[Gdańsk] Spotkanie planszówkowe w Polacoloco

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

[Gdańsk] Spotkanie planszówkowe w Polacoloco

Post autor: Kamil »

:)

Będąc niedawno w Polacoloco (wraz z Markusem i Parakiem) umówiliśmy się z właścicielem knajpki na wtorek, aby spróbować z przeniesieniem naszych 'Puerto i Szafo' wieczorów do tego miejsca.

Polacoloco znajduje się na ulicy Piwnej (idąc od zbrojowni, po lewej stronie).

Miejsce jest sympatyczne, są tam dobre stoły i światło (jest czysto i schludnie). Zamykają o 22, ale jeżeli będzie nas więcej możliwe jest zamknięcie o 23. Lokal teoretycznie jest palący, ale jeżeli trafi się jakiś zbłąkany palacz, grzecznie uda się poprosić o zapalenie na zewnątrz ;) Ostatnio byliśmy tam jedynymi klientami, więc nie ma tam zbytnich tłumów w tygodniu- nie jest to duże miejsce, ale ma bardzo ładny wystrój i nie jest to 'meliniarnia-piwiarnia'.

Proszę o informacje, kto z forumowiczów chciałby się spotkać w ten wtorek w Polacoloco w godz. 18-22 (23).

Gdańsk ma szansę na naprawdę fajne miejsce do grania (ostatnio testowaliśmy Polacoloco przy 'Medinie' i miejsce to testy przeszło pozytywnie :)), ale musimy postarać się, aby tego miejsca 'nie spalić'.

Jest to miejsce komercyjne- więc mile widziane są zamówienia (abyśmy my byli tam mile widziani)- sytuacje, gdzie np. kilka osób siedzi przy wodzie mineralnej mogłyby odstraszyć szefa knajpki. Nie musimy tam opychać się i opijać, ale należałoby zachować minimum wymogów przy tej 'wymianie barterowej'. Repertuar menu to przeróżne kawy, herbaty i sporadyczne ciastka ;)

Miejsce należy do spokojnych, więc również na początek dobrze byłoby zacząć od tytułów mniej głośnych niż np. Jungle Speed (z latającym totemem), czy Pitchcar (z latającymi kapselkami ;)).

Wszystko po to, aby nie wystraszyć innych gości (choć może tak się zdarzyć, że będziemy po prostu sami) i nie zrazić właściciela. Przekrój klientów tego miejsca jest dosyć 'spokojny'.

Miejsce ma potencjał i jeżeli mądrze to wykorzystamy- da radę na długo. Tak jak mówię, byłoby to obopólne rozwiązanie - bo klientów sporo tam nie ma i miejsce to często świeci pustkami, a jest naprawdę ok.

Muzyka leci spokojna, nie ma nap***przania w ucho decybelami, spokojnie można skupić się nad tym, nad czym się gra- to dodatkowy plus.
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Niestety, w najbliższy wtorek, nie będę mógł przybyć.
Niemniej, jeżeli można posiedzieć dłużej niż w Puerto i lokal nadaje się do grania to jestem za (zwłaszcza że w Śródmieściu - więc będę miał blisko :-) )
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja w najblizszy wtorek tez nie moge, ale w kolejny postaram sie zjawic.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Mnie również nie będzie :P Ale za tydzień, jeśli nadal nic Wam nie będzie przeszkadzać to się pojawię ;)
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

Ja się najprawdopodobniej zjawię. Są herbaty i kawy, więc nie najgorzej. Z chęcią zobaczę ten lokal, i wtedy się wypowiem :D
To co się dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto martwić się,
tylko czas na akcje!!!
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Pomimo zapowiedzi niskiej frekwencji- spotkanie się udało, ludzi nie zbrakło :)
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

A jak się Wam widzi lokal ? Do której można było siedzieć ? W przyszłym tygodniu również tu spotkanie ?
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Mam nadzieję, że kolejne spotkanie znów we wtorek, w Polacoloco. Ostatnio wszystko było ok, więc- czemu nie działać dalej :)
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

Ja dzisiaj będe około 18.
To co się dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto martwić się,
tylko czas na akcje!!!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja bede dzisiaj po 17, z Rafalem i fajnymi grami :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Ja też dziś będę. Ale raczej bliżej 18 niż 17.

A jakie fajne gry będziesz miał ?
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Jako gość, któremu nie udało się zagrać w Polacoloco, ale wypiłem tam świetną kawkę, parę opinii od siebie.

Miejsce fajne, choć stoliki małe - mam nadzieję, że nikt Wam nie będzie zabraniał łączyć. Własciciel / barman (i ogólnie obsługa) - bardzo sympatyczni. I tylko trochę szkoda że jest tylko 5 stolików.

