FEJM

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 213
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

FEJM

Post autor: Kezia »

Nie wyszło na Wspieram.to ale się nie poddaliśmy. Ograniczyliśmy spożycie żelek i batonów a za zaoszczędzone pieniądze postanowiliśmy sami wydać naszą pierwszą grę :) FEJM już jest fizycznie i może nawet kilka osób z tego forum miało już okazje zagrać ;)

W skrócie: Szybka gra imprezowa z humorystycznymi ilustracjami o tworzeniu własnego profilu na portalu społecznościowym. Duża dawka negatywnej interakcji, trochę losowości, idealny filler do zagrania pomiędzy cięższymi tytułami.

Więcej informacji o grze na naszej stronie: THISTROY.PL
Link do BGG: FEJM

Gra dostępna w chwili obecnej jedynie w naszym sklepie internetowym. Można ją również pobrać za darmo w formacie Print"n"Play.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: FEJM

Post autor: ghostartur »

Jakieś opinie? Ktoś? Coś? :]
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: FEJM

Post autor: Karit »

Bylem ostatnio na Letniej Szkole Go, ale jako grający w planszówki. Zaprałem sporo swoich tytułów, była jednak przerwa i zobaczyliśmy że ktoś przyniósł Fejm, pomyślałem że to pewnie jakaś masakra (pudełko to jakaś kpina), noo ale stwierdziliśmy że można sobie zrobić przerywnik i przetestować to "coś".

Okazało się że gra jest naprawdę przyjemna, mechanika działa naprawdę dobrze, jest trochę śmiechu, a zasady są nieskąplikowane.

Przyczepić mogę się do:
- wykonania pudełka - trochę grubsze niż te od fajek. Powinno być w standardzie małych gier typu G3
- ergonomii kart - tekst powinien być trochę większy, dał bym inne ikony. Inna grafika na rewers kart

Na plus:
- szybka
- prosta
- zabawna, na czasie z social media
- odpowiedni poziom negatywnej interakcji


Nie jest to jakaś wybitna gra, ale dobry przerywnik. Myślę że wybór nazwy i tematyki może trochę ludzi grających na co dzień odstraszać, na zasadzie - co jakiś fejm? facebook i publikowanie postów, eee to głupie.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