karty i ich odziewanie w koszulki

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
surt
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2004, 13:52
Lokalizacja: Kielce/Kraków (prawie caly czas Kielce)

Post autor: surt »

Nataniel pisze:Podobno karty "standardowe" wchodza w koszulki typu "mini" przeznaczone do gry Yu-Gi-Oh. Sprawdze to jak najszybciej i jesli faktycznie beda pasowaly - sprowadzimy je do REBELa.
hej everyone
Nataniel, sprawdzales juz moze czy karty "standardowe" np do Troii wchodza w koszulki "mini"?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ach, sprawdzilem i zapomnialem dac znac. Koszulki mini nie pasuja do Troi :-/ Znalezlismy ostatnio namiar na dobrego dystrybutora Ultra-Pro i poszukam u nich dobrych tanich koszulek.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
loso
Posty: 568
Rejestracja: 16 cze 2004, 19:06

Post autor: loso »

No i moje cytadelki juz sa kompletnie zniszczone :) Nataniel miał jakeś koszulki namierzyć co by cytadelki w nie odziać... :roll: czy cuś...
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

no to zacznij w takim razie zbierac na polskie wydanie ;) a co do koszulek, aj swoje trzymam w tych duzych koszulkach Ultra Pro (100szt za 6zł), może troche źle się tasuje, ale przynajmniej karty się nie niszczą :D
loso
Posty: 568
Rejestracja: 16 cze 2004, 19:06

Post autor: loso »

Teraz mam problem z wprowadzaniem dodatkowych (nowych jeszcze) postaci, gdyż gołym okiem łatwo je rozpoznać. Jedyne rozwiązanie to przegrać dodatkowe postacie z Żoneczką w domowym zaciszu, żeby upodobniły się do pozostałych (lekko już wytartych). A potem odziać karty postaci w stosowne koszulki.
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

A nie mozesz zalozyc koszulek z nieprzezroczystymi rewersami?
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

albo wsadzić wsztskie w protektory na karty (ok 20-30zł za 100 szt)
loso
Posty: 568
Rejestracja: 16 cze 2004, 19:06

Post autor: loso »

będe na weekend w trojmieście to zajrze do Rebela i coś wymyśle... dzięki za pomysły. :)
iwo
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2004, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iwo »

Witam!

Jestem szczesliwym posiadaczem TI3..

W trosce o swoj skarb :D postanowilem ze zaopatrze sie w "folialki" by lepiej chronic karty..
Czy ktos z forumowiczow ma juz jakies doswiadczenie w wyborze protektorow najlepiej pasujacych do kart Twilight Imperium 3?

Liniki i krypto-reklama jak najbardziej wskazana :)

z gory dzieki za pomoc!

szacun

iwo
Awatar użytkownika
DarkReaper
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: DarkReaper »

Witam wszytkich na forum.

Nawiązując do dyskusji na temat koszulek na nietypowych wymiarów karty mogę się pochwalić pewnym osiągnięciem :wink:
Wygrzebałem wczoraj z piwnicy pradawną zgrzewarkę do folii. Potem już tylko stare protectory do Magica i 2 godziny walki z nimi i mogę się cieszyć super dopasowanymi koszulkami na Munchkina :D
A że gramy często w kraklowskich Pubach z kumplami to te koszulki mocno sie przydadzą.
Polecam wszystkim sposób tylko jest jeden problem munchkin ma mniejsze karty wiec można przerobić normalne koszulki. Gorszej z większymi. Ale zawsze można robić je od zera z folii

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

A'propos kart standardowych i protectorów Yu-Gi-Oh.
Nie wiem co to wymiar standardowy ;-) :-) ;-), ale jako gracz w VETO karty nieco mniejsze od Magic'owych, GoT, itp. wiem, ze Yu-Gi-Oh pasują świenie na VETO.
Natanielu - macie VETO w Rebelu - porównaj wielkość tych "standardowych" z kartami do VETO i odpowiedź gotowa ;D

POzdrawiam
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

surt pisze:w jakie koszulki polecacie "ubierac" karty?
Deck Protector - 17 zl za 100 sztuk
[/quote]

pomylka...17zl za 50 sztuk.
Wczoraj za rada Nataniela kupilem koszulki Yu-Gi-Oh do Cytadeli, jak wyjdzie polska edycja to bede wiedzial, czy pasuja:)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja kupilem ostatnio te koszulki:
http://www.rebel.pl/product.php/1,51/49 ... zarne.html

34 zł za 100 koszulek, usztywniane.

