51. Stan - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 860
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: konradstpn »

Takiej konkretnej odpowiedzi mi brakowało. Dzięki :-)
Gram, więc jestem.
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Rafał80 »

Witam.

Jestem po 2-ch pierwszych partiach solo i mam kilka pytań:

1) plądrując kartę wirtualnego przeciwnika - uwzględniam obronność danej karty? czyli Plądrując kartę akcji muszę mieć 5 czerwonych żetonów kontaktu + dystans do lokacji?

2) czy raz czy więcej można plądrować wirtualnego przeciwnika?

3) talia ataku wirtualnego przeciwnika odpada na stos kart odrzuconych? nie idzie na lokacje przeciwnika?

4) czyli przeciwnik dostaje tylko: 2 punkty za kartę połączenia, 2 punkty na plądrowanie, 1 punkt jeśli korzystam z jego otwartej produkcji - i tyle?

5) na koniec, karty umów też podliczam do punktów za lokacje?

6) tarcze pobiera się jakoś na początku, czy trzeba trafić na nią na jakiejś karcie?
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: kilpopx »

Pytanie już się przewijało. W dodatku zgliszcza w fazie produkcji produkuje ruiny oraz mam kartę która za każde ruiny daje mi czerwony żeton. Czy w takiej sytuacji wyprodukowane właśnie ruiny wliczają się i wpłyną na produkcję czerwonych żetonów ?
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

Rafał80 pisze: 07 lut 2020, 21:58 Witam.

Jestem po 2-ch pierwszych partiach solo i mam kilka pytań:

1) plądrując kartę wirtualnego przeciwnika - uwzględniam obronność danej karty? czyli Plądrując kartę akcji muszę mieć 5 czerwonych żetonów kontaktu + dystans do lokacji?

2) czy raz czy więcej można plądrować wirtualnego przeciwnika?

3) talia ataku wirtualnego przeciwnika odpada na stos kart odrzuconych? nie idzie na lokacje przeciwnika?

4) czyli przeciwnik dostaje tylko: 2 punkty za kartę połączenia, 2 punkty na plądrowanie, 1 punkt jeśli korzystam z jego otwartej produkcji - i tyle?

5) na koniec, karty umów też podliczam do punktów za lokacje?

6) tarcze pobiera się jakoś na początku, czy trzeba trafić na nią na jakiejś karcie?
1) Plądrując uwzględniasz tylko rząd w której ta karta jest - Produkcja - 3 żetony, Cechy - 4 żetony, Akcje - 5 żetonów czerwonych by splądrować daną lokację. Nie dodajesz do tego dystansu danej karty.
2) Możesz go lać do woli
3) i 4) nie pamiętam - muszę zajrzeć do instrukcji. Wydaje mi się, że punkty są też za zbudowane lokacji.
EDIT: 3) Stos ataku odpada na stos kart odrzuconych
EDIT: 4) Za kartę połączenia dostaje 2 pkt, za każde splądrowanie 2 pkt, 1 pkt za otrzymanie zasobów z Otwartej Produkcji oraz na sam koniec Wirtualny Przeciwnik dostaje 1 pkt za każdą lokację w swoim stanie.
5)Karty umów nie liczą się jako lokacje więc nie podliczasz ich jako punkty.
6)Są karty produkujące tarcze i tylko z nich można je otrzymać.
kilpopx pisze: 08 lut 2020, 00:14


Pytanie już się przewijało. W dodatku zgliszcza w fazie produkcji produkuje ruiny oraz mam kartę która za każde ruiny daje mi czerwony żeton. Czy w takiej sytuacji wyprodukowane właśnie ruiny wliczają się i wpłyną na produkcję czerwonych żetonów ?
Jako że kolejność produkcji jest dowolna, to możesz dołożyć ruiny a potem dostać więcej czerwonych żetonów kontaktu.
kesivle
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2020, 20:09
Has thanked: 7 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: kesivle »

Witam, grę mam od niedawna i mam kilka wątpliwości które chciałbym potwierdzić.

1) Akcje frakcji można wykonać 1 raz KAŻDĄ tzn.
Wymiana żelaza za szare żetony kontaktu w jednej akcji, w kolejnej mogę wymienić broń na czerwone żetony kontaktu etc.

2) jak z ilością?
Czy mogę wymienić 3 żelaza za np. 3 szare żetony w ramach jednej akcji frakcji czy tylko tyle w takiej ilości jaka jest napisana na planszy frakcji?

