Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: Coen »

Było tu już podobne pytanie, ale cały czas nie do końca rozumiem, jak powinienem postąpić.
Mam na polu z badaczem szczelinę i potwora.
1. Po zaatakowaniu potwora otrzymam stan Zagubiony w czasie i przestrzeni (bo wykonałem inną akcję niż ruch), zgadza się?
2. Kiedy chcę opuścić to pole lub zamknąć szczelinę, to najpierw muszę wykonać test uniku. Jeśli unik się nie powiedzie, to otrzymam stan Zagubiony w czasie i przestrzeni (bo zmarnowałem akcję), zgadza się?

I druga moja niewiadoma po dzisiejszej rozgrywce.
Mam stan Skupiony, a podczas swojej tury otrzymuję stan Oszołomiony.
Spoiler:
Pomimo tego, że nie mogę użyć wskazówek aby zmieniać wyniki na kościach, to mogę użyć i odrzucić stan Skupiony, aby zmienić wszystkie lupki na sukcesy, czy tak?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

Coen pisze: 14 mar 2021, 18:08 Było tu już podobne pytanie, ale cały czas nie do końca rozumiem, jak powinienem postąpić.
Mam na polu z badaczem szczelinę i potwora.
1. Po zaatakowaniu potwora otrzymam stan Zagubiony w czasie i przestrzeni (bo wykonałem inną akcję niż ruch), zgadza się?
2. Kiedy chcę opuścić to pole lub zamknąć szczelinę, to najpierw muszę wykonać test uniku. Jeśli unik się nie powiedzie, to otrzymam stan Zagubiony w czasie i przestrzeni (bo zmarnowałem akcję), zgadza się?

I druga moja niewiadoma po dzisiejszej rozgrywce.
Mam stan Skupiony, a podczas swojej tury otrzymuję stan Oszołomiony.
Spoiler:
Pomimo tego, że nie mogę użyć wskazówek aby zmieniać wyniki na kościach, to mogę użyć i odrzucić stan Skupiony, aby zmienić wszystkie lupki na sukcesy, czy tak?
1. Zgadza się
2. Zgadza się
(3). Możesz, bo wskazówki to jedynie te żetony z lupką
jakubzak1984
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2021, 18:24
Has thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: jakubzak1984 »

Cześć, niestety nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi, a mam pytanie dotyczące gaszenia ognia:

czy gasząc ogień muszę znajdować się na tym samym polu co kafelek ognia? Czy za każdym razem jak chcę ugasić pożar muszę wejść na palące się pole, przyjąć 1 obrażenie i dopiero wtedy ugasić? Czy można gasić sąsiednie pola bez obrażeń?
K.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: sirafin »

Żeby ugasić ogień, musisz wejść na jego pole.

Akcja gaszenia (test zwinności) zapewnia ci coś w stylu "ładunków gaszących", które możesz wykorzystać do gaszenia. Każdy sukces uzyskany w teście to 1 ładunek gaszący. Żeby je wykorzystać, musisz się przemieścić na pola z ogniem. Jeśli wchodzisz na pole z ogniem i masz niewykorzystany ładunek gaszący, zużywasz go do zgaszenia ognia i nie dostajesz obrażenia. Niewykorzystane ładunki przepadają na koniec rundy.

Przykład.
Stoisz na polu z ogniem. Twoja pierwsza akcja to akcja gaszenia, w której uzyskujesz 4 sukcesy (ładunki). Zużywasz 1, żeby zgasić ogień na swoim polu i zostają ci jeszcze 3. Twoja druga akcja to akcja ruchu. Przesuwasz się na sąsiednie pole z ogniem, automatycznie gasisz go i zostają ci jeszcze 2 ładunki. Przesuwasz się na kolejne pole z ogniem, automatycznie gasisz go i zostaje ci jeszcze 1 ładunek. Niestety nie masz już więcej akcji ani punktów ruchu, więc ostatni ładunek przepada.

Mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
jakubzak1984
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2021, 18:24
Has thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: jakubzak1984 »

sirafin pisze: 23 mar 2021, 19:16 Żeby ugasić ogień, musisz wejść na jego pole.

