Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Beskid »

W odświeżonym dodatku pojawia się nowa krowa :)
https://boardgamegeek.com/blogpost/1461 ... ion-review
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 310
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: scraber »

Beskid pisze: 20 kwie 2023, 09:47 W odświeżonym dodatku pojawia się nowa krowa :)
https://boardgamegeek.com/blogpost/1461 ... ion-review
Jak dobrze zrozumiałem to krowa o wartości/zasięgu 2, ale przy sprzedaży daje dodatkowe 4 golda?
Z kolei przy dostawie wyklucza się razem z simmentalska, bo obie są pomarańczowe ?
sasquach
Posty: 1822
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: sasquach »

scraber pisze: 20 kwie 2023, 15:38 Jak dobrze zrozumiałem to krowa o wartości/zasięgu 2, ale przy sprzedaży daje dodatkowe 4 golda?
Na to wygląda
scraber pisze: 20 kwie 2023, 15:38 Z kolei przy dostawie wyklucza się razem z simmentalska, bo obie są pomarańczowe ?
"There is also a new orange cow variant that you can use instead of the Simmental cows" grasz tylko jednym rodzajem pomarańczowych.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: staniach21 »

sasquach pisze: 20 kwie 2023, 15:52 w orange cow variant that you can use instead of the Simmental cows" grasz tylko jednym rodzajem pomarańczowych.
Myślę, że tu spokojnie można się pobawić i wtasować połowę takich, połowę takich. Jeśli same ze sobą jakoś przesadnie się kombią, to na start wprowadzić, że jak ktoś kupi jeden rodzaj pomarańczowych to ten drugi jest dla niego już niedostępny.
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Wozik »

sasquach pisze: 20 kwie 2023, 15:52
scraber pisze: 20 kwie 2023, 15:38 Jak dobrze zrozumiałem to krowa o wartości/zasięgu 2, ale przy sprzedaży daje dodatkowe 4 golda?
Na to wygląda
scraber pisze: 20 kwie 2023, 15:38 Z kolei przy dostawie wyklucza się razem z simmentalska, bo obie są pomarańczowe ?
"There is also a new orange cow variant that you can use instead of the Simmental cows" grasz tylko jednym rodzajem pomarańczowych.
A czy one po prostu nie zastąpią krów simentalskich?
sasquach
Posty: 1822
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: sasquach »

staniach21 pisze: 20 kwie 2023, 17:09 Myślę, że tu spokojnie można się pobawić i wtasować połowę takich, połowę takich. Jeśli same ze sobą jakoś przesadnie się kombią, to na start wprowadzić, że jak ktoś kupi jeden rodzaj pomarańczowych to ten drugi jest dla niego już niedostępny.
Już widzę pilnowanie tego :D Zresztą co za problem zagrać raz takim innym razem tymi drugimi?
sasquach pisze: 20 kwie 2023, 15:52 A czy one po prostu nie zastąpią krów simentalskich?
Ja rozumiem będzie wybór. Plus z tych nowych możesz nawet korzystać bez dodatku. To taki osobny moduł.
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Wozik »

Znalazłem angielską instrukcję, gdyby kogoś interesowała.


Obrazek

Gdyby ktoś zamawiał wersję angielską, chętnie partycypowałbym w kosztach wysyłki do Polski. Nie wiadomo kiedy doczekamy się polskiej od Rebela, elementy gry są niezależne językowo.
minimati
Posty: 129
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: minimati »

Anglojęzyczna wersja dodatku Rails to the North jest dostępna na mepel.pl (nie mam pojęcia kiedy się pojawiła, ale sam właśnie zamówiłem).
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Nilis »

Beskid pisze: 20 kwie 2023, 09:47 W odświeżonym dodatku pojawia się nowa krowa :)
https://boardgamegeek.com/blogpost/1461 ... ion-review
Widzę że zrenzynowano również z podziału stref na mapie północy. W starej wersji północ była podzielone na 6 obszarów i był kafelek zajezdni, który dawał na koniec 2pkt. za domek na każdym obszarze. Bardzo łatwy cel za dużą ilość punktów
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bardopondo »

Nilis pisze: 29 kwie 2023, 08:43 był kafelek zajezdni, który dawał na koniec 2pkt. za domek na każdym obszarze. Bardzo łatwy cel za dużą ilość punktów
O ile pamiętam to aby go zmaksować to trzeba było zaliczyć -5 punktów kary, więc nie był on taki opłacalny.
Tomson19
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2017, 15:35
Been thanked: 2 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Tomson19 »

