Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
magdunia25
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2021, 23:07
Has thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: magdunia25 »

Mam ten sam problem. Szczególnie jako dość świeża planszówkowiczka.
Podstawki nie mam, grę znam ze słyszenia i teraz news, że kolejna potencjalnie interesująca gra ucieka mi sprzed nosa w przyzwoitej cenie.
Zastanawiam się czy włączyć ją do kolekcji "na potem", a szczególnie czy oprócz podstawki kupić też dodatek. Jak wiele on wnosi za te aktualne 120 zł za niego?
Rozgrywka głównie w 2 osoby, czasem zdarzyłoby się w 4.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

MajkelEryk pisze: 03 lut 2021, 17:22 Co myślicie? Chodzą słuchy, że mają być nowe dodatki.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... tions=true
Portal ogłosił na fb, że dodruku Inis nie będzie, kiedy napisałem, że w takim razie to nie wróży dobrze wydaniu tych 2 dodatków w PL, a nasza wersja będzie niekompatybilna (o ile będą kafle w nich), to Ignacy się oburzył, że szerzę zmyślone informacje... Wskazałem mu miejsce skąd mam informację (ich własny post) o braku dodruku Inis, a na pytanie, czy w takim razie będą myśleć o nadchodzących dodatkach to już nie odpowiedział...
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Elemenek »

rav126 pisze: 03 lut 2021, 18:40
MajkelEryk pisze: 03 lut 2021, 17:22 Co myślicie? Chodzą słuchy, że mają być nowe dodatki.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... tions=true
Portal ogłosił na fb, że dodruku Inis nie będzie, kiedy napisałem, że w takim razie to nie wróży dobrze wydaniu tych 2 dodatków w PL, a nasza wersja będzie niekompatybilna (o ile będą kafle w nich), to Ignacy się oburzył, że szerzę zmyślone informacje... Wskazałem mu miejsce skąd mam informację (ich własny post) o braku dodruku Inis, a na pytanie, czy w takim razie będą myśleć o nadchodzących dodatkach to już nie odpowiedział...
Wydanie nowych dodatków przy jednoczesnej decyzji o braku dodruku byłoby nielogiczne. W mojej ocenie na 99.9% można zapomnieć o nich w wersji PL.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Irr3versible »

Może zrobią zbiórkę jak na grzechy do The Others?
Trochę presji tu i tam...
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

Elemenek pisze: 03 lut 2021, 18:56
Spoiler:
Wydanie nowych dodatków przy jednoczesnej decyzji o braku dodruku byłoby nielogiczne. W mojej ocenie na 99.9% można zapomnieć o nich w wersji PL.
Dokładnie, i o to właśnie w moich postach chodziło, stąd dziwię się oburzeniu Ignacego. Tym bardziej boli fakt bezsensownej zmiany wielkości kafli w wydaniu PL.
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: MajkelEryk »

Szkoda, po raz kolejny zniechęca do kupowania wydań pl.
magdunia25
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2021, 23:07
Has thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: magdunia25 »

A może zrobią Big Box z podstawką i wszystkimi dodatkami? Czy za drogo by to wyszło...?
No i oczywiście nie zadowoli to osób posiadających już podstawkę i jeden dodatek.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: poxi »

Elemenek pisze: 03 lut 2021, 18:56
rav126 pisze: 03 lut 2021, 18:40
MajkelEryk pisze: 03 lut 2021, 17:22 Co myślicie? Chodzą słuchy, że mają być nowe dodatki.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... tions=true
Portal ogłosił na fb, że dodruku Inis nie będzie, kiedy napisałem, że w takim razie to nie wróży dobrze wydaniu tych 2 dodatków w PL, a nasza wersja będzie niekompatybilna (o ile będą kafle w nich), to Ignacy się oburzył, że szerzę zmyślone informacje... Wskazałem mu miejsce skąd mam informację (ich własny post) o braku dodruku Inis, a na pytanie, czy w takim razie będą myśleć o nadchodzących dodatkach to już nie odpowiedział...
Wydanie nowych dodatków przy jednoczesnej decyzji o braku dodruku byłoby nielogiczne. W mojej ocenie na 99.9% można zapomnieć o nich w wersji PL.
Moim zdaniem to akurat się nie wyklucza. Nie w tej chwili. Mówimy o komentarzu twórców rzuconym na BGG, który, owszem, zapowiada dodatki do Inis, ale w dalszej przyszłości. Obecnie są w fazie projektowania. Mogą jeszcze trafić do szuflady. Sami przyznali, że mają jeszcze inny, bardziej priorytetowy, projekt.