Akcja gaszenia (test zwinności) zapewnia ci coś w stylu "ładunków gaszących", które możesz wykorzystać do gaszenia. Każdy sukces uzyskany w teście to 1 ładunek gaszący. Żeby je wykorzystać, musisz się przemieścić na pola z ogniem. Jeśli wchodzisz na pole z ogniem i masz niewykorzystany ładunek gaszący, zużywasz go do zgaszenia ognia i nie dostajesz obrażenia. Niewykorzystane ładunki przepadają na koniec rundy.

Przykład.
Stoisz na polu z ogniem. Twoja pierwsza akcja to akcja gaszenia, w której uzyskujesz 4 sukcesy (ładunki). Zużywasz 1, żeby zgasić ogień na swoim polu i zostają ci jeszcze 3. Twoja druga akcja to akcja ruchu. Przesuwasz się na sąsiednie pole z ogniem, automatycznie gasisz go i zostają ci jeszcze 2 ładunki. Przesuwasz się na kolejne pole z ogniem, automatycznie gasisz go i zostaje ci jeszcze 1 ładunek. Niestety nie masz już więcej akcji ani punktów ruchu, więc ostatni ładunek przepada.

Mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne :)
Cześć, w przypadku przykładu z pola z ogniem, na którym już stoję sprawa jasna. Czy w przypadku gaszenia innych pól proces wygląda tak:
a) stoję na polu bez ognia. 1 akcja - akcja gaszenia (test zwinności), wynik 2 (2 ładunki), 2 akcja - przemieszczam się na dwa pola z ogniem (zgodnie z ruchem postaci) i gaszę oba pola
b) stoję na polu bez ognia. 1 akcja - akcja gaszenia (test zwinności), test niezdany, nie mogę w drugiej akcji gasić ognia na polach, na których się nie znajduję

Dobrze to rozumiem?
Pozdrawiam
K.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Ad. a)
Dokładnie tak.

Ad. b)
Zgadza się. Jeśli pierwsza akcja się zmarnowała, nie ugasisz ognia na żadnym sąsiednim polu, bo została ci tylko jedna akcja. Żeby ugasić ogień na sąsiednim polu potrzebujesz 2 akcji - jednej na uzyskanie "ładunków gaszących" i drugiej, żeby je dostarczyć na płonące pola.

Tak to przynajmniej działa domyślnie, bo jak się uprzesz, to jesteś w stanie coś ugasić nawet mając jedną akcję. Haczyk polega na tym, że jak już uzyskasz ładunki gaszące, ktoś musi cię przesunąć na sąsiednie pole przed końcem rundy (np. akcją odepchnięcia).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

sirafin pisze: 26 mar 2021, 09:59 Tak to przynajmniej działa domyślnie, bo jak się uprzesz, to jesteś w stanie coś ugasić nawet mając jedną akcję. Haczyk polega na tym, że jak już uzyskasz ładunki gaszące, ktoś musi cię przesunąć na sąsiednie pole przed końcem rundy (np. akcją odepchnięcia).
Odepchnięcie nie działa, bo gasić możesz jedynie w ramach swoich akcji. Chyba, że ktoś Cię odepchnął przed Twoją turą.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

@grzesław
A gdzie jest taki zapis? Ja kojarzę tylko to.
Ogień może odrzucać ze swojego pola oraz każdego pola, na które się przemieści do końca bieżącej rundy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

sirafin pisze: 26 mar 2021, 18:09 @grzesław
A gdzie jest taki zapis? Ja kojarzę tylko to.
Ogień może odrzucać ze swojego pola oraz każdego pola, na które się przemieści do końca bieżącej rundy.
Masz rację, zwracam honor. Miałem w głowie wycinek z angielskiej instrukcji ale tam też jest, że do końca rundy.
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: Wrotek »

grzeslaw90 pisze: 14 lut 2021, 12:17
andymen pisze: 14 lut 2021, 09:27 W sytuacji gdy 2 lub więcej przedmiotów znajduje się na jednym polu, to żeby je wszystkie podnieść, trzeba wykorzystać jedną akcję podnoszenia oddzielnie dla każdego przedmiotu (tak twierdzi Kaczmar z GeekFactor), czy też można je wszystkie podnieść?
DODATKOWO w ramach tej samej akcji (przekazywania) można robić ciekawe rzeczy:
1. Na jednym polu stoją gracze A, B i C
2. Na tym samym polu leżą 2 przedmioty
3. Gracz A używa jednej z dwóch swoich akcji odpalając na tym polu Przekazywanie
4. Gracz B dzięki temu może podnieść oba leżące na ziemi przedmioty
5. Gracz B może w dowolny sposób przekazać przedmioty graczom A i C znajdującym się na tym samym polu
6. Gracz C też może zrobić to samo

