Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: karmazynowy »

Seykan pisze: 18 maja 2023, 10:23
litk pisze: 18 maja 2023, 10:16 Ja jestem ciekaw czy planszy będzie glossy, czy matowa.
Jestem niemal pewien, że gloss tak jak druk angielski, ale zobaczymy. Fajnie, gdyby jednak był mat...
Ten gloss nie jest aż tak tragiczny, wiadomo, odbija więcej światła ale nie aż tak, żeby nie było nic widać. Za to kolory są bardziej nasycone i cała plansza wygląda przez to lepiej. Mniej się też rysuje niż matowa.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 721
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 148 times
Been thanked: 151 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Seykan »

karmazynowy pisze: 18 maja 2023, 10:31 Ten gloss nie jest aż tak tragiczny, wiadomo, odbija więcej światła ale nie aż tak, żeby nie było nic widać. Za to kolory są bardziej nasycone i cała plansza wygląda przez to lepiej. Mniej się też rysuje niż matowa.
Podejrzewam, że tak jest.. tylko już podstawkę mam w macie, więc pewnie będzie się gryzło ;)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: karmazynowy »

Seykan pisze: 18 maja 2023, 10:36
karmazynowy pisze: 18 maja 2023, 10:31 Ten gloss nie jest aż tak tragiczny, wiadomo, odbija więcej światła ale nie aż tak, żeby nie było nic widać. Za to kolory są bardziej nasycone i cała plansza wygląda przez to lepiej. Mniej się też rysuje niż matowa.
Podejrzewam, że tak jest.. tylko już podstawkę mam w macie, więc pewnie będzie się gryzło ;)
Ja wiedziałem, że mnie to będzie denerwować więc wersja mat poszła na sell. Tylko potem kupiłem Argentynę i zastanawiam się, czy mi oryginalne GWT z dodatkiem potrzebne.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

karmazynowy pisze: 18 maja 2023, 10:31
Seykan pisze: 18 maja 2023, 10:23
litk pisze: 18 maja 2023, 10:16 Ja jestem ciekaw czy planszy będzie glossy, czy matowa.
Jestem niemal pewien, że gloss tak jak druk angielski, ale zobaczymy. Fajnie, gdyby jednak był mat...
Ten gloss nie jest aż tak tragiczny, wiadomo, odbija więcej światła ale nie aż tak, żeby nie było nic widać. Za to kolory są bardziej nasycone i cała plansza wygląda przez to lepiej. Mniej się też rysuje niż matowa.
No nie jest, ale nie powiem gdzie trzeba mieć rozum, żeby podstawkę drukować w macie, a dodatek do podstawki błyszczący.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 296
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 216 times
Been thanked: 83 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: scraber »

karmazynowy pisze: 18 maja 2023, 10:37 Ja wiedziałem, że mnie to będzie denerwować więc wersja mat poszła na sell. Tylko potem kupiłem Argentynę i zastanawiam się, czy mi oryginalne GWT z dodatkiem potrzebne.
Stoję dokładnie przed tym samym dylematem :D
Wozik
Posty: 90
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Wozik »

scraber pisze: 18 maja 2023, 13:37
karmazynowy pisze: 18 maja 2023, 10:37 Ja wiedziałem, że mnie to będzie denerwować więc wersja mat poszła na sell. Tylko potem kupiłem Argentynę i zastanawiam się, czy mi oryginalne GWT z dodatkiem potrzebne.
Stoję dokładnie przed tym samym dylematem :D
Co to za dylematy? Chcesz mieć dwie i grać raz w tę, raz w tę - miej dwie. Nie chcesz, nie masz czasu, miejsca, miej jedną.

Pomogłem? :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Beskid »

Wozik pisze: 18 maja 2023, 14:13 Co to za dylematy? Chcesz mieć dwie i grać raz w tę, raz w tę - miej dwie. Nie chcesz, nie masz czasu, miejsca, miej jedną.

Pomogłem? :)
To bardziej dylemat - jeśli jedną to którą :idea:
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: NestorZolo »

Najlepiej to rozdzielić w swojej grupie planszówkowej. Ja starej wersji nie sprzedaje, tym bardziej, że kolega ją dopieścił budynkami z nowej wersji w starej szacie graficznej. A sam sobie kupił Argentynę i wszyscy są szczęśliwi. Nową Zelandię też ktoś będzie musiał kupić :mrgreen:
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: staniach21 »

NestorZolo pisze: 18 maja 2023, 15:57 Najlepiej to rozdzielić w swojej grupie planszówkowej. Ja starej wersji nie sprzedaje, tym bardziej, że kolega ją dopieścił budynkami z nowej wersji w starej szacie graficznej. A sam sobie kupił Argentynę i wszyscy są szczęśliwi. Nową Zelandię też ktoś będzie musiał kupić :mrgreen:
Naklejałeś na stare budynki? Czy wydrukowane w grubszym papierze nowe? Wciąż sie zastanawiam czy zaklejać :P
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pluck »

eveni pisze: 18 maja 2023, 09:11 Ruszyła przedsprzedaż dodatku, SCD 160zł, premiera 9 czerwca:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/grea ... 15065.html
To wiecej niz dalem za wersje ENG jakis czas temu.
Ale podkreslam ze warto!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

