Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3362
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: psia.kostka »

W niektorych sklepach (aleplanszowki, mepel) podstawka sprzedawana jest z kartami promoskami "zdolnosci specjalne". Na BGG widze tylko etapy wyscigow jako promoski. Cos wiecie na ten temat jak to wyglada?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

Nie wiem czy to nie jakiś fanowski dodatek? W każdym razie było to dodawane do każdej kupionej kopii gry podczas Pyrkonu 2019. Nie grałem z tym jeszcze nigdy więc nie wiem jak z wygląda balans.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
RayG
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2020, 23:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: RayG »

Jak wyżej, były to promoski dostępne tylko na konwencie. Są opisane w instrukcji do Wielkiej Pętli o tu:
http://foxgames.pl/wp-content/uploads/2 ... WYSCIG.pdf
Print&play btw
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3362
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: psia.kostka »

Ok, czyli karty zdolnosci specjalnych sa opcjonalnym elementem wariantu/promoski Wielki Wyscig. Moze dlatego nie sa nigdzie wyszczegolnione jako niezalezny byt. Dzieki!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: tekknoboy »

Dokonałem forumowej wymiany i FR/WP jedzie do mnie.

Właśnie przejechałem cały temat, wszystkie 14 stron wątku.
Wychodzi na jedno: do gry absolutnie, prawie, że niezbędny jest dodatek Peleton. Nie napotkałem żadnej negatywnej opinii i recenzji.
Tak więc, jeśli dopiero gra podstawowa do mnie idzie, to w ciemno zamawiać już Peleton czy spróbować na gołej podstawie?
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2021, 16:07 przez tekknoboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: lotheg »

tekknoboy pisze: 07 wrz 2021, 15:45 Dokonałem forumowej wymiany i FL/WP jedzie do mnie.

Właśnie przejechałem cały temat, wszystkie 14 stron wątku.
Wychodzi na jedno: do gry absolutnie, prawie, że niezbędny jest dodatek Peleton. Nie napotkałem żadnej negatywnej opinii i recenzji.
Tak więc, jeśli dopiero gra podstawowa do mnie idzie, to w ciemno zamawiać już Peleton czy spróbować na gołej podstawie?
Peleton jest świetny, ale spróbuj na gołej podstawie - przekonasz się czy to na pewno dla Ciebie. Tylko koniecznie w 4 osoby! I wg mnie FR działa najlepiej w trybie wyścigu przynajmniej 3 etapowego, więc instaluj apkę i ogarniaj wyścig :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: tomg »

lotheg pisze: 07 wrz 2021, 15:48
tekknoboy pisze: 07 wrz 2021, 15:45 Dokonałem forumowej wymiany i FL/WP jedzie do mnie.

Właśnie przejechałem cały temat, wszystkie 14 stron wątku.
Wychodzi na jedno: do gry absolutnie, prawie, że niezbędny jest dodatek Peleton. Nie napotkałem żadnej negatywnej opinii i recenzji.
Tak więc, jeśli dopiero gra podstawowa do mnie idzie, to w ciemno zamawiać już Peleton czy spróbować na gołej podstawie?
Peleton jest świetny, ale spróbuj na gołej podstawie - przekonasz się czy to na pewno dla Ciebie. Tylko koniecznie w 4 osoby! I wg mnie FR działa najlepiej w trybie wyścigu przynajmniej 3 etapowego, więc instaluj apkę i ogarniaj wyścig :)
Dokładnie ! Ludzie mają bardzo spolaryzowane opinie (od najlepsza gra wyścigowy do słaba, nudna, losowa) na temat tej gry. Tryb wieloetapowy dodaje zupełnie nowego wymiaru zarządzania "zmęczeniem". Chyba na bgg jest np. zaprojektowana trasa odzwierciedlająca jedną z przeszłych edycji TdF ale lepiej rozpocząć od zaprojektowania swojej wieloetapówki.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Coen »

