PnP Cuba Libre

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Hej! Jako, że tytuł trudno osiągalny i cena powala... Robię sobie PnP.
https://drive.google.com/file/d/0B8JAPT ... sp=sharing

Elementy potrzebne do gry:
15x ciemnoniebieskie kosteczki
15x jasnoniebieskie kosteczki
15x czerwony cylinder
15x żółty cylinder
6x zielony cylinder
2x ciemnoniebieski dysk
4x czerwony dysk
4x zółty dysk
10x zielony dysk
6x biały znacznik/pionek
6x czarny znacznik/pionek
Kosteczki K6

Do zrobienia: naklejki na cylindry i dyski, customowe karty, brakujące 3 żetony...
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, 11:25 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 898 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: Galatolol »

Świetne.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Na dzisiaj mam dość... Zjechałem wszystkie ostrza jakie miałem do nożyka ;P Nauczka - żetony nie koniecznie muszą iść na 3mm karton... Łapa boli, nóż nie działa ;P
Udało mi się planszę niemal idealnie nakleić za 1szym podejściem (z 6 elementów poskładana, tylko na "górze" widać przesunięcie o jakieś 0,5mm może). Do żetonów i planszy użyty papier drukarkowy samoprzylepny.
Spoiler:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: mckil »

SUPER! Jak by ktoś jeszcze to przetłumaczył na "nasze" to może bym i "druknoł" i może ktoś by w to ze mną zagrał... W każdym bądź razie szacun.

PS : kup lepszy nożyk, np. Olfa xa-1. Stałem się ostatnio posiadaczem takiego i bardzo nie żałuje ( a koszt zakupu niewielki). Ale żetony na 3mm tekturze to i tak jazda dla strongmenów :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

mckil pisze:SUPER! Jak by ktoś jeszcze to przetłumaczył na "nasze" to może bym i "druknoł" i może ktoś by w to ze mną zagrał... W każdym bądź razie szacun.

PS : kup lepszy nożyk, np. Olfa xa-1. Stałem się ostatnio posiadaczem takiego i bardzo nie żałuje ( a koszt zakupu niewielki). Ale żetony na 3mm tekturze to i tak jazda dla strongmenów :D
Jak napisałem - karty mam rozpisane w excelu... Szukam chętnego (bo mi się nie chce) :)
Bardzo prosto mogę też retheme zrobić... Może młotek 40k? Tylko wymyśleć nazwy kart etc...
Olfa w koszyku (i nie tylko nożyk, ale i mata i ostrza i większy nóż etc). Żetony i tak przerobię - z dwustronnymi za dużo zabawy, a nie muszą być takie...
Muszę wykombinować jak planszę rozciąć i jak ją ogarnąć, aby się ładnie składała, bo na razie okupuje stół w jadalni.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: PawelKarolak »

Misiooo, coś Ci powiem... ;)
Idziesz do sklepu metalowego.
Kupuja rurkie.
Szlifuja rurkia, żęby była ostra.
Bierajesz deseczka i młotek.
Przykładasz i pierdut :)
Masz machina do robienia żetonów :)

TRUST ME, I AM AN ENGINEER ;)
Paweł Karolak
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Pawle też o tym myślałem, ale nie posiadam garażu, warsztatu ani szlifierki ;P Byłoby to uciążliwe, bo rurkę trzeba by ostrzyć pewnie dosyć często.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: PawelKarolak »

misioooo pisze:Pawle też o tym myślałem, ale nie posiadam garażu, warsztatu ani szlifierki ;P Byłoby to uciążliwe, bo rurkę trzeba by ostrzyć pewnie dosyć często.
Hehe... oj mieszczuchy :P
Przyznam, że życie w mieście jest wygodne, ale jak potrzebujesz pomajsterkować to fajnie mieć garażyk i narzędzia :)
Ja u rodziców na urlopie podłubię trochę :)
Paweł Karolak
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Pracuję już nad...
Spoiler:
Niestety, chwilę dłuższą to zajmie, dla mnie język nie jest priorytetem...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: vigdis »

Głupie pytanie może, ale... ta mapa się składa? 8) Jeśli tak, to jak? :mrgreen:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Składać się będzie jak ją rozetnę, podkleję etc ;P Na razie czeka na naklejenie przezroczystej folii na grafikę czy jakiegoś innego patentu na utrwalenie.
Zapewne poskładam ją "na 4" - wtedy będzie miała format (po złożeniu) ok A4 czyli w sam raz do pudełka.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Karty dwujęzyczne - do korekty...
http://imgur.com/a/Yk7Ua
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Własnego designu żetoniki. Kwadratowe, dla łatwości wycinania.
Po lewej "stare", zrobione z "oryginałów" i ciut krzywo pocięte ;P
Spoiler:
Zatem karty PL jakieś mam, żetoniki jakieś tam mam, rulebook jest spolszoczony... Pozostaje spolszczyć karty pomocy gracza i heja! Można pykać w rodzimym języku :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Kart PL w wersji przyjaznej drukarkom domowym :) Jednostronne, bez tła.
Obrazek
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: Sir_Yaro »

misio,
skoro tłumaczysz juz grę na polski to czemu nie przetłumaczyłeś planszy?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: misioooo »

Bo nie ;) A tak poważnie chwilowy postój mam - urlop się skończył i odkopuję się z tysięcy emaili w robocie... Ale i na planszę przyjdzie czas. Na chwilę obecną to co potrzebne jest do grania osobom nie znającym angielskiego jest gotowe (instrukcja - nie moja, karty akcji frakcji, karty...). WYmaga to jeszcze sporo pracy i korekty, ale po co się spieszyć? Moje hobby ma byc przyjemne, a nie obowiązkowe i "na czas".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ellsworth
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2022, 13:48

Re: PnP Cuba Libre

Post autor: ellsworth »

Prosze o reupload
ODPOWIEDZ