(Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 247
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: TOMEQ »

Jak kupisz przez zachodnia stronę to chyba nawet poniżej 100,00.
W sensie chyba jakiegoś vpn free musisz odpalić.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Baloosh »

W najnowszej wersji Affinity Publisher (1.9+) jest dostępna opcja automatycznego generowania powtarzających się layoutów na postawie zewnętrznego pliku, np. arkusza Excela - pozwala to na automatyzację tworzenia np. kart, separatorów itp. rzeczy - dla mnie bomba!

Link do video-tutoriala: https://affinity.serif.com/en-gb/tutori ... 494072789/
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: velpablo »

Czy ktoś z Was robił karty w taki sposób jak na tym filmie? Możecie coś podpowiedzieć jak z trwałością takich kart?
https://www.youtube.com/watch?v=geJGoGsSUxE
pturtle
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2021, 22:50

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: pturtle »

Hej wszystkim, może mi poradzicie bo mam trochę nóż na gardle. Robię grę na pracę dyplomową więc trzeba zrobić prototyp, konkretnie mam problem z pudełkiem i planszą. Na zamawianie gotowych brak czasu, więc mam pudełko z empiku i zamawiam pustą planszę z neta. Projekt oklejki pudelka już mam ze wszystkimi zakładami itd. żeby go przyzwoicie okleic. Teraz pytanie - czy wydrukowane na papierze i przyklejone klejem (mam np. introligatorski) ma szansę się udać? Nie wiem też jaki papier. Nie gruby bo popęka na zgięciach ale nie mam pojęcia czy cienki się nie pomarszczy. Wiem, ze najłatwiej popróbować i się przekonać z tym ze nie bardzo mam na to czas więc może jest tu ktoś kto takie rzeczy robił?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: playerator »

pturtle pisze: 03 mar 2021, 22:59 (...) więc może jest tu ktoś kto takie rzeczy robił?
Może jest. Może nawet opisał wszystko dokładnie. I wstawił fotki. Pierwsza strona, rozdział 6.


Btw - wyszukiwanie też daje radę - klik
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Norbiii
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2019, 16:39
Been thanked: 7 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Norbiii »

Czy można prosić o odświeżenie linku do szablonów kart?
Z góry dzięki :wink:
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Norbiii pisze: 07 kwie 2021, 22:53 Czy można prosić o odświeżenie linku do szablonów kart?
Z góry dzięki :wink:
przeca działa.
Norbiii
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2019, 16:39
Been thanked: 7 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Norbiii »

Mam błąd 404 jak przechodze do "tego szablonu" A zależy mi na tej templatce 44x68 :D
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Norbiii pisze: 07 kwie 2021, 23:52 Mam błąd 404 jak przechodze do "tego szablonu" A zależy mi na tej templatce 44x68 :D
mówisz o tym?
https://github.com/SirYaro/arrange_card ... a/overlays
czy o czymś innym ?
Norbiii
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2019, 16:39
Been thanked: 7 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Norbiii »

Obrazek
Chodzi mi konkretnie o ten szablon tylko, czy masz go może w innym formacie niż jpeg? Abym mógł to otworzyć np w inkscape i te rogi łapały gdy bede przeciągać na ten szablon :D Jeśli nie to luz, rozumiem
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Norbiii pisze: 08 kwie 2021, 00:31 Obrazek
Chodzi mi konkretnie o ten szablon tylko, czy masz go może w innym formacie niż jpeg? Abym mógł to otworzyć np w inkscape i te rogi łapały gdy bede przeciągać na ten szablon :D Jeśli nie to luz, rozumiem
wektorowego nie mam. mogę ci plik gimpa podrzucić. bo w nim to było zrobione.
Norbiii
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2019, 16:39
Been thanked: 7 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Norbiii »

Tak, jak najbardziej poproszę :D
Awatar użytkownika
NormaBlum
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: NormaBlum »

