Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: adman »

pytanie: szukam spisu kart z zestawów startowych 'Rey' oraz 'Kylo Ren' żeby oddzielić od nich dodatkowo dokupione karty.
Wszędzie znajduję spisy wszystkich kart, a taki mi nie potrzebny.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: vincentblack »

adman pisze: 03 paź 2022, 12:54 pytanie: szukam spisu kart z zestawów startowych 'Rey' oraz 'Kylo Ren' żeby oddzielić od nich dodatkowo dokupione karty.
Wszędzie znajduję spisy wszystkich kart, a taki mi nie potrzebny.
https://star-wars-destiny-card-game.fan ... tarter_Set
https://star-wars-destiny-card-game.fan ... tarter_Set
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: vader777 »

Witam
Macie może jakąś uniwersalną strategię jak grać?np:zaczynacie ubijanie wrogów od najsłabszego czy od głównego koksa?
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Morkai »

vader777 pisze: 24 mar 2023, 01:42 Witam
Macie może jakąś uniwersalną strategię jak grać?np:zaczynacie ubijanie wrogów od najsłabszego czy od głównego koksa?
Oj chyba czegoś takiego nie ma. Można powiedzieć, że generalnie chcesz się pozbyć największego zagrożenia - im szybciej tym lepiej. Wszystko zależy od strategii - jakim deckiem grasz i jakim deckiem gra przeciwnik. Potem od taktyki - jaką rękę się aktualnie ma, jakie kostki mi wypadły, czy lepiej wyeliminować mu najsilniejszą postać czy słabszą, ale wyeliminować dany kolor, żeby nie miał spota...

To jest zbyt wiele czynników, żeby tak zdecydowanie generalizować. Osobiście najczęściej gram kontrolnym deckiem, ale potrafię mieć bardzo ofensywne rozdania i chętnie się dostosowuję do takiej ręki ;)
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: vader777 »

Witam tym razem pytanie z innej beczki.

Wczoraj kupiłem 1 zestaw dla 2 podstawowy(bo tylko takie zostały w sklepach)
Do tego dwa duże boxy ll cyklu(36x2)
I 15 boosterków lll cyklu.
I trafiło mi się w tych dwóch dużych boosterkach.

Na 72kości(1 do odrzucenia bo w 3 szt)
24 bohaterów(w tym 2xKenobi,1xDarth Vader,1xRoyal Guard,2xFn2199,1xdeath Trooper,2xAsajii Ventres,2xAura Sing,1xGuavian,1xUnkar Plitt,2xRebel Commando,2x Temmin,1xChirrut Imve,1xLuminara,1xChewbacca,1x Jyn Erso,1x Maz.
Kanata,2xOuter Rim Smuggler,1xjedi acolyte)

Którzy z tych herosów są w miarę silni?

A z kart legendarnych(11szt)
1x force lighting,2xslave l,1xblackmail
1xU wing,2x właśnie Kenobi,1xChewbacca,1xbowcaster,1xrocket launcher,1xquadjumper.
Jak te karty oceniacie jako doświadczeni gracze?
I jak ogólnie te dwa boxy e skali 1-10
Bo jako nowy ciężko mi ocenić siłę tych kart.
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Morkai »

Specjalnie wielkiego doświadczenia nie mam, ale na pewno dobre karty to Asajji Ventres - grałem nią w standardzie razem z Quinlanem Voss'em. Sprawia się świetnie w deckach niebieskich opartych na mocy (z Vossem czy Hrabią Dooku). Bardzo dobry jest FN2199.
Absolutny top to force lighting i świetnie się nada właśnie do takich decków jak napisałem wyżej. Z podstawki wyciągniesz sporo dobrych kart od Kylo Renna - swoja drogą trzeba było brać DWIE podstawki, bo oczywiście FF się wycwaniło i żeby mieć podwójne karty to trzeba dwa zestawy brać :|
Z jasnej strony bardzo dobre masz U-wing, Jyn Erso i Maze Kanata...

Może coś w tym kierunku:
Spoiler:
Oczywiście spokojnie można poeksperymentować z brakującymi kartami.

Jakieś sensowne decki na pewno da się z takiej ilości poskładać. Proponuję wybrać jasną czy ciemną stronę, postacie, które Ci sie podobają i zajrzeć na stronę deck builderów.
http://www.cardgamedb.com/index.php/sta ... iny-decks/

po lewej stronie masz rodzaj talii, np aggro, czy control, potem "rodzaj grania": fun, experimental itp. I przesortujesz decki pod odpowiednim kątem ;) Ogólnie - świetny systemik, wcale nie taki BARDZO losowy jakby się wydawało, z racji możliwości przerzucania, modyfikowania albo wprost ustawiania wyników na kościach. Trzeba chwilami naprawdę pokminić solidnie, żeby nie zawalić sobie toku akcji. A przeciwnik też nie śpi. Świetne zabawa..
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: vader777 »

A Darth Vader?(ten co zadaje sobie 1 pkt, a wybranemu wrogowi 3 pkt-gdy wypadnie zdolność specjalna)chyba też dość mocny?
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Morkai »

vader777 pisze: 25 mar 2023, 02:23 A Darth Vader?(ten co zadaje sobie 1 pkt, a wybranemu wrogowi 3 pkt-gdy wypadnie zdolność specjalna)chyba też dość mocny?
Dobra karta. Czasem widywałem decki na 2x Darth Vader + 1x Cad Bane. Z racji tego, że na jednej ściance Vadera jest 1 damage (strzelanie) to potrafił ładnie uzupełniać się z całą gamą broni strzelecki Bane'a.
W SW: Destiny, jak w bardzo niewielu karciankach, mało jest kart kompletnie niegrywalnych. To bardzo "wdzięczny" system pod tym kątem ;) Biorąc pod uwagę zwłaszcza ceny :mrgreen:
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: vader777 »