Druk Inis, jak i dodatku, był drukiem międzynarodowym. Stąd też błędy we wszystkich wersjach językowych. Z przyczyn technicznych/ekonomicznych Portal dwukrotnie sam tego nie zlecił wyprodukować, więc na uwadze trzeba mieć nie tylko polski rynek, ale też inne.
Zapowiedzenie dodruku w tym momencie bez podanego konkretnego terminu nie ma dużego sensu.
Zapowiedzenie dodruku z przybliżonym terminem tym bardziej, bo naraża ich na utratę reputacji związaną z ponownym/wielokrotnym przesuwaniem terminów wydawniczych, vide drugi druk Inis, wydanie Race for the Galaxy, czy legendarne dodatki do Agricoli od Lacerty.
Jeżeli kolejne dodatki do Inis faktycznie powstaną, to przy okazji sensowny będzie kolejny międzynarodowy druk podstawki i Pór Roku. Wtedy Portal może dołączyć się do druku i wejść na rynek z kompletem towaru, co przez kilka ostatnich lat z powodzeniem uskutecznia (dla przykładu Teotihuacan, Terrors of London, Aeon's End, Aquatica). To, czy Portal wejdzie ponownie z Inis na polski rynek przy okazji dodatku, budując wcześniej hajp, czy uderzy znienacka, jak Rebel z Abyss, czy odpuści, bo współpraca z Matagot bywała problematyczna, na pewno nie jest decyzją na ten moment. Zwłaszcza patrząc na ich tegoroczne plany wydawnicze.
Tymczasem, podanie informacji 'dodruku nie planujemy' czyści magazyn. Realny profit.

Gra jest świetna i bardzo się cieszę, że posiadam zarówno podstawkę, jak i dodatek.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2085
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: tomp »

To są tylko moje domniemania. Możliwe, że Matagot po sukcesie Blood & Sands, chce odświeżyć Inis ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: bowie »

tomp pisze: 03 lut 2021, 23:40 To są tylko moje domniemania. Możliwe, że Matagot po sukcesie Blood & Sands, chce odświeżyć Inis ?
Na odświeżenie bardziej zasługują Cyklady. Oprócz nowego designe'u, lepszych figurek itp., należałoby przede wszystkim zmienić system walki.
Mogę się założyć, że jak dostarczą na rynek nowego Kemeta, to wystartują na KS z nowymi Cykladami
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

Ale ja to wszystko rozumiem. Natomiast uczciwiej byłoby napisać - na chwilę obecną nie planujemy dodruku, jednak w przypadku rozwoju gry możemy to rozważyć - kupujcie więc póki są. A sposób w jaki to zakomunikowali - Nie planujemy dodruku! sugeruje, że nie będą brnąć w problemy jakie do tej pory mieli z tą (jak by nie było, świetną) grą.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Grzess0 »

rav126 pisze: 04 lut 2021, 00:08 Ale ja to wszystko rozumiem. Natomiast uczciwiej byłoby napisać - na chwilę obecną nie planujemy dodruku, jednak w przypadku rozwoju gry możemy to rozważyć - kupujcie więc póki są. A sposób w jaki to zakomunikowali - Nie planujemy dodruku! sugeruje, że nie będą brnąć w problemy jakie do tej pory mieli z tą (jak by nie było, świetną) grą.
Jak dla mnie, to nie planujemy dodruku, właśnie to znaczy. Jakby pisali, że go nie będzie, to co innego.

