(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ważna wiadomość - jest możliwość wznowienia spotkań planszowych w Poczytalni :)

Koszt spotkania (1 x w tygodniu w piątek od 18:30 do 23:00) to 30 zł brutto za spotkanie, do podziału na uczestników lub w formie stałego abonamentu miesięcznego (tj. 4 spotkania x 30 zł = 120 zł do podziału na ilość zadeklarowanych na dany okres osób).
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Wstępnie jest około 10-12 osób zainteresowanych, więc będziemy wznawiać spotkania. Najprawdopodobniej w połowie czerwca ruszamy i zapraszamy do gry :)
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: d0man »

Cześć, chętnie przyjadę.
Tylko szkopuł w tym że regularność jest dla mnie wadą ;] mam różne zmiany, więc nie wiem ile piątków wolnych mi wypadnie w danym m-cu. Co nie zmienia faktu, że jeśli się uda mi dojechać choć raz w tym okresie to dorzucę się do puli ma się rozumieć.
Szkoda że tylko piątki...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Super, zapraszamy. Jak będą chętni to może uda się też robić dodatkowe spotkania w innym dniu.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Otwarcie sezonu uważam za bardzo udane! W piątek 25.06 przybyło 13 osób. Niezawodny Michał sprawdził listę obecności 😉

Na stołach zagościły: Bonfire, Arnak, X-Wing, Brass Birmingham.

Grupa rośnie i dojrzewa w oczach. Zaowocuje to, m.in. większą różnorodnością gier na spotkaniach.

Cały czas można dopisywać się do listy uczestników. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania.

Zapraszamy. Najbliższe spotkanie 2 lipca od 18:30 do 23:30 w sali głównej (widowiskowej).
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: d0man »

Ja bym się dopisał na jutrzejszy piątek jak można.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Zapraszamy! Mnie co prawda jutro nie będzie, ale przychodzi sporo osób i z tego co pisali, będzie kilka fajnych tytułów na stołach, m.in. Dune: Imperium
KarmaAF
Posty: 15
Rejestracja: 06 mar 2018, 17:23

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: KarmaAF »

Da sie do tego dzisiejszego jeszcze dopisać, czy lista zamknięta?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Śmiało, można przyjść :) i dzisiaj i co piątek. Sprawy związane z dopisaniem do listy załatwimy później.
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: d0man »

Fajnie było znów odwiedzić legionowskich planszowiczów ;)
Przypomnielibyście mi tylko jak grupa na FB się nazywa? Bo tu już nie jest chyba centrum ustawek jak dobrze zrozumiałem. A szkoda, bo nie każdy ma FB ;]
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

d0man dzięki za odwiedziny :)

2 lipca na stołach zagościły: Diuna Imperium (2 egzemplarze), Pandemic Legacy: Sezon Zero i nie wiem co było jeszcze, bo mi nie doniesiono ;)

Zapraszamy ponownie już w najbliższy piątek 9 lipca :) Ja przygotowuję Tawantinsuyu i Praga Caput Regni, ale innych gier będzie zapewne kilka na równoległych stołach. Dzięki organizacji tylko piątkowych spotkań, przychodzi o wiele więcej osób niż w starym systemie obowiązującym w poprzednich latach, tj. środa + piątek. Grupa oficjalnie liczy już 25 osób, ale można przyjść bez zapisywania się. Jesteśmy otwarci dla nowych osób.

Grupa na FCB nazywa się "Gry planszowe Legionowo". Takie czasy, że większość przytłaczająca graczy współczesnych z owego medium korzysta do umawiania się na rozgrywki.
Jeżeli ktoś nie ma FCB, to i tak warto w piątek przyjść na pogranie. Nie wiem co zaplanują inne stoły, ja swoje zapowiedzi postaram się i tu zamieszczać nadal.
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: d0man »

na naszym stole był Ankh Morpork ;]
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W miniony piątek, 15 osób pograło w: Waste Knights (2 edycja), Praga Caput Regni, Zona i Dune: Imperium.

