Proste gry rodzinne z interakcją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: Wiracha »

Poszukuje kolejnych gier, do kolekcji.
Zauważam, że w moim towarzystwie, rodzinie najbardziej podobają się proste gry, z interakcją, bądź sporymi zależnościami między graczami.

Przykładowe hity: Cytadela, Kakao, 6 bierze, Szalone zegarki, kolejka, list miłosny

Powinny być też intuicyjne: np. Magnaci nie podeszli bo trzeba czytać opisy kart.

Idealnie byłoby, żeby gra działała dobrze na 2 osoby.

Im więcej propozycji, zaproponujecie tym lepiej.

Mi osobiście najbardziej podobają się gry, jak Cytadela, gdzie można coś sobie budować, planować. A jednocześnie raz po raz przywalić przeciwnikowi.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: misioooo »

Może Maskarada (świetne w szerszym gronie, można nawet w kilkanaście osób zagrać)? Albo One Night Ultimate Werewolf?
Tudzież jakiś Avalon jako semi-kooperacja?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
arracan
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: arracan »

a może Intryganci? Interakcja cały czas. Warto też sprawdzić Wojowników Podziemi. Śmiechu co niemiara, super zabawa dla całej rodziny.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: misioooo »

arracan pisze:Warto też sprawdzić Wojowników Podziemi. Śmiechu co niemiara, super zabawa dla całej rodziny.
Podpieram tyłem z zamkniętymi oczyma :)
Tylko od razu kupcie sobie pudełko extra kosteczek k6...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
adamosos
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2016, 17:37

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: adamosos »

A rodzinna jaka młodzi czy już mlodzież? Trzeba dostosować poziom trudności :)
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: Wiracha »

[/quote]
arracan pisze:a może Intryganci? Interakcja cały czas. Warto też sprawdzić Wojowników Podziemi. Śmiechu co niemiara, super zabawa dla całej rodziny.
Intryganci byli u mnie wysoko na liście do kupna. Ale jakoś ostatnio doszedłem do wniosku, że jest List Miłosny. A Intryganci są jedynie bardziej rozbudowani. Wojowników też mam na liście.
adamosos pisze:A rodzinna jaka młodzi czy już mlodzież? Trzeba dostosować poziom trudności :)

W tytule tematu mowa o prostych gier:) aczkolwiek wiek tu nie gra roli.

1.prosiłbym o dużo kolejnych propozycji:) co by mieć z czego wybierać.

2.Graliśmy dziś w Wsiąść do Pociągu: Europa. Jaki dodatek dodaje najwięcej interakacji i czegoś ciekawego? Bo bez tego to gierka totalnie bez szału.
PanOddjob
Posty: 182
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: PanOddjob »

Ja serdecznie polecam 7 cudów świata. Rozgrywka jest prosta, przebiega bardzo sprawnie bo każdy wykonuje swój ruch w tym samym czasie i zależności między graczami są spore (trzeba reagować na to co wykładają inni). Zobacz sobie jakiś gameplay bo to bardzo dobra gra i moim zdaniem idealnie się nada.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: misioooo »

Wiracha pisze: 2.Graliśmy dziś w Wsiąść do Pociągu: Europa. Jaki dodatek dodaje najwięcej interakacji i czegoś ciekawego? Bo bez tego to gierka totalnie bez szału.
Chyba żaden... To nie jest gra z interakcją bezpośrednią.
Proste, szybkie i przyjemne, działa b. dobrze zarówno w parze jak i na więcej osób (do 4): Nexus Ops. Tam interakcja to kwintesencja gry ;) mechanicznie chyba nawet -latki spokojnie ogarną. Wbrew pozorom można co nieco pokombinować. Jeśli nie przeszkadza Ci gra stricte z negatywną interakcją to polecam.

Studium w Szmaragdzie - też przyjemne, proste i sporo interakcji bezpośredniej i pośredniej.
Ankh Morpork - j/w ale wg mnie bardziej chaotyczna i losowa niż Studium. U mnie na stole zamiast tego właśnie Szmaragdy lądują ostatnio.

