Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: DarkSide »

tomuch pisze: 18 mar 2020, 18:15 Wiem, wiem. Tylko ostatnio, jak się interesuję jakimś nieobecnym na naszym rynku tytułem, to zaraz pojawia się polska wersja.
Pod rozwagę do zainteresowania się podrzucam najnowsze bigboxowe wydanie "Clash of Cultures" :roll: :mrgreen:

Zostań honorowym członkiem fundacji "Spełniamy Marzenia" i spraw radość tym którzy marzą o pierwszym 4X w swej kolekcji w wydaniu PL :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: tomuch »

DarkSide pisze: 13 sie 2020, 11:54
tomuch pisze: 18 mar 2020, 18:15 Wiem, wiem. Tylko ostatnio, jak się interesuję jakimś nieobecnym na naszym rynku tytułem, to zaraz pojawia się polska wersja.
Pod rozwagę do zainteresowania się podrzucam najnowsze bigboxowe wydanie "Clash of Cultures" :roll: :mrgreen:

Zostań honorowym członkiem fundacji "Spełniamy Marzenia" i spraw radość tym którzy marzą o pierwszym 4X w swej kolekcji w wydaniu PL :wink:
Światło mego zainteresowania jeszcze nie padło na tę grę. Ale może znajdzie się inne medium ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: bartekb8 »

Isle of Cats. Czekam na polską wersję bo chce pograć z rodziną. Gra wyszła już na kilku rynkach więc dziwne że jeszcze u nas nikt się za nią nie zabrał.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: mnw »

bartekb8 pisze: 18 sie 2020, 18:56 Isle of Cats. Czekam na polską wersję bo chce pograć z rodziną. Gra wyszła już na kilku rynkach więc dziwne że jeszcze u nas nikt się za nią nie zabrał.
Jak ktoś w innym wątku zauważył, może to być jedna z jeszcze nieujawnionych gier, które wyda w tym roku Lucky Duck Polska. Pożyjemy, zobaczymy :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: Witchma »

mnw pisze: 18 sie 2020, 20:04
bartekb8 pisze: 18 sie 2020, 18:56 Isle of Cats. Czekam na polską wersję bo chce pograć z rodziną. Gra wyszła już na kilku rynkach więc dziwne że jeszcze u nas nikt się za nią nie zabrał.
Jak ktoś w innym wątku zauważył, może to być jedna z jeszcze nieujawnionych gier, które wyda w tym roku Lucky Duck Polska. Pożyjemy, zobaczymy :)
Liczę na to bardzo :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: tomuch »

O Burgle Bros ktoś coś wie? Może ktoś przejął prawa od niesławnego wydawnictwa? Jak nie, to trza będzie ang kupić...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: karp »

tomuch pisze: 18 sie 2020, 21:57 O Burgle Bros ktoś coś wie? Może ktoś przejął prawa od niesławnego wydawnictwa? Jak nie, to trza będzie ang kupić...
Z ciekawości. O jakim niesławnym wydawnictwie mówisz?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: tomuch »

karp pisze: 18 sie 2020, 23:00
tomuch pisze: 18 sie 2020, 21:57 O Burgle Bros ktoś coś wie? Może ktoś przejął prawa od niesławnego wydawnictwa? Jak nie, to trza będzie ang kupić...
Z ciekawości. O jakim niesławnym wydawnictwie mówisz?
Imagine Realm. Warto sobie poczytać ten wątek: viewtopic.php?f=57&t=57509&hilit=Junktech&start=50
edit: chodzi o polskiego wydawcę, który pochwalił się swojego czasu, że wyda grę po polsku
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: Elemenek »

Bardzo bym chcial zobaczyc Tales of the Arabian Nights. Pasowalo by do Portalu, ale gra juz leciwa i duzo tlumaczenia wiec to juz chyba zludna nadzieja.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 352
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: narandil »

Myślicie że jest szansa na Horrified po polsku?
edit: ok poczytałem wątek o grze i widzę że nadziei nie ma zbyt wielkiej ...
Ostatnio zmieniony 19 paź 2020, 22:14 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: Jiloo »

