Torba na planszówki

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: E2MD »

BOLLO pisze: 03 wrz 2020, 13:27 Niestety alternatywy brak więc jet to towar najlepszy z możliwych według mnie....
Pisałem trochę wyżej o https://www.boardgametables.com/products/board-game-bag
Ich tańsza torba kosztuje (w przeliczeniu wraz wysyłką ) 139 pln a droższa 195 pln. (co więcej jak się zamówi więcej to płaci się tylko jedną wysyłkę)
Mam tą droższą i w porównaniu do GeekModa (którego też mam) jest jak z innej (lepszej) planety. Także nie pisz że nie ma alternatywy
Toreb Warboxa nie znam więc się nie wypowiem
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

E2MD pisze: 03 wrz 2020, 14:06
BOLLO pisze: 03 wrz 2020, 13:27 Niestety alternatywy brak więc jet to towar najlepszy z możliwych według mnie....
Pisałem trochę wyżej o https://www.boardgametables.com/products/board-game-bag
Ich tańsza torba kosztuje (w przeliczeniu wraz wysyłką ) 139 pln a droższa 195 pln. (co więcej jak się zamówi więcej to płaci się tylko jedną wysyłkę)
Mam tą droższą i w porównaniu do GeekModa (którego też mam) jest jak z innej (lepszej) planety. Także nie pisz że nie ma alternatywy
Toreb Warboxa nie znam więc się nie wypowiem
No ale porównujesz moja torbę za 139pln ze swoją za prawie 200pln to tak jakbym Ci powiedział że moja Skoda Rapid 115KM nie jedzie a ty byś mi napisał no coś ty Mój AMG 350KM dobrze przyspiesza:-)

Porównanie powinno opierać się również o przedział cenowy przybliżony względem siebie.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: E2MD »

BOLLO pisze: 03 wrz 2020, 15:02 No ale porównujesz moja torbę za 139pln ze swoją za prawie 200pln to tak jakbym Ci powiedział że moja Skoda Rapid 115KM nie jedzie a ty byś mi napisał no coś ty Mój AMG 350KM dobrze przyspiesza:-)

Porównanie powinno opierać się również o przedział cenowy przybliżony względem siebie.
1) Nie porównuję do Twojej torby tylko do GeekModa
2) Tańsza torba jest dokładnie za taką samą cenę jak Twoja i:
a) wydaje* się bardziej funkcjonalna
b) wydaje* się lepszej jakości
*gdzie wydaje się oznacza moją bardzo subiektywną opinię.

Za to niesubiektywna jest informacja że nie jest prawdą że "nie ma alternatywy". Prócz tego co podałem:
- Feldherr (ten od piankowych insertów) robi ciekawe torby i widziałem model poniżej 150 pln
- Chiński Height robi sporo modeli pod gry planszowe (normalnie produkują torby na instrumenty muzyczne)
- Sapphire Bag (i wg mnie tym samym jest Grimlord Bag) też się da kupić w tej cenie.

A to że ich nie ma w polskich sklepach to inna sprawa.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

Moze zle to ujalem bo faktycznie chodzilo mi o nasze polskie podworko i dostepnosc w naszych sklepach.
kulka
Posty: 143
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 30 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: kulka »

Jaką teraz torbę polecicie, poza niebieską z ikei :) ? Warboxów już nie ma i nie będzie, GeekMod czytam że niezbyt sobie z ciężarami radzi. Sloyca jest dostępna i wygląda sensownie (nie za duża, nie za mała), ale martwią mnie te plastikowe zaczepy (a jednak z 10kg będzie się tym nosiło). Czy pozostaje tylko torba od boardgamestables (z wysyłką, cłem, vatem i czym tam jeszcze)? Ma ktoś pozytywne doświadczenie z torbami do perkusji?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1592
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 03 wrz 2020, 17:06 Moze zle to ujalem bo faktycznie chodzilo mi o nasze polskie podworko i dostepnosc w naszych sklepach.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany, wkrótce będę organizował zbiórkę na torby z www.Boardgametables.com.
W zasadzie czekam tylko na wejście do oferty nowych kolorów z niedawnego KS.
Zapytałem już czy da rade taniej w grupie i owszem da. Ceny wydają się być przystępne ( zależne od kursu USD, ale podaje przyblizone w PLN).
Torba Standard 160-170
Torba Premium 210-220

Maty tez będą dostępne
S ( niepotwierdzone ) 205-215
M 230-240
L 255-265

Warunek jest taki, że trzeba wziąć 8 identycznych toreb ( rodzaj i kolor) lub 4 identyczne maty, Nowe kolory mają wejść do sklepu na przełomie lutego i marca - wtedy też ruszę ze zbiórką, ale jak ktoś jest zdecydowany już może mi dać znać.
Jak coś mam już 4 osoby na Premium Sky Blue :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