Mam rozegranych w FR już 60 partii, teraz kończymy 21 etapowy Tour de France 2020 :D
Bez Peletonu gra dużo traci, nowe kafelki, kostka brukowa. Można też we własnym zakresie (ja tak zrobiłem) zrobić sobie dodatek Meteo - kolejne urozmaicenie rozgrywki.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Rigidigi »

Ja mam pytanie do użytkowników aplikacji BG Stats.
W jaki sposób zapisujecie wyniki z tej gry?
Gracz ma dwóch kolarzy. Jak zapisujecie kolejne miejsca? Czy tylko oznaczacie zwycięzcę?
Nie mogę nic sensownego wymyślić..
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 965
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 666 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Bart Henry »

Tylko kolarz, którego udało się wypchnąć najdalej. Jako wynik liczba pól za meta (lub przed metą - wtedy wynik na minusie).
KAzik<>
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2019, 19:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: KAzik<> »

Ja sumuję wynik obu kolarzy. Np na 4 osoby przy 8 kolarzach miejsca 1-5 dostają odpowiednio 5,4,3,2,1 punkt. Można też stosować punktację z aplikacji czyli punkty tylko za pierwszą trójkę.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Miszon »

Sensowne byłoby liczenie tylko pierwszego kolarza. W kolarstwie przecież nikt nie liczy średniej z wyników, tylko podaje kto wygrał. A że jego kolega miał miejsce 127, to nie jest istotne, co więcej jeśli wykonał swoją pracę należycie, to szefostwa nie interesuje czy to miejsce 127, czy 67, ważne że pomógł odnieść zwycięstwo koledze z drużyny.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: lotheg »

Ja gram w to jedynie w opcji wieloetapowej z apką. 3 etapy minimum, częściej 4 etapy nawet. Tam punktacja jest taka, że pierwsza trójka na każdym etapie dostaje 3-2-1 pkt, więc jak Twoi kolarze przyjadą na 1 i 3 miejscu to Twoja drużyna ma 4 pkt. Dodatkowo na koniec wyścigu (po 4 etapach) pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej dostaje dodatkowe 3-2-1 pkt. Wygrywa ta drużyna, która zbierze najwięcej pkt oczywiście. Wiadomo, że w wyścigach etapowych bardziej nagradzany i doceniany jest zwycięzca całości, więc wypadałoby nagrodzić większą ilością pkt podium klasyfikacji generalnej, ale w apce nie da się tego zmienić, a samemu nigdy nie chciało mi się liczyć ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Fojtu »

lotheg pisze: 09 lut 2022, 09:29 Ja gram w to jedynie w opcji wieloetapowej z apką. 3 etapy minimum, częściej 4 etapy nawet. Tam punktacja jest taka, że pierwsza trójka na każdym etapie dostaje 3-2-1 pkt, więc jak Twoi kolarze przyjadą na 1 i 3 miejscu to Twoja drużyna ma 4 pkt. Dodatkowo na koniec wyścigu (po 4 etapach) pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej dostaje dodatkowe 3-2-1 pkt. Wygrywa ta drużyna, która zbierze najwięcej pkt oczywiście. Wiadomo, że w wyścigach etapowych bardziej nagradzany i doceniany jest zwycięzca całości, więc wypadałoby nagrodzić większą ilością pkt podium klasyfikacji generalnej, ale w apce nie da się tego zmienić, a samemu nigdy nie chciało mi się liczyć ;)
Jak dla mnie granie inaczej jest w ogóle bez sensu. Ta gra bez wieloetapowości jest po prostu nudna po 2 rozgrywkach.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: lotheg »