Ulewa, która przeszła nad Poczytalnią, na szczęście nie podniosła stanu Wełtawy i nie zatopiła rozbudowywanej przez nas Pragi. Ponad 50 razy zapuszczaliśmy żurawia, dzięki czemu Most Karola wzmocniony zaprawą na bazie legendarnych jaj przetrwał do dziś. Dwoje graczy, którzy dotarli na sam szczyt katedry i murów głodowych, zapomnieli pobrać żółtych żetonów premiowych za ten wyczyn. W związku z tym ich punktacja końcowa uległaby zwiększeniu. Praga niezmienne mnie zachwyca 😉

Jutro kolejne spotkanie. Zapraszamy!
Oto propozycje, które padły od 3 osób: Tawantinsuyu, Praga Caput Regni, Bonfire, Teotihuacan, Red Cathedral, Zamki Toskanii, Tekhenu, Imperium: The Contention, Inis, Godfather, Dune Imperium, Spirit Island.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2021, 13:39 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

16 lipca około 15-16 osób nagrało się przez 5 godzin w 5 gier.

Na stołach cieszyły nas: Firefly, Rising Sun, Zona, Praga Caput Regni, Zamki Toskanii.

Kolejne odwiedziny Pragi utwierdziły mnie w przekonaniu, że to świetna gra jest 🙂 Mój ambitny plan niebudowania murów obronnych spalił dość szybko na panewce, jako że spłukawszy się ze złota na pilne potrzeby, nie mogłem pozwolić sobie na wznoszenie budynków miejskich.

Obłowić się złotem nie łatwo, więc dwie dodatkowe akcje poszły na wydobycie złocistego kruszcu. W międzyczasie podłubałem nieco w kamieniołomie i rozwinąłem przy okazji bonusiki technologiczne. Lustrując różne zaułki miejskie, pozbierałem około pół tuzina niebieskich żetonów i wzmocniwszy miasto fragmentem pierścienia murów, wspiąłem się wysoko w lewo mniemając, że wypatrzę sobie wysoką punktację na koniec gry. Budując trakt królewski, dotarłem i do Mostu Karola, pomagając tam szybciej mieszać zaprawę jajeczną.

Don Mateo przyjechawszy z dalekiej Warsa i Sawy mieściny dokładnie kalkulował swój każdy krok. Skrupulatnie prowadziwszy harmonogram prac budowlanych i szczędziwszy każdy "praski grosz", wypracował sobie zasłużone zwycięstwo i dobrobyt na wieczorny piątkowy finał dnia.

A Dorocie obiecaliśmy, że nie będziemy samolubnie więcej robić Jaj w następnej rozgrywce 😉

Miło było z Leszkiem, Tomkiem i Dorotą odwiedzić nocną porą Toskanię 😉

Stefan Feld osadził nas na kolorowych włościach, wlepił karty w łapy i zachęcił gromadą bonusów do wydajnej pracy w urządzaniu malowniczej krainy. Wyścig na zielonym torze napędzany kartami i heksagonami rozstrzygnął się po 90 minutach. Doświadczona w Burgundii księżna Dorota wpadła na metę o 23:25, zagarniając obfity bukiet czerwonych punktów, a tym samym zdobywając główne trofeum i dyplom przez Stefana podpisany.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

23 lipca.
Podczas Martwej Zimy zapanował Chaos w Starej Pradze. Jednym Słowem - Unikat! Zaginione zostało nie tylko Dziedzictwo, ale i afera Watergate (brak foto).

Piątek 30.07 plany:
stół nr 1 - Tawantinsuyu /4 miejsca już zajęte/
stół nr 2 coś z: Battle Star Galactica / Chaos w Starym Świecie / Rising Sun
stół nr 3 - Martwa Zima?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2021, 12:02 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: berem »

Nie byłem u was nigdy ale na Battlestara zawsze; mam komplet tej gry PL. Tylko czy jest możliwe spotkanie od 17 lub wcześniej?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Dopiero od 18:30 mamy wejście na salę do gier. Nie daję 100% gwarancji, że będzie jutro BSG. Komplet graczy nie jest pewny (są 3 osoby + Ty) a powinno być 5-6 i nie wiadomo czy BSG jutro na pewno będzie grany. Może być Chaos. Dopiero na miejscu może się okazać co będzie grane. Jak masz Messengera to napisz do Łukasz Sztuka.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: berem »