NIestety, te rzeczy się trochę wykluczają :
Elemenek pisze: 03 paź 2020, 01:20 – Pasowałoby do Portalu
– (...) dużo tłumaczenia
:mrgreen:

Ale żeby nie było zupełnie oftopowo. Gra z taką ilością tekstu to ogromne przedsięwzięcie. Już Rebel miał niezłą jazdę z Sherlokiem, wątpię żeby ktokolwiek się tego podjął. Tym bardziej, że sam zauważyłeś, że gra ma swoje lata. A i pewnie ograniczone grono odbiorców.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: karmazynowy »

https://boardgamegeek.com/boardgame/227 ... -cathedral
Z zasad wygląda świetnie, do tego małe kompaktowe pudełko i może cena nie za wysoka?

Od 1:00
https://www.youtube.com/watch?v=k3vSQfdLptc
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: detrytusek »

DarkSide pisze: 13 sie 2020, 11:54
tomuch pisze: 18 mar 2020, 18:15 Wiem, wiem. Tylko ostatnio, jak się interesuję jakimś nieobecnym na naszym rynku tytułem, to zaraz pojawia się polska wersja.
Pod rozwagę do zainteresowania się podrzucam najnowsze bigboxowe wydanie "Clash of Cultures" :roll: :mrgreen:

Zostań honorowym członkiem fundacji "Spełniamy Marzenia" i spraw radość tym którzy marzą o pierwszym 4X w swej kolekcji w wydaniu PL :wink:
Póki co sprawę przejęła fundacja "daremny trud" 😜
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: thorus197 »

japanczyk pisze: 20 lip 2020, 14:34
Polzcount pisze: 20 lip 2020, 14:31 Jakiś czas temu pamiętam pojawiło się info o polskim wydaniu Legendary Encounters Alien coś wiadomo czy to był ślepak?
Raczej nieporozumienie jezykowe na Essen z tego co ktos napisał na fb

Szkoda szkoda, Ja osobiście płaciłbym w pepsi za Polską wersję Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: EsperanzaDMV »

Wybaczcie jeśli to przegapiłem, ale wydaje mi się, że widziałem gdzieś informację, że będzie polska wersja Clash of Cultures. Prawda to? Wiadomo kto wyda i kiedy?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: karmazynowy »

EsperanzaDMV pisze: 11 sty 2021, 14:36 Wybaczcie jeśli to przegapiłem, ale wydaje mi się, że widziałem gdzieś informację, że będzie polska wersja Clash of Cultures. Prawda to? Wiadomo kto wyda i kiedy?
Prawda, ale jeszcze nie wiadomo kto.

https://boardgamegeek.com/thread/255854 ... H-qx1sGN7Y
Polish is in the works. I won't say which company as they will announce when they are ready. Other languages are: Portuguese, French, and Chinese. Potential: Korean and Japanese.

Zev Shlasinger, Wizkids
Director of Board Games
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: detrytusek »

Cubitos - ktoś coś wie o jakichś plotkach?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 167 times
Been thanked: 207 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: Tachion »

Jako, że może ktoś z wydawnictw tu czasem zagląda:
https://boardgamegeek.com/boardgame/268 ... nnes-tower
Familijny dungeon crawler, Tom Vasel jest zachwycony jak nigdy. Ja sam miałem wspierać, ale uznałem że za luźny tytuł, a teraz żałuję. Kapitalny system progresji. SCD w okolicach 100$ może odstraszać w perspektywie polskiego wydania, ale warto zerknąć. Recenzje będą się pewnie pojawiać w większej ilości.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 502 times
Been thanked: 333 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: Propi »

Tachion pisze: 13 sty 2021, 15:05 SCD w okolicach 100$ może odstraszać w perspektywie polskiego wydania, ale warto zerknąć.
Sięgam pamięcią i zastanawiam się, czy w Polsce wyszły jakieś duże i drogie tytuły, które okazały się klapą i zalegały potem na wyprzedażach. Nic nie przychodzi mi do głowy, co oznacza jedną z dwóch rzeczy. Albo wydawcy mają nosa i wydają w PL tylko te tytuły, które są murowanymi hitami. Albo drogie gry sprzedają się dlatego, że są drogie, a nie dlatego, że są koniecznie dobre ;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3355
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: seki »

