Egmont w natarciu.

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Egmont w natarciu.

Post autor: Al »

No to zaczęło się - dobra firma, dobre gry, dobra dystrybucja. Może i nam coś z tego kapnie i wyjdziemy z okowów naszej niszy ;-).

Moim zdaniem strona bardzo fajna z tym, że widzę, że strona nie jest w wersji ostatecznej i będzie jeszcze podrasowana.

Trzymam kciuki.

http://www.krainaplanszowek.pl/
.
.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3076
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Post autor: cezner »

No, widzę że gry będą też w hipermaketach. Prawdziwy atak planszówkowy...
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Egmont w natarciu.

Post autor: Groszek »

Al pisze: Moim zdaniem strona bardzo fajna z tym, że widzę, że strona nie jest w wersji ostatecznej i będzie jeszcze podrasowana.
Zgodzę się z tym, że strona bardzo fajna. Mam jednak małe "ale" - strona ruszyła dopiero 12 listopada. Premiera obu gier była w październiku (na Targach Książki w Krakowie, które odbyły się 25-28 października). Nic by w tym może nie było złego, że strona ruszyła dopiero po dwóch tygodniach od premiery, gdyby polska wersja Niagary i Manili nie miały w instrukcji odesłania do filmowej wersji instrukcji dostępnej na tej stronie. Film do wczoraj nie był dostępny. Uważam, że nie jest to poważne traktowanie klienta. Myślę, że nikt nie będzie tego tłumaczył "niską" ceną, która nie pozwoliła sprawy załatwić porządnie.

Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej :).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Egmont w natarciu.

Post autor: Don Simon »

Groszek pisze: Uważam, że nie jest to poważne traktowanie klienta. Myślę, że nikt nie będzie tego tłumaczył "niską" ceną, która nie pozwoliła sprawy załatwić porządnie.
Bez przesady. Premiera byla, ale w szerokiej dystrybucji gra pojawila sie kilka dni temu. Taki poslizg to jest nic.
Pisanie o tym w tonie takim, jak powyzej jest zupelnie niepotrzebne, a do tego smieszne.
A komentarz o cenie to juz jakis zupelnie z kosmosu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Chyba pierwszy raz gry wyszły zgodnie z zapowiedziami - idealnie w terminie, a nawet ciut wcześniej, ale jak widać Polakowi zawsze jakiś kolec siedzi w d..ie. No musi upuścić trochę tej swojej żółci, bo inaczej go zaleje ;-).
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Egmont w natarciu.

Post autor: Groszek »

Don Simon pisze:
Bez przesady.

Pozdrawiam
Szymon
Oczywiście - bo to jest poważne wydawnictwo (dlatego po co o tym pisać - wydali grę, a to wystarczy) :wink:
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

Al pisze:Chyba pierwszy raz gry wyszły zgodnie z zapowiedziami - idealnie w terminie, a nawet ciut wcześniej, ale jak widać Polakowi zawsze jakiś kolec siedzi w d..ie. No musi upuścić trochę tej swojej żółci, bo inaczej go zaleje ;-).
Dziękuję za rzeczowy komentarz. Bardzo to uprzejme. Dyskusja może stać się bardzo merytoryczna :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

Groszek pisze: Dziękuję za rzeczowy komentarz. Bardzo to uprzejme. Dyskusja może stać się bardzo merytoryczna :wink:
To trzeba było zacząć merytorycznie, a nie jechać na emocjach...
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

klema pisze:
Groszek pisze: Dziękuję za rzeczowy komentarz. Bardzo to uprzejme. Dyskusja może stać się bardzo merytoryczna :wink:
To trzeba było zacząć merytorycznie, a nie jechać na emocjach...
Czyli jak :?:
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Egmont w natarciu.