Plany zawsze mogą się zmienić :D
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Torquemada666 »

Czy Inis miał więcej niż jedno wydanie?
Dostałem na urodziny. Jeszcze jest nie rozpakowane. Teraz czytając o grze wygrzebałem, że Portal w pierwszym wydaniu błędnie wydrukował trzy karty. Było drugie, poprawione wydanie?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

Tak, drugie miało już poprawione karty. Tu masz info jak powinny wyglądać poprawne karty i errata instrukcji, w której też był duży babol.
https://portalgames.pl/pl/inis/
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Indar »

Odkopałem INIS po roku, mam 1 edycję do której dostałem komplet poprawionych kart. I tu pytanie - wytarczy jak podmienię 7 kart wymienionych na stronie Portalu:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... e-Druk.pdf
Czy lepiej wszystkie, bo jest więcej błędów?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: krwlng »

Indar pisze: 28 cze 2021, 14:10 Odkopałem INIS po roku, mam 1 edycję do której dostałem komplet poprawionych kart. I tu pytanie - wytarczy jak podmienię 7 kart wymienionych na stronie Portalu:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... e-Druk.pdf
Czy lepiej wszystkie, bo jest więcej błędów?
Portal drukował całą talię, żeby nie było problemów z rewersami różniącymi się odcieniem. Wg mnie lepiej podmienić wszystkie.
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Apostolus »

Czy ktoś z Koleżeństwa posiada może skany polskojęzycznych kart do "Inis" (również kart z dodatku)?
Znajomy posiada wydanie anglojęzyczne - chciałby wydrukować sobie polskie teksty i włożyć w koszulki.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: DarkSide »

Mam "Inis" PL z pierwszego wydania i podmienione (poprawione) karty. Niedawno kupiłem zafoiliowany dodatek "Pory Roku". Coś kiedyś obiło mi się o uszy że też było coś nie tak z tym dodatkiem, ale że dawno temu to było to mogę się mylić. Na co mam zwrócić uwagę? Czy też coś jest do poprawy i trzeba znowu pisać do Portalu?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Emil_1 »

Są inne odcienie kolorów druku (dostają) i błąd na karcie pory roku(nie dosylaja)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gromb »

Był dostępny pakiet naprawczy


Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: DarkSide »

Dzięki Emil_1 i Gromb. :D Czyli pisać na Portal i doślą.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
antonio3333
Posty: 698
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: antonio3333 »

Hej,
właśnie rozpakowałem angielską 2. edycję Inis i mam pytanie czy przypadkiem na żetonie święta w wersji polskiej nie ma błędu? Bo jest napisane, że jak na kafelku jest miejsce kultu i ktoś tam zainicjuje walkę to inicjator traci 1 klan. Na żetonie w angielskiej wersji na obu stronach jest znaczek konfliktu (na czerwonym tle skrzyżowane miecze) i przekreślona czerwonym krzyżykiem jednostka. Jeśli dobrze pamiętam to w polskiej wersji na jednej stronie był ten krzyżyk a na drugiej tego nie ma. Może ktoś to sprawdzić proszę czy tak rzeczywiście jest czy sobie wmawiam?
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: MowMiStefan »

antonio3333 pisze: 28 wrz 2022, 14:04 Hej,
właśnie rozpakowałem angielską 2. edycję Inis i mam pytanie czy przypadkiem na żetonie święta w wersji polskiej nie ma błędu? Bo jest napisane, że jak na kafelku jest miejsce kultu i ktoś tam zainicjuje walkę to inicjator traci 1 klan. Na żetonie w angielskiej wersji na obu stronach jest znaczek konfliktu (na czerwonym tle skrzyżowane miecze) i przekreślona czerwonym krzyżykiem jednostka. Jeśli dobrze pamiętam to w polskiej wersji na jednej stronie był ten krzyżyk a na drugiej tego nie ma. Może ktoś to sprawdzić proszę czy tak rzeczywiście jest czy sobie wmawiam?
No faktycznie... z jednej strony konflikt i skreślony klan, z drugiej konflikt i nieskreślony klan - nigdy nawet nie zauważyłem tego :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: osa1908 »

Witam zgupialem widze ze autor gry napisał ze mozna wywołać konflikt poprzez karte nawet jak nie ma przeciwnika chodiz o ta karte (Sorry, Nork has a valid intuition, you may play the warlord even if there are no opposing clans.
You could use the WARLORD to trigger a clash and then for instance move some of your clans to an adjacent territory where you are the chieftain without triggering another conflict... Limited use but valid.)O jaka karte chodzi dokladnie jak warlord jest przetłumaczony w wersji polskie podobno jest tez karta eposu ktora tez tak mozna zagrac czy ktoś wie o jaka chodzi.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 171 times
Been thanked: 113 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Urkeith »

Chodzę o kartę "Watażka" w polskiej wersji językowej.
ODPOWIEDZ