Czyli gracz odpalający akcję nie musi być graczem, który rzeczy z nią związane wykonuje. Może to zrobić dowolny gracz znajdujący się na tym samym polu. Można robić dowolną z tych rzeczy dowolną ilość razy.
Czytam to trzeci raz i coś mi tu nie gra.
Gracz A odpala przekazywanie a Gracz B podnosi przedmioty? Wg mnie jeżeli gracz A odpala akcję to on może podnieść przedmioty i przekazać Graczowi B czy C.
Mam pytanie odnośnie testu uniku.
W Księdze Zasad jest zapis, że jeżeli gracz chce dobrowolnie zrobić ruch z pola z potworem, musi zrobić test uniku. Dalej jest napisane, że jeżeli gracz chce zrobić inną akcję niż atak lub ruch musi zrobić test uniku.
Więc musi zrobić ten test uniku podczas ruchu czy nie?
Poniżej zapis z instrukcji

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja

Post autor: grzeslaw90 »

Wrotek pisze: 28 mar 2021, 16:35
grzeslaw90 pisze: 14 lut 2021, 12:17
andymen pisze: 14 lut 2021, 09:27 W sytuacji gdy 2 lub więcej przedmiotów znajduje się na jednym polu, to żeby je wszystkie podnieść, trzeba wykorzystać jedną akcję podnoszenia oddzielnie dla każdego przedmiotu (tak twierdzi Kaczmar z GeekFactor), czy też można je wszystkie podnieść?
DODATKOWO w ramach tej samej akcji (przekazywania) można robić ciekawe rzeczy:
1. Na jednym polu stoją gracze A, B i C
2. Na tym samym polu leżą 2 przedmioty
3. Gracz A używa jednej z dwóch swoich akcji odpalając na tym polu Przekazywanie
4. Gracz B dzięki temu może podnieść oba leżące na ziemi przedmioty
5. Gracz B może w dowolny sposób przekazać przedmioty graczom A i C znajdującym się na tym samym polu
6. Gracz C też może zrobić to samo

Czyli gracz odpalający akcję nie musi być graczem, który rzeczy z nią związane wykonuje. Może to zrobić dowolny gracz znajdujący się na tym samym polu. Można robić dowolną z tych rzeczy dowolną ilość razy.
Czytam to trzeci raz i coś mi tu nie gra.
Gracz A odpala przekazywanie a Gracz B podnosi przedmioty? Wg mnie jeżeli gracz A odpala akcję to on może podnieść przedmioty i przekazać Graczowi B czy C.
"Badacz może oddać i otrzymać dowolną liczbę Przedmiotów
powszechnych, Przedmiotów unikatowych i Zaklęć od dowolnych
badaczy, znajdujących się na jego polu"

Gracz A podnosi X, od gracza B dostaje Y, od gracza C dostaje Z.
Gracz A daje graczowi C X i Y, gracz A daje graczowi B Z.
Gracze B i C w skrócie wymieniają się przedmiotami za pośrednictwem gracza A.

Może podnieść, otrzymać i przekazać dowolną liczbę rzeczy.
Mam pytanie odnośnie testu uniku.
W Księdze Zasad jest zapis, że jeżeli gracz chce dobrowolnie zrobić ruch z pola z potworem, musi zrobić test uniku. Dalej jest napisane, że jeżeli gracz chce zrobić inną akcję niż atak lub ruch musi zrobić test uniku.
Więc musi zrobić ten test uniku podczas ruchu czy nie?
Poniżej zapis z instrukcji
Spoiler:
Musi
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Mam pytanie odnośnie obrażeń za ogień.
Stoję na polu bez ognia, ale sąsiadującym z polem na którym ogień jest.
Wykonując akcję ruchu, idę na pole z ogniem - dostaję z automatu 1 obrażeń.
Przechodzę na kolejne pole z ogniem. Dostaję:
a) 2 obrażenia - za to, że wychodzę z pola z ogniem i za to, że wchodzę na pole z ogniem
b) 1 obrażeń za to, że wchodzę na pole z ogniem.
Które z powyższych jest prawidłowe?

