CO2 - Vital Lacerda

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

Przeczytałem instrukcję i jedna rzecz nie daje mi spokoju.
Jest tam napisane, że żeby mieć możliwość zbudowania "małej" elektrowni to trzeba mieć odpowiedni poziom doświadczenia (oznaczony dźwigiem), dla danego typu energii. I wszystko jest zrozumiałe tylko, że w instrukcji nie ma nic o tym, że są "małe" i "duże" elektrownie (owszem zauważyłem, że każdy typ elektrowni ma wersję tańszą i droższą). To co w takim razie trzeba zrobić, żeby zbudować "dużą" elektrownię?
Jeszcze nie grałem, więc moje wynurzenia może są na wyrost, ale nie daje mi to spokoju :D
Proszę o wyjaśnienie.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Wiesz co otwarłem instrukcję i tam nie ma nic o żadnej małej elektrowni...może nowej elektrowni? W grze nie ma małych/dużych elektrowni. Albo pokaż może dokładnie gdzie to jest napisane.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: glocked »

Omg, naprawdę potrzebujemy 3 wątek z zasadami do co2 ?

Edit: Co do zasady żeby zbudować elektrownię musisz mieć odpowiedni poziom dośw na torze danej technologii. Na razie sam opanowywuję zasady co2 ale nic innego o budowaniu elektrowni nie czytałem...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

Tomzaq pisze:Przeczytałem instrukcję i jedna rzecz nie daje mi spokoju.
Jest tam napisane, że żeby mieć możliwość zbudowania "małej" elektrowni to trzeba mieć odpowiedni poziom doświadczenia (oznaczony dźwigiem), dla danego typu energii. I wszystko jest zrozumiałe tylko, że w instrukcji nie ma nic o tym, że są "małe" i "duże" elektrownie (owszem zauważyłem, że każdy typ elektrowni ma wersję tańszą i droższą). To co w takim razie trzeba zrobić, żeby zbudować "dużą" elektrownię?
Jeszcze nie grałem, więc moje wynurzenia może są na wyrost, ale nie daje mi to spokoju :D
Proszę o wyjaśnienie.
Zapewne chodzi Ci o to:

Symbol dźwigu na torze pokazuje Ci, że masz dostatecznie dużo doświadczenia w danej dziedzinie na wybudowanie najtańszej elektrowni danego typu (jak sam zauważyłeś, elektrownie zaczynają z czasem kosztować coraz więcej zasobów technologicznych). Ale równie dobrze tego dźwigu mogłoby tam nie być, bo żeby wybudować elektrownię, musisz mieć minimum tyle ekspertyzy na danym torze, ile kostek zasobów technologii kosztuje Cię dana elektrownia (dźwig po prostu przypomina Ci, że stać Cię tylko na tę najtańszą - ale jeśli te najtańsze już zostały wybudowane, to musisz zwiększyć swój poziom ekspertyzy, żeby wybudować te droższe :)).

Także to nie jest tak, że osiągnięcie poziomu dźwigu na danym torze automatycznie pozwoli Ci zbudować każdą elektrownię tego typu już do końca gry :). Łatwo to pokręcić ;). Po prostu - ilość kostek na żetonie (które musisz zapłacić) to jednocześnie minimalny poziom ekspertyzy wymagany do jego wystawienia na planszę (sorry, że napisałem to samo chyba 3 razy :D).
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tony23 »

glocked pisze:Omg, naprawdę potrzebujemy 3 wątek z zasadami do co2 ?
Wynika to z tego, że wpisując w Szukaj na forum CO2 nie znajduje żadneog wątku niestety

a odp jest tkaa jak warlock napisał- tyle ile kostek kosztuje elektrownia, taki poziom doświadczenia z danej dziedziny musisz mieć. Symbol dźwigu dotyczy tylko tych najprostszych elektrowni
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

Dziękję koledzy.
Faktycznie wyszukiwarka nie znajduje innego wątku z CO2.
Domyślałem się, że jest tak jak piszecie, ale w instrukcji jest taki oto zapis: "aby zbudować elektrownię, musisz posiadać niezbędne doświadczenie w odpowiedniej dziedzinie. Symnol dźwigu na torze doświadczenia wskazuje jaki minimalny poziom jest wymagany do budowy 'małych' elektrowni danego rodzaju" - strona 36-37
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Tomzaq pisze:Dziękję koledzy.
Faktycznie wyszukiwarka nie znajduje innego wątku z CO2.
Domyślałem się, że jest tak jak piszecie, ale w instrukcji jest taki oto zapis: "aby zbudować elektrownię, musisz posiadać niezbędne doświadczenie w odpowiedniej dziedzinie. Symnol dźwigu na torze doświadczenia wskazuje jaki minimalny poziom jest wymagany do budowy 'małych' elektrowni danego rodzaju" - strona 36-37
Teraz widzę. I to jest kolejny babol w tłumaczeniu. Po ang. jest tam "lower-level" czyli niższego poziomu. Przetłumaczenie tego jako "mała" jest ...
Tu masz główny wątek do zasad. Polecam przeczytać bo jeśli bazujecie tylko na instrukcji PL to gracie źle
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=35617
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

Dzięki, na szczęście jeszcze nie gramy.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

Wolę się upewnić. Czy można przenosić naukowca do uruchomionego projektu?
Who is John Galt?
Posiadam
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: mate00 »

Tak, jeśli nie ma tam już innego naukowca.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