3) karty połączeń odkrywa się przed czy po fazie wypatrywania i czy koszt zakupu karty połączenia opłacamy od razu przy jej zabraniu i dołożeniu do kart w swojej ręce czy dopiero kiedy jej używamy z ręki w ramach swojej akcji?

4) czy podczas przebudowy płacę cegłę i kartę przebudowywaną odrzucam na stos kart odrzuconych czy jeszcze muszę opłacić różnice w szarych żetonach między kartami np. Jak przebudowuje budynek z dystansem 1 na budynek z dystansem 3 to płacę cegłę i 2 szare żetony kontaktu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

kesivle pisze: 13 lut 2020, 09:33 Witam, grę mam od niedawna i mam kilka wątpliwości które chciałbym potwierdzić.

1) Akcje frakcji można wykonać 1 raz KAŻDĄ tzn.
Wymiana żelaza za szare żetony kontaktu w jednej akcji, w kolejnej mogę wymienić broń na czerwone żetony kontaktu etc.

2) jak z ilością?
Czy mogę wymienić 3 żelaza za np. 3 szare żetony w ramach jednej akcji frakcji czy tylko tyle w takiej ilości jaka jest napisana na planszy frakcji?

3) karty połączeń odkrywa się przed czy po fazie wypatrywania i czy koszt zakupu karty połączenia opłacamy od razu przy jej zabraniu i dołożeniu do kart w swojej ręce czy dopiero kiedy jej używamy z ręki w ramach swojej akcji?

4) czy podczas przebudowy płacę cegłę i kartę przebudowywaną odrzucam na stos kart odrzuconych czy jeszcze muszę opłacić różnice w szarych żetonach między kartami np. Jak przebudowuje budynek z dystansem 1 na budynek z dystansem 3 to płacę cegłę i 2 szare żetony kontaktu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Ad1. Każdą akcję dokładnie raz na rundę.
Ad2. Stosunek taki jak na planszetce, czyli np. 1 zębatka na jeden szary żeton. Nie można powielać.
Ad3. My odkrywamy przed. Wydajemy dwóch ludzików na pobranie karty i potem dopiero przy zagraniu karty opłacamy jej koszt, jeżeli jakiś jest (tylko w czerwonych i pomarańczowych chyba trzeba coś odrzucać)
Ad4. Płacisz tylko cegłę, nie odrzucasz już szarych żetonów. Jest to całkiem opłacalne żeby karty z kosztem 1 żetonu zamieniać na trójki :)
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

kesivle pisze: 13 lut 2020, 09:33 Witam, grę mam od niedawna i mam kilka wątpliwości które chciałbym potwierdzić.

1) Akcje frakcji można wykonać 1 raz KAŻDĄ tzn.
Wymiana żelaza za szare żetony kontaktu w jednej akcji, w kolejnej mogę wymienić broń na czerwone żetony kontaktu etc.

2) jak z ilością?
Czy mogę wymienić 3 żelaza za np. 3 szare żetony w ramach jednej akcji frakcji czy tylko tyle w takiej ilości jaka jest napisana na planszy frakcji?

3) karty połączeń odkrywa się przed czy po fazie wypatrywania i czy koszt zakupu karty połączenia opłacamy od razu przy jej zabraniu i dołożeniu do kart w swojej ręce czy dopiero kiedy jej używamy z ręki w ramach swojej akcji?

4) czy podczas przebudowy płacę cegłę i kartę przebudowywaną odrzucam na stos kart odrzuconych czy jeszcze muszę opłacić różnice w szarych żetonach między kartami np. Jak przebudowuje budynek z dystansem 1 na budynek z dystansem 3 to płacę cegłę i 2 szare żetony kontaktu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Ad1. Każdą akcję dokładnie raz na rundę.
Ad2. Stosunek taki jak na planszetce, czyli np. 1 zębatka na jeden szary żeton. Nie można powielać.
Ad3. My odkrywamy przed. Wydajemy dwóch ludzików na pobranie karty i potem dopiero przy zagraniu karty opłacamy jej koszt, jeżeli jakiś jest (tylko w czerwonych i pomarańczowych chyba trzeba coś odrzucać)
Ad4. Płacisz tylko cegłę, nie odrzucasz już szarych żetonów. Jest to całkiem opłacalne żeby karty z kosztem 1 żetonu zamieniać na trójki :)
Michales
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 16:24

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Michales »

Witam.