Warboxów już nie ma i nie będzie,
A dlaczego? Firma padla czy jak?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

Mój ostatni nabytek z pod śmietnika. Rewelacyjna torba do transportu "pieszego" na kółeczkach którą bez problemu można wtargnąć na pietro w bloku dzięki ruchomemu systemowi kółek. Torba zmieści do 3 standardowych gier (trzecie pudło raczej na wcisk ale wchodzi) i kilka mniejszych pudełek np to co na fotkach. Wchodzi też cały duży Gloomhaven. Myślę że to bardzo fajna opcja dla tych co mają spory kawałek do przetransportowana na piechtę a nie mają siły dźwigać lub są kontuzjowani albo starsi.

Opcja dla nie lubiących grzebać po śmietnikach (ja nie mam z tym problemu) to Lidl marka TOP MOVE cena 59pln.
Spoiler:
Jak widać nawet tuba do maty X-wingów się sprytnie mieści na pasku przeznaczonym do kijków czy laski.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Gizmoo »

kulka pisze: 18 lut 2022, 15:19 Warboxów już nie ma i nie będzie,
What? Na stronie Warboxa można bez problemu kupić poziomą:

https://www.warbox.pl/pl/p/Torba-na-gry ... POZIOMA/77

Pionowa jest owszem niedostępna u producenta, ale można zadzwonić i się dopytać.

Przemek obecnie pracuje nad kilkoma nowymi modelami. Niestety przez zawirowania transportowe - torby nie są jeszcze dostępne w sprzedaży.

Ja obecnie używam dwóch toreb:

1. Starszego modelu Warboxa (pionowego). Torba jest nie do zdarcia. Używam minimum trzy razy w tygodniu i żadnych zniszczeń. Świetna torba w świetnym rozmiarze. Mieści trzy pudła standardowej wielkości, a można tam jeszcze dopchać kilka mniejszych pudełek. Dźwigałem ciężkie gry i wytrzymała wszystko.

2. Pozioma Sloyca - używam rzadko, wyłącznie gdy mam do zabrania większe pudła. Niestety torba Sloycy ma dziwny rozmiar i niestety nie pomieści największych pudeł. Rozmiarowo to jest dziwny twór. Ale przydała się na jeden wyjazd, gdy zabierałem ze sobą więcej gier.
kulka
Posty: 143
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 30 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: kulka »

Gizmoo pisze: 21 lut 2022, 14:08
kulka pisze: 18 lut 2022, 15:19 Warboxów już nie ma i nie będzie,
What? Na stronie Warboxa można bez problemu kupić poziomą:

https://www.warbox.pl/pl/p/Torba-na-gry ... POZIOMA/77

Pionowa jest owszem niedostępna u producenta, ale można zadzwonić i się dopytać.
Wybacz, ale albo jestem ślepy, albo masz jakąś lepszą przeglądarkę. Pozioma - chwilowo niedostępna. Pionowa - dostępna na zamówienie / powiadom o dostępności. Pytałem u źródła w zeszłym tygodniu i taką odpowiedź niestety otrzymałem (pytałem o dostępność toreb, szczególnie poziomej, odpowiedź 'na ten moment ich nie ma i nie będzie').
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

Starszego modelu Warboxa (pionowego). Torba jest nie do zdarcia. Używam minimum trzy razy w tygodniu i żadnych zniszczeń. Świetna torba w świetnym rozmiarze. Mieści trzy pudła standardowej wielkości, a można tam jeszcze dopchać kilka mniejszych pudełek. Dźwigałem ciężkie gry i wytrzymała wszystko.
Mam te sama wersje i widze tez wady. A mianowicie pasek ktory jest przyczepiony do talich metalowych obejm nie jest idealny. Obejmy te przekrecaja sie samoistnie i z czasem moze sie przetrzec matwrial w tych miejscach. Dodatkowo w torbie ewidentnie brakuje gornej kieszeni na jakies mniejsze gry komisky lub nawet insteukcje. Powierzchnia ta jest po prostu niewykozystana.pasek na ramie powinien miec gabke zeby sie nie wbijal przy wiekszym obciazeniu. Brak bocznych kieszeni po 2 stronach dlaczego?

