Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kamicki
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2016, 07:43

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kamicki »

Cześć,

Zwróciliście uwagę na to, że karty z nowych edycji są mniejsze niż ze starej. Długo miałem tylko starą pojedynczą podstawkę i jak kupiłem nową edycję Dunwich to mnie to zdziwiło.

Nie używam koszulek i tasowanie talii z kartami z obu edycji razem jest bardzo niewygodne (i trudne do zrobienia w sposób skuteczny).

W końcu zamiast kupować drugą starą podstawkę, kupiłem nową edycję, ale w związku z powyższym ciężko mi się przekonać do kupna jakiegokolwiek "Powrotu..." (oczywiście do nocy fanatyka, dunwich czy szlak do carcossy i tak się nie da kupić w sensownej cenie, ale już do zapomnianej ery [która jest już w planach jako nowa edycja] jest dostępny).
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Moonday »

kamicki pisze: 03 lut 2023, 14:39 Zwróciliście uwagę na to, że karty z nowych edycji są mniejsze niż ze starej. Długo miałem tylko starą pojedynczą podstawkę i jak kupiłem nową edycję Dunwich to mnie to zdziwiło.
Na pewno są mniejsze niż standard 63,5x88, bo "toną" w koszulkach o tym rozmiarze, gdzie karty z innych gier siedzą w nich normalnie. Osobiście mam tylko nową edycję i pomyślałem, że taki urok gry.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

To dotyczy edycji PL czy ENG? A może obu?

edit: poszperałem i oszczędność surowca jest po stronie FFG. Sądząc po fotce jednego z użytkowników bgg, ZNACZNA oszczędność, wykluczająca przypadkowe fluktuacje drukarskie między nakładami.

https://boardgamegeek.com/image/6632591/kittenhoarder
kamicki
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2016, 07:43

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kamicki »

W polskiej wersji wygląda to podobnie.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: waadimch »

hej prosbe mam, czy ktoś mógłby sprawdzić ile jest kart w dodatku Morderstwo w Hotelu Excelsior? Dziekuje
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3313
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

waadimch pisze: 07 lut 2023, 18:03 ile jest kart w dodatku Morderstwo w Hotelu Excelsior?
Stawiam, ze 78.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... 53#5056153
Spoiler:

https://boardgamegeek.com/thread/2301388/how-many-cards
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: waadimch »

psia.kostka pisze: 07 lut 2023, 18:24
waadimch pisze: 07 lut 2023, 18:03 ile jest kart w dodatku Morderstwo w Hotelu Excelsior?
Stawiam, ze 78.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... 53#5056153
Spoiler:

https://boardgamegeek.com/thread/2301388/how-many-cards
Dziekuje. A czy można gdzieś ściągnąć instrukcje w wersji pl do Morderstwo w Hotelu Excelsior?
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: trx89 »

Czy ktoś z posiadaczy gry testował może te strony do segregatora i jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy mieszczą się dwie karty w koszulkach w jednym slocie czy raczej nie ma sans?

https://strefamtg.pl/ultimate-guard/967 ... zysta.html
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Kupuję do swojej kolekcji UG 3x3 dwustronne (tj. 18-miejscowe). Karty mam w koszulkach ultra pro deck protector (ok 1 mm wyższe od karty). W jednym slocie bez problemu mieszczą się 2-3, cztery już nie. Nie widzę powodów, żeby wymiary slotów miały się w tym modelu różnić.
XTrmnTR
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2021, 22:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: XTrmnTR »

Przygotowuję właśnie przekładki do segregatora do kampanii Szlak do Carcossy.
Czy ktoś mógłby napisać ile kart jest w każdym ze scenariuszy?
Ewentualnie nazwy i ilość kart w zestawach spotkań z tej kampanii?
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 385 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

XTrmnTR pisze: 17 lut 2023, 17:08 Przygotowuję właśnie przekładki do segregatora do kampanii Szlak do Carcossy.
Czy ktoś mógłby napisać ile kart jest w każdym ze scenariuszy?
Ewentualnie nazwy i ilość kart w zestawach spotkań z tej kampanii?
Tu masz wszystkie te informacje: https://arkhamdb.com/cycle/pt
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Na stronie FFG pojawił się przewodnik zakupowy dla nowych graczy, wyjaśniający jakie produkty co zawierają i jak kupować, a nawet w jakiej sugerowanej kolejności.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... of-horror/

Ciekawostką jest, że w artykule nie ma słowa o "Powrotach", jakby nie istniały. Mogę się mylić, ale uważam, iż ostatecznie rozwiązuje to gdybania o dalszym rozwoju i dodrukach tych produktów.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3313
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Zapowiedz "Zapomnianej Ery" w dwuboxie od Galakty cos sie nie pojawia. Czyzby pierwsza wyrwa w pl linii wydawniczej? :?

