Gateway dobrze działający na 2-4 osoby, podobny do Dominiona

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Tuminure
Posty: 557
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Gateway dobrze działający na 2-4 osoby, podobny do Dominiona

Post autor: Tuminure »

Hejka,
Szukam gry dla osób, które do gier siadają bardzo rzadko. Poszukuję czegoś o podobnej trudności do Dominiona - gra nie musi polegać na deckbuildingu lub mieć podobnego tematu. Musi jednak bardzo dobrze działać na 2 graczy i co najmniej dobrze na 4 graczy. Dobrze by było, aby czas gry po ogarnięciu zasad nie wynosił więcej niż 1,5h dla rozgrywki 4 osobowej.

Zbyt trudne okazały się:
-7 cudów świata,
-Tikal,
-Roll for the Galaxy,
-Neuroshima Hex,
-Osadnicy: Narodziny Impreium.

Dominion był w sumie pierwszą z gier, która kilka razy powróciła na stół w tym gronie osób. Posiadam też Dixita, który oczywiście spodobał się w tym gronie, jednak po kilku godzinach nikt z nas nie ma ochoty do tego wracać. Na wypróbowanie jeszcze czeka Takenoko i Kolejka, jednak chętnie poczytałbym inne propozycje.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2016, 14:08 przez Tuminure, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gateway dobrze działający na 2-4 osoby, podobny do Domin

Post autor: warlock »

Quadropolis może się sprawdzić dla totalnych laików ;).
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gateway dobrze działający na 2-4 osoby, podobny do Domin

Post autor: Rafalm »

Quadropolis jest dobrą propozycja, choć zasady mogą się w pierwszej chwili wydawać dziwne. Ale po pierwszej rozgrywce wszystko idzie płynnie.

Ja z kolei dla graczy, którzy chcą wciągnąć się w planszówkowe hobby proponuję zawsze:
1. Wsiąść do Pociągu - przy czym na 2-3 osoby wersja Skandynawia (Nordic Countries), a na 4-5 graczy wersja Europa.
2. Nowy Jork 1901 - nie polecam dla 2 graczy, bo moim zdaniem jest zbyt "luźno". Ale na 3-4 osoby dobrze się sprawdza.
3. Smallworld - dobrze sprawdza się dla początkujących, bo ma fajny mechanizm pozwalający na "odbicie się od dna" gdy popełnisz błąd. Dobrze się skaluje, bo ma plansze różnej wielkości przeznaczone dla różnej ilości graczy.
4. Kakao - fajne połączenie gry kafelkowej z worker placementem. Działa dobrze zarówno dla 2 jak i 4 graczy.
5. Red7 - mała gierka, a mnóstwo frajdy. Polecam zarówno dla 2 jak i 4 graczy. Świetnie sprawdza się też na wyjazdy bo można ją spakować w kieszeń.
arracan
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gateway dobrze działający na 2-4 osoby, podobny do Domin

Post autor: arracan »

Z rzeczy podobnych do Dominiona- Dolina Kupców, gra opiera się na tej samej mechanice, ale budujemy stragany ;)

Oprócz tego +1 do całego posta Rafalma ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gateway dobrze działający na 2-4 osoby, podobny do Domin

Post autor: Bea »

Splendor!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gateway dobrze działający na 2-4 osoby, podobny do Domin

Post autor: misioooo »

K2. Zasady do tłumaczenia w 5-10min. Nie ma kostek. Rozgrywka wymaga myślenia. Świetny gateway. Mam tą grę od lat, od niej zaczynałem i nadal grywamy.

Lords of Waterdeep. Świetne euro worker palcement. Po 2 czy 3 turach zwykle wszyscy wszystko łapią. Myślenia sporo, jest losowość. Bardzo ładne.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