Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: karawanken »

Dokładnie tak graliśmy.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: lesar »

Krótko mówiąc ataki obydwu stron są zawsze równoczesne.

Wysłane z mojego CHEETAH przy użyciu Tapatalka
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: mat_eyo »

Nie są. Instrukcja jasno mówi o tym, że najpierw rzuca atakujący, przydziela obrażenia, a później to samo robi obrońca.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: karawanken »

Rzuty na atak nie są równoczesne, ale sam atak jest tak jakby równoczesny. Przynajmniej ja to tak widzę.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: ariser »

Koledze karawanken chodzi, że musimy sobie wyobrazić, że ataki są równoczesne. Klimatyczne uzasadnienie mechaniki "strzału zza grobu". :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: karawanken »

ariser pisze:Koledze karawanken chodzi, że musimy sobie wyobrazić, że ataki są równoczesne. Klimatyczne uzasadnienie mechaniki "strzału zza grobu". :)
Dokładnie tak. Klimat w tej grze to podstawa :D
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: lesar »

Właśnie o taką równoczesność mi chodziło.

Wysłane z mojego CHEETAH przy użyciu Tapatalka
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Pynio »

Co to znaczy, że karty misji są odrzucone zaraz po wykorzystaniu? Przy kartach akcji jest wyraźnie powiedziane, że wypadają z gry, co w tym wypadku oznacza odrzucone?

Edit:

Co się dzieje, jeśli mamy x systemów w talii sond, są to tylko nasze gdzie są wojska na planecie na planszy? Po wybraniu nowej bazy rozumiem, że NIE przesuwamy tych z mapy na pole bazy?

Edit 2.

Rozumiem, że mając działo jonowe rozpatruje się walkę naziemną? (nie czekam aż wybije wszystko w kosmosie przez co jednostki naziemne automatem rozwalą działo jonowe).
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: ariser »

Ad 1. Trochę nie rozumiem pytania - odrzucanie znaczy, że nie wraca na rękę po użyciu tylko ładuje na stosie kart odrzuconych. Na rękę wracają Ci tylko misję podstawowe - te z żółtą strzałką na dole.

Ad 2. Nie rozumiem pytania.

Ad 3. Tak, jeżeli obie strony mają jednostki naziemne to rozpoczyna się bitwa. Budynki normalnie traktuje się jak jednostki.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Pynio »

ariser pisze:Ad 1. Trochę nie rozumiem pytania - odrzucanie znaczy, że nie wraca na rękę po użyciu tylko ładuje na stosie kart odrzuconych. Na rękę wracają Ci tylko misję podstawowe - te z żółtą strzałką na dole.

Ad 2. Nie rozumiem pytania.

Ad 3. Tak, jeżeli obie strony mają jednostki naziemne to rozpoczyna się bitwa. Budynki normalnie traktuje się jak jednostki.
ad1. Ok. Rozumiem zatem, że po skończeniu (jeśli taka opcja się zdarzy) talii, karty misji się przetasowuje i wracają na pole dobierania kart?

ad2. Przykład: mamy 2 karty na stosie talii sond, musimy przenieść bazę, w tych dwóch systemach na planecie stoją nasze jednostki naziemne i statki. Dobieramy, wybieramy i podmieniamy kartę bazy. Rozumiem, że jednostki, które są na planecie tam pozostają?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Bardok »

Zamotałeś ;)

ad1.: Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby się skończyły - zwykle dochodzimy do połowy? Nigdy jeszcze Luke na przykład nie poleciał na Dagobah zostać Jedi.

ad2.: Oczywiście, że tak. One udają, że nie wiedzą, że tam jest baza ;) Ale serio - tak, bo inaczej zdradziłbyś gdzie jest baza od razu. Po prostu przy odsłonięciu bazy jednostki z bazy dołączają do tych na planecie.

ad3.: Co do walki to zawsze to jest taki schemat: runda walki w kosmosie, runda walki naziemnej, mozliwość wycofania się... i od początku.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: ariser »

W razie mało prawdopodobnego skończenia się kart w talii to przetasowujemy odrzucone i tworzymy nowy stos.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: lesar »

1.Jeżeli w układzie jest tylko podmiany lider i chce wykonać misję przeciwko niemu to czy przeciwnik może i tak wysłać kolejnego lidera i wtedy pojemny lider i nowy lider blokują misję?
2. Czy jeżeli w moim układzie mam lidera lub dwóch i jest w tym układzie wykonywana misja przeciwnika to mogę dorzucić kolejnego lidera do blokowania?

