Red7

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
kalinek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2014, 18:21

Re: Red 7

Post autor: kalinek »

Też mam parę pytań:
1) Czy jeśli chodzi o najwyższą kartę nie powinienem najpierw uwzględnić ilości kart spełniających warunek? Czyli jeśli mam 7 czerwoną a mój przeciwnik 7 zieloną niebieską i pomarańczową to nie powinien on wygrywać?
2) Jeśli wygrywam ilością różnych kolorów, to na koniec liczy się najwyższa karta z każdego koloru czy wszystkie?
3) Czy liczby po kolei mogą być 1,2 5,6? Czy wtedy przegrywam z 1,2,3? Tak mi się wydaje ale wolę się upewnić.
4) Jeśli u siebie w palecie będę miał wszystkie kolory z 7 czerwoną zawsze wygram przy zasadzie jak najwięcej różnych kolorów?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Red 7

Post autor: Coen »

kalinek pisze:Też mam parę pytań:
1) Czy jeśli chodzi o najwyższą kartę nie powinienem najpierw uwzględnić ilości kart spełniających warunek? Czyli jeśli mam 7 czerwoną a mój przeciwnik 7 zieloną niebieską i pomarańczową to nie powinien on wygrywać?
2) Jeśli wygrywam ilością różnych kolorów, to na koniec liczy się najwyższa karta z każdego koloru czy wszystkie?
3) Czy liczby po kolei mogą być 1,2 5,6? Czy wtedy przegrywam z 1,2,3? Tak mi się wydaje ale wolę się upewnić.
4) Jeśli u siebie w palecie będę miał wszystkie kolory z 7 czerwoną zawsze wygram przy zasadzie jak najwięcej różnych kolorów?
Ad1. Sprawdzamy najwyższe karty u graczy, u Ciebie jest to 7 czerwona, u przeciwnika 7 pomarańczowa -> wygrywasz Ty.
Ad2. Jeśli z przeciwnikiem macie taką samą ilość kolorów, to sprawdzamy najwyższe karty, jak są takie same to sprawdzamy ich kolor - wyższy wygrywa.
Ad3. Tak, przegrywasz, bo masz 2 liczby po kolei, a przeciwnik 3.
Ad4. Tak.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
kalinek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2014, 18:21

Re: Red 7

Post autor: kalinek »

To jeszcze jedno, ostatnie pytanie ;)
Liczby poniżej czterech kto wygrywa? a) ma 3 trójki b) czerwona trójka i dwójka i jedynka c)3 jedynki d) jedynka czerwona dwójka i trójka?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Red 7

Post autor: RunMan »

Wszyscy gracze mają 3 karty spełniające zasadę "poniżej 4", sprawdzamy więc który z graczy ma najwyższą kartę, a jako że kilku z nich ma trójki, to rozpatrujemy siłę kolorów - a więc przy tej zasadzie wygrywa gracz b), który ma najsilniejszą kartę dla zasady "poniżej 4", czyli czerwoną trójkę.

Uogólniając, jeśli w jakiejkolwiek zasadzie jest remis, to sprawdzamy który z remisujących ma najsilniejszą kartę, najpierw rozpatrując wartości kart, a jeśli to nie rozstrzyga, to sprawdzając siłę koloru wg dołączonych kart przedstawiających hierarchię kolorów.
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Red 7

Post autor: seszena2 »

Witam.
Mam pytanie:

gra dla zaawansowanych, co się dzieje z kartami przegrywającego i z kartami tła po rundzie?

tasujemy je czy odpadają z gry?
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red 7

Post autor: Danielf »

seszena2 pisze:Witam.
Mam pytanie:

gra dla zaawansowanych, co się dzieje z kartami przegrywającego i z kartami tła po rundzie?

tasujemy je czy odpadają z gry?
Oprócz kart, które stanowią punkty, to wszystkie tasujesz.
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Red 7

Post autor: seszena2 »

ok, dzięki
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

red 7

Post autor: okon »

mam pytanie reguła z karty indygo oznacza że wygrywa gracz który ma w swojej palecie najwięcej kart z różnymi wartościami nie muszą one być po kolei ?? np paleta 1,3,7 wygrywa z graczem który ma 1,2,3
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: red 7

Post autor: Cin »

A dałoby radę po polsku i z interpunkcją?
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: red 7

Post autor: okon »

:) Czy może ktoś mi dokładnie wytłumaczyć zasadę z karty indygo ?? Wydaje mi się że w polskiej instrukcji jest dość duży błąd .
Wskazuje ona że gracz z paletą 4 po , 1 cze ,7 cze i 6 zie wygrywa z graczem który posiada 2 nie ,3 fio , 4 ind , 5 fio .
Obowiązującą zasadą jest najwięcej kart z kolejnymi liczbami .
Ostatnio zmieniony 04 sie 2016, 23:25 przez okon, łącznie zmieniany 1 raz.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: red 7

Post autor: cezaras »

karty nie muszą być kładzione po kolei :)

Czyli gracz pierwszy ma 6 -7, a drugi 2-3
czyli każdy ma dwie kolejne, a w takim wypadku decyduje najwyższa karta spełniająca regułę (w tym przypadku wygrywa 7mka)
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: red 7

Post autor: Cin »

Obaj gracze mają ciąg z dwóch kart (pierwszy: 6,7; drugi: 2,3), więc wygrywa wyższa wartość (w tym wypadku 7).

