Terraformacja Marsa - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Symbole na czerwonych kartach liczą się TYLKO do ewentualnych zniżek podczas ich zagrywania.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

mat_eyo pisze:Symbole na czerwonych kartach liczą się TYLKO do ewentualnych zniżek podczas ich zagrywania.
A dokładniej - symbole na czerwonych kartach mają znaczenie tylko podczas zagrywania takich kart. To może być zniżka lub nagroda za zagranie karty z konkretnym symbolem.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Czyli również nie liczą sie do nagród i tytułów?
Nie liczą się rownież podczas tego jak chce zagrać kartę, która moge zagrać mając np min 5 symboli nauki?
Chce sie upewnić, wiem, że to może oczywiste.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

Wincenty Jan pisze:Czyli również nie liczą sie do nagród i tytułów?
Nie liczą się rownież podczas tego jak chce zagrać kartę, która moge zagrać mając np min 5 symboli nauki?
Chce sie upewnić, wiem, że to może oczywiste.
Nie liczą się. Mają znaczenie tylko w momencie ich zagrywania, np. do zniżek czy otrzymywania kasy/znaczników za zagranie danego symbolu.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Dzięki wszystkim za pomoc :D
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: palladinus »

Wincenty Jan pisze:Mam pytanie co do karty STACJA CELNA i zasady nie punktowania za symbole na czerwonych kartach.
Jezeli zagrywam stację celną której działaniem jest : podnieś swoją produkcję M€ o 1 poziom za każdy symbol przestrzeni kosmicznej posiadany przez Twoich przeciwników To symbole przestrzeni kosmicznej na kartach czerwonych (wydarzeń ) też się liczą w ogólnej puli symboli przeciwników czy nie są one brane pod uwagę.
Pytam bo karta zagrana w odpowiednim momencie potrafi być cholernie mocna jeżeli bierzemy do podliczenia też symbole z czerwonych kart...
Wydarzenia po zagraniu są odrzucane na prywatne stosy i nie liczą się do tych symboli. Gdzieś w instrukcji jest o tym wspomniane.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: DarkBogas »

Budując miasto z projektu standardowego otrzymuje się 1 produkcji megakredytow, czy miasta wystawiane z kart dostarczają też ta produkcję czy tylko to co maja nadrukowane na karcie?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: AkitaInu »

Tylko to co na karcie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

DarkBogas pisze:Budując miasto z projektu standardowego otrzymuje się 1 produkcji megakredytow, czy miasta wystawiane z kart dostarczają też ta produkcję czy tylko to co maja nadrukowane na karcie?
Produkcja +1 jest tylko z projektu standardowego. Miasta wystawiane z kart mają swoje osobne warunki i modyfikatory produkcji.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Casiliasplp »

Jeszcze jedno pytanko są karty które pozwalają zbieraj takie małe zielone mikroby.

I jest na karcie

połóż na tej karcie mikroba ale skąd je brać? jak wykładam inną kartę ze znaczkiem Mikrobu to wtedy dokładam tam na kartę 1 mikrob?

Mikrob nie wiem jak to się nazywa takie zielone :P
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Vandal »

Casiliasplp pisze:...
połóż na tej karcie mikroba ale skąd je brać? jak wykładam inną kartę ze znaczkiem Mikrobu to wtedy dokładam tam na kartę 1 mikrob?
Po prostu kładziesz na karcie znacznik surowca z banku symbolizujący mikrob (lub wg. innych kart zwierzaka, myśliwca...) i najczęściej to jest akcja wykorzystująca kartę na tę generację.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Mikroby (podobnie jak np. zwierzęta) to rodzaj zasobów, których zbieranie możliwe jest tylko na konkretnych kartach. Jeśli masz taką kartę to mikroby odkładasz na niej zaznaczając je dowolnym znacznikiem (najlepiej tym o wartości 1).
Znaczniki mikrobów dokładasz zgodnie z tekstem danej karty. Czasem robi się to w ramach osobnej akcji (czerwona strzałka), czasem za wyłożenie kart z odpowiednim symbolem. Jest też karta, która umożliwia położenie mikroba na innej karcie - aby wykorzystać funkcję tej karty, musisz mieć oprócz niej inną kartę, taką, na której mikroby się zbiera.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Casiliasplp »

Chodzi o to że jak na karcie jest mikrob w prawym górnym rogu to dokładam 1 ptk na kartę mikrobów ?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Tylko wtedy, gdy masz kartę, która pozwala Ci tak zrobić. Karty zbierające mikroby są różne. Podaj treść problematycznej karty.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Casiliasplp »

Bakterie rozkładające azotany
-->Mikroby
Mikroby --> WT
Umieść na tej karcie 1 jednostkę mikrobów albo usuń z tej karty 3 jednostki mikrobów i podnieś WT o 1.
Efekt natychmiastowy umieść na tej karcie 3 mikroby.

