Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
DomoGrabka
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2022, 17:39
Has thanked: 19 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: DomoGrabka »

Dzięki za odpowiedzi :!:
miszczu666 pisze: 07 lut 2023, 08:04 Powyżej pominąłeś odpowiedź na pytanie 7 (wyżej jest to ciąg dalszy odpowiedzi na 6)

Aby wykonać te misje ze znacznikami, musisz mieć tam swoje jednostki, a przeciwnik nie może mieć żadnych jednostek. Wtedy ściągasz znacznik z planszy i zadanie wykonane.
Jeden ze znajomych napisał mi, że są do tego odpowiednie karty misji. Podobno jest karta wywiadu"2" z avatarem Jyn Erso, która po sukcesie, pozwala zdjąć znacznik zadania albo jakoś oddziałuje na gwiazdę śmierci.
Niestety nie pamiętam nazwy karty, a gry też nie mam przy sobie. :?
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 224
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: DaaV »

DomoGrabka pisze: 07 lut 2023, 14:10 Dzięki za odpowiedzi :!:
miszczu666 pisze: 07 lut 2023, 08:04 Powyżej pominąłeś odpowiedź na pytanie 7 (wyżej jest to ciąg dalszy odpowiedzi na 6)

Aby wykonać te misje ze znacznikami, musisz mieć tam swoje jednostki, a przeciwnik nie może mieć żadnych jednostek. Wtedy ściągasz znacznik z planszy i zadanie wykonane.
Jeden ze znajomych napisał mi, że są do tego odpowiednie karty misji. Podobno jest karta wywiadu"2" z avatarem Jyn Erso, która po sukcesie, pozwala zdjąć znacznik zadania albo jakoś oddziałuje na gwiazdę śmierci.
Niestety nie pamiętam nazwy karty, a gry też nie mam przy sobie. :?
Tak jest taka, to jest kolejny sposób zdejmowania tych zadań. Zamiast szturmować planetę, robisz tam misję - i jeżeli się ona uda, zdejmujesz ten token. :wink:
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Giermek »

Mam pytanie odnośnie etapu produkcji jednostek: co zrobić jeśli skończyły mi się figurki? Czy mogę wziąć brakujące z mapy (z miejsca gdzie ich nie potzebuję) i umieścić w kolejce budowy?
Langus
Posty: 84
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 81 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Langus »

Giermek pisze: 16 lut 2023, 08:02 Mam pytanie odnośnie etapu produkcji jednostek: co zrobić jeśli skończyły mi się figurki? Czy mogę wziąć brakujące z mapy (z miejsca gdzie ich nie potzebuję) i umieścić w kolejce budowy?
Nie.

Kompletna Księga Zasad - strona 4:
"Jednostki umieszczane na kolejce budowy należy pobrać z puli niewykorzystywanych elementów."

Kompletna Księga Zasad - strona 7:
"Jednostki: Jednostki są ograniczone do tych dostępnych w pudełku z grą. Gracz nie może wybudować jednostki określonego rodzaju, jeśli ta nie jest dostępna."
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Bardok »

Pytanko:
Imperium schwytało lidera Rebelii. Rebelia ma komplet 8 liderów, z czego jeden schwytany.
Następuje faza rekrutacji. Czy Rebelia może rekrutować nowego lidera? Normalnie można zastapić lidera nowym. Czy mogą zastąpić nowym liderem tego schwytanego? Tamten zostaje na planszy do uwolnienia - a wtedy należy wybrać który zostaje do limitu 8?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 254
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 48 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Col. Frost »

Bardok pisze: 20 lut 2023, 10:55 Pytanko:
Imperium schwytało lidera Rebelii. Rebelia ma komplet 8 liderów, z czego jeden schwytany.
Następuje faza rekrutacji. Czy Rebelia może rekrutować nowego lidera? Normalnie można zastapić lidera nowym. Czy mogą zastąpić nowym liderem tego schwytanego? Tamten zostaje na planszy do uwolnienia - a wtedy należy wybrać który zostaje do limitu 8?
Dokładnie tak jest. Limit liderów dotyczy puli liderów, a schwytany lider do niej wraca, tylko zostaje na planszy.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Bardok »

