Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorskich

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorskich

Post autor: Legun »

Zgodnie z rodzinną tradycją, na wakacyjny wyjazd powinienem znaleźć jakąś klimatyczną grę. Tym razem lądujemy na Korfu, stąd właśnie klimaty grecko-śródziemnomorskie (choć i Wenecja wchodzi w grę). Najlepiej gdyby gra chodziła na 5 osób, w tym wprawną 6-latkę (radzi sobie z np. Patchworkiem czy Sercem Smoka). Rezerwową pozycją dla starszej części rodziny jest Attika, lecz może znajdzie się coś jeszcze, co dotąd umknęło mojej uwadze?
PS. Raczej bez konfrontacji - poza mną same dziewczyny...
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: misioooo »

Rialto może? (Wenecja) Małe, poręczne... Raczej dla dużych dzieci.
Wsiąść do Pociągu: Grecja ? 6-latka Twoja ogarnie :) To typowo Grecko.
Śródziemnomorsko... Na pewno Concordia :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: Najemnik »

Trochę odstaje od warunków (do 4 osób i jednak występuje czynnik konfrontacyjny) ale polecam rzucić okiem na Serenissima. Gra o handlu w basenie Morza Śródziemnego w okresie renesansu.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: KubaP »

Dla starszych obowiązkowo Concordia (jest mapa Italii :) ).
Perikles może być za trudny. Cyklady mają mnóstwo negatywnej interakcji. Olympus tak samo. A może... Abyss? Świat podwodny, perły, te sprawy, można by udać, że to właśnie okolice Grecji? Elizjum tylko do czterech... Teby też... :/
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: Chaaber »

Survive! Escape from Atlantis! z dodatkiem działa na 5-6 osób nawet. Gra to niestety czysta negatywna interakcja, ale za to jaka zabawna i wesoła. Idealna do rodzinnego grona moim zdaniem, no i do można to umownie tematycznie powiązać z Greckimi Pompejami.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: Legun »

Dzięki! Gier mózgożernych i konfrontacyjnych jest owszem trochę, lecz właśnie nie o takie mi chodziło. Pociągi na pewno by dziewczyny ucieszyły, lecz ja zupełnie się nie mogę do tej gry przekonać. Concordię chciałbym wziąć, choć to chyba wymaga dopłaty za nadbagaż :cry:. Rialto kiedyś owszem raz próbowaliśmy bez entuzjazmu, lecz może rzucę jeszcze okiem w innym gronie i wtedy sobie wyrobię opinię. Wpadło mi jeszcze w oko "Carcassonne - South Seas" - co prawda Wyspy Jońskie to nie Karaiby, ale zawszeć wyspy 8) Do tego cena jakaś zniewalająco przystępna. W każdym razie coś jeszcze bym sprawdził, więc się nie zniechęcajcie, tylko przeszukujcie zasoby pamięci :)
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: misioooo »

Jamaica!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: Gizmoo »

misioooo pisze:Wsiąść do Pociągu: Grecja
Jako wielki miłośnik Grecji i człowiek który spędził w niej sporo czasu muszę stwierdzić, że to niemal oksymoron. Kolej grecka jest okropna, a na Peloponezie istnieje tylko jedna linia kolejowa. :lol:

Ale żarty na bok. Jeżeli zależy Ci na klimatach hellenistycznych, to chyba pozostają jedynie cięższe tytuły - Cyklady i Olympos.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: misioooo »

Olympos jest lekki i przyjemny. Miałem, grałem i sprzedałem bo był za lekki/prosty. Ale nie prostacki. To całkiem dobra gra jest.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Rodzinna, 5-osobowa, w klimatach grecko-śródziemnomorski

Post autor: warlock »

Autor tematu będzie musiał odrobić zadanie domowe bo nie grałem w grę, którą proponuję, ale klimat i liczba graczy pasują ;) - https://www.planszostrefa.pl/pl_PL/p/Pe ... dycja/3018 - ktoś może powiedzieć coś więcej o 3 edycji Peloponnes?
ODPOWIEDZ