Lamokrady - gra karciana

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lamokrady
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2016, 10:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Lamokrady - gra karciana

Post autor: Lamokrady »

Podyskutujmy o Lamokradach :)

Obrazek

Zasady gry i przykładowa rozgrywka:
https://youtu.be/bAcm7J8ZyQE

Facebook: http://fb.com/lamokrady
Kampania: http://polakpotrafi.pl/lamokrady
Dyskusja: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 57&t=42991

Instrukcja: https://drive.google.com/file/d/0B-b9aK ... sp=sharing

Wątek do dyskusji o mechanice, szacie graficznej :) Grałeś? widziałeś? Wypowiedz się - każda opinia jest dla nas cenna! Projekt się ciągle rozwija!
Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Kampania Crowdfundingowa - Lamokrady
Lamokrady
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2016, 10:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lamokrady - gra karciana

Post autor: Lamokrady »

Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Kampania Crowdfundingowa - Lamokrady
Lamokrady
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2016, 10:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lamokrady - gra karciana

Post autor: Lamokrady »

Na UnPubie zagrało z nami kilkadziesiąt osób! Nawet Lamofan zgarnął nagrodę za testy na UnPub.
Jakie wrażenia? Podzielicie się?
Co możemy poprawić? Co podoba Wam się najbardziej?
Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Kampania Crowdfundingowa - Lamokrady
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lamokrady - gra karciana

Post autor: Wassago »

Grałem i najbardziej w tej grze podobają mi się (a zwłaszcza mojej dziewczynie, która wywalczyła Kubek z Lamonapadem) Lamy :D Oczywiście wsparliśmy zaraz po projekt, tak i znajomi, którzy z nami grali :)

Co do uwag, to mam jedną dotyczącą tłumaczenia zasad gry - trwało to za długo. Dobrze byłoby wytłumaczyć ogólnie o co chodzi, a bardziej szczegółowo już w trakcie gry, będzie to łatwiej zapamiętać i zapał graczy nie opadnie. Kiedy się tłumaczy i mówi na raz o wszystkich zasadach, to gracze mogą przestać przyswajać informacje, a przynajmniej u mnie w grupie jest kilka takich osób.

Co do mechaniki, wydaje mi się (na podstawie jednej gry, więc mogę się mylić), że jak komuś siądzie układ za 13, to potem ciężko jest go dogonić. Może warto pomyśleć, o jakimś sposobie na zdobycie dodatkowych punktów? Coś jak dodatkowe punkty za zebranie np. wszystkich trzech rodzajów lamowatych, albo jakiś podgatunków w kolorach itd. Tak, żeby było jeszcze więcej opcji, ale nie wiem czy to nie będzie też zbyt przekombinowane.


Ciekawi mnie Lamonapad, jak bardzo bywa skuteczny w grach, bo to zdaje się być czystym zgadywaniem (wiemy ile jest jakich kart, co jest wyłożone, ale to dalej "strzelanie"), bo jeżeli ktoś przekazuje innemu graczowi karty i jest tam coś co nas interesuje (w sensie odkryta karta), to wtedy robimy po prostu Lamokradzież. Może pomogłoby w tym oraz dało lepszą możliwość planowania stada, gdyby stos kart odrzuconych był odkryty (rewersem do dołu), ale nie można go przeglądać. I ponownie nie wiem czy nie kombinuje za bardzo, w końcu to ma być w miarę proste i przyjemne :)
Lamokrady
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2016, 10:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lamokrady - gra karciana

Post autor: Lamokrady »

Wassago pisze:Grałem i najbardziej w tej grze podobają mi się (a zwłaszcza mojej dziewczynie, która wywalczyła Kubek z Lamonapadem) Lamy Oczywiście wsparliśmy zaraz po projekt, tak i znajomi, którzy z nami grali

Dzięki za wsparcie i gratuluje wygrania kubka ;)
Wassago pisze:Co do uwag, to mam jedną dotyczącą tłumaczenia zasad gry - trwało to za długo. Dobrze byłoby wytłumaczyć ogólnie o co chodzi, a bardziej szczegółowo już w trakcie gry, będzie to łatwiej zapamiętać i zapał graczy nie opadnie. Kiedy się tłumaczy i mówi na raz o wszystkich zasadach, to gracze mogą przestać przyswajać informacje, a przynajmniej u mnie w grupie jest kilka takich osób.
Ciągle to ćwiczymy, każdy z nas ma inny sposób. Dzięki za uwagi - wpłynie to też na kształt docelowej instrukcji!
Wassago pisze:Co do mechaniki, wydaje mi się (na podstawie jednej gry, więc mogę się mylić), że jak komuś siądzie układ za 13, to potem ciężko jest go dogonić. Może warto pomyśleć, o jakimś sposobie na zdobycie dodatkowych punktów? Coś jak dodatkowe punkty za zebranie np. wszystkich trzech rodzajów lamowatych, albo jakiś podgatunków w kolorach itd. Tak, żeby było jeszcze więcej opcji, ale nie wiem czy to nie będzie też zbyt przekombinowane.

