Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: mazi80 »

Pytanie dotyczy akcji eksploracji a mianowicie w kompletnej księdze zasad jest napisane
"Badaczowi wolno wykonać akcję eksploracji, aby odkryć sąsiedni obszar. Aby to zrobić, zaznacza w aplikacji żeton eksploracji i wybiera opcję z symbolem akcji ().^Badaczowi wolno wykonać akcję eksploracji na żetonie Eksploracji tylko wtedy, gdy znajduje się na tym samym polu co żeton albo na polu, które sąsiaduje z drzwiami, na których znajduje się żeton."
a więc czy muszę być na polu z żetonem żeby go eksplorować np drzwi czy wystarczy że będę na polu obok gdzie będą drzwi z żetonem a jeśli tak to trochę komplikuję opcje że po eksploracji mogę natychmiast się przemieścić na eksplorowany obszar czyli pokonuję ekstra pole za free nie wykorzystując akcji ruchu.
Dobrze to rozumiem?
gogovsky
Posty: 2230
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: gogovsky »

mazi80 pisze: 14 lis 2020, 11:19 Pytanie dotyczy akcji eksploracji a mianowicie w kompletnej księdze zasad jest napisane
"Badaczowi wolno wykonać akcję eksploracji, aby odkryć sąsiedni obszar. Aby to zrobić, zaznacza w aplikacji żeton eksploracji i wybiera opcję z symbolem akcji ().^Badaczowi wolno wykonać akcję eksploracji na żetonie Eksploracji tylko wtedy, gdy znajduje się na tym samym polu co żeton albo na polu, które sąsiaduje z drzwiami, na których znajduje się żeton."
a więc czy muszę być na polu z żetonem żeby go eksplorować np drzwi czy wystarczy że będę na polu obok gdzie będą drzwi z żetonem a jeśli tak to trochę komplikuję opcje że po eksploracji mogę natychmiast się przemieścić na eksplorowany obszar czyli pokonuję ekstra pole za free nie wykorzystując akcji ruchu.
Dobrze to rozumiem?
? Sam sobie odpowiedziałeś :p Badaczowi wolno wykonać akcję eksploracji na żetonie Eksploracji tylko wtedy, gdy znajduje się na tym samym polu co żeton albo na polu, które sąsiaduje z drzwiami, na których znajduje się żeton."
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: mazi80 »

gogovsky pisze: 14 lis 2020, 12:38 ? Sam sobie odpowiedziałeś :p Badaczowi wolno wykonać akcję eksploracji na żetonie Eksploracji tylko wtedy, gdy znajduje się na tym samym polu co żeton albo na polu, które sąsiaduje z drzwiami, na których znajduje się żeton."
no właśnie niby tak i niby nie.Chodzi mi o to jezeli badacz znajduje się na kaflu gdzie są dwa lub więcej pół i stoi na polu gdzie nie ma nic a na sąsiednim polu są drzwi na których jest żeton eksploracji to czy w pierwszej swojej akcji może eksplorować nie podchodząc do drzwi znajdując się na sąsiednim polu czy musi najpierw wykonać ruch na to pole.
Z żetonem obserwacji jest temat jasny aplikacja mówi że wystardzy być na danym kaflu.
Natomiast z ekspolracją według instrukcji wygląda to tak że niby można a jednak nie bo zaraz aplikacja mówi że mogę się przemieścić o 1 pole na eksplorowany obszar a wychodziło by że przemieszczam się o dwa i mam jeszcze całą jedną akcję do zrobienia.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

Chodzi o to, że żeton na drzwiach nie znajduje się w pełni na kaflu. Nadal musisz być na odpowiednim polu.
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: mazi80 »

grzeslaw90 pisze: 14 lis 2020, 14:06 Chodzi o to, że żeton na drzwiach nie znajduje się w pełni na kaflu. Nadal musisz być na odpowiednim polu.
Czyli reasumując muszę być na polu z żetonem eksploracji zakładając że są to drzwi do nie odkrytego pomieszczenia.
Natomiast jeżeli żeton eksploracji znajduję się na drzwiach do pomieszczenia w kaflu który jest juz odkryty i prowadzi załóżmy do jakiegoś przedsionka itp to stojąc na polu obok(sąsiadującym) mogę go eksplorować w pierwszej akcji nie będąc bezpośrednio na danym polu z żetonem tak?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