Z imprezowych - palce w pralce zawsze nam dają mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy,

Skoro macie w hitach Kolejkę to może warto spóbować Reglamentacji - gry na kartki? Jak dla mnie dużo fajniejsza niż Kolejka no i ten kręcący się bączek - rewelacja :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: Chaaber »

Survive! Escape from Atlantis! to gra z toną interakcji, do tego mega proste zasady, a śmiechu i frajdy przy grze jest niesamowicie dużo! Ostatnio hit, zarówno w domu jak i na cotygodniowych spotkaniach planszówkowych.
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: Wiracha »

PanOddjob pisze:Ja serdecznie polecam 7 cudów świata. Rozgrywka jest prosta, przebiega bardzo sprawnie bo każdy wykonuje swój ruch w tym samym czasie i zależności między graczami są spore (trzeba reagować na to co wykładają inni). Zobacz sobie jakiś gameplay bo to bardzo dobra gra i moim zdaniem idealnie się nada.
mam 7 cudów, ale tam nie ma interakcji zbyt wiele. Gra jest ok, ale bez szału. To ciągle gra, gdzie każdy robi wszystko pod siebie i patrzy na innych praktycznie tylko przy gildiach i kartach wojennych. Trochę mało, jak na moje wymagania.
Chaaber pisze:Survive! Escape from Atlantis! to gra z toną interakcji, do tego mega proste zasady, a śmiechu i frajdy przy grze jest niesamowicie dużo! Ostatnio hit, zarówno w domu jak i na cotygodniowych spotkaniach planszówkowych.
No wygląda całkiem spoko.
misioooo pisze: Proste, szybkie i przyjemne, działa b. dobrze zarówno w parze jak i na więcej osób (do 4): Nexus Ops. Tam interakcja to kwintesencja gry ;) mechanicznie chyba nawet -latki spokojnie ogarną. Wbrew pozorom można co nieco pokombinować. Jeśli nie przeszkadza Ci gra stricte z negatywną interakcją to polecam.

Studium w Szmaragdzie - też przyjemne, proste i sporo interakcji bezpośredniej i pośredniej.
Ankh Morpork - j/w ale wg mnie bardziej chaotyczna i losowa niż Studium. U mnie na stole zamiast tego właśnie Szmaragdy lądują ostatnio.

Z imprezowych - palce w pralce zawsze nam dają mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy,

Skoro macie w hitach Kolejkę to może warto spóbować Reglamentacji - gry na kartki? Jak dla mnie dużo fajniejsza niż Kolejka no i ten kręcący się bączek - rewelacja :)
Studium i Morpork nie będą zbyt trudne?
Reglamentacje sprawdzę, mamy Fasolki mają te gry coś wspólnego ze sobą?
Nexusa muszę sprawdzić, to coś w stylu Neuroshimy? Bo ta mi się podoba, ale rodzinie w tym najważniejsze narzeczonej nie bardzo:)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: misioooo »

Morpork prostszy jak dla mnie. Fasolki to inna gra niż "na kartki".

Czy nexus jak neuroshima? I tak i nie. Walczy się i owszem. Ale są różne cele, jednostki się poruszają, zbiera się surowce i przede wszystkim rzuca się kostkami. Wg mnie to inne gry są.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: hydrox »

Z rodzinnych, które fajnie się sprawdzają u mnie, a o których jeszcze nie było to Takenoko i Przebiegłe wielbłądy.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: Bea »

Evo, Augustus, Artificium.
PanOddjob
Posty: 182
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: PanOddjob »

Może jeszcze sprawdź SmallWorld interakcji jest bardzo dużo, a zasady są tak proste że tłumaczenie rodzinie zajmie Ci 3 minuty.
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Proste gry rodzinne z interakcją

Post autor: wujek2114 »

Takenoko, Manhattan, Intryganci, Sabotażysta
Na początek taki zestaw powinien wystarczyć...
ODPOWIEDZ