Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
gozda
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2022, 23:00
Has thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: gozda »

Witam, mam pytanie o akcje specjakne z kart z napisem "Akcja". Czy taka akcja wchodzi w ten limit 2 akcji na rundę, czy jest to dodatkowy ruch?
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

gozda pisze: 27 mar 2022, 20:05 Witam, mam pytanie o akcje specjakne z kart z napisem "Akcja". Czy taka akcja wchodzi w ten limit 2 akcji na rundę, czy jest to dodatkowy ruch?
Wchodzi w limit 2 akcji
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Czy jak mam z zestawu konwertującego dodatkowe postacie(16) ale nie mam kart potworów da się ich użyć w rozgrywce? Czy aplikacja będzie podsyłać mi potwory których nie posiadam?
(Sorry za wcześniejszy błąd-autokorekta z telefonu)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2022, 12:32 przez dareiosh, łącznie zmieniany 1 raz.
baboonst
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2022, 21:18

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: baboonst »

Ambasador666 pisze: 19 cze 2021, 15:58 Możesz wymienić dowolną liczbe wskazówek, które posiadasz na sukcesy z lupek.
Cześć, jeśli mogę wymienić dowolną ilość wskazówek na sukcesy to co w takim razie daje mi karta "Skupiony" ?

Obrazek
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: TristisAnima »

No dokładnie to co jest napisane na karcie. Przekręcasz lupki z kości na sukcesy bez zużywania wskazówek.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

dareiosh pisze: 08 lip 2022, 22:55Czy jak mam z zestawu konwertującego dodatkowe postacie(16) ale nie mam kasy powrotów da się ich użyć w rozgrywce? Czy aplikacja będzie podsyłać mi potwory których nie posiadam?
Nie wiem, czemu powroty miałby ci oddać swoją kasę ;) Jeśli jednak zaznaczysz w kolekcji, że masz elementy z pierwszej edycji, to aplikacja zakłada, że masz wszystko: badaczy, kafelki, potwory. Zestaw konwertujący to nie samodzielny dodatek tylko bonus dla graczy, którzy mają figurki i kafelki z pierwszej edycji.
baboonst pisze: 10 lip 2022, 09:50Cześć, jeśli mogę wymienić dowolną ilość wskazówek na sukcesy to co w takim razie daje mi karta "Skupiony" ?
Żeby zamienić wyrzucone symbole lupek na kościach w sukcesy bez wydawania wskazówek.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
baboonst
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2022, 21:18

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: baboonst »

TristisAnima pisze: 10 lip 2022, 10:27 No dokładnie to co jest napisane na karcie. Przekręcasz lupki z kości na sukcesy bez zużywania wskazówek.
Dzięki :) czasami odpowiedź jest na wyciągniecie ręki ;P
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Mam pytanie odnośnie przesuwania postaci-gdzie trzeba stać żeby przesunąć w współgracza (na polu czy można obok)

Drugie pytanie odnośnie podnoszenia i opuszczania przedmiotów: upuszczenie to jedna akcja a druga to podniesienie wszystkiego w zasięgu pola tak? Jak to funkcjonuje z przekazaniem przedmiotu między graczami czy też trzeba marnować akcje na upuszczenie-podnoszenie czy gracze na tym samym polu mogą oddać przedmiot bez puszczania-podnoszenia?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Księga zasad, str. 5, Akcja odepchnięcia
1. Wybór celu i miejsca docelowego. Aktywny badacz wybiera
sąsiednie pole oraz potwora albo badacza na swoim polu.
Księga zasad, str. 5, Akcja przekazywania
Badaczowi wolno wykonać akcję przekazywania, aby umożliwić
sobie i innym badaczom na jego polu przekazanie, podniesienie
i upuszczenie dowolnej liczby wyposażenia
w obrębie tego pola.
^ Wspomniane powyżej efekty można rozpatrzyć wielokrotnie
w dowolnej kolejności.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: podejrzany »