Kwestia przebudowy w moim stanie, np. Mam karte akcji która użyłem, aby zdobyć PZ czy taka karte moge przebudować czy tylko jeśli nie została wykonana akcja na karcie??
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

Michales pisze: 23 lut 2020, 20:56 Witam.

Kwestia przebudowy w moim stanie, np. Mam karte akcji która użyłem, aby zdobyć PZ czy taka karte moge przebudować czy tylko jeśli nie została wykonana akcja na karcie??
Możesz wykonać akcję i potem przebudować.
Michales
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 16:24

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Michales »

Witam ponownie.
Mam 6 frakcji, kupcy, mutanty, nowy jork, appalachy, uniwersytet i missisipi a wiem, ze na początku były jeszcze 2 frakcje Teksas i jeszcze jedna
Mógłby ktoś wysłać w dobrej rozdzielczości te 2 dodatkowe frakcje, wydrukiwalbym sobie i zawsze byłaby wieksza możliwość losowania frakcji przed grą 🙂
Byłbym bardzo wdzięczny!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć!
Jestem przed pierwszą grą i muszę dopytać o jedną rzecz a mianowicie o tą akcję zamiany surowców na kontakty na planszetce graczy. Generalnie już widziałem kilka wariantów (łącznie z różnymi sposobem stosowania tej zasady przez recenzentów) jak możemy to wykonywać dlatego chciałbym ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości. Jak rozumiem od fazy wypatrywania do momentu spasowania mogę zadeklarować tą akcję tylko jeden jedyny raz. Jeżeli mam np. 1 pistolet za 2 czerwone strzałki oraz 2 zębatki za 2 szare strzałki to mogę wydać 3 pistolety i 2 zębatki (w ramach jednej akcji) żeby otrzymać 6 czerwonych strzałem oraz 2 zębatki?
Jeżeli jest tak jak powiedziałem to zastanawia mnie w sumie dlaczego wprowadzono takie dziwne ograniczenie, przed czym ono ma chronić? Przed takim jałowym przeklikiwaniem swojej aktywacji?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Rigidigi »

Bartoszeg02 pisze: 26 kwie 2020, 19:29 CJeżeli mam np. 1 pistolet za 2 czerwone strzałki oraz 2 zębatki za 2 szare strzałki to mogę wydać 3 pistolety i 2 zębatki (w ramach jednej akcji) żeby otrzymać 6 czerwonych strzałem oraz 2 zębatki?
Jeżeli jest tak jak powiedziałem to zastanawia mnie w sumie dlaczego wprowadzono takie dziwne ograniczenie, przed czym ono ma chronić? Przed takim jałowym przeklikiwaniem swojej aktywacji?
Jeżeli masz takie możliwości jak opisałeś, to możesz jeden raz wymienić jeden pistolet na dwie czerwone strzałki oraz jeden raz wymienić 2 zębatki na dwie szare strzałki.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Bartoszeg02 »

Ok czyli wszystkie 3 opcje po 1 razie :)
A czy mogę w ramach jednej akcji wymienić pistolety a przy kolejnej aktywacji zębatki? Czy wszystko robimy za jednym zamachem? (sorki że tak drążę ale tutaj muszę mieć 200% pewności żeby przypadkiem po grze ktoś nie podważał mojej ewentualnej wygranej :) )
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Rigidigi »

Bartoszeg02 pisze: 26 kwie 2020, 20:47 Ok czyli wszystkie 3 opcje po 1 razie :)
A czy mogę w ramach jednej akcji wymienić pistolety a przy kolejnej aktywacji zębatki? Czy wszystko robimy za jednym zamachem? (sorki że tak drążę ale tutaj muszę mieć 200% pewności żeby przypadkiem po grze ktoś nie podważał mojej ewentualnej wygranej :) )
To są trzy niezależne akcje. Nieszczęśliwie zbite w jednym polu, co powoduje takie rozterki jak Twoje.
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: radarek »

Pytania odnośnie gry solo. Pytania 1 i 2 adekwatne także do gry wieloosobowej, jednakże opisana sytuacja zwykle nie ma szans nastąpić, gdyż gra kończy się przeważnie w 3-5 rundzie.

1. Czy po wyczerpaniu głównej talii kart należy utworzyć nową tasując karty odrzucone?
Osobiście skłaniam się do odpowiedzi 'tak'. Choćby dlatego, że grając z dodatkiem mam o 50 kart więcej w talii, a wtedy faktycznie opisana sytuacja raczej nie nastąpi.

