Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Damiano0406
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 11:44

Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Post autor: Damiano0406 »

Znalazłem na empik.com dwie gry Patchwork od dwóch różnych wydawnictw. Mógłbym mi ktoś powiedzieć czym się różnią poza oczywiście cena?

1. http://www.empik.com/lacerta-gra-strate ... ,zabawki-p
2. http://www.empik.com/rebel-gra-logiczna ... ,zabawki-p
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Post autor: szutek »

Z tego co wiem to absolutnie niczym. Wpierw grę wydał Rebel, a nastepnie przekazal komplet materialow umozliwiajacych druk Lacercie. Wydanie Lacerty jest pozniejsze, ale raczej sie niczym nie roznia.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Post autor: Danielf »

Niczym, obie wersje to tłumaczenie tej samej gry. Rosenberg nie wymyśliłby 2 różnych Patchworków.
Damiano0406
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 11:44

Re: Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Post autor: Damiano0406 »

Dzięki za odpowiedz, zamówiłem swój egzemplarz.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Post autor: RunMan »

szutek pisze:Z tego co wiem to absolutnie niczym. Wpierw grę wydał Rebel, a nastepnie przekazal komplet materialow umozliwiajacych druk Lacercie. Wydanie Lacerty jest pozniejsze, ale raczej sie niczym nie roznia.
Zdaje się, że to wydanie Rebela jest późniejsze, ale poza logo firmy to dla gracza faktycznie nie różnią się niczym ;)
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Post autor: szutek »

W mojej ocenie nie masz racji - wydanie Lacerty jest pozniejsze. Oto stanowisko Rebela w tej sprawie z wątku gry:

"W 2013 roku Lookout Games zostało kupione przez Mayfair Games. Pierwsze egzemplarze Patchworka w Polsce dotarły z logo Mayfair, a Rebel po zagraniu w tę grę w sprawie możliwego wydania skontaktował się z Mayfairem. Została podpisana umowa, ale przeoczony fakt, że to Lacerta powinna mieć prawo pierwszej decyzji.

Na tegorocznym spotkaniu z wydawnictwem Lacerta wspólnie ustaliliśmy, że Patchwork to gra, która powinna od początku znaleźć się w ich portfolio. Prawa do wydania gry zostały nieodpłatnie przekazane wydawnictwu Lacerta wraz ze wszystkimi materiałami potrzebnymi do wydania gry i od teraz gra będzie wydawana pod ich logiem, a Rebel pozostanie jej dystrybutorem."
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Patchwork - Dwie weresje, jaka różnica?

Post autor: RunMan »

A, to w takim razie zwracam honor i przepraszam :oops:
ODPOWIEDZ