Jest parę osób o tym nazwisku. Będę obserwował bo nie mieszkam w Legionowie i nie chciałbym jechać w ciemno.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Piątek, czyli szóste spotkanie z cyklu : "Planszówki Reaktywacja" przeszło do historii. Ostro pograliśmy do 23:30. Na 5 stołach znalazły się:

Tawantinsuyu
Warhammer 40.000 Conquest
Watergate
Chaos w Starym Świecie
Martwa Zima


Po Tzolkinie i Teotihuacan przyszła pora na kolejne euro na literę "T". Mieliśmy już Majów i Azteków, a teraz przyszła pora na Inków. Nie ma co ściemniać, jest to gra bardzo podatna na paraliż decyzyjny. Wystawiając workera na piramidę należy sprawdzić czy mamy w ręku odpowiednią kartę, zerknąć czy dysponujemy odpowiednim posągiem bożka, sprawdzić zgodność symbolu na planszy i sąsiedztwo innych meepli (ich rozstawienia i koloru) względem pól akcji. Ponadto należy wziąć pod uwagę specjalne zdolności pracowników związane z ich kolorem oraz obliczyć sumę kosztu wędrówki i zejścia patrząc na pozycję swojego arcykapłana. Jakby tego było mało, kalkulujemy, co nam dają sąsiednie pola akcji.

A tak w ogóle, to wcale nie musimy nad tym myśleć, tylko wybrać 2 inne akcje poboczne z 4 dostępnych. I znowu mamy nad czym myśleć ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jutro na stołach mogą się znaleźć: Trickerion, Tawantinsuyu, Chaos w Starym Świecie i inne. Zapraszamy od 18:30!
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W piątek 20.08 przenieśliśmy się w świat iluzjonistów w Trickerionie. W pełnym składzie, w ciągu 200 minut, poznaliśmy od zakulisowej kuchni, na czym polega niełatwa praca sztukmistrza czy iluzjonisty. Podsumowując niecodzienny wieczór warto wspomnieć o najlepszym "tricku" Karoliny, którym było zdobycie 37 punktów. Kobieca intuicja nie zawodzi. Gratulujemy!

W podstawowej wersji gry, służącej zaledwie zapoznaniu z regułami i przećwiczeniu zastosowanych mechanik, poznaliśmy m.in. system przypisywania kart akcji do "pracowników", celem późniejszego wysyłania ich na pola akcji na planszy oraz sposób przygotowywania sztuczek w warsztacie i na scenie teatru.

Nieobcy jest nam również rynek towarowy, zatrudnianie kolejnych specjalistów i nauka nowych tricków. Wiemy na czym polega układanka znaczników na kartach przedstawień, jak zdobywać odłamki Trickeriona i kto współuczestniczy (także za kulisami) w pokazie prowadzonym przez innego gracza. Potrafimy docenić wagę i znaczenie gotówki oraz wymierne zdobycze punktowe za pokaz poszczególnych sztuczek podczas przedłużonego weekendu.

W piątek 27.08 nadchodzi czas wielkiej próby!

Skrupulatnie gromadzone przez Dominika odłamki kryształu znajdą nowe zastosowanie. Posłużą do uaktywnienia kart Magicznych Mocy! Każdy gracz otrzyma 12 specjalnych kart (po 4 z poziomu: 1, 16 i 32), z których wybierze sobie 8 do zastosowania w trakcie gry. Uzyskamy w ten sposób specjalne zdolności na czas, w którym dana karta będzie zagrana i uaktywniona odpowiednią ilością cząstek Trickeriona.

Lokacja "Dark Alley" wniesie do gry możliwość pozyskiwania nowych, specjalnych (jednorazowych) kart lokacji, które będziemy przypisywać postaciom. Karty te oferują specjalną możliwość wykonania jednej, wskazanej na karcie akcji w danej lokacji lub posłużą do dopalenia (+1 akcją) wykonywanego działania. Dzięki nim możliwe stanie się, np. posiadanie w teatrze aż 3 postaci albo 2 w warsztacie, na rynku, czy w śródmieściu.