2. Czy po wyczerpaniu kart połączeń należy utworzyć nowe talie tasując użyte czy nie? Jeden z użytkowników forum BGG twierdzi, że nie tworzy się nowych talii. Chciałbym mieć jednak pewność, że tak jest.
Interesuje mnie to gdyż rzutuje to na ilość zdobywanych punktów przez wirtualnego przeciwnika. Jeśli nie tworzy się nowego stosu kart połączeń to od 7 tury wirtualny przeciwnik nie będzie mieć co już dobierać (przez co zdobędzie mniej punktów).

3. Gracz wirtualny atakuje. Lokalizacja pasująca do wylosowanej karty posiada tarczę. Czy rozpatrujemy to jako udany atak i wirtualny gracz dostaje za to 2 punkty, a w następnej turze pasuje? Czy może jest to traktowane jako nieudany atak i w następnej turze dalej próbuje atakować (o ile nie byl to trzeci atak)?

Idealnie byłoby jakby odpowiedział ktoś z Portalu 🙂.
tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tommyray »

radarek pisze: 14 maja 2020, 15:08 Pytania odnośnie gry solo. Pytania 1 i 2 adekwatne także do gry wieloosobowej, jednakże opisana sytuacja zwykle nie ma szans nastąpić, gdyż gra kończy się przeważnie w 3-5 rundzie.
(...)
2. Czy po wyczerpaniu kart połączeń należy utworzyć nowe talie tasując użyte czy nie? Jeden z użytkowników forum BGG twierdzi, że nie tworzy się nowych talii. Chciałbym mieć jednak pewność, że tak jest.
Interesuje mnie to gdyż rzutuje to na ilość zdobywanych punktów przez wirtualnego przeciwnika. Jeśli nie tworzy się nowego stosu kart połączeń to od 7 tury wirtualny przeciwnik nie będzie mieć co już dobierać (przez co zdobędzie mniej punktów).
Stosy karty połączeń się nie odtwarzają. No i nie istnieje możliwość 7 rund - AI dochodzi do 24 punktów chyba max w piątej rundzie, tym samym liczba kart Połączeń jest wystarczająca nawet na najdłuższą możliwą rozgrywkę.
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: radarek »

tommyray pisze: 14 maja 2020, 15:57 Stosy karty połączeń się nie odtwarzają. No i nie istnieje możliwość 7 rund - AI dochodzi do 24 punktów chyba max w piątej rundzie, tym samym liczba kart Połączeń jest wystarczająca nawet na najdłuższą możliwą rozgrywkę.
1 tura - biorę 1 kartę połączenia, WG (wirtualny gracz) zgarnia drugą kartę połączenia (2pkt), jeśli nie wybuduję przez następne 3 akcje lokacji to WG na pewno nie przeprowadzi udanego ataku, zatem z 2pkt kończy tę turę.
Przy założeniu, że jako pierwsze biorę jedną z kart połączeń, nigdy nie skorzystam z otwartej produkcji WG oraz WG przeprowadzi udany atak na jedną z moich lokacji, WG zdobędzie w każdej z tur 2-6 po 4 pkt. Zatem po 6 turach WG ma 2+5*4=22pkt. Zatem, jeśli kart połączeń nie tasuje się na nowo, przed nami będzie jeszcze 7 (24pkt) i 8 tura, w której WG będzie mieć 26pkt. Będzie to ostatnia tura.

Póki co grając w ten sposób uzyskałem wynik 112pkt. Byłem w stanie przemielić całą talię (odpowiednia produkcja ludzików oraz kart). Nie widzę błędu w sposobie jaki gram (tak, każdą akcję wymiany surowców z frakcji przeprowadzam maksymalnie raz na turę i w dokładnie takich ilościach jaka podana jest na karcie frakcji).
Mam jeszcze pomysł jak udoskonalić tę strategię, myślę, że da się ugrać jeszcze więcej.
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: radarek »

Zagrałem jeszcze raz solo i jak najbardziej potwierdzam, że mogę powtarzalnie w każdej grze przemielić całą talię. Tym razem ugrałem 134pkt, ale mam jeszcze pomysł nad poprawą strategii. Żeby jednak niepotrzebnie tracić czasu muszę znać odpowiedzi na wcześniejsze pytania.