Wysłane z mojego CHEETAH przy użyciu Tapatalka
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Adar »

lesar pisze:1.Jeżeli w układzie jest tylko podmiany lider i chce wykonać misję przeciwko niemu to czy przeciwnik może i tak wysłać kolejnego lidera i wtedy pojemny lider i nowy lider blokują misję?
2. Czy jeżeli w moim układzie mam lidera lub dwóch i jest w tym układzie wykonywana misja przeciwnika to mogę dorzucić kolejnego lidera do blokowania?

Wysłane z mojego CHEETAH przy użyciu Tapatalka
ad. 1) Jeżeli w układzie jest TYLKO pojmany lider, to jest on automatycznie uwalniany. Jeśli jednak są tam jakieś twoje jednostki i wykonujesz misję przeciwko pojmanemu liderowi - to tak, przeciwnik może blokować taką misję. (wtedy rozpatrujesz ikony z dwóch liderów)
ad. 2) Tak. Do blokowania misji zawsze możesz dorzucić lidera z puli, nawet jeśli w danym systemie jest już kliku twoich liderów. Wówczas misję blokują wszyscy liderzy w danym układzie.
Peterus
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2016, 11:32
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Peterus »

Imperium może zniewalać neutralne układy jeśli przesunie na nie swoje jednostki. A co z tymi parszywymi terrorystami, którzy zwą się Rebelią? Czy po przesunięciu rebelianckich jednostek na układ neutralny? Czy z automatu staje się układem popierającym Rebelię, czy może nadal pozostaje neutralny, mimo że stacjonują na nim jednostki terrorystów?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: ariser »

Neutralny. Rebelia musi zdobyć lojalność w danym układzie, żeby móc korzystać z jego produkcji.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: lesar »

Imperium może zniewalać neutralne układy jeśli przesunie na nie swoje jednostki ale muszą to być jednostki naziemne.

Wysłane z mojego CHEETAH przy użyciu Tapatalka
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: lesar »

1. Co się dzieje z misjami nieujawnionymi do których przydzieliłem liderów ale ich nie wykonałem tylko spasowałem? Wracają na rękę czy wypadają z gry czy na spód?

2. Czy mogę przydzielić do misji oprócz lidera który ma potrzebne umiejętności i ich liczbę aby wykonać misję i drugiego, który nie ma wymaganych umiejętności misji? Potrzebne aby zrealizować cel Rebelią.

3. Co się dzieje z misją którą odrzucam jako nadmiarową powyżej 10? Całkowicie wypada z gry czy na spód? Mogę odrzucić misję początkową jako nadmiarową a potem w następnej rundzie ja dobrać?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: karawanken »

1. Wraca do ręki.
2. Można
3. Całkowicie wypada z gry. Misji początkowej nie można nigdy odrzucić
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Pynio »

karawanken pisze: 3. Całkowicie wypada z gry. Misji początkowej nie można nigdy odrzucić
Nie wypada całkowicie z gry, tylko trafia na stos kart odrzuconych, który po skończeniu poprzedniego zostanie przetasowany (str 7 - odrzucanie i str 11 faza uzupełnienia)


Moje pytanie: Zagrywam misję z ratowaniem pochwyconego bohatera (nie pamiętam teraz nazwy). Przydzielam kogoś. Zaczyna się misja i imperium przydziela kogoś do blokowania. Czy pochwycony lider jest doliczany do tej misji (chodzi mi o to, czy ten blokujący bohater imperium nie działa jako przeciwnik dla pochwyconego bohatera (który zgodnie z regułą, że jeśli coś dzieje się przeciw pochwyconemu bohaterowi to jest on doliczany do rzutu)).

-- chyba jednak nie, ponieważ w instrukcji stoi, że jeśli misja jest przeciwko pochwyconemu bohaterowi to wtedy on ma prawo się "bronić".

Edit: czy jeśli jest misja przeciwko pochwyconemu liderowi, to można do takiej misji dodatkowo przydzielić lidera z puli?

Edit2:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć podpunkt z księgi zasad ze strony 12. (pkt 4, pierwsza KROPA):

Nie można blokować znaczników uszkodzeń przydzielonych do jednostek.