Pytanie, jeśli potwór stoi na polu z badaczem o powiedzmy sile 5, a w zasięgu 2 pól ma badacza o sile 2 i aplikacja mówi "porusz potwora o 2 pola w kierunku najbliższego badacza, następnie zaatakuj tego z najmniejszą siłą" to priorytet ma do tego co ma najmniejszą siłe czy zostaje w miejscu bo już ma bohatera do bicia mimo że ma większą siłe?
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Mam dziwne przeczucie, że polecenie brzmiało inaczej i było tam "atakuje tego badacza NA SWOIM POLU, który ma najmniejszą siłę". Tak czy inaczej poruszanie się i atak to dwa osobne polecenia, więc skoro miał się najpierw ruszyć do najbliższego, to został na polu z badaczem, a następnie go zaatakował, bo pewnie to był jedyny badacz na polu potwora.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: podejrzany »

sirafin pisze: 11 lip 2022, 11:32 Mam dziwne przeczucie, że polecenie brzmiało inaczej i było tam "atakuje tego badacza NA SWOIM POLU, który ma najmniejszą siłę". Tak czy inaczej poruszanie się i atak to dwa osobne polecenia, więc skoro miał się najpierw ruszyć do najbliższego, to został na polu z badaczem, a następnie go zaatakował, bo pewnie to był jedyny badacz na polu potwora.
No właśnie nie. Konkretnie coś takiego miałem, specjalnie sobie aplikacje odpaliłem żeby spróbować wywołać to polecenie.

Obrazek

Więc ponowie pytanie, jeśli w tym wypadku jest bohater o sile 3 na polu z potworem, a drugi badacz znajduje się w zasięgu o sile 5 to pobiegnie do niego czy skoro ma już bohatera to nastąpi atak na tego z którym stoi? A no i pytanie czy zasięg w tym przypadku liczy się przez drzwi czy jak w strzelaniu tylko w tym samym pomieszczeniu pola liczymy tylko
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Ale to przecież jest kompletnie inne polecenie niż "porusz potwora o 2 pola w kierunku najbliższego badacza". Skoro ma się poruszyć w kierunku badacza w zasięgu, który ma największą siłę, to się ruszy (chyba że w zasięgu nie ma innych badaczy). Nie ma mowy o "najbliższym badaczu", więc nie ma znaczenia, że potwór stoi początkowo na polu z jakimś badaczem. Zasięgu nie liczy się przez drzwi.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: podejrzany »

Ok, dzięki. Dla Ciebie to oczywiste, dla mnie te polecenia są podobne więc na przyszłość więcej wyrozumiałości ;) Bo widzę po sposobie pisania że jesteś zszokowany jakbym pytał np o to która godzina zamiast spojrzeć na telefon :P
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Z tego co zauważyłem to potwory są ciągle te same na dany scenariusz i moje pytanie:
Czy jeżeli zaznaczę w aplikacji, że posiadam dodatek x (mam jedynie bohaterów bez potworów i kafelków) to wybierając scenariusz z podstawki gra będzie mi śmigać normalnie czy zacznie generować elementy z dodatku w scenariuszu z podstawki?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

dareiosh pisze: 11 lip 2022, 17:54 Z tego co zauważyłem to potwory są ciągle te same na dany scenariusz i moje pytanie:
Czy jeżeli zaznaczę w aplikacji, że posiadam dodatek x (mam jedynie bohaterów bez potworów i kafelków) to wybierając scenariusz z podstawki gra będzie mi śmigać normalnie czy zacznie generować elementy z dodatku w scenariuszu z podstawki?
Będzie generować elementy z dodatków w scenariuszu, np. w pierwszym scenariuszu
Spoiler:
:D
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Kurcze czyli zostaje mi zaznaczyć w apce np.yoricka a wziąć innego bohatera z dodatku, czy tym zagraniem coś sobie zepsuje? (Apka generuje wydarzenia dla postaci losowo mam nadzieję, nie ma podstawie ich mocnych/słabych cech itp)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

