Great Western Trail - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
kesivle
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2020, 20:09
Has thanked: 7 times

Re: Great Western Trail

Post autor: kesivle »

Bruno pisze: 12 lut 2020, 22:56 1) tak, możesz wykorzystać wszystkich posiadanych kowbojów na akcje na rynku bydła.
2) kończąc ruch na KAŻDYM innym kafelku niż budynek Twój lub neutralny możesz wykonać jedynie pojedynczą akcję pomocniczą.
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź :)

Nasunęły mi się jeszcze dwa pytania, adekwatnie w przypadku budowniczych, czy mając ich wielu mogę kupić np. 2 budynki na raz? np. jeśli mam 5 budowlańców, to mogę zbudować jeden budynek wymagający ich 2 i kolejny wymagający ich nie więcej niż 3?
Czy budynek jeden i koniec?
Drugie pytanie, to czy stając np. na budynku neutralnym gdzie mogę sprzedać czarną krowę za 2 dolce, czy mogę to zrobić tylko z jedną czarną krową czy mogę sprzedać dwie za 4 dolce w ramach jednej akcji budynku?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

PS. zerknąłem na planszę gracza i tam jest narysowane, że jak stanę na swoim budynku albo budynku neutralnym to mogę wykonać akcję budynku lub pojedynczą akcję pomocniczą, czyli wychodzi na to, że podwójną akcję pomocniczą mogę wykonać tyko stając na tych budynkach z narysowaną podwójną zębatką, czy ktoś może potwierdzić?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail

Post autor: NestorZolo »

Możesz wybudować tylko jeden budynek oraz sprzedać tylko jedną krowę. Podwójną akcję pomocniczą możesz wykonać tylko na podwójnych zębatkach oczywiście jeśli masz odblokowaną na planszetce gracza.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail

Post autor: wajwa »

Witam , mam pytanie odnośnie uzupełniania rynku pracy podczas wjazdu do Kansas …

Ruch gracza 1(wjazd do Kansas), uzupełnia pracowników od lewej w rzędzie gdzie jest żeton rynku pracy , gracz sprzedaje swoje krowy
jedzie kolejny gracz i w swoim ruchu zatrudnia 2 pracowników właśnie z rzędu , gdzie jest żeton rynku pracy , następnie jedzie gracz numer 3 (wjazd do Kansas) i w swoim ruchu najpierw uzupełnia rynek pracowników układając ich w rzędzie z żetonem rynku pracy , który nie zmienił od poprzedniej kolejki swego miejsca …

Takie mieliśmy wczoraj sytuacje i troszkę wydłużyło to grę , nie wiem czy coś źle nie zagraliśmy ? Żeton rynku po prostu przestał się ruszać ...
W instrukcji pisze , że w trakcie gry jedzie się z krowami ok. 7 razy , ja pojechałem 8 , a mogłem pojechać 9 razy, tyle , że nie miało to już dla mnie sensu (minusowe lokacje) …
Ktoś podpowie czy cos źle graliśmy , czy po prostu popsułem grę :wink: ( a bo to pierwszy raz :lol: )
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
m0ty1
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2017, 18:03
Lokalizacja: K-staw
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Great Western Trail

Post autor: m0ty1 »

Leci to mniej więcej tak:
" Niedozwolone jest zatrudnianie pomocników z rzędu, w którym obecnie znajduje się żeton rynku pracy.
Pomocnicy z tego rzędu będą niedostępni, do czasu, kiedy żeton rynku pracy zostanie przesunięty w dół "
kesivle
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2020, 20:09
Has thanked: 7 times

Re: Great Western Trail

Post autor: kesivle »

Czy jak wjadę na stację kolejową, rozbuduję ją ale nie oddam swojego robotnika żeby wziąć zawiadowce, kolejne osoby, które wjadą będą mogły rozbudować stacje i będą mógłby wziąć zawiadowce za robotnika w momencie rozbudowywania stacji?
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Great Western Trail

Post autor: eltadziko »

kesivle pisze: 01 mar 2020, 14:37 Czy jak wjadę na stację kolejową, rozbuduję ją ale nie oddam swojego robotnika żeby wziąć zawiadowce, kolejne osoby, które wjadą będą mogły rozbudować stacje i będą mógłby wziąć zawiadowce za robotnika w momencie rozbudowywania stacji?
Tak, rozbudowa stacji jest dostępna dla każdego (nie jest ograniczona do jednego gracza). A skoro leży tam nadal zawiadowca, to jest on cały czas dostępny za oddanie robotnika.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail

Post autor: wajwa »

m0ty1 pisze: 01 mar 2020, 14:33 Leci to mniej więcej tak:
" Niedozwolone jest zatrudnianie pomocników z rzędu, w którym obecnie znajduje się żeton rynku pracy.
Pomocnicy z tego rzędu będą niedostępni, do czasu, kiedy żeton rynku pracy zostanie przesunięty w dół "
Dzięki , tak myślałem , ale jakoś w instrukcji za cholerę nie mogłem znaleźć 8)
Rzucę okiem raz jeszcze ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail

Post autor: NestorZolo »

Często gramy w GWT, ale wciąż zaglądamy czasem do instrukcji. Moim zdaniem w polskiej instrukcji jest błąd przy opisie budynku 7a.
Polska instrukcja: Weź 2 dolary z banku. Dodatkowo, za każdą parę żetonów składającą się z niebieskiego i zielonego tipi, którą posiadasz, przesuń swój wskaźnik certyfikatów do 2 pól w przód (Nie tracisz przy tym żetonów tipi.)
Angielska: For each pair consisting of 1 green and 1 blue teepee tile that you have collected, move your certi cate marker up to 2 spaces forward AND gain 2 Dollars. (You do not dispose of your teepee tiles.)

To jest jedna akcja (posiada znak "+") a nie dwie odrębne akcje przedzielone kreską pionową lub poziomą. Angielska instrukcja wyraźnie daje do zrozumienia, że dolary bierzemy, jeśli posiadamy przynajmniej jedną parę żetonów tipi. Natomiast polska sugeruje, że bierzemy dwa dolce a oprócz tego możemy jeszcze przesuwać certyfikat. A badałem to wczoraj, ponieważ mieliśmy problem, czy możemy brać te dwa dolary, jeśli posiadamy przynajmniej jedną pare tipi, ale nie mamy możliwości przesuwania certyfikatu. Pary tipi to wymaganie a przesuwanie certyfikatów to nagroda. Ostatecznie ustaliliśmy, że brak miejsca dyskwalifikuje również dodatkowe dolary. Ale w sumie wciąż nie mam pewności jak to interpretować.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail

Post autor: wajwa »

Heh , a u nas były kłótnie , że jak masz 4 zestawy tipi to rozwój certyfikatu plus 8 dolców ;-)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail

Post autor: NestorZolo »

No i wcale nie jest to przegięcie. Budynek wymaga pięciu rzemieślników, a dodatkowo uzbierać parę żetonów tipi wcale nie jest łatwo. O drugiej parze nie wspomnę. I jeszcze za każdą parę tipków trzeba mieć miejsce do przesunięcia certyfikatu.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Great Western Trail

Post autor: eltadziko »

Ja zawsze grałem, że za każdą parę tipi ma się po dwa certyfikaty a oprócz tego zawsze ma się dwie monety, niezależnie od liczby posiadanych tipi. Wydaje mi się też, że tak gdzieś było na forum na BGG napisane.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail

Post autor: NestorZolo »

I to jest na pewno prawidłowa interpretacja. Przez chwilę zastanawiałem się nad "home rule", ale nie warto. Zakładając że, każde dwie monety można zgarnąć, przesuwając certyfikaty o 2, to maksymalna liczba monet = 4, ponieważ certyfikaty można przesunąć max. o 5 pól.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Niko
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2016, 06:43
Been thanked: 1 time

Re: Great Western Trail

Post autor: Niko »

W instrukcji jest takie coś: „Ważne: jeśli spełniasz wymagania, możesz skorzystać z całej, bądź tylko z części nagrody. Jeśli jednak nagrodą jest otrzymanie dolarów z banku, musisz wziąć cała kwotę.” Czyli mając np. trzy pary tipi, (spełnienie wymagania), biorę dwa certyfikaty, (korzystam z części nagrody) i 6 dolarów.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail

Post autor: NestorZolo »

Niko pisze: 02 mar 2020, 21:35 W instrukcji jest takie coś: „Ważne: jeśli spełniasz wymagania, możesz skorzystać z całej, bądź tylko z części nagrody. Jeśli jednak nagrodą jest otrzymanie dolarów z banku, musisz wziąć cała kwotę.” Czyli mając np. trzy pary tipi, (spełnienie wymagania), biorę dwa certyfikaty, (korzystam z części nagrody) i 6 dolarów.
Faktycznie. Strona 10. Angielska instrukcja to potwierdza.
eltadziko pisze: 02 mar 2020, 15:32 Ja zawsze grałem, że za każdą parę tipi ma się po dwa certyfikaty a oprócz tego zawsze ma się dwie monety, niezależnie od liczby posiadanych tipi. Wydaje mi się też, że tak gdzieś było na forum na BGG napisane.
Myślę że, podobnie jak ja sugerowałeś się polską instrukcją i opisem budynku 7a. Natomiast angielską instrukcję można traktować dwojako. Bo zarówno "i" może sugerować że, pobieramy po prostu 2 monety. Może sugerować też że, przesuwamy certyfikat oraz pobieramy 2 monety w zależności od liczby par tipi. Ja osobiście będę grał z progresywną liczbą monet. No chyba że, sam Pfister określi się w tej materii :wink:
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Great Western Trail

