Duża ładna gra dla dwojga!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: ShareAze »

Witam po raz kolejny proszę o pomoc w wyborze gry planszowej!
Szukam czegoś z mocnym klimatem (ciężki/mocny/deszczowy)
Interesuję mnie gra przygodowa, karciana
Z dużą liczbą komponentów, a także miło by było aby posiadała dodatki (Fetysz nie potrafię zamawiać gry bez dodatków)
Fajnie by było gdyby miała modularną planszę

Myślałem o Eldrich Horror, Znak Starszych Bogów jak i Posiadłość szaleństwa (której brak niestety)

Posiadam: Arkham Horror+ dodatki, Robinsona, Rycerzy Pustkowi, Talizman bez dodatków ponieważ gra kiepsko działa na dwie osoby
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: Toomek »

Martwa zima? Dodatek będzie, nieźle (ale bez szału) chodzi na dwie osoby, klimat bardzo mocny. Dodatek w drodze. Oprócz tego Listy z Whitechapel - śmierdzi cy, duszy klimat wiktoriańskiego Londynu (IMHO lepszy na więcej niż dwóch graczy). Dodatek również w drodze :).
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: Wojtas_512 »

Fakt, polece Listy z Whitchapel, gra jeśt ślicznie wydana i świetna na dwie osoby.

Do tego muzyka z Sherlocka Holmesa i klimat aż się wylewa. Polecam.

Co do dodatku, to robią go już dość długo więc powinien pojawić się naprawdę szybko ;)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: krecilapka »

Martwa zima na 2 osoby to kompletna lipa wg mnie.
Whitecheappel faktycznie fajna dedukcja, ale w grze brak balansu. Skupiona na grze osoba nie da szans kubie na wygraną. Tylko listy to mogą zmienić co z kolei przegina pałę w drugą stronę. Do tego sztucznie ;).
Jeśli masz arkham to eldritch jest gra taką samą tylko najnowocześniejszą. Nawet grafiki są te same.
Posiadłość szaleństwa dość blisko leży rpg. Klimat tworzą gracze. Jeśli masz zamiar grać
Jak w planszowke i grać o zwycięstwo to może położyć grę. Strażnik tajemnic może nie dać szansy graczom. Ale jak zagracie dla stworzenia klimatycznej historii Gra może być super!
W planszowych grach nie ma w zasadzie pozycji ktora by budziła uczucie lęku. A szkoda ;).
Ze swojej strony polecam No TIME stories gdzie gęsty klimat wiktoriańskiego szpitala psychiatrycznego na graczy działa. Chociaż im głębiej w grę tym go mniej, a więcej rozwikływania sekretów. No i niestety to jednorazowe przeżycie. Ale za to najmocniejsze ze wszystkich dostępnych na rynku ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: misioooo »

Arkham < Eldritch < Albion's Legacy. Tak ja to klasyfikuję. Albion przyjemniejszy, bo i tematyka legend arturiańskich bardziej znana. Merlin, Król Artur, Królowa G., Lancelot i cała reszta wesołej gromadki jest. Do tego modularna, tworzona w trakcie gry mapa i mnóstwo mocno znaczących decyzji do podjęcia (wg mnie sporo więcej niż a Arkham czy Eldritch).

Graficznie jak dla mnie, zwłaszcza karty postaci, to piękne jest. Sa
Spoiler:
Ilość komponentów... No cóż, sami oceńcie... Dla mnie to jest dużo przez duże D:
Spoiler:
To moje zdjęcie. Nie ma na nim kart - a jest ich kilkanaście talii mniejszych i większych ;P Ekwipunek, czary, wierzchowce, zagrożenia zwykłe i "nazwane" (te zawsze mają "bossa" upierdkiwego do pokonania), artefakty, wydarzenia...

I moje fotki z rozgrywki na 4 osoby:
Spoiler:
Gra bazuje na scenariuszach. Każdy zupełnie inny, z innymi celami do osiągnięcia (a to eskorta, a to pokonanie kogoś, a to znalezienie czegoś czy też po prostu przetrwanie...). Również w moim pudle jest kilka "dodatków" czy modułów - można je deowolnie mieszać i dokładać/zabierać z gry. Niektóre to tylko nowe karty, inne dodają nowe mechaniki - kto co lubi.

Gra jest wymagająca, nie jest łatwo (przynajmniej w 3/4 osoby). Poziom trudności też można sobie spokojnie podregulować wedle upodobania (najprościej - gasząc Płomienie Nadzieii na starcie czy zmniejszając liczbę dostępnych w danej grze Cnót)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: ShareAze »

Nooo, zainteresowałeś mnie tym tytułem problem jest jeden, nie znalazłem w języku Polskim niestety ;<
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: NTomasz »

Wojna o Pieścień? aspekt karciany jest :P wielka ładna plansza jest - miliony elementów są... duza i ładna gra zdecyudowanie dla 2ga

Właca pierścieni LCG - karicanka, brak planszy ale za to jest tyle dodatków misji że daje rade bez planszy. dobrze działa na 2 osoby zdecydowanie.

Imperial assault - wersja skirmishowa?

Cos z rodziny legendary? marvel/ alien/predator / dc?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: misioooo »

ShareAze pisze:Nooo, zainteresowałeś mnie tym tytułem problem jest jeden, nie znalazłem w języku Polskim niestety ;<
Nic nie widzę w pierwszym poście o języku gry ;)
Albion's Legacy ma odrobinę prostego tekstu na niektórych kartach. Większość opiera się na ikonkach. Jeśli choć jedna osoba zna odrobinę podstawy angielskiego to spokojnie do ogarnięcia (ja grałem w 4 osoby, gdzie 2 wogóle nie znały angielskiego i nie było problemu, szybko załapali ikonki czy specjalne zdolności opisane tekstem (nie ma ich za dużo...). Moja ocena - wystarczy jeden gracz znający podstawy angielskiego (planszówkowego) i można grać :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Duża ładna gra dla dwojga!

Post autor: c08mk »

Jeżeli chodzi o EH to podrzucam link do wątku.

Jak wyjdzie po polsku (bo zakładam że taka wersja językowa Cię interesuje) to obadaj Runebound Trzecia Edycja.
ODPOWIEDZ