W Aleplanszówkach po rabatach 110 zł. U mnie wskakuje na listę do kupienia jak będzie przypływ gotówki :D
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: NestorZolo »

staniach21 pisze: 18 maja 2023, 19:13
NestorZolo pisze: 18 maja 2023, 15:57 Najlepiej to rozdzielić w swojej grupie planszówkowej. Ja starej wersji nie sprzedaje, tym bardziej, że kolega ją dopieścił budynkami z nowej wersji w starej szacie graficznej. A sam sobie kupił Argentynę i wszyscy są szczęśliwi. Nową Zelandię też ktoś będzie musiał kupić :mrgreen:
Naklejałeś na stare budynki? Czy wydrukowane w grubszym papierze nowe? Wciąż sie zastanawiam czy zaklejać :P
Kumpel zakupił jakąś maszynę do cięcia i majsterkuje w garażu. Wyszły te żetony prawie jak oryginał. Plus ta nakładka na planszę, która przesuwa budynek neutralny. Tych żetonów się nie losuje, więc jakie Ci wyjdą to będą. Nie naklejałbym na oryginalne.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Rafmix
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Rafmix »

Ma ktoś może pierwszy druk (2 edycji) i kupił dodatek po eng. Widać mocno różnicę mat/połysk?
Niestety mam edycję od lacerty i trochę informacja że dodruk w tym dodatek od rebela będzie błyszczący mnie zasmuciła :cry:
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

Rafmix pisze: 19 maja 2023, 20:22 Ma ktoś może pierwszy druk (2 edycji) i kupił dodatek po eng. Widać mocno różnicę mat/połysk?
Niestety mam edycję od lacerty i trochę informacja że dodruk w tym dodatek od rebela będzie błyszczący mnie zasmuciła :cry:
Ja mam i niestety mocno wali w oczy ta różnica.
Wozik
Posty: 90
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Wozik »

Rafmix pisze: 19 maja 2023, 20:22 Ma ktoś może pierwszy druk (2 edycji) i kupił dodatek po eng. Widać mocno różnicę mat/połysk?
Niestety mam edycję od lacerty i trochę informacja że dodruk w tym dodatek od rebela będzie błyszczący mnie zasmuciła :cry:
Tak, ja. Gra jest wciąż świetna.
minimati
Posty: 125
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 51 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: minimati »

Rafmix pisze: 19 maja 2023, 20:22 Ma ktoś może pierwszy druk (2 edycji) i kupił dodatek po eng. Widać mocno różnicę mat/połysk?
Niestety mam edycję od lacerty i trochę informacja że dodruk w tym dodatek od rebela będzie błyszczący mnie zasmuciła :cry:
Tak, mam podstawkę i dodatek po angielsku, podstawka to pierwszy druk, jest matowa, a dodatek jest błyszczący. Różnią się od siebie znacznie, ale, szczerze mówiąc, mam to kompletnie w nosie. Polecam grać i się nie zastanawiać nad takimi pierdołami.
bodi
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bodi »

Obrazek

Pasuje idealnie. Nie widać żadnej różnicy.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

Jak dla mnie żadna z tych plansz nie jest błyszcząca, jedyna różnica jaką widać to ta po lewej ma płótnowanie.
mkakol
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:00
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: mkakol »

Ja z kolei chciałem dorzucić kilka słów o swoich przygodach z tą grą. Od czasu do czasu uda się nam w domu w coś zagrać. Może nie za często, bo dwójka dzieciaków jeszcze na to nie pozwala, ale zdarzają się luźniejsze wieczory. I tak ostatnio zdarza nam się zagrać w gwt w dwie osoby. Kilka partii za nami, a ja jeszcze nie wygrałem. Ba, nawet nie zbliżyłem się do wygranej. Początkowo trochę mnie to denerwowało i było mi przykro, że znowu klęska sromotna mnie spotyka, ale za każdym razem myślałem o tej grze przez jakiś czas po rozgrywce. I doszedłem do pewnego wniosku. Ta gra mnie po prostu urzeka, a samo granie w nią sprawia mi masę przyjemności. Uwielbiam szwendać się po tej planszy, tu sprzedać krowę, tam jakąś kupić. Zatrudnić paru ludzi do pomocy, poprzesuwać sobie ciuchcię, coś zbudować na szlaku... Tak mnie to pochłania, że przestaję patrzeć za bardzo pod kątem opłacalności ruchu i jego optymalizacji. Często orientuję się po czasie, że zrobiłem coś, co nie miało sensu. I w efekcie przegrywam. A mimo to chcę do tej gry wracać. Bo odbieram tego eurasa jako jakąś przygodę na dzikim zachodzie. :D To jest pierwsza gra, która wzbudza we mnie takie odczucia i bardzo się z tego cieszę. :)

Co to będzie jak włączymy dodatek, to wolę nie myśleć. :D
aranjuez
Posty: 38
Rejestracja: 01 cze 2015, 09:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: aranjuez »

orientujecie się czy można grać na nową podstawkę i stary dodatek? Czy są jakieś ograniczenia które wykluczają takie rozwiązanie?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

aranjuez pisze: 02 cze 2023, 15:18 orientujecie się czy można grać na nową podstawkę i stary dodatek? Czy są jakieś ograniczenia które wykluczają takie rozwiązanie?
Na pewno graficznie się różnią.
aranjuez
Posty: 38
Rejestracja: 01 cze 2015, 09:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: aranjuez »

to nie problem. Mam znajomych co mają dodatek a chcą kupić podstawkę i chodzi im tylko czy będzie grywalne
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

W tym wątku na bgg jeden użytkownik stwierdził, że nie pasuje:
https://boardgamegeek.com/thread/268156 ... nd-edition
W innym wątku widziałam, że ktoś zaprojektował nalepki, żeby dostosować 1 edycję dodatku do 2 edycji podstawki.
Może spróbuj na Bgg zadać swoje pytanie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Leviathan »

Unboxing drugiej edycji gry „Great Western Trail" wydanej w Polsce przez wydawnictwo Lacerta:

aga_76
Posty: 22
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:24
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: aga_76 »

hej,
czy ktoś wie czy jest różnica w odcieniu rewersu kart między podstawką (2 ed od lacerty) a dodatkiem (od rebela)?
ODPOWIEDZ