Czyli jak będę miał kiedyś kartę umieść 1 mikrob o wtedy mogę umieścić go na tej karcie ?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Casiliasplp pisze:Bakterie rozkładające azotany
-->Mikroby
Mikroby --> WT
Umieść na tej karcie 1 jednostkę mikrobów albo usuń z tej karty 3 jednostki mikrobów i podnieś WT o 1.
Efekt natychmiastowy umieść na tej karcie 3 mikroby.
1. Po wyłożeniu tej karty natychmiast kładziesz tam trzy mikroby.
2. Raz na pokolenie:
W trakcie swojej tury możesz w ramach akcji umieścić na tej karcie 1 mikroba
ALBO
W takcie swojej tury możesz w ramach akcji usunąć 3 mikroby z tej karty (jeśli tam ich jest min.3), aby podnieść WT o 1.
3. Jeśli wyłożysz na stół kartę, która pozwala Ci kłaść mikroby na inną kartę, to możesz je kłaść na "Bakterie zawierające azotany".
4. Dla karty "Bakterie zawierające...." zagrywanie kart z symbolem mikrobów w prawym górnym rogu nie ma znaczenia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Casiliasplp »

ok dzięki
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016, 19:37 przez Casiliasplp, łącznie zmieniany 1 raz.
Hala Madrid
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: tomb »

Casiliasplp pisze:Czyli mogę podnosić o 1 w każdym pokoleniu?
Jeśli w jakiś sposób będziesz dokładał tam odpowiednią liczbę mikrobów (co będzie trudne), to tak.
Ale pamiętaj, że tylko jedna akcja z tej karty może być wykonana jeden raz w jednym pokoleniu - albo dokładasz 1 mikroba, albo odrzucasz 3 mikroby z tej karty i podnosisz WT o 1.
(Edycja: Widzę, że już się połapałeś.)

Dla jasności porównaj sobie z kartami:

Grzyby symbiotyczne - ta karta pozwala w ramach akcji kłaść mikroba na innej karcie (np. na "Bakterie zawierające..."). Jeśli nie masz karty, na której możesz zbierać mikroby, to akcja z Grzybów symbiotycznych jest nieprzydatna.

Reducenci - kładziesz na Reducentach znacznik mikroba, ilekroć zagrywasz kartę z odpowiednim symbolem (Mikroby/Zwierzęta/Roślinność) z prawym górnym rogu.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016, 19:38 przez tomb, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Casiliasplp »

Fajne combo ;) dzięki wielkie
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Nidav »

Przygotowuję się dzisiaj do pierwszej rozgrywki i czytając instrukcję nasunęło mi się jedno pytanie o obszary oceanów. Zgodnie z instrukcją "każdy obszar oceanu na planszy zapewnia premię w wysokości 2 megakredytów za umieszczenie obok niego innego obszaru" - czy przez "inny obszar" powinienem rozumieć inny obszar od oceanu czy inny obszar jako kafelek z dowolnym obszarem, czyli również z oceanem? Chodzi mi o sytuację gdy gracz postawi ocean obok oceanu - powinien wtedy dostać premię czy nie?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Nidav pisze:Chodzi mi o sytuację gdy gracz postawi ocean obok oceanu - powinien wtedy dostać premię czy nie?
Wtedy też dostaje premię. Budując jakikolwiek obszar (także ocean) obok oceanu dostajesz 2 megakredyty.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Nidav »

Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź ;) Mam nadzieję, że już po rozgrywce nie będę odczuwał potrzeby napisania miliarda postów w tym wątku :)
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Adar »

Takie pytanko mam po pierwszej rozgrywce, aby się upewnić.

Rozumiem, że jak przy zwiększaniu poziomu tlenu dostaję bonus w postaci zwiększenia temperatury, to mój WT idzie o 2? (raz za zwiększenie tlenu, dwa za temperaturę).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Adar pisze:Takie pytanko mam po pierwszej rozgrywce, aby się upewnić.

Rozumiem, że jak przy zwiększaniu poziomu tlenu dostaję bonus w postaci zwiększenia temperatury, to mój WT idzie o 2? (raz za zwiększenie tlenu, dwa za temperaturę).
Tak, dokładnie tak.
Trottelreiner
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Trottelreiner »

Witajcie,
Mam wątpliwości co do dokładania na karty projektów - zwierząt (mikrobów), przykładowo zagrywam projekt, który umożliwia mi położenie zwierząt na inną kartę.
Czy mogę je dołożyć na:
1) dowolną kartę gromadzącą zwierzęta, np "zwierzęta domowe" (kładę zwierzaka po wyłożeniu miasta) czy drapieżniki (zabieram zwierzaka innemu graczowi)
2) tylko na kartę pozwalającą gromadzić zwierzaki w ramach wykonywanej akcji, np. "małe zwierzęta", "ptaki" itp
ODPOWIEDZ