Czyzby woleli nam sprzedawac osobne Mythoski? Wielu nowych kolekcjonerow co weszlo w dwuboxy bedzie skonfundowanych, zeby nie napisac dobitniej ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: baradnor »

Mnie najbardziej boli i dziwi brak deklaracji Galakty. Odkąd FFG ogłosiło repack w listopadzie pod każdym postem na fb ludzie pytają o polską zapowiedź. A Galakta zamiast odpowiedzieć jasno: ,, tak, będzie", ,,będzie później", ,,nie, w ogóle nie będzie" to nie odpowiada w ogóle lub bawi się w jakieś niedpowiedzenia jak w ostatnim poście z zapowiedziami dodruków. Może czas by serie przejął ktoś inny? Wydaje się, że w dalszym ciągu ta seria sprzedaje się bardzo dobrze po polsku
Ostatnio zmieniony 24 lut 2023, 14:04 przez baradnor, łącznie zmieniany 1 raz.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: KQuest »

A nie będzie tak, że w sklepach i w magazynie zalega jeszcze stary format tego cyklu i zapowiedzenie oraz wprowadzenie na rynek nowej wersji sprawiłoby, że poprzednie wydanie nie będzie miało szansy się sprzedać? Od razu mówię, że to tylko luźna myśl, której nie podpieram żadnymi dowodami i nie sprawdzałem, czy poszczególne zestawy są dostępne w sklepach czy nie, więc wystarczy jedna wiadomość, żeby obalić tę tezę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

baradnor pisze: 24 lut 2023, 08:04 Może czas by serie przejął ktoś inny? Wydaje się, że w dalszym ciągu ta seria sprzedaje się bardzo dobrze po polsku
:mrgreen: Toż to chyba nieśmieszny żart. Która firma wejdzie w ponowne wydawanie dodatków do LCG gdzie musieliby zapewne zrobić tłumaczenie, skład etc. od zera? W sytuacji w której nie było komu wejść w takie Marvel Champions (gdzie rynek nie zdążył się nasycić polską wersją)?

Ja podtrzymuję - zapewne za dużo Zapomnianej Ery zalega u Galakty na magazynie, i wydanie reedycji byłoby dla niej strzałem w kolano. Co innego nowe dodatki...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3313
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

To po co weszli w dodruk mythoskow ostatnio, skoro repack byl juz na horyzoncie.

<mem z patykiem w szprychach> :roll:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

to tak czy siak strzał w kolano. Mam wszystko z nowego formatu i nie zamierzam kupować nic ze starego, nawet jakby miało w ogole nie wyjść, nawet nie wiem jak to wychodziło i ten model jest mi w ogole obcy. Myślę, że kto miał kupić stary format to kupił, a kto jeszcze nie kupił już raczej będzie czekać na nowy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

psia.kostka pisze: 24 lut 2023, 08:31 To po co weszli w dodruk mythoskow ostatnio, skoro repack byl juz na horyzoncie.

<mem z patykiem w szprychach> :roll:
Ostatnio? To dodruk Zapomnianej Ery nie był pod koniec 2020 jakoś równolegle z ostatnim dodatkiem sprzed repacka?

