Lost Partol [Games Workshop]

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ajfel »

Wygląda na to, że raptem 3 miesiące po Deathwatchu, już w czerwcu będzie kolejna planszówka od GW z akcją w uniwersum Warhammera 40k.

Pierwsza edycja Lost Patrol wyszła w 2000 roku. Autorem jest Jake Thornton (autor dużo bardziej znany niż ta gra;-) ).

Ogólnie: dwadzieścia z hakiem figurek (space marines scouts vs genestealers), trzydzieści heksów - modułów planszy, przedstawiających plątaninę ścieżek w dżungli i 60$ do wydania.
Są screeny z komponentami, wygląda dość biednie ;-)

http://www.belloflostsouls.net/2016/03/ ... ghted.html

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: BartP »

Te ich figurki się skleja czy wchodzą na wcisk jakoś?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: TTR_1983 »

Kafelki to ewidentnie "żołędziowa polana" lub "leśne harce" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: Gothik »

Bo oni się zgubili podczas zakrapianego grzybobrania...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: Maxxx76 »

Przepraszam za offtop, ale Lost Partol brzmi obłędnie :-D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: Rocy7 »

Czy odświeżono również mechanike? Czy raczej próba odcinania kuponów?
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ajfel »

Rocy7 pisze:Czy odświeżono również mechanike? Czy raczej próba odcinania kuponów?
Jak zawsze w takich sytuacjach jest mowa o "updated components and rules", ale jak to będzie w praktyce to trudno w tej chwili powiedzieć.
Nie grałem nigdy w Lost Patrol i nie wiem, co to warte oprócz tego że to z założenia lekkie i proste. Reguły znam tylko "na papierze" i wygląda nawet fajnie, jako fillerek do rozegrania w kwadrans.

Na BGG widzę, że bardzo dużo ludzi zadawało sobie trud zmontowania wersji homemade. Proporcjonalnie porównując do ceny Deathwatch Overkill, to powinno u nas kosztować poniżej 150zł - tyle co box z pięcioma Terminatorami ;-)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, 13:45 przez ajfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: Gizmoo »

Fcuk. Zobaczyłem tytuł Lost Patrol i miałem nadzieję na planszówkową adaptację jednej z moich ukochanych gier na Amigę. Jak tytuł może zmylić... :cry:

Dla tych co pamiętają, chwila nostalgii:

https://www.youtube.com/watch?v=Gy5bOEF14WM
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: clown »

Gizmoo - miałem tak samo, a tu taki dramat :cry:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: schizofretka »

Mieszane uczucia... z jednej strony intrygująca i obiecująca mechanika, czas rozgrywki bez konkurencji, oraz absolutnie rewelacyjne kryterium zwcięstwa harcerzy (wygrywają, jeśli choć jedne,u uda się uciec), z drugiej strony na bgg dominuje opinia, że oryginał był praktycznie nie do wygrania dla nich...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: vojtas »

Gizmoo pisze:Fcuk. Zobaczyłem tytuł Lost Patrol i miałem nadzieję na planszówkową adaptację jednej z moich ukochanych gier na Amigę.
Heheh, nic dodać, nic ująć. Liczyłem na Wietnam, a dostałem jakąś żenadę. ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: Maxxx76 »

A czego oczekiwaliście, skoro w tytule wątku jest Lost Partol ;-) Zagubiony hiszpański partacz :-D
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: mauserem »

Maxxx76 pisze:... Lost Partol ;-) Zagubiony hiszpański partacz :-D
+100

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: Wintermute »

Wychodzi na to, ze tworca oryginalu nie mial nic wspolnego z nowa edycja. GW poprawia zasady sama:

http://quirkworthy.com/

Ciekawe co im z tego wyjdzie.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ajfel »

Wintermute pisze:Wychodzi na to, ze tworca oryginalu nie mial nic wspolnego z nowa edycja. GW poprawia zasady sama:
http://quirkworthy.com/
Ciekawe co im z tego wyjdzie.
I nie dowiemy się kto poprawia :-)
To dość ciekawa praktyka: GW dla wszystkich nowych planszówek (Assassinorum, Betrayal at Calth, Deathwatch: Overkill) nigdzie nie podaje, kto konkretnie odpowiedzialny jest za projekt. Autorzy nieznani :-)
To chyba jedyny znany mi wydawca, który robi coś takiego.


edit:
są zdjęcia bardziej ukazujące jak się gra prezentuje:
http://www.belloflostsouls.net/2016/03/ ... looks.html
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ajfel »

Pierwsze trzy rozgrywki za mną:

- gra jest dużo ciekawsza, niż się spodziewałem, nie brakuje okazji do pokombinowania
- zmiany w stosunku do 1ed dotyczą w sumie tylko genokradów (jest ich mniej, niż układanych w stosy żetonów z pierwowzoru, ale też są trudniejsze do zabicia),
ogólnie nowe reguły są odrobinę prostsze
- póki co jedno ale: albo coś robimy źle, albo marines mają w tej grze totalnie przechlapane. Jak do tej pory, we wszystkich rozgrywkach zostali zmasakrowani mniej więcej w połowie drogi.