Albo zwyczajnie nie starać się kończyć strefy zielonej to wówczas można jeszcze pomanewrować i nie brać tej 5 punktowej kary - na lepsze wychodzi :wink:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Nilis »

bardopondo pisze: 29 kwie 2023, 17:26
Nilis pisze: 29 kwie 2023, 08:43 był kafelek zajezdni, który dawał na koniec 2pkt. za domek na każdym obszarze. Bardzo łatwy cel za dużą ilość punktów
O ile pamiętam to aby go zmaksować to trzeba było zaliczyć -5 punktów kary, więc nie był on taki opłacalny.
Serio? To ja jakoś źle grałem. Kładłem ten kafelek losowo na którejś bocznicy i można było to zwyczajnie pozyskać zjeżdżając na nią, płacąc koszt w monetach i zostawiając pracownika. A tu jeszcze była kara -5pkt.?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: NestorZolo »

Nilis pisze: 30 kwie 2023, 10:01
bardopondo pisze: 29 kwie 2023, 17:26
Nilis pisze: 29 kwie 2023, 08:43 był kafelek zajezdni, który dawał na koniec 2pkt. za domek na każdym obszarze. Bardzo łatwy cel za dużą ilość punktów
O ile pamiętam to aby go zmaksować to trzeba było zaliczyć -5 punktów kary, więc nie był on taki opłacalny.
Serio? To ja jakoś źle grałem. Kładłem ten kafelek losowo na którejś bocznicy i można było to zwyczajnie pozyskać zjeżdżając na nią, płacąc koszt w monetach i zostawiając pracownika. A tu jeszcze była kara -5pkt.?
Żeby wymaksować punkty za ten kafelek, trzeba było mieć oddział w każdej strefie. A żeby mieć oddział w każdej strefie, musisz mieć dostawę w odpowiednich miastach. I wtedy łapiesz tą karę -5 na tym zielonym pasku między miastami.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bardopondo »

Tak, ten kafel był takim śmiesznym żartem., ha ha .. wciąż wartym PZ ofkoz , choć więcej, jeżeli nie starałeś się go zrobić na maksa :)
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pluck »

minimati pisze: 29 kwie 2023, 04:33 Anglojęzyczna wersja dodatku Rails to the North jest dostępna na mepel.pl (nie mam pojęcia kiedy się pojawiła, ale sam właśnie zamówiłem).
Dzięki za cynk. Gwoli formalności to już nie mają więcej egzemplarzy.
Stonerock
Posty: 10
Rejestracja: 07 wrz 2017, 16:01

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Stonerock »

Wiadomo kiedy będzie dodruk do Rebela podstawki drugiej edycji ?
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pluck »

Jeszcze nie gralem w te angielska wersje RttN ale wyglada to wspaniale. Super plansza zachodzaca na stara, dwuwarstwowa tez jest, wypraska o dziwo chyba spelnia swoje zadanie - reszta jak podstawka. Bede testowal jutro :)
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Wozik »

Pluck pisze: 04 maja 2023, 19:34 Jeszcze nie gralem w te angielska wersje RttN ale wyglada to wspaniale. Super plansza zachodzaca na stara, dwuwarstwowa tez jest, wypraska o dziwo chyba spelnia swoje zadanie - reszta jak podstawka. Bede testowal jutro :)
Potwierdzam. Do tego nowa odmiana krów i zestaw kart do gry solo. Kozackie wydanie.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pluck »

Zeby nie bylo ze nie ostrzegalem. Mam wielki stol a to setup dla dwoch graczy (lalka nie miala czynnej roli w rozgrywce)
Obrazek
ElHarnas
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2020, 19:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 26 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: ElHarnas »

Spoiler:
Nie mogę przejść obojętnie. Setup i rozmieszczenie gry kompletnie bez ładu i składu. Można było się zmieścić minimum w 3/4 jeśli nie mniejszej powierzchni stołu. Nie straszmy czymś co nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2023, 23:34 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: gafik »

Komuś się chyba czujnik sarkazmu spalił :lol:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

Ruszyła przedsprzedaż dodatku, SCD 160zł, premiera 9 czerwca:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/grea ... 15065.html
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Wozik »

Oraz dodruk podstawki od Rebela.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

Ja jestem ciekaw czy planszy będzie glossy, czy matowa.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Seykan »

litk pisze: 18 maja 2023, 10:16 Ja jestem ciekaw czy planszy będzie glossy, czy matowa.
Jestem niemal pewien, że gloss tak jak druk angielski, ale zobaczymy. Fajnie, gdyby jednak był mat...
ODPOWIEDZ