DiXit - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Gregov
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2010, 20:59

DiXit - zasady

Post autor: Gregov »

Witam.
Chciałbym rozwiązać problem dotyczący punktowania, który dla mnie wg. instrukcji jest bezdyskusyjny.
Są 3 wariacje otrzymania punktów:
1. Jeśli WSZYSCY wskażą kartę narratora otrzymują po 2 punkty
2. Jeśli NIKT nie wskazał karty narratora otrzymują po 2 punkty
3. Osoby które wskazały kartę narratora otrzymują 3 punkty + po 1 punkcie dla osób na kartę na którą zagłosowano

Aktualnie prowadzę grę na http://www.boiteajeux.net gdzie w poprzedniej rundzie NIKT nie odgadł karty ale mimo to na wszystkie karty na które zagłosowano dostały po 1 pkt. Czy ja dobrze rozumiem zasady czy to błąd skryptu na stronie ?
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: DiXit

Post autor: Danielf »

Myślę, że to błąd na stronie, bo instrukcja jest w tej kwestii precyzyjna.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: DiXit

Post autor: espresso »

Właśnie sprawdzałam w aktualnej instrukcji i widzę, że Rebel nieco inaczej ją przetłumaczył, niż było w pierwotnym wydaniu od Hobbitów. W wydaniu Hobbitów punktowanie jest takie, jak na boitach (czyli za każde wskazanie innej karty niż narratora, jej właściciel dostaje 1 pkt, również gdy nikt nie odgadł poprawnie). W aktualnej instrukcji te warunki są inaczej zapisane i bonusowe punkty nie są przyznawane w takim przypadku. Nie wiem, która wersja jest prawidłowa. Ja już z przyzwyczajenia gram w tę od Hobbitów.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: DiXit

Post autor: Danielf »

W internecie znalazłem angielską instrukcję i faktycznie jest tam inaczej niż Rebel przetłumaczył. W takim razie na stronie nie ma błędu.
sailehhh
Posty: 29
Rejestracja: 13 sie 2020, 22:18
Has thanked: 8 times

Dixit a wersje językowe

Post autor: sailehhh »

Czy dobrze rozumiem, że jedyny element gry, dla którego wersja językowa ma znaczenie w wypadku podstawek Dixita (Dixit lub Dixit Odyseja) to instrukcja i pudełko?
I że w wypadku dodatków wersja językowa jest zupełnie bez znaczenia, bo dodatki zawierają tylko nowe karty?
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: DiXit - zasady

Post autor: Relo »

Tak, zgadza się.
Podstawka tylko instrukcja plus karty z obrazkami.
Dodatki to z reguły 84 karty (plus ewentualnie jakieś promo karty).
ODPOWIEDZ