ale niestety nie mogę wkleić go (nie ma nigdzie przycisku o załączeniu :( Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: Veridiana »

Chyba chodzi Ci o grę Sukces. Niestety, nie umiem znaleźć żadnych zdjęć polskiej edycji, ale z opisu by mi pasowało. Swego czasu miałam i lubiłam ;)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: wilczur »

Career - to takie coś?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: Veridiana »

Tak. Ale polska wersja wyglądała zupełnie inaczej i BGG w tym względzie nie pomaga.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: melusina »

ochota2016 pisze:Zrobiłem szkic gry, może to pomoże (chociaż wyszło tragicznie). Ale niestety nie mogę wkleić go (nie ma nigdzie przycisku o załączeniu :( .
Wstaw zdjęcie gdzieś w Internecie (np. Chomikuj, Dropbox, bgg itp), a następnie użyj w poście funkcji:
[img]adres_zdjęcia[/img] :)
ochota2016
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:59

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: ochota2016 »

Dzięki za pomoc, ta gra właśnie wygląda podobnie do tej gry careers ale była po polsku. Kojarzy mi się właśnie nazwa jej szansa, albo sukces :) Tak samo wyglądał środek, te wejścia "kółkowe". na zewnątrz były inne pola ale ogólnie kształem wyglądala dokładnie tak
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: MichalStajszczak »

Wątek o grze Sukces na naszym forum
ochota2016
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:59

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu gry

Post autor: ochota2016 »

Dziękuję za podpowiedź, szkoda tylko że nikt nie wstawił skanu :(
ODPOWIEDZ