mazi80 pisze: 14 lis 2020, 15:11
grzeslaw90 pisze: 14 lis 2020, 14:06 Chodzi o to, że żeton na drzwiach nie znajduje się w pełni na kaflu. Nadal musisz być na odpowiednim polu.
Czyli reasumując muszę być na polu z żetonem eksploracji zakładając że są to drzwi do nie odkrytego pomieszczenia.
Natomiast jeżeli żeton eksploracji znajduję się na drzwiach do pomieszczenia w kaflu który jest juz odkryty i prowadzi załóżmy do jakiegoś przedsionka itp to stojąc na polu obok(sąsiadującym) mogę go eksplorować w pierwszej akcji nie będąc bezpośrednio na danym polu z żetonem tak?
Naskrobałem na szybko. Mamy jeden kafel, który posiada na górze dwa małe pokoje z drzwiami a na dole przedsionek podzielony na dwa pola. Na podobnym zaczynamy Ucieczkę z Innsmouth.
Załóżmy, że lewy pokoik jest już 'otwarty' a do drugiego prowadzi żeton eksploracji na drzwiach.
Żeby 'otworzyć' pokój (zrobić akcję eksploracji) musisz być TU :D
To właśnie oznacza 'na sąsiednim polu' i dotyczy pola sąsiedniego DO obszaru, który chcesz eksplorować/odkryć.
[OBRAZEK SIĘ POPSUŁ :(]
Ostatnio zmieniony 16 lut 2021, 14:05 przez grzeslaw90, łącznie zmieniany 1 raz.
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: mazi80 »

grzeslaw90 pisze: 14 lis 2020, 16:37
mazi80 pisze: 14 lis 2020, 15:11
grzeslaw90 pisze: 14 lis 2020, 14:06 Chodzi o to, że żeton na drzwiach nie znajduje się w pełni na kaflu. Nadal musisz być na odpowiednim polu.
Czyli reasumując muszę być na polu z żetonem eksploracji zakładając że są to drzwi do nie odkrytego pomieszczenia.
Natomiast jeżeli żeton eksploracji znajduję się na drzwiach do pomieszczenia w kaflu który jest juz odkryty i prowadzi załóżmy do jakiegoś przedsionka itp to stojąc na polu obok(sąsiadującym) mogę go eksplorować w pierwszej akcji nie będąc bezpośrednio na danym polu z żetonem tak?
Naskrobałem na szybko. Mamy jeden kafel, który posiada na górze dwa małe pokoje z drzwiami a na dole przedsionek podzielony na dwa pola. Na podobnym zaczynamy Ucieczkę z Innsmouth.
Załóżmy, że lewy pokoik jest już 'otwarty' a do drugiego prowadzi żeton eksploracji na drzwiach.
Żeby 'otworzyć' pokój (zrobić akcję eksploracji) musisz być TU :D
To właśnie oznacza 'na sąsiednim polu' i dotyczy pola sąsiedniego DO obszaru, który chcesz eksplorować/odkryć.
Obrazek
Dobra wszystko w temacie.
Po postu za bardzo wybiegam w fantazje i na siłę próbuję utrudnić sobie życie w grze albo za bardzo chciałem sobie je ułatwić przez moją interpretację.
A teraz jeszcze jedna kwestia która mnie interesuje mianowicie jeżeli jest efekt z karty obrażeń lub jakikolwiek inny mówiący o ty że upuszczam bądź odrzucam X losowych przedmiotów(nie pisze o jakie karty chodzi).Pytanie czy tyczy to się tylko i wyłącznie przedmiotów powszechnych czy też upuszczam x przedmiotów powszechnych razem z unikatowymi ,czy tez przedmiotow powszechnych unikatowych i zaklec.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