WTF?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: lesar »

Zawsze można do misji przydzielić lidera aby blokował nawet do misji przeciw pochwyconemu liderowi, wtedy obydwaj blokują.

Co do blokowania znaczników też mam z tym problem ale wydaje mi się że chodzi o to że blokować można tylko zadawane uszkodzenia podczas walki z kości lub kart taktyki a nie już przydzielone znaczniki takie chyba dopełnienie aby nikt nie usuwał znaczników uszkodzeń kartami taktyki między etapami walki
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Pynio »

lesar pisze:Zawsze można do misji przydzielić lidera aby blokował nawet do misji przeciw pochwyconemu liderowi, wtedy obydwaj blokują.

Co do blokowania znaczników też mam z tym problem ale wydaje mi się że chodzi o to że blokować można tylko zadawane uszkodzenia podczas walki z kości lub kart taktyki a nie już przydzielone znaczniki takie chyba dopełnienie aby nikt nie usuwał znaczników uszkodzeń kartami taktyki między etapami walki
Mnie się wydaje, że tam jest babol w tłumaczeniu. Kompletnie nie rozumiem tego podpunktu, zwłaszcza jeśli się czyta całość :)

Edit, nie do końca mnie zrozumiałeś:
JA robię misję odbicia, WRÓG przydziela blokującego. I TERAZ pytanie, czy skoro WRÓG blokuje misję "odbicia", to czy może do niej dołączyć POCHWYCONY (w sumie to chyba "przeciwko niemu" misja). Chyba trochę kombinowanie na wyrost, prawda?
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Adar »

Pynio pisze:
lesar pisze:Zawsze można do misji przydzielić lidera aby blokował nawet do misji przeciw pochwyconemu liderowi, wtedy obydwaj blokują.

Co do blokowania znaczników też mam z tym problem ale wydaje mi się że chodzi o to że blokować można tylko zadawane uszkodzenia podczas walki z kości lub kart taktyki a nie już przydzielone znaczniki takie chyba dopełnienie aby nikt nie usuwał znaczników uszkodzeń kartami taktyki między etapami walki
Mnie się wydaje, że tam jest babol w tłumaczeniu. Kompletnie nie rozumiem tego podpunktu, zwłaszcza jeśli się czyta całość :)

Edit, nie do końca mnie zrozumiałeś:
JA robię misję odbicia, WRÓG przydziela blokującego. I TERAZ pytanie, czy skoro WRÓG blokuje misję "odbicia", to czy może do niej dołączyć POCHWYCONY (w sumie to chyba "przeciwko niemu" misja). Chyba trochę kombinowanie na wyrost, prawda?

Misja odbicia lidera nie jest misją "przeciwko" pochwyconemu liderowi. Taką misją jest np. przesłuchanie czy tez przyczepienie nadajnika (które wykonuje imperium). Odbicie lidera wykonuje rebelia, więc co ma blokować pochwycony? Swoją misję? Tym samym jeśli wykonujesz misję mającą na celu odbicie pochwyconego, ten pochwycony w niej nie uczestniczy. Ani nie blokuje czegokolwiek, ani w niej nie pomaga (niby jak, z karbonitu?) Jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo wykonania, wyślij dwóch bohaterów. :) Przynajmniej ja to tak rozumiem i interpretuję


Co do blokowania znaczników uszkodzeń - to nie błąd tłumaczenia, tak samo jest w angielskiej wersji (Damage markers assigned to a unit cannot be blocked ). Chodzi tu o to, że nie można w ten sposób usuwać przydzielonych znaczników uszkodzeń, niejako "uzdrawiając" jednostki.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 09:37 przez Adar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: lesar »

Pochwycony lider nie może blokować misji chyba że jest to misja przeciwko niemu.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Kajak »

Jest tak imperialna karta akcji:
"Zgodnie z moim planem" (początek walki)
Podczas każdej bitwy
w pierwszej rundzie walk
gracz Rebelii rzuca
1czerwoną kością mniej
i 2 czarnymi kośćmi mniej.


I teraz pytanie: mimo że w instrukcji jest napisane że te karty są jednorazowe faktycznie można to stosować przed każdą bitwa ( czyli karta jest używana wielokrotnie ) , czy też jest to błąd na karcie? Kurde.
ODPOWIEDZ