gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
evel
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2016, 16:08

gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: evel »

Szukam gry z tematem pociągów (i nie Tickety, błagam- i raczej nie rosyjskie koleje, tam temat jest przyklejony tak sucho ze ojej). Niestety wszystkie na które trafiam i które mnie zainteresowały, nawet jeśli mają "pudełkową" ilość graczy od 2, nie chodzą dobrze na taką liczbę. A ja bym chciała właśnie coś, co na dwójkę będzie chodzić przynajmniej zadowalająco (i bez klasycznego dummy playera najlepiej). Górna granica liczby graczy nie jest istotna.
Pomocy?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: Rafalm »

Rozumiem, że chodzi o cięższe gry ekonomiczne z tematem kolejowym. Jeśli tak, to słyszałem, że niektóre gry z serii 18XX chodzą przyzwoicie na 2 osoby. Osobiście nie grałem, ale myślę że możesz zerknąć na 1889 i 1865: Sardinia.
markus74
Posty: 33
Rejestracja: 04 kwie 2015, 17:44

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: markus74 »

TTR Nordic Countries chodzi wyśmienicie na 2 osoby. Dlatego wymieniłem na niego wersje USA.

Wysłane z mojego IdeaTab A2107A-H przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: rastula »

Railways of the world ... w komplecie jest mapa mexico - dedykowana 2-3 osobom, jeszcze kilka innych płatnych i bezpłatnych ( np. Japonia) dodatków chodzi dobrze na 2 os.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: mate00 »

Zaproponuję Trains, choć może jest to trochę zbyt suche.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: michalldz90 »

oj długo szukałem gry takiej jak Ty i niestety rynek ma chyba tutaj spory niedobór w tej tematyce :( albo gry sa totalnie brzydkie vide Steam, Age of Steam, 18xx, albo z średnią mechaniką: RoTW moim zdaniem to taki lekko rozbudowany Ticket...

sprawdz jeszcze te tytuły, ktore niestety sa ciezko dostepne i moze sam pokusilbym sie o ich test gdyby nie dostepnosc:

First Train to Nuremberg (wyglada najlepiej ale sa rozne opinie co do mechaniki, mimo wszystko u mnie na 1. miejscu do przetestowania)
Chicago Express
German Railways

Jak sie na cos zdecydujesz to daj znac :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: rastula »

michalldz90 pisze: RoTW moim zdaniem to taki lekko rozbudowany Ticket...

A możesz oświeć prosty lud jaka np mechanika jest tożsama w tych dwóch grach...poza tym, że i tu i tu masz plastikowe pociągi?

Rozumiem że Steam i Age of Steam to też są "lekko rozbudowane" klony T2R...


bardzo ciekawe :P
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: michalldz90 »

rastula pisze:
michalldz90 pisze: RoTW moim zdaniem to taki lekko rozbudowany Ticket...

A możesz oświeć prosty lud jaka np mechanika jest tożsama w tych dwóch grach...poza tym, że i tu i tu masz plastikowe pociągi?

Rozumiem że Steam i Age of Steam to też są "lekko rozbudowane" klony T2R...


bardzo ciekawe :P
przyznaje sie ze w RoTW nie gralem a moja opinia opiera sie jedynie po obejrzeniu recenzji rahdo... i takie bylo moje pierwsze skojarzenie. chyba czegos wiecej po tej grze oczekiwalem, byc moze wiekszej zlozonosci.

Co do Steam i AoS mam jedynie zarzuty co do grafiki, która niestety nie oddaje w ogole klimatu, na ktory bardzo bym liczyl w tego typu grach
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: rastula »

No to niestety "odrobinę" się mylisz.

Żadna z tych trzech gier nie ma wiele wspólnego z T2R i wszystkie opierają się na tym samym, świetnym enginie Martina Wallacea. Railways of the World jest z nich najbardziej przyjazna mniej doświadczonym graczom dzięki nieco prostszemu systemowi licytacji i losowym kartom, które pozwalają czasem podgonić słabszym ... W AOS i S nie ma szansy na nadrobienie pomyłki - ale to bardzo podobne gry.

Sorry ale twoja opinia o RotW jest co najmniej niesprawiedliwa.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: gra z pociagami na dwie osoby - istnieje...?

Post autor: metyu »

Rastula dobrze prawi!

Do Steam'a jest bardzo dobra mapa dwuosobowa, w map expansion 1.
ODPOWIEDZ