Model jest dobry ale nie bez wad. W tej cenie uwazam ze nie zostal dopracowany.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 21 lut 2022, 15:19 A mianowicie pasek ktory jest przyczepiony do talich metalowych obejm nie jest idealny. Obejmy te przekrecaja sie samoistnie
Nie mam pojęcia o czym piszesz, bo ja żadnych "metalowych obejm" w swoim egzemplarzu nie posiadam. U mnie wszystko jest z tworzywa i absolutnie nic się nie przekręca.
BOLLO pisze: 21 lut 2022, 15:19 Dodatkowo w torbie ewidentnie brakuje gornej kieszeni na jakies mniejsze gry komisky lub nawet insteukcje. Powierzchnia ta jest po prostu niewykozystana.
Ale po co górna kieszeń? Przestrzeń nad pudełkami jest. Ale ona jest po to, żeby zmieścić jeszcze jedno pudełko z grą. Tam na luzie wchodzi pudło w rozmiarze GAH, czy Le Havre. Kieszeń masz na przodzie, gdzie na luzie zmieścisz jeszcze kilka pudełek z mniejszymi karciankami. Spokojnie mieszczą się w tej kieszeni tacy Tajniacy.
BOLLO pisze: 21 lut 2022, 15:19 pasek na ramie powinien miec gabke zeby sie nie wbijal przy wiekszym obciazeniu.
Podejrzewam, że mówimy o innym modelu. U mnie gąbka na pasku jest. :?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: raiden25 »

BOLLO pisze: 21 lut 2022, 15:19
Starszego modelu Warboxa (pionowego). Torba jest nie do zdarcia. Używam minimum trzy razy w tygodniu i żadnych zniszczeń. Świetna torba w świetnym rozmiarze. Mieści trzy pudła standardowej wielkości, a można tam jeszcze dopchać kilka mniejszych pudełek. Dźwigałem ciężkie gry i wytrzymała wszystko.
Mam te sama wersje i widze tez wady. A mianowicie pasek ktory jest przyczepiony do talich metalowych obejm nie jest idealny. Obejmy te przekrecaja sie samoistnie i z czasem moze sie przetrzec matwrial w tych miejscach. Dodatkowo w torbie ewidentnie brakuje gornej kieszeni na jakies mniejsze gry komisky lub nawet insteukcje. Powierzchnia ta jest po prostu niewykozystana.pasek na ramie powinien miec gabke zeby sie nie wbijal przy wiekszym obciazeniu. Brak bocznych kieszeni po 2 stronach dlaczego?

Model jest dobry ale nie bez wad. W tej cenie uwazam ze nie zostal dopracowany.
Gąbka na pasku jest. Nie wiem o jakiś obręczach mówisz. Możesz to pokazać. Ogolólnie reklamacji torby o jakimś przetarciu czyś innym nie było nigdy. Pytanie czy masz ten produkt czy oceniasz bez jego posiadania :)

Kieszeń boczna jest. Pisanie ze mogą byc dwie to nie kwestia jakości tylko modelu. Są ludzie którzy najchętniej wywalili by i tę jedna która jest by zmniejszyć jej gabaryty. Są tacy co by wstawili po 3 kieszenie z każdej strony. Nie wiem tez o jakim braku przestrzeni niewykorzystanym piszesz. Każda przestrzeń w torbie jest wykorzystana odpowiednimi pudełkami.

Torby na razie nie będzie. Nikt nie napisał ze nigdy :)

Ps. Torba tez była w ok 3 wariantach. Ulepszaliśmy ją przez 4 lata produkcji i faktycznie ostateczna wersja była lepsza od pierwszych. Jednak chyba na tym to polega ze słucha się klientów, sprawdza się towar na sobie, ulepsza się produkt z czasem :) Co do ceny, hmm dlatego ich aktualnie nie mamy, ceny oszalały szczególnie w produkcji krajowej a taka była w torba WarBox.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

Oczywiscie podesle fotki na dniach jak bede w lokalu. Faktycznie z opisu mogliscie nie zrozumiec o czym pisze. Na zdjeciach bedzie wszysto klarowne.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

raiden25 pisze: 21 lut 2022, 18:32
BOLLO pisze: 21 lut 2022, 15:19
Starszego modelu Warboxa (pionowego). Torba jest nie do zdarcia. Używam minimum trzy razy w tygodniu i żadnych zniszczeń. Świetna torba w świetnym rozmiarze. Mieści trzy pudła standardowej wielkości, a można tam jeszcze dopchać kilka mniejszych pudełek. Dźwigałem ciężkie gry i wytrzymała wszystko.
Mam te sama wersje i widze tez wady. A mianowicie pasek ktory jest przyczepiony do talich metalowych obejm nie jest idealny. Obejmy te przekrecaja sie samoistnie i z czasem moze sie przetrzec matwrial w tych miejscach. Dodatkowo w torbie ewidentnie brakuje gornej kieszeni na jakies mniejsze gry komisky lub nawet insteukcje. Powierzchnia ta jest po prostu niewykozystana.pasek na ramie powinien miec gabke zeby sie nie wbijal przy wiekszym obciazeniu. Brak bocznych kieszeni po 2 stronach dlaczego?