Fojtu pisze: 09 lut 2022, 10:05
lotheg pisze: 09 lut 2022, 09:29 Ja gram w to jedynie w opcji wieloetapowej z apką. 3 etapy minimum, częściej 4 etapy nawet. Tam punktacja jest taka, że pierwsza trójka na każdym etapie dostaje 3-2-1 pkt, więc jak Twoi kolarze przyjadą na 1 i 3 miejscu to Twoja drużyna ma 4 pkt. Dodatkowo na koniec wyścigu (po 4 etapach) pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej dostaje dodatkowe 3-2-1 pkt. Wygrywa ta drużyna, która zbierze najwięcej pkt oczywiście. Wiadomo, że w wyścigach etapowych bardziej nagradzany i doceniany jest zwycięzca całości, więc wypadałoby nagrodzić większą ilością pkt podium klasyfikacji generalnej, ale w apce nie da się tego zmienić, a samemu nigdy nie chciało mi się liczyć ;)
Jak dla mnie granie inaczej jest w ogóle bez sensu. Ta gra bez wieloetapowości jest po prostu nudna po 2 rozgrywkach.
Dokładnie o to chodzi, też już pewnie o tym pisałem na forum. Dochodzi też fakt, że przy jednym etapie zbyt duże znaczenie potrafi mieć ustawienie na starcie - szczególnie w sytuacji, gdy gra 5 albo 6 osób, czyli mamy nawet 12 kolarzy. Zresztą...jak grać to tylko w 5 albo 6 osób, z etapami górskimi, pagórkami, brukami i oczywiście pogodą! Full zestaw :) Wtedy zabawa jest naprawdę dobra :) Marzy mi się zawsze 5 etapów, ale w grupie 6 osobowej jeden etap zajmuje około godziny (ze złożeniem poprzedniego i rozstawieniem kolejnego), więc zazwyczaj już nie ma czasu na 5.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: bajbaj »

Skoro jesteśmy przy wyścigach wieloetapowych, to pytanko - korzystacie z umiejętności specjalnych kolarzy (wrzucone kiedyś przez twórcę gry na bgg, potem zmieniane chyba)? Jeśli tak, to czy trzymacie się zasady z tego mini dodatku, że umiejętność specjalną ma tylko jeden kolarz w zespole (u mnie dajemy każdemu, wszak każdy to człek na kółkach😄)? Czy nie macie wrażenia, że są bardzo niezbalansowane, tj. o dwie-trzy zawsze się walczy, a pozostałe są co najwyżej "ok"?

Nam udawało się grać co najwyżej wyścigi trzyetapowe, więc umiejętności te były ważne, ale nie kluczowe. Niemniej jestem bardzo ciekaw Waszych wrażeń podczas długiej rozgrywki.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Leviathan »

Jeżeli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem komponentów rozszerzenia Peleton, to zapraszam:

Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Leviathan »

Od kilku lat chodził mi po głowie projekt odtworzenia któregoś z wielkich, kolarskich wyścigów z wykorzystaniem gry planszowej. W tym roku postanowiłem wreszcie zrealizować ten plan i w ten oto sposób zabrałem się do cyklu rozgrywek we Flamme Rouge, w trakcie których odtworzę Tour de France 2022.

Zanim zacząłem grać zaprojektowałem jednak karty kolarzy, którzy wezmą udział w wyścigu, tak, aby nie byli tylko anonimowymi sprinterami lub roulerami. Zadbałem też o żetony, pozwalające na przydzielanie punktów w klasyfikacjach punktowej, górskiej i na najbardziej walecznego zawodnika touru.

ETAP 1: Kopenhaga - Kopenhaga (jazda indywidualna na czas)


ETAP 2: Roskilde - Nyborg


ETAP 3: Vejle - Sønderborg
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Miszon »

Wow, super projekt!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: kolosm »

Genialny pomysł i wykonanie!! Gratsy :)
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: MajkelEryk »

Hej.

Gra jest kompletnie niedostępna na rynku. Wiecie coś może o jakimś dodruku?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 965
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 666 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Bart Henry »

Pytałem FoxGames o potencjalny dodruk pod koniec kwietnia - na tamtą porę brak takich planów.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: mikeyoski »

Bart Henry pisze: 09 cze 2023, 14:36 Pytałem FoxGames o potencjalny dodruk pod koniec kwietnia - na tamtą porę brak takich planów.
Patrząc na wyprzedaże dodatków jak i samej podstawki, bylbym bardzo zdziwiony, gdyby był dodruk
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: tomuch »

Czyli na nowy dodatek po polsku też nie ma co liczyć?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Miszon »

a cóż to za dodatek?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