Reguły układania kafelków praktycznie bez zmian - i dobrze, bo są proste i ciekawe. Nie zmieniło się także to, że tylko gracz marines rzuca w tej grze kostkami, zaś genestealer jedynie liczy szacuje ryzyko w swoich atakach. Podoba mi się, mam tylko nadzieję, że po bliższym poznaniu całość okaże się bardziej zbalansowana.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: misioooo »

ajfel pisze:Pierwsze trzy rozgrywki za mną:

- gra jest dużo ciekawsza, niż się spodziewałem, nie brakuje okazji do pokombinowania
- zmiany w stosunku do 1ed dotyczą w sumie tylko genokradów (jest ich mniej, niż układanych w stosy żetonów z pierwowzoru, ale też są trudniejsze do zabicia),
ogólnie nowe reguły są odrobinę prostsze
- póki co jedno ale: albo coś robimy źle, albo marines mają w tej grze totalnie przechlapane. Jak do tej pory, we wszystkich rozgrywkach zostali zmasakrowani mniej więcej w połowie drogi.

Reguły układania kafelków praktycznie bez zmian - i dobrze, bo są proste i ciekawe. Nie zmieniło się także to, że tylko gracz marines rzuca w tej grze kostkami, zaś genestealer jedynie liczy szacuje ryzyko w swoich atakach. Podoba mi się, mam tylko nadzieję, że po bliższym poznaniu całość okaże się bardziej zbalansowana.
Może to jak z Aniołem Śmierci? Na początku wydaje się, że nie da się po prostu wygrać scenariusza... Jak człowiek trochę ogra tytuł - zaczyna dostrzegać niby drobnostki, ale jednak znacznie podnoszące szansę na zwycięstwo. Zresztą - kilku marinsów w dżungli pełnej genokradów... Jakie szanse mają na przetrwanie? ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ajfel »

W sumie to oni nie walczą o przetrwanie. Tylko o to, by chociaż jeden z nich przed śmiercią dotarł w określone miejsce;-)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ghostartur »

Lubię GW, ale ich ostatnie planszówki nie podeszły mi ani trochę...tutaj podoba mi się klimat i cena po której nie zbankrutuje, gdyż Massive Darkness uszczupliło zdecydowanie portfel. Myślisz alfej, że warto zainwestować?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: schizofretka »

No niestety podejrzewam, że nie robisz niczego źle. W 1ed samo wyłożenia poda na stół to był olbrzymi sukces, a wygranie marines to tylko w grach ojciec-syn lub olbrzymim fuksem. Są ludzie, którzy mimo dziesiątek (a może setek ze względu na czar rozgrywki) partii nie widzieli uratowanego harcerza ;)

Ja siedzę i czekam, może ktoś opublikuje home rules które zmienią szanse do powiedzmy 3:1, inaczej to już bardziej zabawa się staje niż gra :(

To tak jakby wprowadzić na rynek łamigłówkę, której nie da się rozwiązać fizycznie. Niezły troll albo fuckup, ale tutaj będą ludzie twierdzący, że tak ma być.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ajfel »

schizofretka pisze: Ja siedzę i czekam, może ktoś opublikuje home rules które zmienią szanse do powiedzmy 3:1, inaczej to już bardziej zabawa się staje niż gra :(
można spróbować tego:
http://www.belloflostsouls.net/2016/06/ ... e-fun.html
ghostartur pisze: Myślisz alfej, że warto zainwestować?
W tym momencie jeszcze nie wiem, na pewno szerzej odpowiem w recenzji. Lost Patrol jest dużo tańsza od innych planszówek GW, ale relację ceny do zawartości pudełka ma na pewno mniej korzystną niż Silver Tower czy Deathwatch: Overkill. Komponentów jest tu niewiele, a figurki - mimo iż ładne, to jednak wzory sprzed ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ghostartur »

W takim razie czekam na recenzję :) .
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: schizofretka »

Hmm, na BGG jest wyglądająca podobnie pnp Patrol: Lost. Ciekawe, jakie jest cross-compatibility.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: ajfel »

Zainteresowanych zapraszam do rzucenia okiem na obiecaną onegdaj recenzję:
http://www.commandpoint.pl/lost-patrol-recenzja/
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Lost Partol [Games Workshop]

Post autor: schizofretka »

schizofretka pisze:Hmm, na BGG jest wyglądająca podobnie pnp Patrol: Lost. Ciekawe, jakie jest cross-compatibility.
To nic innego jak anarchistyczne wydanie 1ed - bez objętych prawami autorskimi grafik i przeredagowanymi, ale nie zmienionymi regułami. Biorąc pod uwagę, że czytajac opinie o 1ed wygrana Marines już wtedy graniczyła z cudem, a w bezpośrednim porównaniu 2ed ma być znacznie kniej zbalansowana jestez zszokowany.

Niemniej wydrukuję sobie chyba jednak jakieś heksy skoro jest ich tak mało i zrobię wersję z Colonial Marines i Obcymi :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