Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

Poszukuje gry planszowej z negatywną interakcją i do tego długiej, najlepiej na 3h. Podoba mi się Eclipse oraz Szogun (ten jest akurat mało rozbudowany ale daje radę), Mage Knight też jest niezły. Przymierzam się do Wojny o pierścień, trochę przeraża mnie jednak długość instrukcji, wiem że gry miały być rozbudowane ale czy warto aż tak wysilać dla niej szare komórki?
Co polecicie?
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: vder »

Dominant species spełnia wszystkie wymagania.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: mat_eyo »

Na ilu graczy?
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

Ilość graczy nie ma większego znaczenia, może być na 4 ale na dwóch też nie będzie źle.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: karawanken »

Wojna o Pierścień według mnie nie ma bardzo skomplikowanych zasad a przy tym jest to najbardziej epicka dwuosobówka w jaka grałem
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: Rocy7 »

MalkolmR pisze:Ilość graczy nie ma większego znaczenia, może być na 4 ale na dwóch też nie będzie źle.
Wojna o Pierścień jest bardzo kiepska powyżej 2 osób, więc ilość graczy jaka najczęściej miałaby grać ma znaczenie.

Możesz rzucić okiem na Clash of Cultures albo Cywilizacje Sida Meyiera.
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

Dominant Species, pierwszy raz o niej słyszę ale faktycznie wszystko się zgadza:-) Wielkie dzięki
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

Clash of Cultures mogło by być ale zapomniałem napisać że gry powinny być w polskiej wersji językowej bo z angielskim u mnie kiepsko :(
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: Rocy7 »

MalkolmR pisze:Clash of Cultures mogło by być ale zapomniałem napisać że gry powinny być w polskiej wersji językowej bo z angielskim u mnie kiepsko :(
Gra łącznie z dodatkiem ma kompletne polskie tłumaczenie na BGG.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: Curiosity »

Dziwne, że nikt nie zaproponował Gry o Tron.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: warlock »

Cywilizacja: Poprzez Wieki powinna dać radę :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: misioooo »

Talizman z dodatkami.
Hegemonic
Omega Centauri choć tutaj czas pewnie poniżej 3h.
Twilight Imperium!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: krzyss »

A coś takiego jak Craftsmen?
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

krzyss pisze:A coś takiego jak Craftsmen?
Wydaje mi się że ciekawsza będzie Cywilizacja i chyba na nią się zdecyduję. Dzięki za wszystkie propozycje.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: ixi24 »

Na pewno Mage Knight
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: Fegat »

Rocy7 pisze:
MalkolmR pisze:Ilość graczy nie ma większego znaczenia, może być na 4 ale na dwóch też nie będzie źle.
Wojna o Pierścień jest bardzo kiepska powyżej 2 osób, więc ilość graczy jaka najczęściej miałaby grać ma znaczenie.

Możesz rzucić okiem na Clash of Cultures albo Cywilizacje Sida Meyiera.

Też tak myślałem, ale do czasu... Rozgrywka 3 osobowa bardzo mi się podoba.
Recenzję WoP masz tutaj.


Ze strategii na 3-4 godz poleciłbym RuneWars, oraz Kemet z dodatkiem - dodatek bardzo wydłuża rozgrywkę :P.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

Fegat pisze:
Rocy7 pisze:
MalkolmR pisze:Ilość graczy nie ma większego znaczenia, może być na 4 ale na dwóch też nie będzie źle.
Wojna o Pierścień jest bardzo kiepska powyżej 2 osób, więc ilość graczy jaka najczęściej miałaby grać ma znaczenie.

Możesz rzucić okiem na Clash of Cultures albo Cywilizacje Sida Meyiera.

Też tak myślałem, ale do czasu... Rozgrywka 3 osobowa bardzo mi się podoba.
Recenzję WoP masz tutaj.


Ze strategii na 3-4 godz poleciłbym RuneWars, oraz Kemet z dodatkiem - dodatek bardzo wydłuża rozgrywkę :P.
Jeśli chodzi o Kemet i dodatek to podstawka zajmuje 1h i dodatek 1h, czyli czas rozgrywki się sumuje, czy jak to jest?
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: Leszy2 »

MalkolmR pisze:Poszukuje gry planszowej z negatywną interakcją i do tego długiej, najlepiej na 3h. Przymierzam się do Wojny o pierścień, trochę przeraża mnie jednak długość instrukcji, wiem że gry miały być rozbudowane ale czy warto aż tak wysilać dla niej szare komórki?
Wojna o pierścień jest warta przebrnięcia przez instrukcję. Jest naprawdę długa (nigdy nie zszedłem poniżej 3,5 h) i z naprawdę negatywną interakcją, ale praktycznie tylko na dwie osoby.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: misioooo »

