Filary ziemi - mini dodatek i ciekawa przygoda Ala ;-)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Filary ziemi - mini dodatek i ciekawa przygoda Ala ;-)

Post autor: Al »

No to przy okazji podzielę się niezwykłą historią jaka mnie spotkała.

Tydzień temu wystawiłem na Ebayu ekskluzywne wydanie Cuby (to w pudełku po cygarach). Wystawiłem i w zasadzie zapomniałem bo Pionek przecież był już tuż tuż - tym bardziej, że aukcja kończyła się w sobotę wieczorem. Wiadomo Pionek udał się znakomicie i po tylu świetnych wrażeniach dopiero wczoraj przypomniałem sobie o aukcji. Sprawdzam, cena jak najbardziej satysfakcjonująca więc z lekkim sercem podsyłam informacje techniczne kupującemu. I tu serce zabiło mi żywiej bo kupującym okazał się nijaki ... Stefan Stadler. Najpierw euforia, potem chwila zastanowienia - przecież pewnie na świecie tabuny Stefanów Stadlerów no i jeszcze, po co autorowi kupować swoją grę na Ebayu ??. Jednak po sprawdzeniu w Googlu miejsca zamieszkania autora Filarów ziemi i Cuby wyszło na to że mieszka w tym samym mieście co mój kupujący w Karlsruhe. To utwierdziło mnie, że jednak to TEN Stefan ;-). No i skrobnąłem do niego uprzejmy liścik z podziękowaniami za działalność i kilkoma prośbami - pytaniami. Iii ... trafiłem w dziesiątkę - otrzymałem przemiłą odpowiedź a w niej między innymi informacje na temat najnowszego dodatku do Filarów ziemi.

Od kilku miesięcy wiadomo, że na grudzień planowane jest wydanie minidodatku wraz z największym czasopismem branżowym na rynku niemieckim - Spielbox. Niestety do tej pory autorzy nie chcieli ujawnić liczby kart - robotników jakie zostaną tam dodane.
Tak więc ogłaszam wszem i wobec, że będzie ich ... 6 ;-), po jednej na każdą rundę.
W sumie była to dość istotna informacja bo sporo ludzi zastanawiało się czy inwestować te 5,50 euro w Spielbox aby dostać kilka kart. Potwierdziło się więc, że liczba kart niewielka ale jako, że ogarnął mnie już szał zakupów przedświątecznych ja kupię sobie ten 6 numer Spielboxa.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Nieźle nieźle:-) Może spróbuj wystawić Tygrysa czy Samuraia- wtedy dowiemy się co planuje Knizia:D A co do kart, to czy chodzi tu o karty rzemieślników, czy robotnicy to coś nowego?
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dasti »

A nie wiecie ile może kosztować ten magazyn z przesyłkądo Polski? 5,50 EUR to jeszcze ok cena. Gorzej jak dojdą wysokie koszty przesyłki.
DST
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Oczywiście, ze chodzi o rzemieślników - sorrka za wprowadzenie zamieszania.

Co do przesyłki do Polski, dodaj do ceny gazety 1,50 euro a zapodam to do mojego zamówienia. A potem odbierze to Andre ;-)
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Post autor: ripsento »

No nieźle. Mam pytanko, czy można grać tymi kartami bez nowego dodatku? Bo mam tylko podstawkę?
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Właśnie dostałem odpowiedź od Sztefana S. - karty mogą być użyte spokojnie również tylko z podstawką.

I pozdrowienia dla wszystkich na forum :-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

No to nieźle. Mnie jednak zastanawia po co autor kupuje na Ebayu własną grę :shock: Nie dostał własnego egzemplarza czy jak? Udało Ci się to wyjaśnić?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Post autor: BloodyBaron »

Czy tego spielboxa da się też kupić gdzieś w Polsce, czy tylko w Niemczech?

i jeszcze jedno pytanko: gdzie ta gazeta jest dostępna w Niemczech? w każdym kiosku, czy są jakieś szczególne miejsca, w których można ją dostać?
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Tak mi trochę głupio było pytać mistrza ;-), ale wc wymyślił, że może komuś obiecał a swoje już rozdał. Bo chodzi tu o to limitowane wydanie - 500 sztuk, które rozeszlo się już w przedsprzedaży.

Co do Spielboxa to dostępny raczej tylko w Niemczech i to też wysyłkowo. Ja zamawiał będę w Milanie.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Filary ziemi - mini dodatek i ciekawa przygoda Ala ;-)

Post autor: moonman »

czy jest jeszcze szansa, żeby się "podpiąć" gdzieś do zamówienia - lub jakiś sposób na zdobycie tych sześciu kart?

szkoda, że w naszych polskich dwóch czasopismach nie ma takich akcji...
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filary ziemi - mini dodatek i ciekawa przygoda Ala ;-)

Post autor: kruck »

Może Galakta dorzuci te sześć kart do mającego nadejść po polsku dodatku?

A przygoda niczego sobie. Globalna wioska, he he.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Filary ziemi - mini dodatek i ciekawa przygoda Ala ;-)

Post autor: BloodyBaron »

kruck pisze:Może Galakta dorzuci te sześć kart do mającego nadejść po polsku dodatku?

A przygoda niczego sobie. Globalna wioska, he he.
ale byśmy się wszyscy ucieszyli :)...
Słyszy Pan, Panie Darku? :)
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