Przepowiednie zmieniające się, co rundę, wprowadzą tymczasowe, specjalne warunki gry, np. nagrody pieniężne zdobywane w fazie przedstawienia zamienią się na punktowe.
Uzyskamy możliwość nauczenia się najpotężniejszych sztuczek trzeciego poziomu. Podobno jedna z nich sprawia, że w Poczytalni zapada ciemność na żądanie i pojawiają się duchy graczy z 2019 roku.
Ponadto, każdy z czterech magików otrzyma własną, niepowtarzalną umiejętność w trakcie całej gry. Na koniec gry będzie można zdobyć punkty za przygotowane (ale nie wystawione) sztuczki poziomu 3, których warunki opisane na karcie triku zostaną przez gracza spełnione.

Nie mogę się doczekać dalszego ciągu przedstawienia. Co tym razem pokaże Karolina? Co zrobi Dominik z kryształami? Jakie nowe triki zaprezentuje Planszer? Czy Dorota zasiądzie do gry?

27.08.2021r. na stołach znajdą się również inne gry. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Od 3 września gramy w Poczytalni w sali audiowizualnej od 18:30 do 23:30.

Na stołach pewnie pojawi się Battlestar Galactica (jak ostatnio), jakieś soczyste euro i być może coś jeszcze.

Zapraszamy!
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

3.09.2021r.

To był kameralny wieczór w teatrze iluzji. W magicznej atmosferze, przy akompaniamencie oklasków i klimatycznej muzie z Melodice, czterech adeptów sztuki niecodziennej, pod czujnym okiem tresera gołębi, próbowało skupić maksymalną uwagę widowni oraz wyssać moc sławy z drobiazgowo przygotowywanego pokazu.

Początek kariery wymagał niemal poświęcenia połowy posiadanej gotówki oraz skrupulatnego zebrania niezbędnych akcesoriów, w planowanej od 19:50 drodze do sukcesu. W drugiej rundzie, ledwo wiążąc koniec z końcem, należało uważniej zarządzać zasobami ludzkimi, kierując je do dzielnic Londynu.

Czeladnik, człek z natury wychudzony i głodny wiedzy, zazwyczaj chadzał do Ciemnej Alei poznawać zakazane praktyki. Inżynier bądź menadżer, tudzież asystent spełniał się po cichu za kulisami lub odwalał kawał dobrej roboty majstrując przy (swoich?) akcesoriach w warsztacie. Specjaliści to ludzie z wyższej półki. Oni wiedzieli jak nie płacić za uczciwą pracę lub kreatywnie oszukać rzeczywistość materiałową.

Rynek dostarczał wszystkiego co niezbędne do przygotowania sztuczki. Królowała tam materia nieożywiona. Deski, lustra, metale kolorowe, materiały wszelakie. Był nawet czajnik (poprawnie oliwiarka), kłódka czy "Szaty znikającego Andrzeja". Przyglądałem się tym bogactwom niczym miłośnik staroci na warszawskim Kole.
W szybkich dostawach niezbędnych królował londyński Inpost. Mając wysoką siłę przebicia i ważącą monetę, cena potrafiła spaść do akceptowalnego poziomu, a klient wychodził obładowany towarem.

W Śródmieściu w Rezydencji Dahlgarda pobierano "nauki czarów", a w pobliskim banku można było co nieco uciułać dzięki układom. W knajpie poznawało się, przy służbowym obiedzie znamienitości znane ze swych specjalności albo brało za kołnierz adepta sztuki.

Kwintesencją był Teatr. Tam chadzano w celach przygotowawczych i pokazowych. Osobliwością była widownia sławy. Pan w cylindrze zajmował zaszczytne miejsce na scenie, bądź też chował się za kotarą, a co i z kim robił, to już inna historia oparta na drobiazgowej manipulacji paluszkami w karcianych atutach.

Długi weekend sztuki trwał od czwartku do niedzieli. W tych dniach wypełniona po brzegi punktami widownia była świadkiem wykwintnych pokazów iluzji połączeń i magicznego show kolorowych trików w świecie Trickeriona.

Wczoraj za udział punktację wzięli:
Priestss of Mysticism
The Gentleman
The Mechaniker
The Red Lotus ("zwycięzca, którego nie było")
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

17.09 na stołach znajdą się prawdopodobnie: Mission Red Planet, Wojna Szeptów, Trickerion, Spirit Island, ...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Dzisiaj na stołach pojawią się m.in.: Posiadłość Szaleństwa (2ed), Lords of Hellas, być może Najeźdźcy ze Scytii i Furnace.
ODPOWIEDZ