Model jest dobry ale nie bez wad. W tej cenie uwazam ze nie zostal dopracowany.
Gąbka na pasku jest. Nie wiem o jakiś obręczach mówisz. Możesz to pokazać. Ogolólnie reklamacji torby o jakimś przetarciu czyś innym nie było nigdy. Pytanie czy masz ten produkt czy oceniasz bez jego posiadania :)

Kieszeń boczna jest. Pisanie ze mogą byc dwie to nie kwestia jakości tylko modelu. Są ludzie którzy najchętniej wywalili by i tę jedna która jest by zmniejszyć jej gabaryty. Są tacy co by wstawili po 3 kieszenie z każdej strony. Nie wiem tez o jakim braku przestrzeni niewykorzystanym piszesz. Każda przestrzeń w torbie jest wykorzystana odpowiednimi pudełkami.

Torby na razie nie będzie. Nikt nie napisał ze nigdy :)

Ps. Torba tez była w ok 3 wariantach. Ulepszaliśmy ją przez 4 lata produkcji i faktycznie ostateczna wersja była lepsza od pierwszych. Jednak chyba na tym to polega ze słucha się klientów, sprawdza się towar na sobie, ulepsza się produkt z czasem :) Co do ceny, hmm dlatego ich aktualnie nie mamy, ceny oszalały szczególnie w produkcji krajowej a taka była w torba WarBox.
przesyłam fotki. może teraz bedzie bardziej zrozumiale
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 22 lut 2022, 23:43 przesyłam fotki. może teraz bedzie bardziej zrozumiale
Ok. To ja mam inny model. To chyba jest jakaś starsza wersja? U mnie wszystkie uchwyty są z tworzywa i wszyte są w taki sposób, że nic się nie przekręca. Gąbka na pasku jest. :wink:
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

Gizmoo pisze: 23 lut 2022, 11:47
BOLLO pisze: 22 lut 2022, 23:43 przesyłam fotki. może teraz bedzie bardziej zrozumiale
Ok. To ja mam inny model. To chyba jest jakaś starsza wersja? U mnie wszystkie uchwyty są z tworzywa i wszyte są w taki sposób, że nic się nie przekręca. Gąbka na pasku jest. :wink:
Spoiler:
Fsktycznie twoje sie nie przekrecaja. Moja torbe kupilem max 2lata temu wiec obstawiam ze jest nowsza od twojej lub sprzedano mi starsza wersje bubla. Generalnie irytuja mnie te klamry ktore niszcza te paski. Z czaaem sie to wszystko pozrywa jak w torbach od laptopow. Moze Pan wlasciel bys sie wypowiedzial skoro juz ma zdjecia do wgladu?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: raiden25 »

BOLLO pisze: 23 lut 2022, 21:51
Gizmoo pisze: 23 lut 2022, 11:47
BOLLO pisze: 22 lut 2022, 23:43 przesyłam fotki. może teraz bedzie bardziej zrozumiale
Ok. To ja mam inny model. To chyba jest jakaś starsza wersja? U mnie wszystkie uchwyty są z tworzywa i wszyte są w taki sposób, że nic się nie przekręca. Gąbka na pasku jest. :wink:
Spoiler:
Fsktycznie twoje sie nie przekrecaja. Moja torbe kupilem max 2lata temu wiec obstawiam ze jest nowsza od twojej lub sprzedano mi starsza wersje bubla. Generalnie irytuja mnie te klamry ktore niszcza te paski. Z czaaem sie to wszystko pozrywa jak w torbach od laptopow. Moze Pan wlasciel bys sie wypowiedzial skoro juz ma zdjecia do wgladu?
TO jest nowszy model a nie starszy "bubel". Używam toreb i nie zauważyłem wiekszego problemu. Po prostu czasem warto sobie to przekręcić zanim się nałoży na ramie i potem już raczej brak szans aby się obróciło. Nigdy nie napisałeś w tej sprawie maila zatem może warto to najpierw zrobić. Przyczyną może być jeszcze zbyt dużo miejsca na taśmie którą trzyma to metalowe ucho i stąd ono się obraca. Co do gąbki na pasku, wydaje mi się że ją masz, ale ciężko stwierdzić po zdjęciu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Torba na planszówki

Post autor: BOLLO »

raiden25 pisze: 07 mar 2022, 10:20 Po prostu czasem warto sobie to przekręcić zanim się nałoży na ramie i potem już raczej brak szans aby się obróciło. Nigdy nie napisałeś w tej sprawie maila zatem może warto to najpierw zrobić.
No właśnie robiłem takie myki i niestety zaraz po nałożeniu na ramie samoistnie się przekręca i bardzo naciąga wówczas te parciane materiały. W sumie nie wpadłem nawet na to zeby pisać do producenta bo byłem przekonany że tak ta torba jest zrobiona więc nie bardzo widziałem jak producent miałby mi naprawić w/w problem.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Torba na planszówki

Post autor: Goldberg »

Jakies namiary na podobne torby?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