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... onspiracy/
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3313
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Mr_Fisq pisze: 24 lut 2023, 08:51
psia.kostka pisze: 24 lut 2023, 08:31 To po co weszli w dodruk mythoskow ostatnio, skoro repack byl juz na horyzoncie.
Ostatnio? To dodruk Zapomnianej Ery nie był pod koniec 2020 jakoś równolegle z ostatnim dodatkiem sprzed repacka?
Hmm, no pewnie masz racje.
Byly ostatnio zapowiedzi jakichs cykli i chyba podswiadomie uznalem to za "Zapomniana Ere", bo byloby to wyjasnienie braku zapowiedzi dwupacka. Troche mam oczopląś od tych kolorowych okladek blistrow, w LOTR LCG latwiej sie orientuje ;)

Jeszcze dodam, ze szanuje ich za dodruki tez blisterkow (zamiast czekac na repacki, ktore zapewne kiedys sie pojawia), bo daje to mozliwosc uzupelnienia kolekcji starej gwardii, o ktora mysle warto tez dbac. Ale takie smieszki w zapowiedziach (komentarzach) jednak mnie zdziwily. Wszyscy wiedza, ze idzie nowy repack, a Galakta "ojtam ojtam, macie w co grac".

A co do zatwardzialych zbieraczy tylko "nowej formy wydawniczej", ktorym niby sam jestem. To czy te boxy kampanijne nie sa jednak za duze na jeden cykl? Moznaby tam dopakowac blisterki staroedycyjne tez :P No ale repacki wychodza taniej jednak.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Parasek
Posty: 43
Rejestracja: 23 sty 2012, 19:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Parasek »

Odpowiedź Galakty co do dodruku Zapomnianej Ery była co najmniej niepoważna (może irytująca i protekcjonalna dla niektórych).

Zdaje się, że blisterki Zapomnianej Ery wymiotło już ze sklepów. Przegapili pierwszy druk "repackage'a" i trzeba czekać na następny?

A może sparzyli się na ilości dostępnych dodatków. Nadrukowali różnych cykli i nastąpił "przesyt" grą. Ja bym osobiście nowym graczom nie polecał nic poza Dunwich/Carcossą/Na krawędzi. Te pozostałe może leża odłogiem na magazynie?

Już powoli zaczyna mnie denerwować taka komunikacja. Nie chcesz wydawać części rzeczy w przewidywalnej przyszłości - spoko, napisz uczciwie, poszukam na rynku wtórnym. Chcesz budować hype? - wychodzi raczej irytacja. Ludzie nie są głupi, widzą że druk nowej wersji EN miał miejsce. Nie trzeba wciskać niepotrzebnego kitu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

shuji pisze: 24 lut 2023, 08:32 to tak czy siak strzał w kolano. Mam wszystko z nowego formatu i nie zamierzam kupować nic ze starego, nawet jakby miało w ogole nie wyjść, nawet nie wiem jak to wychodziło i ten model jest mi w ogole obcy. Myślę, że kto miał kupić stary format to kupił, a kto jeszcze nie kupił już raczej będzie czekać na nowy.
Stary a nowy format to głównie różnica opakowań. Szczególnie od cyklu zapomnianej ery w górę gdzie nie było zbytnio błędów. Nie szedł bym w taka skrajność. Galakta już kiedyś zapowiadała, że części cykli nie planuje w nowym formacie bo jeszcze są dostępne w starym formacie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bulaxyz82 »

#brazylianwisnia A można przytoczyć link gdzie Galakta dawała takie info o tym że nie wszystko w nowym formacie chcą wydawać? Z tego co mi wiadomo są różnice w wielkości kart między stara a nową edycja, więc czymś się jednak różnią. Zbieram od 3 tygodni i mam już wszystko w nowym formacie, także to co piszesz rodzi we mnie obawy ze będzie kiedyś wszystko w nowych pakach.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

bulaxyz82 pisze: 24 lut 2023, 10:57 #brazylianwisnia A można przytoczyć link gdzie Galakta dawała takie info o tym że nie wszystko w nowym formacie chcą wydawać? Z tego co mi wiadomo są różnice w wielkości kart między stara a nową edycja, więc czymś się jednak różnią. Zbieram od 3 tygodni i mam już wszystko w nowym formacie, także to co piszesz rodzi we mnie obawy ze będzie kiedyś wszystko w nowych pakach.
Za cholerę tego nie znajdę ale retoryka była taka przy którejś fali dodruków, że nie planują kolejnych druków dodatku X i Y.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3313
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Tak czy siak, blisterkow Zapomnianej Ery w sklepach nie widac, wiec mogliby napisac, ze przespali pierwszy druk repacka i wjada cali na bialo za 6-9miesiecy i spolecznosc bylaby uradowana. A skoro tak nie napisali, to domysly, niepewnosc i dogryzanie tylko pączkuje.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