Ciekawi mnie Lamonapad, jak bardzo bywa skuteczny w grach, bo to zdaje się być czystym zgadywaniem (wiemy ile jest jakich kart, co jest wyłożone, ale to dalej "strzelanie"), bo jeżeli ktoś przekazuje innemu graczowi karty i jest tam coś co nas interesuje (w sensie odkryta karta), to wtedy robimy po prostu Lamokradzież. Może pomogłoby w tym oraz dało lepszą możliwość planowania stada, gdyby stos kart odrzuconych był odkryty (rewersem do dołu), ale nie można go przeglądać. I ponownie nie wiem czy nie kombinuje za bardzo, w końcu to ma być w miarę proste i przyjemne
Lamonapad jest trudny do przewidzenia, ale może być przydatny kiedy w poprzedniej kolejce nie mieliśmy Lamokrada a widzieliśmy jakie karty przechodziły między graczami. Co do stadka za 13 pkt, z naszego doświadczenia i ze statystyk wynika, że nie determinuje to wygranej w grze. Dwa stadka 3 poziomu to niwelują.

Najlepsze wyniki osiągają gracze grający aktywnie - dużo meldowania, kradzieży i podejmowania ryzyka!
Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Kampania Crowdfundingowa - Lamokrady
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Lamokrady - gra karciana

Post autor: kudlacz135 »

Również miałem okazję zagrać na pionku, gra jest całkiem przyjemna, dość bliska klasycznym kartom ale z cieszącą oko oprawą graficzną. Na samych kartach, w myśl popularnego i chyba słusznego trendu dotyczącego osób nierozróżniających kolory, proponowałbym dołożyć do kolorów (obecnie) w rombach, dołożyć jakieś inne rozróżnienie (np. zamiast rombu mogłyby być inne kształty, albo oznaczenia wewnątrz. Prócz tego grę naprawdę da się podsumować w paru zdaniach i również uważam, że tłumaczenie jej trwało zbyt długo, a instrukcja spokojnie mogłaby zostać skrócona. Poza tym, jeśli tworzycie dość prostą karciankę, to nie jestem przekonany co do mat punktacji, żetonów czy znaczników. Ostatecznie może się to okazać zbyteczne, albo spowalniające rozgrywkę. Bardzo lubię kiedy gra jest dopieszczona, kiedy ma np. figurki zamiast gołych, drewnianych sześcianów, ale to musi mieć też uzasadnienie w praktyce, mechanice albo klimacie :) Pozdrawiam.
Lamokrady
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2016, 10:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lamokrady - gra karciana

Post autor: Lamokrady »

kudlacz135 pisze:Również miałem okazję zagrać na pionku, gra jest całkiem przyjemna, dość bliska klasycznym kartom ale z cieszącą oko oprawą graficzną. Na samych kartach, w myśl popularnego i chyba słusznego trendu dotyczącego osób nierozróżniających kolory, proponowałbym dołożyć do kolorów (obecnie) w rombach, dołożyć jakieś inne rozróżnienie (np. zamiast rombu mogłyby być inne kształty, albo oznaczenia wewnątrz.

Jasne! Ciekawa uwaga - myślę, że da się dodać inne kształty do rombów i problem się rozwiąże.
kudlacz135 pisze:Poza tym, jeśli tworzycie dość prostą karciankę, to nie jestem przekonany co do mat punktacji, żetonów czy znaczników. Ostatecznie może się to okazać zbyteczne, albo spowalniające rozgrywkę. Bardzo lubię kiedy gra jest dopieszczona, kiedy ma np. figurki zamiast gołych, drewnianych sześcianów, ale to musi mieć też uzasadnienie w praktyce, mechanice albo klimacie Pozdrawiam.
Gra ma też wersje dla dzieci i to ukłon w ich stronę. Uwagi o torze to liczenia punktów padały też na wielu spotkaniach. To też dodatkowa wartość do gry... usłyszeliśmy, że gry karciane są mało atrakcyjne dla kupujących i oczekują elementów dodatkowych.
Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Kampania Crowdfundingowa - Lamokrady
Lamokrady
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2016, 10:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lamokrady - gra karciana

Post autor: Lamokrady »

Kampania zakończona, ale Lamokrady żyją i będą żyły dalej.
Walczymy o ich wydanie, mamy za sobą 187 osób i wszystkich którzy grali na spotkaniach.

Sugestie, podpowiedzi, narzekania - wszystko mile widziane :)
Szukamy sensownych rozwiązań.
Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Kampania Crowdfundingowa - Lamokrady
ODPOWIEDZ