Post autor: Jarek B. »

Groszek pisze:Zgodzę się z tym, że strona bardzo fajna.
Dziękuję za dobrą ocenę. Wiele rzeczy będzie jednak każdego dnia ulepszanych lub dodawanych.
Groszek pisze:Mam jednak małe "ale" - strona ruszyła dopiero 12 listopada. Premiera obu gier była w październiku (na Targach Książki w Krakowie, które odbyły się 25-28 października). Nic by w tym może nie było złego, że strona ruszyła dopiero po dwóch tygodniach od premiery, gdyby polska wersja Niagary i Manili nie miały w instrukcji odesłania do filmowej wersji instrukcji dostępnej na tej stronie. Film do wczoraj nie był dostępny. Uważam, że nie jest to poważne traktowanie klienta. Myślę, że nikt nie będzie tego tłumaczył "niską" ceną, która nie pozwoliła sprawy załatwić porządnie.
Cena nie ma związku z datą uruchomienia strony. A czy jest niska czy "niska", to temat rzeka.

Gry rzeczywiście zaprezentowaliśmy pod koniec października, jednak nie udało się przygotować strony na premierę. Czasami tak bywa, że różne rzeczy weryfikują wcześniejsze plany.

Instrukcje filmowe pojawią się na stronie już niebawem. W tej chwili poddawane są ostatnim korektom.
Groszek pisze:Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej :).
...czego i sobie życzę ;)
Pozdrawiam.
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Egmont w natarciu.

Post autor: Groszek »

Jarek B. pisze:
Instrukcje filmowe pojawią się na stronie już niebawem. W tej chwili poddawane są ostatnim korektom.
Groszek pisze:Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej :).
...czego i sobie życzę ;)
Pozdrawiam.
Dzięki za info. :D Z ceną mnie trochę poniosło, ale dla przeciętnego zjadacza chleba nie jest niska. :oops:

Powtórzę, że strona bardzo mi się podoba i czekam na więcej (zwłaszcza na warunki uzyskania dodatku do Niagary :D

Pozdrawiam
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

bardzo podobają mi się zdjęcia z taśmy produkcyjnej gry Manila- doskonały pomysł moim zdaniem, super wyglądają stosy elementów gry i gotowych spakowanych pudeł na paletach:)

z ciekawosci, o ile to nie tajemnica- jakiego rzędu wielkości macie nakład?

zdjęcia z produkcji niagary natomiast nieteges- małe i wysoce nieostre:(

doczepię się też strony http://www.krainaplanszowek.pl/nasze-gry/

moim zdaniem cały div z obrazkiem z nazwą gry, oraz trzema linijkami tekstu pod spodem powinien być klikalny
obecnie można odnieść wrażenie że każdy link tekstowy prowadzi gdzie indziej (no bo są 3 osobne linki o innych nazwach)
no i - to już poważna wada- dzielnie próbowałem kliknąć na duży obrazek z nazwą gry, przez co prawie przegapiłem że tekst pod spodem prowadzi w ciekawe miejsca:)

czekam na wasze następne wydania (może jakieś przecieki w co mierzycie?)
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Post autor: Jarek B. »

bb.bartosz pisze:bardzo podobają mi się zdjęcia z taśmy produkcyjnej gry Manila- doskonały pomysł moim zdaniem, super wyglądają stosy elementów gry i gotowych spakowanych pudeł na paletach:)
z ciekawosci, o ile to nie tajemnica- jakiego rzędu wielkości macie nakład?
zdjęcia z produkcji niagary natomiast nieteges- małe i wysoce nieostre:(
Od razu uprzedzę ewentualny atak spostrzegawczej osoby - zdjęcia z taśmy Niagary przedstawiają produkcję niemieckiej wersji gry. Manila jest natomiast nasza.