dareiosh pisze: 11 lip 2022, 19:59 Kurcze czyli zostaje mi zaznaczyć w apce np.yoricka a wziąć innego bohatera z dodatku, czy tym zagraniem coś sobie zepsuje? (Apka generuje wydarzenia dla postaci losowo mam nadzieję, nie ma podstawie ich mocnych/słabych cech itp)
Można i tak ale pewien nie jestem co do algorytmu czy przypadkiem nie bierze pod uwagę słabych/mocnych stron postaci.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

podejrzany pisze: 11 lip 2022, 15:47Ok, dzięki. Dla Ciebie to oczywiste, dla mnie te polecenia są podobne więc na przyszłość więcej wyrozumiałości ;) Bo widzę po sposobie pisania że jesteś zszokowany jakbym pytał np o to która godzina zamiast spojrzeć na telefon :P
Ależ absolutnie nie byłem zszokowany tym, że możesz czegoś nie wiedzieć, po to jest ten wątek, żeby pytać i po to też wyraźnie podkreśliłem kluczowe różnice w obu twoich pytaniach – żeby to wyjaśnić, nie żeby karcić za zadawanie pytań :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Postaram się bez spojlerów:
Jeżeli ogrywałem scenariusz detektywistyczny(chyba 3 bądź 4 z podstawki w cztery osoby. )Doszliśmy do kulminacyjnego momentu, ale ostatecznie nie udało się skończyć go, czy rozpoczynając go od nowa w składzie 4 będą zmienione wydarzenia lub poszlaki/postacie itp. czy będzie to samo? Czy gra randomizuje co sesje czy jest to raczej statyczne i czy rozgrywka we 3 zamiast 4 coś zmieni?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

dareiosh pisze: 23 lip 2022, 23:00 Postaram się bez spojlerów:
Jeżeli ogrywałem scenariusz detektywistyczny(chyba 3 bądź 4 z podstawki w cztery osoby. )Doszliśmy do kulminacyjnego momentu, ale ostatecznie nie udało się skończyć go, czy rozpoczynając go od nowa w składzie 4 będą zmienione wydarzenia lub poszlaki/postacie itp. czy będzie to samo? Czy gra randomizuje co sesje czy jest to raczej statyczne i czy rozgrywka we 3 zamiast 4 coś zmieni?
Core scenariusza zostaje taki sam. Może zmienić się mapa, wrogowie, przedmioty, inna wersja zagadek lub ewentualnie ich rodzaj. Rozgrywka na 3 zmieni więcej tych elementów, bo gra generuje scenariusz przedewszystkim na podstawie liczby graczy i wybranych badaczy.
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: yarhma »

Scenariusz "Wrota do Dworu Silverwood" z dodatku za progiem.
Czy zamykanie portalu może robić tylko badacz z danym kluczem? W opisie portalu jest mowa o konkretnym kluczu.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: podejrzany »

yarhma pisze: 21 sie 2022, 01:37 Scenariusz "Wrota do Dworu Silverwood" z dodatku za progiem.
Czy zamykanie portalu może robić tylko badacz z danym kluczem? W opisie portalu jest mowa o konkretnym kluczu.
Tak, otwierać może tylko osoba posiadająca ten klucz w swoich ekwipunku ;)
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Kurzynsky »

Drodzy, podpowiedzcie proszę..
Gdy jest faza mitów i atak potworów i dany potwór atakuje badacza który ma np. najmniej siły i jest w zasięgu to czy atakuje 2 postaci gdy maja one tyle samo siły i są w zasięgu czy wybieramy sobie kogo stwór zaatakuje ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Kurzynsky pisze: 17 gru 2022, 14:14 Drodzy, podpowiedzcie proszę..
Gdy jest faza mitów i atak potworów i dany potwór atakuje badacza który ma np. najmniej siły i jest w zasięgu to czy atakuje 2 postaci gdy maja one tyle samo siły i są w zasięgu czy wybieramy sobie kogo stwór zaatakuje ?

Pozdrawiam
Decydujecie między sobą w takich przypadkach zawsze.
ODPOWIEDZ