Propi pisze: 13 sty 2021, 15:12
Tachion pisze: 13 sty 2021, 15:05 SCD w okolicach 100$ może odstraszać w perspektywie polskiego wydania, ale warto zerknąć.
Sięgam pamięcią i zastanawiam się, czy w Polsce wyszły jakieś duże i drogie tytuły, które okazały się klapą i zalegały potem na wyprzedażach. Nic nie przychodzi mi do głowy, co oznacza jedną z dwóch rzeczy. Albo wydawcy mają nosa i wydają w PL tylko te tytuły, które są murowanymi hitami. Albo drogie gry sprzedają się dlatego, że są drogie, a nie dlatego, że są koniecznie dobre ;)
Nie była to może jakaś mega szeroko okrojona wyprzedaż ale poniżej dwóch stówek można było kupić Monster Slaughter, które sądząc po opiniach raczej hitem sprzedażowym nie jest. Cena na KS była właśnie na poziomie ok 100 USD. Ale fakt, raczej rzadko są wyprzedaże dużych gier.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: krwlng »

Propi pisze: 13 sty 2021, 15:12
Spoiler:
Lords of Hellas - zanim wyszły dodatki gra zdążyła zaliczyć wyprzedaże... Nie wiem czy Black Angel uznasz za duży i drogi tytuł, ale też jest trochę przestrzelony na krajowy rynek.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: EsperanzaDMV »

Propi pisze: 13 sty 2021, 15:12
Tachion pisze: 13 sty 2021, 15:05 SCD w okolicach 100$ może odstraszać w perspektywie polskiego wydania, ale warto zerknąć.
Sięgam pamięcią i zastanawiam się, czy w Polsce wyszły jakieś duże i drogie tytuły, które okazały się klapą i zalegały potem na wyprzedażach. Nic nie przychodzi mi do głowy, co oznacza jedną z dwóch rzeczy. Albo wydawcy mają nosa i wydają w PL tylko te tytuły, które są murowanymi hitami. Albo drogie gry sprzedają się dlatego, że są drogie, a nie dlatego, że są koniecznie dobre ;)
...plus pamiętaj, że nakłady tych dużych gier są mniejsze (czasami znacząco) od tańszych/mniejszych gier. To też wpływa na to, że gry nie trafiają na wyprzedaże - jak okaże się klapą, to nakład był na tyle niewielki, że i tak nie jest źle i mogą sobie niesprzedane gry czekać aż ktoś się skusi, to nie są tysiące pudełek na magazynie. Jak się okaże sukcesem, to zamówi się dodruk (również umiarkowany rozmiarowo). Przy takim dodruku obserwuje się dane sprzedażowe, czy popyt jest taki sam jak przy pierwszym druku, jak szybko sprzedaje się dodruk i można z takich trendów sprzedażowych ocenić, czy będzie potrzebny kolejny dodruk czy rynek się nasycił i kolejny dodruk to już byłoby ryzyko.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1662 times
Been thanked: 2084 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: PytonZCatanu »

Chodzą plotki o polskiej wersji Pax Pamir. Ktoś coś wie wiecej? :)
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: piwko »

PytonZCatanu pisze: 18 sty 2021, 12:39 Chodzą plotki o polskiej wersji Pax Pamir. Ktoś coś wie wiecej? :)
To byłoby niesamowite zaskoczenie
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 352
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Zagraniczne tytuły - polskie edycje - na co czekamy...

Post autor: narandil »

czy są jakieś głosy o wydaniu "Dwellings of Everdale" po polsku ? Gra wychwalana na wielu zagranicznych topkach 2020. Zależna językowo. Tylko czy aby nie za droga na zwykłe wydanie? Może wspieraczka?
ODPOWIEDZ