Edit: za wolno :)
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: red 7

Post autor: okon »

ok wszystko jasne myślałem że liczy się najdłuższy ciąg . Mam jeszcze jedno pytanko w przypadku remisu przy zasadzie mówiącej o liczbie kolorów w palecie( karta niebieska ) , wygrywa gracz który ma najwyższą kartę w swoim zestawie ???
Czy przy korzystaniu z zasad zaawansowanych ( chodzi o zasadę która mówi że gdy któryś z graczy zagrywa kartę na tło o liczbie większej od liczby kart w palecie należy dociągnąć kartę ) to dobierają wszyscy spełniający warunek czy tylko gracz zmieniający tło???

I ostatnie pytanie jeżeli zagrywam do palety 1 , kładę kartę przeciwnika na stos dobierania a następnie zagrywam na tło kartę której liczba jest większa od liczby kart obydwu graczy ( zakładając że teraz wszyscy mogą dobierać ) to kto dobiera pierwszy ???
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: red 7

Post autor: okon »

MisterC pisze:
okon pisze:ok wszystko jasne myślałem że liczy się najdłuższy ciąg
Zatrzymaj się przy tym jeszcze. Przecież to prawda, w pierwszej kolejności liczy się najdłuższy ciąg kolejnych liczb.
Zatem kiedy są dwie ręce 4 1 7 6 oraz 2 3 5 5, to w każdej ręce możemy znaleźć ciąg z dwóch kolejnych kart (6 7 oraz 2 3), zatem jest remis, rozstrzygany dopiero najwyższa kartą z tych par.
We wcześniejszym przykładzie 1 3 7 oraz 1 2 3 mamy pierwszą rękę, w której de facto w ogóle nie mamy zestawu kart z kolejnymi liczbami, a w drugiej ręce no jakby nie patrzeć 1, 2 i 3 są kolejne, więc ciąg z trzech kart jest najdłuższy.

pomyliłem się w przykładzie w instrucji jest taki przykład 4,1,7,6 > 2,3,4,5 ?????? więc chyba liczy sie tylko układ dwóch kart
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: red 7

Post autor: okon »

masz polska wersję ??? czyli liczy sie długość ciągu ?? to grałem dobrze a możesz mi odp na pozostałe pytania . Jak rozpatrujesz remisy w liczbie kolorów w palecie ???
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: red 7

Post autor: Coen »

MisterC pisze:Tak, polskie wydanie z Lucrum Games. Na okładce mam "RED 7 ZASADY GRY wersja 1.2"
Mam to same wydanie i u mnie też jest błąd w druku. Najwięcej kart z kolejnymi liczbami: 4 1 7 6 > 2 3 4 5

Ale nie o to chciałem zapytać :)

Główna zasada mówi o tym, iż mogę zagrać kartę do swojej palety, a następnie zagrać kartę na tło - i po tym zagraniu muszę wygrywać.
To dlaczego w dodatkowych akcjach - zasadach opcjonalnych:
- dozwolone jest zagranie 3 do palety, aby SPRÓBOWAĆ pozostać w grze licząc na to, że dociągnięta karta będzie pasowała do TŁA i spowoduje, że będę wygrywał
- a zabronione jest zagranie 1 do palety, jeśli po zabraniu karty z palety innego gracza i położeniu jej na wierzchu stosu dobierania nie będę wygrywał. Przecież mogę jeszcze dołożyć kartę na TŁO i zmienić zasadę i wygrywać!

W polskiej instrukcji 1.2 mamy podane właśnie te zagrania jako przykłady, a w angielskiej jako reguła.
To jak to jest? Bo coś nie jest tu dla mnie logiczne.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: red 7

Post autor: Danielf »

Coen pisze:
MisterC pisze:Tak, polskie wydanie z Lucrum Games. Na okładce mam "RED 7 ZASADY GRY wersja 1.2"
Mam to same wydanie i u mnie też jest błąd w druku. Najwięcej kart z kolejnymi liczbami: 4 1 7 6 > 2 3 4 5
Ja w tym wydaniu mam 4 5 7 6 > 2 3 4 5. Tak samo jest w instrukcji angielskiej, którą znalazłem na bgg.
Coen pisze:Główna zasada mówi o tym, iż mogę zagrać kartę do swojej palety, a następnie zagrać kartę na tło - i po tym zagraniu muszę wygrywać.
To dlaczego w dodatkowych akcjach - zasadach opcjonalnych:
- dozwolone jest zagranie 3 do palety, aby SPRÓBOWAĆ pozostać w grze licząc na to, że dociągnięta karta będzie pasowała do TŁA i spowoduje, że będę wygrywał
- a zabronione jest zagranie 1 do palety, jeśli po zabraniu karty z palety innego gracza i położeniu jej na wierzchu stosu dobierania nie będę wygrywał. Przecież mogę jeszcze dołożyć kartę na TŁO i zmienić zasadę i wygrywać!
Możesz zagrać 1 do palety, wykonać akcję, a następnie zagrać kartę na tło (oczywiście trzeba po tym wygrywać).
Przykład 2 z instrukcji oznacza, że nie możesz zagrać 1 i wykonać akcję, kiedy nie masz możliwości wygrania (inaczej jest w przypadku zagrania 3).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Red7