mazi80 pisze: 14 lis 2020, 16:51 Dobra wszystko w temacie.
Po postu za bardzo wybiegam w fantazje i na siłę próbuję utrudnić sobie życie w grze albo za bardzo chciałem sobie je ułatwić przez moją interpretację.
A teraz jeszcze jedna kwestia która mnie interesuje mianowicie jeżeli jest efekt z karty obrażeń lub jakikolwiek inny mówiący o ty że upuszczam bądź odrzucam X losowych przedmiotów(nie pisze o jakie karty chodzi).Pytanie czy tyczy to się tylko i wyłącznie przedmiotów powszechnych czy też upuszczam x przedmiotów powszechnych razem z unikatowymi ,czy tez przedmiotow powszechnych unikatowych i zaklec.
Powszechne i unikatowe ;) czasem gra również mówi jaki jest to rodzaj przedmiotu - broń, źródło światła itp...
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: mazi80 »

Powiedzcie mi proszę czy te dwa dodatki

Mansions of Madness: Recurring Nightmares,

Mansions of Madness: Suppressed Memories

były w ogóle wydane w języku polskim bo aplikacja jak aktywuje dodatki jest po polsku?
I czy ktoś ogólnie je posiada nawet w wersji angielskiej bo dało by się grać nawet na angielskich kartach i czy ktoś się w ogóle orientuje czy kiedykolwiek będzie jakiś dodruk.
A może ktoś ktoś po prostu chciałby sprzedać :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

mazi80 pisze: 15 lis 2020, 10:19 Powiedzcie mi proszę czy te dwa dodatki

Mansions of Madness: Recurring Nightmares,

Mansions of Madness: Suppressed Memories

były w ogóle wydane w języku polskim bo aplikacja jak aktywuje dodatki jest po polsku?
I czy ktoś ogólnie je posiada nawet w wersji angielskiej bo dało by się grać nawet na angielskich kartach i czy ktoś się w ogóle orientuje czy kiedykolwiek będzie jakiś dodruk.
A może ktoś ktoś po prostu chciałby sprzedać :)
Nie było ich po polsku. Nie tak dawno były chyba po włosku w średniej cenie. Ogólnie są to dwa średnie scenariusze w bardzo wysokiej cenie ;p
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: sirafin »

Nazywanie ich dodatkami jest mylące. To zestawy samych figurek i kafelków z pierwszej edycji, nic więcej, nie ma tam żadnych kart.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: mazi80 »

sirafin pisze: 15 lis 2020, 12:01 Nazywanie ich dodatkami jest mylące. To zestawy samych figurek i kafelków z pierwszej edycji, nic więcej, nie ma tam żadnych kart.
To dzięki za info czyli nie ma specjalnie sensu na siłę tego szukać.Raczej bardziej teraz czekam na Przerażające podróże i Świątynia Świtu.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

mazi80 pisze: 15 lis 2020, 12:33
sirafin pisze: 15 lis 2020, 12:01 Nazywanie ich dodatkami jest mylące. To zestawy samych figurek i kafelków z pierwszej edycji, nic więcej, nie ma tam żadnych kart.
To dzięki za info czyli nie ma specjalnie sensu na siłę tego szukać.Raczej bardziej teraz czekam na Przerażające podróże i Świątynia Świtu.
Najlepiej cena/jakość wypadają Ulice Arkham moim zdaniem :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: sirafin »

mazi80 pisze: 15 lis 2020, 12:33To dzięki za info czyli nie ma specjalnie sensu na siłę tego szukać.
Dwa dodatkowe scenariusze za 400 zł albo i więcej? Każdy robi ze swoją kasą to, na co ma ochotę :)

Te scenariusze to był bonus dla graczy, którzy mieli starą edycję Posiadłości Szaleństwa. Oczywiście zadziałał tu mechanizm "Ja też to chcę!" u graczy, którzy starej edycji nie mieli, więc dano im możliwość zakupu samego plastiku i kafli.