Hegemonic. Najlepiej działa w składzie 4/5/6. 3h spokojnie zejdzie, móżdżenia bardzo dużo, 90% negatywna interakcja w takiej czy siakiej formie (to w końcu Area Influence). W teorii jest nawet eliminacja gracza ;P (jak ktoś ciapa to niestety może zakończyć grę przedwcześnie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

misioooo pisze:Hegemonic. Najlepiej działa w składzie 4/5/6. 3h spokojnie zejdzie, móżdżenia bardzo dużo, 90% negatywna interakcja w takiej czy siakiej formie (to w końcu Area Influence). W teorii jest nawet eliminacja gracza ;P (jak ktoś ciapa to niestety może zakończyć grę przedwcześnie).
To brzmi dobrze:-) Tylko szkoda że brak polskiej instrukcji, no i niestety trudno dostępna, ani na allegro ani na olx:-(
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: misioooo »

MalkolmR pisze:To brzmi dobrze:-) Tylko szkoda że brak polskiej instrukcji, no i niestety trudno dostępna, ani na allegro ani na olx:-(
Jest w mojej stopce tutaj na forum ;P Może sprzedam...
Instrukcji po Polsku nie widzę, za to na bgg widze część kart przetłumaczonych.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: Dellas »

3h to jeszcze nie jest długa gra. Wg. mnie to średni czas grania. Długie kobyły zaczynają się po 4 godzinie ;)

Ale wracając do tematu, gry od 3h w górę, które mogę polecić (w języku polskim). Wypiszę wszystko co polecam, mimo że pozycje mogły się już pojawić we wcześniejszych postach:
- Eclipse - świetny kosmiczny 4x i w dodatku posiada bardzo przystępne reguły gry. Dla kogoś kto rozpoczyna przygodę z cięższymi tytułami idealny próg wejścia (od 2-6 graczy).
- Chaos w Starym Świecie - od 3-4 graczy (z dodatkiem do 5). Dużo negatywnej interakcji i klimatu. Asymetryczna rozgrywka.
- Zimna Wojna - tylko 2 graczy, ale klimat jak i negatywna interakcja to definicja tej gry.
- Gra o Tron - od 3-6 graczy (choć 6 preferowana), długa klimatyczna mordownia pełna spisków. Gra nie dla "Dorotek" tylko tych którzy bez skrupułów potrafią knuć i wbijać sztylety w miękkie podbrzusza swoich sojuszników *rozmarzył się* Gra zdecydowanie powyżej 3h.
- Runewars - od 2-4 graczy - świetna gra, wielowątkowa, długa ale każda rozgrywka wywołuje dużo emocji. Zdecydowanie nie da się zejść do 3h.
- Shogun - od 3-5 graczy - Ciekawa gra z programowalnymi akcjami. Negatywnej interakcji tam nie brakuje, choć walka nie zawsze się opłaca i wymaga przemyślenia. Idealna na 3h
- Wojna o Pierścień - tylko w wariancie na 2 graczy. Jest z tych gier, którą gram z wielką przyjemnością. Klimat, strategia, asymetryczność - tutaj jest wszystko aż w nadmiarze. Raczej powyżej 3h
- Kemet - od 2-5. W przypadku ogranej ekipy to gra poniżej 3h, choć i tak warta polecenia. W tej grze ten kto nie walczy - przegrywa.
- Pan Lodowego Ogrodu - od 2-4 bardzo klimatyczne i udane połączenie sagi PLO z mechanizmami typowo euro. Polecam. Idealna na 3h
- Sid Meier' Cywilizacja - od 2-4 graczy, bardzo udana adaptacja gry komputerowej. Raczej powyżej 3h.


Poza tym w języku angielskim polecałbym jeszcze:
- Middle-Earth Quest - świetna przygodówka w świecie Tolkiena.
- Clash of Cultures - bardzo ciekawa gra cywilizacyjna 4x w realiach starożytności
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: misioooo »

Pan Lodowego Ogródka 3h+? Nam w 4 osoby piwerwsza gra zajęła niecałe 3h... Kolejna bliżej 2h...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: Rocy7 »

Dellas pisze: - Clash of Cultures - bardzo ciekawa gra cywilizacyjna 4x w realiach starożytności
Clash akurat ma kompletne polskie tlumaczenie (łącznie z zasadami) dostępne na Board Game Geek.

MEQ również.
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Długie rozbudowane gry planszowe na 3h

Post autor: MalkolmR »

Sam sobie odpowiem, ale może komuś innemu też się przyda, okazuje się że w marcu wychodzi nowa gra ze świata Warhammera po polsku Zakazane gwiazdy, długi czas rozgrywki plus negatywna interakcja, czyli jest na co czekać:-)
ODPOWIEDZ