Post autor: jakubski »

Cześć

Wreszcie ZMĘCZYŁEM tą instrukcję i bardzo Was, obeznanych graczy proszę o odpowiedź na parę pytań odnośnie PODSTAWOWYCH ZAŁOŻEŃ, których instrukcja nie precyzuje (nie znalazłem wszystkich odpowiedzi w tym wątku):

1. Czy jak używam dysków i tym samym odblokowuję akcje na planszy gracza to kolejność odblokowania jest dowolna (przy zachowaniu podziału na kolory)?

2. Czy dyski są limitowane: jak mi się skończą to mam je przekładać z miejsca na miejsce z planszy głównej (z czegoś rezygnując), czy używać zamienników do oznaczania swoich działań?

3. Jeśli zatrudniam pomocnika to mogę sobie dowolnie wybrać rząd z którego go zatrudniam (logiczne, że najtańszego), z założeniem tylko że powyżej żetonu rynku pracy?


Proszę też o potwierdzenie czy dobrze rozumiem zasady dobierania talii, bo pierwszy raz spotykam taką mechanikę:
4. Limit kart na ręce to 4 czy więcej (czyli żeby dostarczyć krowy do San Francisco muszę mieć lepsze gatunki pozyskane z targu)?
5. Wszystkie karty, które zdobywam (krów z targu, celów) od razu rzucam na stos moich kart odrzuconych i dobieram potem potasowane po wyczerpaniu tego stosu?
6. Te wszystkie karty ze stosu moich kart odrzuconych punktują na koniec gry (bez efektów natychmiastowych kart celów)?


I NA KONIEC - ile wam zajmuje gra na 2, 3 i 4 osoby; ile rozgrywek trzeba żeby gra płynnie (często sięgacie do instrukcji - może robicie swoje karty pomocy)?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Kuba
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Great Western Trail

Post autor: eltadziko »

jakubski pisze: 11 mar 2020, 23:071. Czy jak używam dysków i tym samym odblokowuję akcje na planszy gracza to kolejność odblokowania jest dowolna (przy zachowaniu podziału na kolory)?
Tak, kolejność odblokowywania jest dowolna. Trzeba tylko pamiętać, że dyski z czarnych pól można kłaść tylko na czarne pola na planszy.
jakubski pisze: 11 mar 2020, 23:072. Czy dyski są limitowane: jak mi się skończą to mam je przekładać z miejsca na miejsce z planszy głównej (z czegoś rezygnując), czy używać zamienników do oznaczania swoich działań?
Dyski są limitowane - masz tylko tyle co na swojej planszetce. Jak Ci się skończą, możesz przekładać je z innych bocznic (nie możesz zabrać dysku z miasta, jedynie z bocznic).
jakubski pisze: 11 mar 2020, 23:073. Jeśli zatrudniam pomocnika to mogę sobie dowolnie wybrać rząd z którego go zatrudniam (logiczne, że najtańszego), z założeniem tylko że powyżej żetonu rynku pracy?
Tak, pracowników można zatrudniać z dowolnego rzędu powyżej rzędu z żetonem rynku pracy.
jakubski pisze: 11 mar 2020, 23:074. Limit kart na ręce to 4 czy więcej (czyli żeby dostarczyć krowy do San Francisco muszę mieć lepsze gatunki pozyskane z targu)?
Początkowy limit kart na ręce to 4, który możesz zwiększyć maksymalnie do 6 odblokowując odpowiednie pola z dyskami. Żeby dostarczać krowy do dalszych miast, trzeba mieć lepsze krowy z targu i certyfikaty.
Podczas działań na planszy nie może się zdarzyć, że nagle masz na ręce więcej kart niż Twój limit.
jakubski pisze: 11 mar 2020, 23:075. Wszystkie karty, które zdobywam (krów z targu, celów) od razu rzucam na stos moich kart odrzuconych i dobieram potem potasowane po wyczerpaniu tego stosu?
Dokładnie tak.
jakubski pisze: 11 mar 2020, 23:076. Te wszystkie karty ze stosu moich kart odrzuconych punktują na koniec gry (bez efektów natychmiastowych kart celów)?
Wszystkie karty z talii punktują na koniec (niezależnie czy są na stosie kart odrzuconych, czy w pozostałej talii).
jakubski pisze: 11 mar 2020, 23:07I NA KONIEC - ile wam zajmuje gra na 2, 3 i 4 osoby; ile rozgrywek trzeba żeby gra płynnie (często sięgacie do instrukcji - może robicie swoje karty pomocy)?
Na 2 osoby powiedziałbym, że z 1,5-2h, na 3 może koło 2-2,5, na 4 koło 3h. Dużo zależy od graczy ;P
Myślę, że po grze, dwóch wszystko jest jasne i nie trzeba za bardzo szukać po instrukcji. Ikonografia jest raczej czytelna.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail

Post autor: Fojtu »

Małe uściślenia co do odpowiedzi:
5. Są efekty, dające karty celu bezpośrednio do ręki, jest wtedy narysowana rączka trzymające ten cel. Konretnie budynek 6b.
6. Z talii punktują tylko te cele, które zadeklarujesz że chcesz zapunktować. Jak celu nie spełniasz ale siedzi jeszcze w talii, to możesz nie brać tych ujemnych punktów.

Co do czasu gry:
Przy zamulaczach faktycznie jest możliwość przeciągnięcia się gry dość znacznie. Nie polecam dlatego raczej grać przez to pierwszej gry w 4 osoby, bo można się trochę odbić. Do tego bardzo dużo zależy czy gracie optymalniej czy nie. Jak idziecie po każdym budynku powoli to gra się dłużej. Jak się robi to co faktycznie trzeba, to gra się krócej. GWT jest jedną z tych gier, że im lepsi gracze przy stole tym niższy jest wynik wygrywający.

Po zaznajomieniu się już z grą, czas gry znaaacznie spada, ze znajomym jak siadamy w 2, to jesteśmy w stanie z rozłożeniem zagrać w godzinę.
Migdal1991
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2020, 11:55
Been thanked: 1 time

Re: Great Western Trail

Post autor: Migdal1991 »

Cześć,
Zacząłem niedawno grać w GWT i mam kilka pytań/tematów itp.
1) Czy są jakieś zastrzeżenia do instrukcji w języku polskim? Są w niej jakieś rozbieżności patrząc na angielską? Pytam dlatego, bo przeczytałem polską instrukcje raz i na chyba wszystkie pytania tutaj zadawane można znaleźć odniesienie w instrukcji.
2) Ma ktoś angielską instrukcje w pdf'ie podesłać?
3) W instrukcji jest napisan, ze w momencie rozpoczęcia gry, gracze ustawiaja sie na wybranych przez nich polach (budynkach neutralnych) i nie wykonują żadnych akcji z tego budynku. Na filmiku https://m.youtube.com/watch?v=yLdT5SXoiW4#menu w 16:55 minucie pierwszy gracz rozpoczynając stawia swojego hipka na polu neutralnym i wykonuje akcję od razu. Drugi dopiero wtedy kładzie swojego na budynek i wykonuje akcje. Dlaczego? Jakieś inne zasady turniejowe?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Great Western Trail

Post autor: NestorZolo »

Migdal1991 pisze: 03 kwie 2020, 00:45 Cześć,
Zacząłem niedawno grać w GWT i mam kilka pytań/tematów itp.
1) Czy są jakieś zastrzeżenia do instrukcji w języku polskim? Są w niej jakieś rozbieżności patrząc na angielską? Pytam dlatego, bo przeczytałem polską instrukcje raz i na chyba wszystkie pytania tutaj zadawane można znaleźć odniesienie w instrukcji.
2) Ma ktoś angielską instrukcje w pdf'ie podesłać?
3) W instrukcji jest napisan, ze w momencie rozpoczęcia gry, gracze ustawiaja sie na wybranych przez nich polach (budynkach neutralnych) i nie wykonują żadnych akcji z tego budynku. Na filmiku https://m.youtube.com/watch?v=yLdT5SXoiW4#menu w 16:55 minucie pierwszy gracz rozpoczynając stawia swojego hipka na polu neutralnym i wykonuje akcję od razu. Drugi dopiero wtedy kładzie swojego na budynek i wykonuje akcje. Dlaczego? Jakieś inne zasady turniejowe?
Ad 1. Ja znalazłem jedno. Dotyczy budynku 7a. Znajdziesz w tym wątku informacje o tym.
Ad 2. Łatwiej będzie jak sam ściągniesz. Wpisz tytuł rules i gotowe.
Ad 3. W obu instrukcjach stoi, że gracze w PIERWSZYM ruchu ustawiają hipka gdzie chcą i od razu przechodzą do fazy B, czyli wykonują akcję. Nie wykonują tylko fazy A, czyli ruchu.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
kesivle
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2020, 20:09
Has thanked: 7 times

Re: Great Western Trail

Post autor: kesivle »

Witam, mam pytanie.