Col. Frost pisze: 21 lut 2023, 07:36
Bardok pisze: 20 lut 2023, 10:55 Pytanko:
Imperium schwytało lidera Rebelii. Rebelia ma komplet 8 liderów, z czego jeden schwytany.
Następuje faza rekrutacji. Czy Rebelia może rekrutować nowego lidera? Normalnie można zastapić lidera nowym. Czy mogą zastąpić nowym liderem tego schwytanego? Tamten zostaje na planszy do uwolnienia - a wtedy należy wybrać który zostaje do limitu 8?
Dokładnie tak jest. Limit liderów dotyczy puli liderów, a schwytany lider do niej wraca, tylko zostaje na planszy.
Czyli mogę dobrać nowego, a dopiero w momencie gdy wróci tamten z planszy to muszę jednego odrzucić?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 147
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: OlazRed »

Zgadza sie. Dopoki do zasobnika wraca tylko 8 liderow, nikogo nie musisz odrzucac.
ogrodnik24
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2022, 08:52

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: ogrodnik24 »

Powiedzmy, że wysłałem lidera do układu i wykonywałem w nim misję.
1. Czy mogę tym liderem blokować misję, lub misje przeciwnika podejmowane w tym układzie?
2. Czy ten lider może być dowódcą w bitwie w tym układzie?
3. Czy jeśli w danym układzie jest więcej moich liderów, to mogą sobie pomagać w wykonaniu/ blokowaniu misji?
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 301
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

1. Tak
2. Tak, jeśli ma wartości taktyki
3. Tak
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Gosterq »

ogrodnik24 pisze: 21 lut 2023, 11:08 3. Czy jeśli w danym układzie jest więcej moich liderów, to mogą sobie pomagać w wykonaniu/ blokowaniu misji?
Tak, przy czym nie można przekroczyć limitu kości dostarczonych z grą. Tzn. 10 z podstawki +3 zielone.
DomoGrabka
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2022, 17:39
Has thanked: 19 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: DomoGrabka »

ogrodnik24 pisze: 21 lut 2023, 11:08 Powiedzmy, że wysłałem lidera do układu i wykonywałem w nim misję.
1. Czy mogę tym liderem blokować misję, lub misje przeciwnika podejmowane w tym układzie?
2. Czy ten lider może być dowódcą w bitwie w tym układzie?
3. Czy jeśli w danym układzie jest więcej moich liderów, to mogą sobie pomagać w wykonaniu/ blokowaniu misji?
Sarna pisze: 21 lut 2023, 11:34 1. Tak
2. Tak, jeśli ma wartości taktyki
3. Tak
Gosterq pisze: 21 lut 2023, 23:48
ogrodnik24 pisze: 21 lut 2023, 11:08 3. Czy jeśli w danym układzie jest więcej moich liderów, to mogą sobie pomagać w wykonaniu/ blokowaniu misji?
Tak, przy czym nie można przekroczyć limitu kości dostarczonych z grą. Tzn. 10 z podstawki +3 zielone.
To ja mam pytanie.
Gdzie znajdę potwierdzenie do odpowiedzi 3 "Czy jeśli w danym układzie jest więcej moich liderów, to mogą sobie pomagać w wykonaniu misji" ? 8)

Co do blokowania misji i przejęcia dowodzenia nad armią, podczas walki, nie mam zastrzeżeń. :wink:
Ale nigdy nie grałem i nie znalazłem informacji o tym, że jeśli w danym układzie jest więcej moich liderów, to mogą sobie pomagać w wykonaniu misji...
Wydaję mi się, że tylko podczas FAZY PRZYDZIAŁU gracz może wybrać i przydzielić JEDNEGO lub DWÓCH liderów z puli liderów, do danej karty misji i tylko tak zwiększyć szansę powodzenia misji.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: kastration »

"Obaj gracze rzucają kośćmi w celu
ustalenia, czy misja zakończyła się powodzeniem, czy porażką.
Każdy gracz rzuca kośćmi (dowolnego koloru) w liczbie równej
sumie symboli umiejętności na wszystkich jego liderach
w danym układzie
. Gracz rzuca kośćmi jedynie za symbole
umiejętności, które odpowiadają wymogom umiejętności
wskazanym na danej misji"

Strona 8 instrukcji podstawki.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
DomoGrabka
Posty: 21
Rejestracja: 26 lip 2022, 17:39
Has thanked: 19 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: DomoGrabka »

Czytałem to ze 100 razy i zawsze uważałem że ten opis dotyczy tylko gracza Blokującego. :lol: :? :roll:
Otworzyłeś mi oczy dzięki. :mrgreen:
tsundere511
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:18