Jak już pisałem wcześniej, robię własne konwersje różnych gier. Techniki stosowane przeze mnie są przeróżne, ale zawsze jest to ręczna robota.
Poniżej kilka moich produkcji. Tak tylko chciałem się pochwalić. Criss.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 21:54 przez NormaBlum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NormaBlum
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: NormaBlum »

Robię także pomoce do gier, czyli elementy ułatwiające zabawę.
Oto kilka moich pomysłów.
Spoiler:
A tu uniwersalny licznik akcji.
Spoiler:
Mam też sposób na wykonywanie okrągłych żetonów.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 21:50 przez NormaBlum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Jiloo »

NormaBlum pisze: 11 kwie 2021, 10:31 Mam też sposób na wykonywanie okrągłych żetonów.
To było dla mnie zawsze największym problemem, pochwal się jakie masz rozwiązanie, może coś uda się zaadoptować.

PS. Jak wrzucasz tyle zdjęć, to jednak fajnie byłoby je schować w spoilery.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
NormaBlum
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: NormaBlum »

Dzięki za odpowiedź, ale nie bardzo jestem zorientowany w niuansach forum. Nie wszystko ogarniam tutaj i w kompie, ale stary już jestem, więc wybaczcie. I jeszcze ten angielski :oops:
Awatar użytkownika
NormaBlum
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: NormaBlum »

Żetony okrągłe robię za pomocą wykrojnika, na imadle.
Wykrojnik to krótki odcinek rurki o niewielkiej grubości ścianki. Część wycinająca jest odpowiednio zeszlifowana.
Na imadle mam założony element oporowy i na nim następuje wycięcie. Najważniejsze to dobrać odpowiedni element oporowy - u mnie kawałek grubego polipropylenu.
Potem wypycham ręcznie detal i robię następny. Jak się ma wprawę to 100 żetonów można machnąć w 40 minut.
To jest czyta amatorka, ale żetony są moim zdaniem eleganckie. Robię je z tektury, ale tez z tworzyw sztucznych i daje radę. Ograniczeniem jest grubość detalu - maks 4mm.
Spoiler:
PS. Dalej nie wiem jak tego spojlera uruchomić?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 21:48 przez NormaBlum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: playerator »

NormaBlum pisze: 12 kwie 2021, 21:27 (...) Dalej nie wiem jak tego spojlera uruchomić?
Wchodzisz w edycję swojego posta (ikonka ołówka), zaznaczasz to, co ma być schowane do spoilera (tutaj będą to linki do fotek) i klikasz przycisk "spoiler" nad polem tekstowym. Klikasz "podgląd" na dole i jeśli jest ok używasz znanego ci już guzika "wyślij" :)
Aha, na podglądzie spoiler będzie zwinięty, czyli widoczny jako przycisk. Można go kliknąć, żeby zobaczyć czy zawiera to, co powinien.

przykład:
Spoiler:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Jiloo »

NormaBlum pisze: 12 kwie 2021, 21:27 Żetony okrągłe robię za pomocą wykrojnika, na imadle.
Wykrojnik to krótki odcinek rurki o niewielkiej grubości ścianki. Część wycinająca jest odpowiednio zeszlifowana.
Na imadle mam założony element oporowy i na nim następuje wycięcie. Najważniejsze to dobrać odpowiedni element oporowy - u mnie kawałek grubego polipropylenu.
Potem wypycham ręcznie detal i robię następny. Jak się ma wprawę to 100 żetonów można machnąć w 40 minut.
To jest czyta amatorka, ale żetony są moim zdaniem eleganckie. Robię je z tektury, ale tez z tworzyw sztucznych i daje radę. Ograniczeniem jest grubość detalu - maks 4mm.
Spoiler:
PS. Dalej nie wiem jak tego spojlera uruchomić?
Ręczna robota, ale przy tym ile ja robię rzeczy to by mi zupełnie nie przeszkadzało. Może i amatorka, ale wygląda bardzo dobrze, a przecież efekt końcowy się liczy. Niestety chyba nie mam warunków żeby w taki sposób sobie to ogarnąć. Ale szukając rozwiązań nic lepszego nie znalazłem. Ewentualnie okrągłe naklejki i drewniane/plastikowe żetony, ale to raczej mniejsze średnice.
Dzięki za szczegółowy opis.