I tak:
- Brawl pasuje
- Citadels pasuje
- Game of Thrones nie pasuje (karty za wysokie i 2mm za waskie)
- Settlers of Catan (ang) nie pasuje (karty ogolnie za male)
- Minotaur Lords pasuje
- Jenga nie pasuje :)

Warcrafta i Runebounda nie moge teraz sprawdzic, bo nie mam, ale podejrzewam, ze nie pasuja.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Nataniel pisze:...
- Jenga nie pasuje :)
...
HAHAHA
Przepraszam za statsowanie, ale strasznie mi się to spodobało
:lol: :mrgreen: :lol:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

ja zaopatrzyłem sie w takie osłonki i jestem zadowolony. Saloon pasuje wyśmienicie, Wiochen troche lata

za to nie mam pojecia skad wziac koszulki na t2r/ osadnikow/ zombiaki

i jeszcze jedna rzecz. gdzie mozna dostac takie szklane pastylki jakie oferował rebel? Uiek wspominal o Ikei. a na internecie? moze w jakims Obi czy Nomi?[/url]
Awatar użytkownika
surt
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2004, 13:52
Lokalizacja: Kielce/Kraków (prawie caly czas Kielce)

Post autor: surt »

Co do szklanych "pastylek" to widzialem takie w ikei w krakowie ale rzucily mi sie w oczy tylko niebieskie i nie wiem czy mozna tam dostac takze w innych kolorach.
Ja zaopatrzylem sie w nie w krakowie w sklepiku "swiat wikliny" /chyba tak sie nazywal/ na terenie gieldy komputerowej na Balickiej. Byly dostepne w roznych kolorach.

Kupilem ostatnio MINI Deck Protector. Bardzo dobrze pasuja do Troi i Wiochmena. Do nowej edycji zombiakow i kart z osadnikow chyba nie dobierze sie koszulek ze wzgledu na ich male rozmary. Chyba ze zrobi sie je jakims domowym sposobem - w ostatecznosci mozna bylo by zaopatrzyc sie w zgrzewarke do foli i folie.
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

surt pisze:w ostatecznosci mozna bylo by zaopatrzyc sie w zgrzewarke do foli i folie.
Ostatnio znalazłem w szafie jakąś "foliownice", pozwalającą na laminowanie(?) papieru. Jest do tego jakaś folia. Czy to byłoby dobre?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

surt pisze:Co do szklanych "pastylek" to widzialem takie w ikei w krakowie ale rzucily mi sie w oczy tylko niebieskie i nie wiem czy mozna tam dostac takze w innych kolorach.
Można. Ja kupiłem (już jakiś czas temu) białe (przezroczyste), zielone, czerwone, niebieskie i turkusowe (a może to jest seledyn?). Te dwie ostatnie różnią się, choć nie diametralnie, odcieniem. Do tego w każdym słoiczku są egzemplarze błyszczące i matowe - więc w sumie mamy 10 różnych rodzajów "pionków". Powinno wystarczyć w większości przypadków.
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

A jeśli chodzi o Rebela to można tam nadal zamawiać owe kamienie?
A może są inne sklepy internetowe sprzedające pastylki?
Awatar użytkownika
surt
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2004, 13:52
Lokalizacja: Kielce/Kraków (prawie caly czas Kielce)

Post autor: surt »

Dragonnec napisał:
Ostatnio znalazłem w szafie jakąś "foliownice", pozwalającą na laminowanie(?) papieru. Jest do tego jakaś folia. Czy to byłoby dobre?
Z tego co napisales wnioskuje ze masz laminator. Laminowanie jest dosc radykalnym posunieciem z tego wzgledu ze nie da sie w przyszlosci zdjac folii z karty. Pozatym widzialem efekty kiepskiego laminowania ktore objawialy sie rozdwajajacymi sie kartami zalaminowanego papieru, ktorych strony zostawaly na poszczegolnych foliach.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Małe karty jak te z Osadników można okleić szeroką taśmą klejącą.
Proste, a skuteczne.
Awatar użytkownika
surt
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2004, 13:52
Lokalizacja: Kielce/Kraków (prawie caly czas Kielce)

Post autor: surt »

Misiołak pisze:Małe karty jak te z Osadników można okleić szeroką taśmą klejącą.

Oklejasz karty bezposrednio tasma klejaca? Czy tez oklejasz tasma dociete do rozmaru kart koszulki? Ja osobiscie nie okleil bym bezposrednio kart tasma klejaca - co wtedy gdy tasma sie wytrze, niestety nie bedzie mozna jej zdjac bez zniszczenia karty.
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Jesli się zetrze doklejasz kolejną warstwę :)
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

Jesli się zetrze doklejasz kolejną warstwę
Akurat to nic nie da, ponieważ taśma raczej matowieje od wycierania.

Ja nigdy bym nie obkleił kart taśmą klejącą, jest to dla mnie pewnego rodzaju profanacja. Zastanawiałem się jednak kiedyś właśnie nad zrzewaniem koszulek, ale nie mam zgrzewarki :(.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

U mnie ten sposób się sprawdza. Aż boję się zapytać, co wy robicie z waszymi kartami. Szorujecie papierem ściernym?

Mam dwa zestawy zabezpieczone w ten sposób przechowywane w strasznych warunkach (na dnie plecaka). Gwiazdy OK mam prawie rok i nie widzę żadnych zmatowień czy wytarć.
Dla porównania standardowa książka noszona w tych warunkach przez tydzień wygląda naprawdę paskudnie. :?
ODPOWIEDZ