Jak dla mnie najbardziej przydatną rzeczą z tego bonusu są nawet nie te dwa scenariusze, ale możliwość grania starymi badaczami. Tyle tylko, że ja pierwszą edycję mam, nagrałem się w nią i fajnie, że mogę używać niektórych elementów w drugiej edycji. Osobiście nie zapłaciłbym takiej kwoty tylko po to, żeby mieć większy wybór badaczy i szansę, że czasem pojawi się losowo potwór ze starej edycji, w tej cenie mogę sobie sprawić dużo większe planszówkowe atrakcje.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Mateuszxxx »

Pytanie mam , czy jeżeli jestem na polu na którym jest wejście do mniejszego pomieszczenia , czy wtedy wchodząc do niego liczy się jako jeden ruch ? Chodzi mi np o kafelek Molo. Jest na nim budka z jedzeniem . Wejście do niej kosztuje ruch ?
Moje drugie pytanie , w grze trzeba traktować tak ,że każde drzwi prowadzące z jednego pomieszczenia do drugiego są zamknięte ? Głównie chodzi mi o wyznaczenie linii zasięgu . Przez drzwi nie liczy się zasięg , czyli z jednego pomieszczenia do drugiego , przez które dzielą mnie "drzwi" nie mogę strzelić z pistoletu ?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2020, 18:34 przez Mateuszxxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Mateuszxxx pisze: 28 lis 2020, 17:34 Pytanie mam , czy jeżeli jestem na polu na którym jest wejście do mniejszego pomieszczenia , czy wtedy wchodząc do niego liczy się jako jeden ruch ? Chodzi mi np o kafelek Molo. Jest na nim budka z jedzeniem . Wejście do niej kosztuje ruch ?
Jeśli to pomieszczenie ma swoją nazwę w ramce to tak, jest to osobne pole i kosztuje ruch.
matiwaski
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:57

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: matiwaski »

Cześć. Mam pytanie odnośnie eksploracji. Według Kompletnej Księgi Zasad akcję eksploracji możemy wykonać tylko wtedy gdy znajdujemy się na tym samym polu co żeton eksploracji ALBO na polu, które sąsiaduje z drzwiami na których znajduje się żeton. Czyli jeśli dobrze rozumiem to w sytuacji pokazanej na zdjęciu mogę wykonać akcję eksploracji z tego miejsca w którym się znajduje i nie muszę się przemieszczać na pole z żetonem?

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

matiwaski pisze: 08 lut 2021, 15:46 Cześć. Mam pytanie odnośnie eksploracji. Według Kompletnej Księgi Zasad akcję eksploracji możemy wykonać tylko wtedy gdy znajdujemy się na tym samym polu co żeton eksploracji ALBO na polu, które sąsiaduje z drzwiami na których znajduje się żeton. Czyli jeśli dobrze rozumiem to w sytuacji pokazanej na zdjęciu mogę wykonać akcję eksploracji z tego miejsca w którym się znajduje i nie muszę się przemieszczać na pole z żetonem?
Spoiler:
Nie kombinuj - drzwi nie znajdują się na polu obok tylko z polem obok sąsiadują, czyli musisz stać dokładnie na polu, z którym styka się (sąsiaduje) żeton :)
A jeśli lubisz argumenty na chłopski rozum to jak pociagnąć za klamkę drzwi znajdujących się po drugiej stronie pokoju niż Ty? :D

EDIT.
matiwaski pisze: 08 lut 2021, 15:46 ...gdy znajdujemy się na tym samym polu co żeton eksploracji ALBO na polu, które sąsiaduje z drzwiami na których znajduje się żeton...
Żeton eksploracji nie zawsze musi oznaczać drzwi a tak nie jest w Twoim przypadku.
andymen
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2021, 10:06
Has thanked: 12 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: andymen »

W sytuacji gdy 2 lub więcej przedmiotów znajduje się na jednym polu, to żeby je wszystkie podnieść, trzeba wykorzystać jedną akcję podnoszenia oddzielnie dla każdego przedmiotu (tak twierdzi Kaczmar z GeekFactor), czy też można je wszystkie podnieść?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

andymen pisze: 14 lut 2021, 09:27 W sytuacji gdy 2 lub więcej przedmiotów znajduje się na jednym polu, to żeby je wszystkie podnieść, trzeba wykorzystać jedną akcję podnoszenia oddzielnie dla każdego przedmiotu (tak twierdzi Kaczmar z GeekFactor), czy też można je wszystkie podnieść?
Można wszystkie jedną akcją.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