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: tsundere511 »

Po pierwszej rozgrywce mam pytanie, być może całkowicie banalne. Czy jako gracz rebelii można aktywować układ w którym jest baza rebelii, i przenieść tam jednostki, na pole układu, zamiast na pole bazy rebelii, co sprawi ze baza nie będzie odkryta? Czy jeśli tak, to w razie ujawnienia bazy jednostki z bazy łączą się na polu układu z tymi, które się tam znajdują? Jeśli w takim układzie zdobędę poparcie, to liczba wskaźników poparcia liczy się jako dwa razem z bazą i symbole budowy się sumują?
Zastanawiam się nad tym, bo jeśli nie można by było aktywować układu z baza bez zdradzania jej, to gracz imperium miałby bardzo ułatwione zadanie.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 301
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

Możesz aktywować ten układ bez ujawniania bazy, produkujesz zarówno z układu jak i z bazy, znacznika poparcia na bazie z tego co kojarzę nie liczy się do misji, liczą się tylko znaczniki na układach. Jeżeli masz bazę na układzie bez poparcia rebelii, to możesz nadal wykonac tam misje dyplomatyczną, aby to poparcie zdobyć.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Giermek »

Trochę pociągnę temat: W przypadku gdy baza jest ujawniona i mam poparcie w układzie, w którym jest baza, to produkować mogę tylko z układu, czy mogę też dodatkowo z pola bazy rebelii?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

Z obydwu
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Pynio »

Jeszcze wtrącę, nie wiem czy dobrze pamiętam - jak przenosi się jednostki z bazy na pole planszy, to można także wystawić je na system sąsiadujący. Niekoniecznie tam gdzie była baza (poprawcie mnie jeśli się mylę).
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

To chyba chodzi o ruch z pola bazy na sąsiadujące pole? Bo jak się ujawniasz to zawsze na polu bazy.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: miszczu666 »

Pynio pisze: 01 kwie 2023, 12:41 Jeszcze wtrącę, nie wiem czy dobrze pamiętam - jak przenosi się jednostki z bazy na pole planszy, to można także wystawić je na system sąsiadujący. Niekoniecznie tam gdzie była baza (poprawcie mnie jeśli się mylę).
Tak, z pola bazy na brzegu planszy można wykonać ruch do systemu gdzie jest ukryta baza lub do systemów sąsiadujących.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
sandman_1410
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2021, 13:13

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: sandman_1410 »

Karta misji "Plan awaryjny" - jeżeli przypiszę do niej lidera, który nie ma zdolności wymaganych przez startową kartę z ręki, którą będę chciał ponownie ujawnić, to nie będę mógł tejże karty ujawnić (startowej z ręki)?
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzegorzx »

Cześć mam dwa pytania.
1. Czy jeżeli po bitwie tylko imperium ma jednostkę w bazie rebelii ale ja mam w tym układzie jednostki kosmiczne to czy przegrałem, czy musi mi też wybić statki.
2. Czy przerzuty za liderów mamy na każdą rundę walki czy tylko raz na bitwę.( Gra z dodatkiem)
3. Czy kartę taktyki zarówno naziemnej jak i kosmicznej zagrywały na każdą rundę czy raz na całą bitwię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Giermek »

Grzegorzx pisze: 01 maja 2023, 19:44 Cześć mam dwa pytania.
1. Czy jeżeli po bitwie tylko imperium ma jednostkę w bazie rebelii ale ja mam w tym układzie jednostki kosmiczne to czy przegrałem, czy musi mi też wybić statki.
2. Czy przerzuty za liderów mamy na każdą rundę walki czy tylko raz na bitwę.( Gra z dodatkiem)
3. Czy kartę taktyki zarówno naziemnej jak i kosmicznej zagrywały na każdą rundę czy raz na całą bitwię.
Pozdrawiam
1. Musi wybić też statki.
2. Ja rozumiem, że w każdej rundzie.
3. Na każdą rundę.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Post autor: Giermek »

sandman_1410 pisze: 30 kwie 2023, 12:02 Karta misji "Plan awaryjny" - jeżeli przypiszę do niej lidera, który nie ma zdolności wymaganych przez startową kartę z ręki, którą będę chciał ponownie ujawnić, to nie będę mógł tejże karty ujawnić (startowej z ręki)?
A możesz podać treść karty?
ODPOWIEDZ