PS. Widzę, że playerator już pomógł. Wiesz tu chodzi tylko o to, że jak się potem czyta i jest dużo obrazkow to trochę to utrudnia znalezienie czegoś, a jak ukryte to można sobie rozwinąć i do nich zerknąć kiedy jest potrzeba. Dzięki!
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
NormaBlum
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: NormaBlum »

Tak sobie pomyślałem, że gdyby ktoś miał problem z wykonaniem okrągłych żetonów, to mógłbym pomóc.
Byłbym skłonny wykonać takie żetony, jeśli ktoś nie ma talentów technicznych. Warsztat mam skromny, ale kilkanaście lub więcej jestem w stanie zrobić.
Pozostaje kwestia dostępnych średnic i materiałów do wykonania takich żetonów.
Jakby co, to proszę o info prywatne.
Dziękuję. Criss.
adrianopel
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2018, 18:11
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: adrianopel »

NormaBlum pisze: 13 kwie 2021, 22:46 Tak sobie pomyślałem, że gdyby ktoś miał problem z wykonaniem okrągłych żetonów, to mógłbym pomóc.
Byłbym skłonny wykonać takie żetony, jeśli ktoś nie ma talentów technicznych. Warsztat mam skromny, ale kilkanaście lub więcej jestem w stanie zrobić.
Pozostaje kwestia dostępnych średnic i materiałów do wykonania takich żetonów.
Jakby co, to proszę o info prywatne.
Dziękuję. Criss.
A takie rurki o różnych średnicach i cienkich ściankach to w jakiegos rodzaju sklepie kupiłeś? To są jakieś hydrauliczne czy gazowe?
MsbS
Posty: 881
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 72 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: MsbS »

Czy ktoś próbował do wydruku kart wykorzystać cyfrowy fotolab (jak Rossman czy Empik Foto)? Zdjęcie w formacie 9x13 całkiem dobrze mieści 2 karty 63x88, czyli można by ograniczyć cięcie, dodatkowo 'w standardzie' mamy papier foto mat lub błysk. Trzeba by tylko przygotować JPGi (2 karty na plik), zlecić, potem ciach na pół i karty w koszulkę.

Ktoś z forumowiczów ma w tym doświadczenie?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

MsbS pisze: 20 maja 2021, 12:23 Czy ktoś próbował do wydruku kart wykorzystać cyfrowy fotolab (jak Rossman czy Empik Foto)? Zdjęcie w formacie 9x13 całkiem dobrze mieści 2 karty 63x88, czyli można by ograniczyć cięcie, dodatkowo 'w standardzie' mamy papier foto mat lub błysk. Trzeba by tylko przygotować JPGi (2 karty na plik), zlecić, potem ciach na pół i karty w koszulkę.

Ktoś z forumowiczów ma w tym doświadczenie?
Chciałem napisać, że to się nie opłaca, ale szybko sprawdziłem i mają 20gr za odbitkę. co jest całkiem spoko. Jedyny poważnych problem, jaki widzę to to, że taki wydruk będzie jednostronny. Plus pewnie jakieś śmieciowe napisy na rewersie... No i wątpię, aby dało się je przyciąć jednym ciachnięciem. Raczej z każdej strony trzeba by jeszcze jakieś docięcia robić, ale to chyba nie jest jakiś dramat...
MsbS
Posty: 881
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 72 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: MsbS »

Rewers będzie kiepski, to fakt, dlatego pisałem o koszulkach. Na plus, że papier foto jest w miarę gruby, może sama koszulka da sztywność wystarczającą. Mam blisko do Rossmanna, może przetestuję z jakąś mikro-grą na 9 czy 18 kart. 20gr za odbitkę dałoby 10 gr za kartę, do tego koszulka Dragon Shield za ok 30 groszy :D
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 345
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Erni »

Pamiętam, że kiedyś takie fotopunkty miały minimalną wartość zamówienia, coś koło 5 złotych.
ODPOWIEDZ