Post autor: Curiosity »

Czy regułę o największej liczbie kart po sobie można wystawić wówczas, gdy tylko jedna karta spełnia tę regułę?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Red7

Post autor: Rafalm »

Curiosity pisze:Czy regułę o największej liczbie kart po sobie można wystawić wówczas, gdy tylko jedna karta spełnia tę regułę?
W regułach nigdzie nie ma zapisu warunkującego możliwość użycia reguły liczbą kart. Więc, tak, taki ruch jest dozwolony. Sprowadza się to de facto do tego samego co "Najwyższa Karta wygrywa", ale daje inne możliwości taktyczne w kolejnym ruchu.
only_me
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:08
Has thanked: 1 time

Re: Red7

Post autor: only_me »

W temacie gry. Nie do konca jestesmy pewni, ale jest taka sytuacja:
Jeden z graczy pozostal bez zadnych kart na ręku, ostatnia karta ktora wylozyl, pozwolila mu wygrac w turze, reszta graczy ma po kilka.
Gra toczy sie dalej i poprostu gracz bez karty pasuje i przegrywa gdy przychodzi jego kolejka?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Red7

Post autor: kwiatosz »

Parafrazujac: jeśli spasowal to juz przegral. Czyli jest tak jak napisales.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red7

Post autor: Danielf »

only_me pisze:W temacie gry. Nie do konca jestesmy pewni, ale jest taka sytuacja:
Jeden z graczy pozostal bez zadnych kart na ręku, ostatnia karta ktora wylozyl, pozwolila mu wygrac w turze, reszta graczy ma po kilka.
Gra toczy sie dalej i poprostu gracz bez karty pasuje i przegrywa gdy przychodzi jego kolejka?
Jeżeli gracz nie ma kart na ręce i jest jego ruch, to nie może wykonać innej opcji niż spasowanie. A jeśli spasuje to przegra.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: RED7 i Mistrzostwa Polski

Post autor: inzkulozik »

Pytanie odnośnie zasad, co to jest właściwie tura ?

Pytam, bo w instrukcji (v1.2 - wariant podstawowy) są wyszczególnione możliwe akcje do wykonania i dla tych z dokładaniem karty do tła jest od razu wyraźnie napisane, że musimy wygrywać po nich. Natomiast dla akcji z dokładaniem tylko do palety nie jest to napisane wprost, ale jest gwiazdka, która mówi o wygrywaniu na koniec tury.
Czy koniec tury, a koniec zagrania to nie to samo ?
Czy w ramach tury można dołożyć wiele kart tylko do palety ?
Przemko z Otoku
Posty: 27
Rejestracja: 26 maja 2017, 16:44

Re: RED7 i Mistrzostwa Polski

Post autor: Przemko z Otoku »

inzkulozik pisze:Pytanie odnośnie zasad, co to jest właściwie tura ?

Pytam, bo w instrukcji (v1.2 - wariant podstawowy) są wyszczególnione możliwe akcje do wykonania i dla tych z dokładaniem karty do tła jest od razu wyraźnie napisane, że musimy wygrywać po nich. Natomiast dla akcji z dokładaniem tylko do palety nie jest to napisane wprost, ale jest gwiazdka, która mówi o wygrywaniu na koniec tury.
Czy koniec tury, a koniec zagrania to nie to samo ?
Czy w ramach tury można dołożyć wiele kart tylko do palety ?
Nie musisz wygrywać po zagraniu karty na paletę bo:
1). Jeden z 4 ruchów dozwolonych w grze pozwala na dołożenie od razu karty na tło i dopiero po tym zagraniu musisz wygrywać;
2). Grając na zasady zaawansowane (symbole akcji dodatkowych w narożach kart) po zagraniu bodajże piątki do swojej palety masz obowiązek dołożyć do tej palety jeszcze dodatkową kartę (jeżeli to piątka to kolejną, a jeżeli nie to i tak możesz wykonać to co napisałem w 1). ).

Pozdrawiam fanów Red7
Kiedy kolejne Mistrzostwa bo chcemy rewanżu ;-)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: RED7 i Mistrzostwa Polski

Post autor: inzkulozik »

Przemko z Otoku pisze: Nie musisz wygrywać po zagraniu karty na paletę bo:
1). Jeden z 4 ruchów dozwolonych w grze pozwala na dołożenie od razu karty na tło i dopiero po tym zagraniu musisz wygrywać;
Ale gdy dokładasz od razu na tło to jaki to ma związek z dokładaniem najpierw do palety?
ODPOWIEDZ