Czy jak zaczynam turę na polu z ogniem, dostaję obrażenie?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Wrotek pisze: 10 kwie 2021, 18:18 Mam pytanie odnośnie obrażeń za ogień.
Stoję na polu bez ognia, ale sąsiadującym z polem na którym ogień jest.
Wykonując akcję ruchu, idę na pole z ogniem - dostaję z automatu 1 obrażeń.
Przechodzę na kolejne pole z ogniem. Dostaję:
a) 2 obrażenia - za to, że wychodzę z pola z ogniem i za to, że wchodzę na pole z ogniem
b) 1 obrażeń za to, że wchodzę na pole z ogniem.
Które z powyższych jest prawidłowe?
a

Wrotek pisze: 10 kwie 2021, 18:18 Czy jak zaczynam turę na polu z ogniem, dostaję obrażenie?
nie dostajesz
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Dziękuję za poprzednie odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie dotyczące 2 scenariusza:
Spoiler:
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Wrotek pisze: 12 kwie 2021, 00:14 Dziękuję za poprzednie odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie dotyczące 2 scenariusza:
Spoiler:
Daj foto :)
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

grzeslaw90 pisze: 12 kwie 2021, 08:29
Wrotek pisze: 12 kwie 2021, 00:14 Dziękuję za poprzednie odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie dotyczące 2 scenariusza:
Spoiler:
Daj foto :)
Chodzi konkretnie o tą łódkę. Czy można na nią wejść tylko z lewej strony czy od dzioba też.

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Wrotek pisze: 12 kwie 2021, 16:39
grzeslaw90 pisze: 12 kwie 2021, 08:29
Wrotek pisze: 12 kwie 2021, 00:14 Dziękuję za poprzednie odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie dotyczące 2 scenariusza:
Spoiler:
Daj foto :)
Chodzi konkretnie o tą łódkę. Czy można na nią wejść tylko z lewej strony czy od dzioba też.
Spoiler:
W takim ustawieniu jedynie z dalszego pola Dok 2 można wejść zarówno na rufę jak i na dziub łódki. Z Wynajętego Doku nie można wejść, bo nie ma połączenia.

A jednak się mylę: https://boardgamegeek.com/thread/1674267/move-question
Można wskoczyć na łódkę od dzioba z Wynajętego Doku :D W sumie logiczne, bo nie raz sam tak robiłem irl :D
Wychodzi na to, że niepotrzebnie sobie utrudniliśmy scenariusz, gdzie brakło jednego kroku żeby wygrać :D
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

grzeslaw90 pisze: 12 kwie 2021, 17:01
Wrotek pisze: 12 kwie 2021, 16:39
grzeslaw90 pisze: 12 kwie 2021, 08:29

Daj foto :)
Chodzi konkretnie o tą łódkę. Czy można na nią wejść tylko z lewej strony czy od dzioba też.
Spoiler:
W takim ustawieniu jedynie z dalszego pola Dok 2 można wejść zarówno na rufę jak i na dziub łódki. Z Wynajętego Doku nie można wejść, bo nie ma połączenia.