Jak dam radę nastęny raz w Gdańsku także spróbuję być we wtorek, to może uda się sprawdzić jak wszystko chodzi LIVE


pozdro
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja bojkotuje Polacoloco - drogo, slabo, daleko, malo miejsca, papierosy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

Ja bojkotuje Polacoloco - [...] daleko
W jakim sensie daleko? Z Osowej to owszem, ale od dworca to prawie tak blisko jak Szafa.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Parak pisze:W jakim sensie daleko? Z Osowej to owszem, ale od dworca to prawie tak blisko jak Szafa.
Z Osowej daleko. Jezeli jest to jedyny minus, to ok, idzie przezyc. Jezeli jeden z wielu, to wymieniam wszystkie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Fakt papierosy były: za sprawą 3 dziewoj, które poza nami były jedynymi klientami ;) (nie licząc znajomych szefa). Ostatnio byliśmy w lokalu sami, więc uważam to za duży plus tego miejsca. Obsługa jest ok- siedzieliśmy do 23. Miejsce jest specyficzne, bo często napotyka się tam pustkę, a wtedy klimat jest naprawdę ok. Jeżeli Polacoloco jest drogie, to Puerto było ekstremalnie drogie ;) Reszty grzechów nie pamiętam ;) Warunki do gry uważam za dobre- ciepło, sucho, pewnie :) Dobrze byłoby cyklicznie zasiedzieć jedno miejsce- jeżeli się nie uda- trudno, pozostanie indywidualne umawianie się na gry, też jakas opcja...

K.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Post autor: Markus »

Lokal jest sympatyczny z wyglądu , niestety loteria pt : "czy dziś będzie ktoś w tym lokalu palił " jest dla mnie niezbyt ciekawa

Ja rezygnuje z tego lokalu .

Ostatnio było 8 osób i kolejne 8 miałoby problem z pomieszczeniem się - nie rokuje to dobrze dla tego miejsca / właściwie jest ono nierozwojowe /
Dobrze byłoby cyklicznie zasiedzieć jedno miejsce- jeżeli się nie uda- trudno, pozostanie indywidualne umawianie się na gry, też jakas opcja...
mam wrażenie że indywidualne spotkania to nie jest TO o co nam chodzi w tym wątku
Ostatnio zmieniony 13 lis 2007, 14:20 przez Markus, łącznie zmieniany 2 razy.
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Jeżeli mielibyśmy zostać w tym lokalu, trzebaby ustalić z szefem wtroki bez papierosa - lokal jest bardzo mały i wystarczy że będzie jeden palący i jest problem.

A co z tym lokalem w Oliwie ? (chyba była też taka propozycja)

No i co w najbliższy wtorek ?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Post autor: Markus »

unicorn pisze:Jeżeli mielibyśmy zostać w tym lokalu, trzebaby ustalić z szefem wtroki bez papierosa - lokal jest bardzo mały i wystarczy że będzie jeden palący i jest problem.
pamiętam że wspominałem o tym właścicielowi - niestety groch o ścianę , jego argumentacja jest następująca - w niewielu kawiarniach w gdańsku można palić, więc on pozwala na palenie, podobno przyciąga to klientów , obiektywnie patrząc to w tym lokalu przez 60% czasu nikogo nie ma , zwłaszcza w dni powszednie ,
ostatnim razem gdyby nie my to zarobek lokalu opierałby się na 3 paniach palących , jak widać ruch w interesie nie jest oszałamiający
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Wiem, że nie o to chodzi- napisałem tak z przekory- trudnym jest dogodzenie różnym gustom...

Pozostają dwa wyjścia:

a) możemy umówić się na następny wtorek w ten sposób- umawiamy się w Polacoloco- wchodzi ktoś palący- wychodzimy oznajmiając, że nie interesuje nas palący lokal...

b) jeżeli już dziś skreślamy Polacoloco- ok- jeżeli ktoś posiada inny pomysł na miejsce, może się nim podzielić ;)

Konkludując, wydaje mi się, że dogodzenie wszystkim będzie trudne- dla mnie może być nawet Sopot Ferber (sala dla niepalących, mieliśmy okazję z Markusem ją obejrzeć), ale... zapewne dla niektórych będzie drogo (bo Ferber jest drogi i Polacoloco przy tym to taniocha), dla niektórych znowu daleko ;)

Gdybyśmy umówili się w Ferberze- zapewne okazałoby się, że na pierwsze spotkanie przyjdą 2-3 osoby, bo reszta będzie czekała na opinie na forum ;) Na drugie spotkanie przyjdą osoby, które poczytają na forum jak było na pierwszym spotkaniu, ale z kolei nie przyjdą osoby które były na pierwszym (bo mało osób przychodzi ;))... Sytuacja groteskowa, ale sami widzicie - bez urazy of korz ;)
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Ja bym przyjechał do sopotu ;)
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

to co, kiedy gramy i gdzie mam przyjsc? :P

(zdalem :D)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Post autor: Markus »

cubuz pisze:
(zdalem :D)
gratulacje panie doktorze :D
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

I jak, było wczoraj jakieś spotkanie ?
Udało się coś ustalić w sprawie zakazu palenia ?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Post autor: Markus »

spotkanie odbyło się (plus )
nadal jesteśmy bezdomni tzn bez lokalu ( minus )
było ponad 10 osób ( plus )
właściciel Polacoloco jest nieżyciowy / historia z życia wzięta do wysłuchania u Kamila - jak będzie musiał to opowiadać przy piwie każdemu z osobna to w alkoholizm wpadnie :D / ( minus )
grano w : " w roku smoka " , " Blafuj " ,
ODPOWIEDZ