Zwłaszcza obecne ceny :)
Dzięki za porady,trza teraz znaleźć czas i coś pokombinować,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Morkai »

vader777 pisze: 27 mar 2023, 12:08 Zwłaszcza obecne ceny :)
Dzięki za porady,trza teraz znaleźć czas i coś pokombinować,pozdrawiam.
No właśnie. Bardzo fajny system, także cenowo. Gdzie indziej można dostać boostery z kartami poniżej 2 zł? ;) pozdrowienia
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: vader777 »

Dlatego dałem się skusić ,dla grania turniejowego i tak nima czasu.
A tak sobie myślę stworzyć coś
takiego
2 kościx szturmowie FN21999
1x Darth Vader
Bo akurat takie kości mam powinno być git ,razem 30pkt.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Retro »

MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Morkai »

Retro pisze: 28 mar 2023, 09:51 tu sobie popatrz
http://pl.swdestinydb.com/
O rany! Strona wstała! :) Nie była aktywna dobre pół roku :) Dzięki! najlepsza strona SW Destiny ever :D
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: vader777 »

Witam jestem po kolejnych rozgrywkach,wczoraj graliśmy z kumplem
ja:
Asajii(2kości) i Fn2199((2kości) przeciw Darth Vader z l cyklu(1kość) i Kylo z zestawu dla 2 os.(1kość).
Po trzech grach miałem ochotę rzucić tym wszystkim i wyjechać w bieszczady :).
Masakra jakaś w dwóch rozgywkach nawet nie ubiłem mu 1 postaci.
On Vaderem pierwszy rzut 3x w drugiej 3x,a u mnie padaka.

Trzecią grę grałem Chubaccą,Maz i Kanan i rzucam 3 kośćmi -zero trafień,przerzucam-zero trafień,drugi przerzut zero trafień.
Dla mnie ta gra się nie nadaje ,często w grach kościanych przegrywam,gdzie w karciance jestem w stanie grać jak równy z równym.

Dla mnie zbyt losowa,choć pięknie wydana,kości są naprawdę super.

Do domowego grania oki,ale nic więcej.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Gizmoo »

vader777 pisze: 03 kwie 2023, 15:56 3 kośćmi -zero trafień,przerzucam-zero trafień,drugi przerzut zero trafień.
Nie jestem specjalistą w SW:D i pewnie za mało grałem i za mało złożyłem w swoim życiu talii, ale jak składam decki, to tworze je w taki sposób, by każdy wynik na kościach można było kreatywnie wykorzystać. Ba! Można nawet stworzyć talię, gdzie dostajesz dobre akcje za "blanki" na kościach. Także w swoich grach, to jakoś tak mało przerzucam.

Ale podkreślam - ekspertem nie jestem, talii złożonych do grania mam zaledwie pięć. Dużo też w system nie zainwestowałem, bo w sumie mam pięć starteró, cztery booster boxy i jakieś pojedyncze boostery i draft decki. Do grania w kuchni mi wystarczy.

Tylko szkoda, że to granie nie zdarza się częściej. Narobiliście mi smaka... :lol:
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: menelobej »

vader777 pisze: 03 kwie 2023, 15:56
Dla mnie ta gra się nie nadaje ,często w grach kościanych przegrywam,gdzie w karciance jestem w stanie grać jak równy z równym.

Dla mnie zbyt losowa,choć pięknie wydana,kości są naprawdę super.

Do domowego grania oki,ale nic więcej.Pozdrawiam.
SW: Destiny pomimo kości, gdzie rzuty są ważne i mogą być decydujące, to jednak przede wszystkim synergia efektów kart w talii i umiejętne ich wykorzystanie do manipulacji kośćmi. No i im więcej różnorodnych kart do budowy talii i lepsza znajomość synergii pomiędzy nimi tym gra nabiera rumieńców.
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Morkai »

Spoiler:
Bez wątpienia to gra mocno losowa.... na pierwszy rzut oka nawet bardzo ;) Masz turę, gdzie nie musisz w sumie nic kombinować tylko robisz wjazd. A są tury, gdzie trzeba kombinować. No wiem - jestem mr. obvious ;)
Jeżeli grałeś Vantress to przecież można wrzucić sporo kart mocy manipulującymi kośćmi, albo karty specjalnie pod nią, np. "bez litości"

Chewbacca, Maz Kanata i Jarus też brzmi dobrze! Chociaż raczej bym zrezygnował z Kanana, żeby nie zaburzać koloru. O coś takiego:
http://pl.swdestinydb.com/decklist/view ... rbacca-3.0
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: rzaba »

hej,
Odkurzylem gre po kilku latach (w sensie wyciągnąłem z otchłani szafy) i zastanawiam sie jakby tu pograc domowo. Padlo na draft taki domowy z kolekcji ktora mam, doczytalem ze trzeba zrobic tzw. draft cube czyli pule kart do draftowania. Macie moze jakies porady jak sie za to zabrac? Gra bedzie raczej tylko na 2 osoby. Co mam: 2 startery (Kylo i Rey) + booster box Empire at War + booster box Legacies (jeszcze nie otwarty!) + ze 20-30 kart z Spirit of Rebelion
ODPOWIEDZ