andymen pisze: 14 lut 2021, 09:27 W sytuacji gdy 2 lub więcej przedmiotów znajduje się na jednym polu, to żeby je wszystkie podnieść, trzeba wykorzystać jedną akcję podnoszenia oddzielnie dla każdego przedmiotu (tak twierdzi Kaczmar z GeekFactor), czy też można je wszystkie podnieść?
DODATKOWO w ramach tej samej akcji (przekazywania) można robić ciekawe rzeczy:
1. Na jednym polu stoją gracze A, B i C
2. Na tym samym polu leżą 2 przedmioty
3. Gracz A używa jednej z dwóch swoich akcji odpalając na tym polu Przekazywanie
4. Gracz B dzięki temu może podnieść oba leżące na ziemi przedmioty
5. Gracz B może w dowolny sposób przekazać przedmioty graczom A i C znajdującym się na tym samym polu
6. Gracz C też może zrobić to samo

Czyli gracz odpalający akcję nie musi być graczem, który rzeczy z nią związane wykonuje. Może to zrobić dowolny gracz znajdujący się na tym samym polu. Można robić dowolną z tych rzeczy dowolną ilość razy.
andymen
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2021, 10:06
Has thanked: 12 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: andymen »

grzeslaw90 pisze: 14 lut 2021, 12:17
DODATKOWO w ramach tej samej akcji (przekazywania) można robić ciekawe rzeczy:
1. Na jednym polu stoją gracze A, B i C
2. Na tym samym polu leżą 2 przedmioty
3. Gracz A używa jednej z dwóch swoich akcji odpalając na tym polu Przekazywanie
4. Gracz B dzięki temu może podnieść oba leżące na ziemi przedmioty
5. Gracz B może w dowolny sposób przekazać przedmioty graczom A i C znajdującym się na tym samym polu
6. Gracz C też może zrobić to samo

Czyli gracz odpalający akcję nie musi być graczem, który rzeczy z nią związane wykonuje. Może to zrobić dowolny gracz znajdujący się na tym samym polu. Można robić dowolną z tych rzeczy dowolną ilość razy.
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, niemniej jednak dla stuprocentowej pewności zadam jeszcze jedno głupie pytanie:
W ramach akcji podnoszenie można podnieść dowolną ilość przedmiotów znajdujących się na tym samym polu?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

andymen pisze: 16 lut 2021, 11:13
grzeslaw90 pisze: 14 lut 2021, 12:17
DODATKOWO w ramach tej samej akcji (przekazywania) można robić ciekawe rzeczy:
1. Na jednym polu stoją gracze A, B i C
2. Na tym samym polu leżą 2 przedmioty
3. Gracz A używa jednej z dwóch swoich akcji odpalając na tym polu Przekazywanie
4. Gracz B dzięki temu może podnieść oba leżące na ziemi przedmioty
5. Gracz B może w dowolny sposób przekazać przedmioty graczom A i C znajdującym się na tym samym polu
6. Gracz C też może zrobić to samo

Czyli gracz odpalający akcję nie musi być graczem, który rzeczy z nią związane wykonuje. Może to zrobić dowolny gracz znajdujący się na tym samym polu. Można robić dowolną z tych rzeczy dowolną ilość razy.
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, niemniej jednak dla stuprocentowej pewności zadam jeszcze jedno głupie pytanie:
W ramach akcji podnoszenie można podnieść dowolną ilość przedmiotów znajdujących się na tym samym polu?
Nazwa akcji o którą pytasz to Przekazywanie i w ramach tej akcji możesz dowolną liczbę przedmiotów podnieść, upuścić, dać innemu graczowi na tym samym polu oraz robić wcześniej przeze mnie wspomniane niuanse :D Jest wyjaśniona na stronie 7 instrukcji :)
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: barni132 »

Czy jest jakiś limit posiadanych kart przedmiotów? Bo nie umiem tego znaleźć
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

barni132 pisze: 21 lut 2021, 19:41 Czy jest jakiś limit posiadanych kart przedmiotów? Bo nie umiem tego znaleźć
Ni ma :>
ODPOWIEDZ