A jednak się mylę: https://boardgamegeek.com/thread/1674267/move-question
Można wskoczyć na łódkę od dzioba z Wynajętego Doku :D W sumie logiczne, bo nie raz sam tak robiłem irl :D
Wychodzi na to, że niepotrzebnie sobie utrudniliśmy scenariusz, gdzie brakło jednego kroku żeby wygrać :D
W pierwszej chwili właśnie myślałem, że nie można od wynajętego doku wskoczyć, bo woda. Potem myślałem, że jednak można bo byłoby zaznaczone przerywaną linią. Ale wolałem się upewnić u ekspertów :D dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Wrotek pisze: 28 mar 2021, 16:35Mam pytanie odnośnie testu uniku.
W Księdze Zasad jest zapis, że jeżeli gracz chce dobrowolnie zrobić ruch z pola z potworem, musi zrobić test uniku. Dalej jest napisane, że jeżeli gracz chce zrobić inną akcję niż atak lub ruch musi zrobić test uniku.
Więc musi zrobić ten test uniku podczas ruchu czy nie?
W księdze zasad jest napisane, że jeżeli badacz zamierza dobrowolnie opuścić pole z potworem, musi zrobić test uniku. Celowo jest użyte inne słowo, żeby nie mieszać z nazwą akcji ruchu. Akcja ruchu sama w sobie cię nie przemieszcza (teoretycznie możesz ją zadeklarować i pozostać w miejscu), daje ci 2 "punkty ruchu", które możesz wykorzystać w trakcie tury. Samo otrzymanie tych punktów nie wymaga wykonywania uniku. Jeśli jednak postanowisz wykorzystać punkt ruchu do opuszczenia pola, wtedy musisz wykonać unik. Gdyby w instrukcji nie było zapisu "albo wykonać na nim akcję inną niż atak lub ruch", to byś musiał wykonać dwa uniki – jeden za wykonanie akcji ruchu (otrzymanie punktów ruchu), a drugi za próbę opuszczenia pola.
grzeslaw90 pisze: 10 kwie 2021, 20:41
Wrotek pisze: 10 kwie 2021, 18:18 Mam pytanie odnośnie obrażeń za ogień.
Stoję na polu bez ognia, ale sąsiadującym z polem na którym ogień jest.
Wykonując akcję ruchu, idę na pole z ogniem - dostaję z automatu 1 obrażeń.
Przechodzę na kolejne pole z ogniem. Dostaję:
a) 2 obrażenia - za to, że wychodzę z pola z ogniem i za to, że wchodzę na pole z ogniem
b) 1 obrażeń za to, że wchodzę na pole z ogniem.
Które z powyższych jest prawidłowe?
a
Moment, dlaczego "a"? Za wychodzenie z płonącego pola nie dostaje się obrażenia.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

sirafin pisze: 13 kwie 2021, 12:24 Moment, dlaczego "a"? Za wychodzenie z płonącego pola nie dostaje się obrażenia.
Akcja ruchu nie jest wykonaniem akcji na danym polu?

EDIT> Pytam serio, nie retorycznie :D

EDIT2> Ok, doczytałem dyskusję na BGG i wychodzenie z kafelka z ogniem nie liczy się jako akcja na tym kafelku. W angielskiej instrukcji tłumacząc jest zapis "po zakończeniu akcji" a akcję kończysz poza obszarem z ogniem.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

W obu wersjach językowych jest tak samo :)
After an investigator in a space containing Fire performs an action
other than the move action, if there is Fire in his space, he suffers
one facedown Damage
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

sirafin pisze: 13 kwie 2021, 14:21 W obu wersjach językowych jest tak samo :)
After an investigator in a space containing Fire performs an action
other than the move action, if there is Fire in his space, he suffers
one facedown Damage
No to u mnie tego zapisu nie ma :D

Obrazek
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Obrazek

Poszukaj w innym miejscu ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

sirafin pisze: 13 kwie 2021, 14:21 W obu wersjach językowych jest tak samo :)
After an investigator in a space containing Fire performs an action
other than the move action, if there is Fire in his space, he suffers
one facedown Damage
Czyli podsumowując:
Zaczynam na polu bez ognia.
Wchodzę na pole z ogniem - dostaję obrażenie.
Wychodzę z pola z ogniem - nie dostaję obrażenia.
Wchodzę na kolejne pole z ogniem - dostaje drugie obrażenie.

Następną turę zaczynam na polu z ogniem. Robię inną akcję niż ruch - dostaję obrażenie.
Robię ruch na kolejne pole na którym ognia nie ma oraz nie gaszę tego na którym zaczynałem tą turę.
Dostaję obrażenie?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Zaczynam na polu bez ognia.
Wchodzę na pole z ogniem - dostaję obrażenie.
Wychodzę z pola z ogniem - nie dostaję obrażenia.
Wchodzę na kolejne pole z ogniem - dostaje drugie obrażenie.
Następną turę zaczynam na polu z ogniem. Robię inną akcję niż ruch - dostaję obrażenie.
Tak.
Robię ruch na kolejne pole na którym ognia nie ma oraz nie gaszę tego na którym zaczynałem tą turę.
Dostaję obrażenie?
Nie.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