W przypadku zatrzymania się na budynku do kupowania krówek, kowbojów których mamy a nie wykorzystaliśmy na zakup bydła musimy użyć do dodania krów do rynku krów czy to jest rzecz z której możemy skorzystac ale nie musimy?

Czy można dołożyć za 2 kowbojów 4 krowy i kolejnymi kowbojami kupić te świeżo dołożone krowy w tej samej turze?

Czy budynek który pozwala zostawić dysk na bocznicach które już minęliśmy pozwala też bo opłacie i postawieniu dysku na wzięcie zawiadowcy jeśli jeszcze tam był?
Oczywiście za poświęcenie któregoś z gości ze swojej Planszetki?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Great Western Trail

Post autor: eltadziko »

kesivle pisze: 10 maja 2020, 12:11 Witam, mam pytanie.

W przypadku zatrzymania się na budynku do kupowania krówek, kowbojów których mamy a nie wykorzystaliśmy na zakup bydła musimy użyć do dodania krów do rynku krów czy to jest rzecz z której możemy skorzystac ale nie musimy?
Wykorzystanie kowbojów jest zawsze opcjonalne. Więc wykorzystujesz ich tylko wtedy i w taki sposób, w jaki Ci się opłaca ;)
kesivle pisze: 10 maja 2020, 12:11 Czy można dołożyć za 2 kowbojów 4 krowy i kolejnymi kowbojami kupić te świeżo dołożone krowy w tej samej turze?
Tak, jeśli masz wystarczająco dużo kowbojów, to możesz ich rozdysponować w dowolny sposób, np. najpierw dołożyć nowe krowy, a później kupić jakieś ze wszystkich wyłożonych.
kesivle pisze: 10 maja 2020, 12:11 Czy budynek który pozwala zostawić dysk na bocznicach które już minęliśmy pozwala też bo opłacie i postawieniu dysku na wzięcie zawiadowcy jeśli jeszcze tam był?
Oczywiście za poświęcenie któregoś z gości ze swojej Planszetki?
Instrukcja mówi, żeby rozegrać akcję rozbudowy stacji standardowo, więc jeśli jest tam zawiadowca, to można go wziąć.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Great Western Trail

Post autor: detrytusek »

W jaki sposób kładziemy bydło na targu? O ile krówki o wartości 3 są uszeregowane kolorystycznie to te za 4 i 5 już nie, a przecież różnią się wartością punktową. Powiedzmy, że na targu już są 2 krowy "piątki" - kolejną dokładam z lewej, prawej, a może je układam od najmniej wartej? Jak się zachowuje przy ich kupnie? Znów od lewej, prawej.... ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail

Post autor: FortArt »

detrytusek pisze: 11 maja 2020, 10:28 W jaki sposób kładziemy bydło na targu? O ile krówki o wartości 3 są uszeregowane kolorystycznie to te za 4 i 5 już nie, a przecież różnią się wartością punktową. Powiedzmy, że na targu już są 2 krowy "piątki" - kolejną dokładam z lewej, prawej, a może je układam od najmniej wartej? Jak się zachowuje przy ich kupnie? Znów od lewej, prawej.... ?
Kupujesz dowolną wybraną przez siebie krowę, ułożenie nie ma zatem znaczenia.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Great Western Trail

Post autor: detrytusek »

FortArt pisze: 11 maja 2020, 10:34
detrytusek pisze: 11 maja 2020, 10:28 W jaki sposób kładziemy bydło na targu? O ile krówki o wartości 3 są uszeregowane kolorystycznie to te za 4 i 5 już nie, a przecież różnią się wartością punktową. Powiedzmy, że na targu już są 2 krowy "piątki" - kolejną dokładam z lewej, prawej, a może je układam od najmniej wartej? Jak się zachowuje przy ich kupnie? Znów od lewej, prawej.... ?
Kupujesz dowolną wybraną przez siebie krowę, ułożenie nie ma zatem znaczenia.
No dobrze to po co przy krowach za "trzy" trzeba je układać kolorystycznie? W instrukcji "czwórki" też są ułożone...
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Great Western Trail

Post autor: RunMan »

Po to aby było zwyczajnie czytelniej.
ODPOWIEDZ