Co do nakładu, to osobiście nie widzę powodu aby go ukrywać, niebawem zapewne go ujawnię. Ale jeszcze nie teraz.
Wszelkie uwagi przyjmuję z wdzięcznością. Wyjdzie to tylko na dobre naszej stronie.
moim zdaniem cały div z obrazkiem z nazwą gry, oraz trzema linijkami tekstu pod spodem powinien być klikalny obecnie można odnieść wrażenie że każdy link tekstowy prowadzi gdzie indziej (no bo są 3 osobne linki o innych nazwach) no i - to już poważna wada- dzielnie próbowałem kliknąć na duży obrazek z nazwą gry, przez co prawie przegapiłem że tekst pod spodem prowadzi w ciekawe miejsca:)
Prześlę uwagi gdzie trzeba. Dzięki.
czekam na wasze następne wydania (może jakieś przecieki w co mierzycie?)
Mierzymy w $%^&#*@, a potem wydamy #$%^&#%%^ ...kurcze, jakieś problemy z netem się pojawiły... ;)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Jarek B. pisze:Mierzymy w $%^&#*@, a potem wydamy #$%^&#%%^ ...kurcze, jakieś problemy z netem się pojawiły... ;)
Czyli Egmont planuje wydać grę na 7 liter, a potem na 9 liter... Będzie nius w 4 numerze ŚGP :D
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Post autor: melee »

ja_n pisze:
Jarek B. pisze:Mierzymy w $%^&#*@, a potem wydamy #$%^&#%%^ ...kurcze, jakieś problemy z netem się pojawiły... ;)
Czyli Egmont planuje wydać grę na 7 liter, a potem na 9 liter... Będzie nius w 4 numerze ŚGP :D
ależ to elementarne:

# to L
$ to O
% to P
^ to I
& to N
* to E
@ to G

dodatkowo trochę próbowano zaszyfrować tytuły:

pierwszy tytuł: OPINLEG, czyli ELOPING, nowe wydanie klasycznego tytułu http://www.boardgamegeek.com/game/12817
drugi tytuł: LOPINLOOP. Co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości, szalony pilot i jego niesforne kurczaki - Loopin' Louie! http://www.boardgamegeek.com/game/327
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

jestem z ciebie dumny Sherlocku :D
chyba tez sie zapisze na kurs 'ABC kryptologa amatora' :)
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Post autor: Jarek B. »

ELOPING, LOPINLOOP
Jacku, no to masz niusa do ŚGK nr 4 ;)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2007, 17:10 przez Jarek B., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Raczej nie, skoro tę grę ma w swojej ofercie Hasbro
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

MichalStajszczak pisze:Raczej nie, skoro tę grę ma w swojej ofercie Hasbro
No proszę, mamy kolejny nius. Czyli z tego wynika, że Egmont wykupuje Hasbro przed wydaniem Loopin Louie :!:
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Post autor: Jarek B. »

ja_n pisze:
MichalStajszczak pisze:Raczej nie, skoro tę grę ma w swojej ofercie Hasbro
No proszę, mamy kolejny nius. Czyli z tego wynika, że Egmont wykupuje Hasbro przed wydaniem Loopin Louie :!:
To będzie wyjątkowy numer ŚGK! ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Chyba Faktu :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Post autor: melee »

to ŚGK przejmuje Fakt?? Czy Egmont, bo się zgubiłem ;)
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: LostLukas »

:lol:

A stronka rzeczywiście ładna i sporo w niej informacji.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

melee pisze:to ŚGK przejmuje Fakt?? Czy Egmont, bo się zgubiłem ;)
Jasne, że tak. Już widzę te nagłówki, np. "Skandal! Mieszkaniec Zalesia Dolnego otrzymał uszkodzone pudełko Puerto Rico. Pomogła dopiero interwencja ŚGP u producenta" albo "Rusza wielka akcja ŚGP - wyrzucimy z Polski niemieckojęzyczne planszówki".
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Jarek B. pisze:To będzie wyjątkowy numer ŚGK! ;)
ŚGK? Świat Gier.... Karcianych? To jakiś nowy magazyn? Kiedy pierwszy numer? No proszę, aż trzy gorące niusy z jednego tylko wątku na forum! Co za dzień! :wink:
ODPOWIEDZ