Czy można sprzedać na rynku PNE pochodzące z regionu, który kontroluję?
Są dwa zapisy w instrukcji, które się wykluczają. Jeden mówi, że mogę wykorzystać PNE z regionu, który kontroluję za każdym razem kiedy go do czegoś potrzebuję.
A z drugiej strony:
PNE dodawane jest do rynku:
a) Z twoich zasobów, gdy sprzedajesz PNE;
b) Z banku kiedy na rynku zabrakło PNE i należy w nim umieścić 2 PNE.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

Tomzaq pisze:Czy można sprzedać na rynku PNE pochodzące z regionu, który kontroluję?
Są dwa zapisy w instrukcji, które się wykluczają. Jeden mówi, że mogę wykorzystać PNE z regionu, który kontroluję za każdym razem kiedy go do czegoś potrzebuję.
A z drugiej strony:
PNE dodawane jest do rynku:
a) Z twoich zasobów, gdy sprzedajesz PNE;
b) Z banku kiedy na rynku zabrakło PNE i należy w nim umieścić 2 PNE.
Nie możesz sprzedawać PNE z regionów, one nie są w Twoich zasobach, nadal należą do regionów (też zwróciłem uwagę na to, że instrukcja ma sprzeczny/bezsensowny zapis "zawsze, kiedy do czegoś potrzebujesz"). Ale możesz płacić nim np za uruchamianie projektów (zamiast wykorzystywać znacznik PNE z prywatnych zasobów).
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

warlock pisze:
Tomzaq pisze:Czy można sprzedać na rynku PNE pochodzące z regionu, który kontroluję?
Są dwa zapisy w instrukcji, które się wykluczają. Jeden mówi, że mogę wykorzystać PNE z regionu, który kontroluję za każdym razem kiedy go do czegoś potrzebuję.
A z drugiej strony:
PNE dodawane jest do rynku:
a) Z twoich zasobów, gdy sprzedajesz PNE;
b) Z banku kiedy na rynku zabrakło PNE i należy w nim umieścić 2 PNE.
Nie możesz sprzedawać PNE z regionów, one nie są w Twoich zasobach, nadal należą do regionów (też zwróciłem uwagę na to, że instrukcja ma sprzeczny/bezsensowny zapis "zawsze, kiedy do czegoś potrzebujesz"). Ale możesz płacić nim np za uruchamianie projektów (zamiast wykorzystywać znacznik PNE z prywatnych zasobów).
Tak też gramy. Dzięki
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

warlock pisze:
Tomzaq pisze:Czy można sprzedać na rynku PNE pochodzące z regionu, który kontroluję?
Są dwa zapisy w instrukcji, które się wykluczają. Jeden mówi, że mogę wykorzystać PNE z regionu, który kontroluję za każdym razem kiedy go do czegoś potrzebuję.
A z drugiej strony:
PNE dodawane jest do rynku:
a) Z twoich zasobów, gdy sprzedajesz PNE;
b) Z banku kiedy na rynku zabrakło PNE i należy w nim umieścić 2 PNE.
Nie możesz sprzedawać PNE z regionów, one nie są w Twoich zasobach, nadal należą do regionów (też zwróciłem uwagę na to, że instrukcja ma sprzeczny/bezsensowny zapis "zawsze, kiedy do czegoś potrzebujesz"). Ale możesz płacić nim np za uruchamianie projektów (zamiast wykorzystywać znacznik PNE z prywatnych zasobów).
Nie jest taki bezsensowny. Zawsze kiedy do czegoś do potrzebujesz PNE, a nie kasy po sprzedaży PNE. PNE musi być bezpośrednio użyte jako PNE, a nie pośrednio jako kasa.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

detrytusek pisze: Nie jest taki bezsensowny. Zawsze kiedy do czegoś do potrzebujesz PNE, a nie kasy po sprzedaży PNE. PNE musi być bezpośrednio użyte jako PNE, a nie pośrednio jako kasa.
No jeśli potrzebuję PNE żeby go sprzedać to jednak do czegoś go potrzebuję. Zapisy instrukcji po prostu nie są jednoznaczne i zostawiają pole do polemik, a to źle. :)
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Tomzaq pisze:
detrytusek pisze: Nie jest taki bezsensowny. Zawsze kiedy do czegoś do potrzebujesz PNE, a nie kasy po sprzedaży PNE. PNE musi być bezpośrednio użyte jako PNE, a nie pośrednio jako kasa.
No jeśli potrzebuję PNE żeby go sprzedać to jednak do czegoś go potrzebuję. Zapisy instrukcji po prostu nie są jednoznaczne i zostawiają pole do polemik, a to źle. :)
Instrukcja jest fatalna ale tu jej będę bronił. W tym przypadku finalnie nie potrzebujesz PNE tylko pieniędzy i to wszystko zmienia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: CO2 - Vital Lacerda

Post autor: Tomzaq »

detrytusek pisze:
Tomzaq pisze:
detrytusek pisze: Nie jest taki bezsensowny. Zawsze kiedy do czegoś do potrzebujesz PNE, a nie kasy po sprzedaży PNE. PNE musi być bezpośrednio użyte jako PNE, a nie pośrednio jako kasa.
No jeśli potrzebuję PNE żeby go sprzedać to jednak do czegoś go potrzebuję. Zapisy instrukcji po prostu nie są jednoznaczne i zostawiają pole do polemik, a to źle. :)
Instrukcja jest fatalna ale tu jej będę bronił. W tym przypadku finalnie nie potrzebujesz PNE tylko pieniędzy i to wszystko zmienia.
Z Twoim ostatnim zdaniem zupełnie się nie zgadzam, ale pozostańmy przy swoich stanowiskach i nie rozwijajmy bez potrzeby dalej tego wątku. :D
Pozdrawiam i bez odbioru :)
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