Dodatkowo dochodzi nowa sytuacja. Jeśli talię główną przetasowuje się na nowo to jestem w stanie doprowadzić do sytuacji, że nie będzie kart w talii głównej oraz ani jednej odrzuconej. Wirtualny gracz wtedy nie jest w stanie zdobywać punktów i stoi w miejscu.
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: kuchar »

Michales pisze: 30 mar 2020, 13:13 Witam ponownie.
Mam 6 frakcji, kupcy, mutanty, nowy jork, appalachy, uniwersytet i missisipi a wiem, ze na początku były jeszcze 2 frakcje Teksas i jeszcze jedna
Mógłby ktoś wysłać w dobrej rozdzielczości te 2 dodatkowe frakcje, wydrukiwalbym sobie i zawsze byłaby wieksza możliwość losowania frakcji przed grą 🙂
Portal właśnie udostępnił pliki do samodzielnego wydruku :) Frakcje Hegemonia, Texas, Missisipi i Uniwersytet.
https://portalgames.blob.core.windows.n ... RAKCJE.pdf
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: radarek »

tommyray Przygotowałem log z przykładowej rozgrywki, w której pokazuję strategię, w której zupełnie nie ma problemu przemielić wszystkie z 88 kart talii podstawowej i w której zdobywam ponad 100pkt. Opisałem też sposób, w którym można rozegrać nawet 13 (sic!) tur. Byłbym wdzięczny za analizę, komentarze: https://github.com/radarek/51state-game ... 05-2020.md.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 21:17 przez radarek, łącznie zmieniany 1 raz.
tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tommyray »

radarek pisze: 15 maja 2020, 10:55 Zagrałem jeszcze raz solo i jak najbardziej potwierdzam, że mogę powtarzalnie w każdej grze przemielić całą talię. Tym razem ugrałem 134pkt, ale mam jeszcze pomysł nad poprawą strategii. Żeby jednak niepotrzebnie tracić czasu muszę znać odpowiedzi na wcześniejsze pytania.

Dodatkowo dochodzi nowa sytuacja. Jeśli talię główną przetasowuje się na nowo to jestem w stanie doprowadzić do sytuacji, że nie będzie kart w talii głównej oraz ani jednej odrzuconej. Wirtualny gracz wtedy nie jest w stanie zdobywać punktów i stoi w miejscu.
Co do pytania o atak na lokację z tarczą - traktujesz jako nieudany atak.

Z jakimi dodatkami grasz na uzyskanie takiego wyniku i pełne przemielenie talii? Wydaje mi się to "trochę" nieprawdopodobne, przydałby się jakiś zapis dla potomnych aby się uczyli...

wow - właśnie tu klikam i twój post wskoczył :)
tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tommyray »

radarek - zasada przetasowywania stosu kart odrzuconych jest na stronie 11, 4 podpunkt ("Wyjaśnienia i przypomnienia")

Ja z kolei nigdzie nie potrafię znaleźć informacji o 6 kartach na start i odrzuceniu dwóch...
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: radarek »

tommyray

Dzięki za informację o przetasowaniu!

Co do początku gry i wyborze 4 z 6 kart. Na stronie 12 w informacjach do gry solo jest napisane:
Do gry przygotuj się w standardowy sposób.
Przygotowanie jest opisane na dodatkowej kartce dołączonej do gry. W punkcie 8. przygotowania do gry jest napisane:
Rozdaj wszystkim graczom po 6 kart z Talii. Każdy z graczy zachowuje 4 z nich, a pozostałe 2 odrzuca.
tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tommyray »

radarek pisze: 17 maja 2020, 21:49 tommyray

Dzięki za informację o przetasowaniu!

Co do początku gry i wyborze 4 z 6 kart. Na stronie 12 w informacjach do gry solo jest napisane:
Do gry przygotuj się w standardowy sposób.
Przygotowanie jest opisane na dodatkowej kartce dołączonej do gry. W punkcie 8. przygotowania do gry jest napisane:
Rozdaj wszystkim graczom po 6 kart z Talii. Każdy z graczy zachowuje 4 z nich, a pozostałe 2 odrzuca.
Dzięki - zapomniałem o tej dodatkowej kartce. A wstępne przejrzenie twojego zapisu partii pokazuje, że złamałeś system, super!
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Fingus »

Można jeszcze pasować na samym początku tury, dopóki nie zbierzemy całej talii na ręce i potem rozegrać jedną, solidną turę (no, ewentualnie jedną dobić do 24 punktów i drugą do maksa). Wtedy przeciwnik nie dostanie nawet tych 2 punktów za kartę połączenia, bo po naszym pasie też musi spasować. :P
ODPOWIEDZ