Świąteczne elfy proszą o pomoc :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Świąteczne elfy proszą o pomoc :)

Post autor: Strzygusia »

Cześć,

Jak wiadomo graczy trzeba sobie wychować :D w związku z tym chcemy z koleżanką kupić na gwiazdkę dwie gry dla chłopców w wieku 4.5 i 6.5 lat. Dzieciaki są bystre ale niezbyt ograne. Do tej pory miały kontakt z grami typu: chińczyk, warcaby, grzybobranie czy monopoly. Jakiś czas temu pokazałyśmy im Takenoko i przyjęło się świetnie chociaż młodszemu na początku trzeba było troszkę pomagać. Niestety przez dwa miesiące Takenoko już się ograło i musimy poszukać nowej gry.

Chłopcy będą grać przede wszystkim we dwóch albo z mamą, ewentualnie z ciotkami :)

Nie mamy wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o gry dla dzieci i tu potrzebna jest Wasza pomoc. Przewidywany budżet to maksymalnie 70-85PLN na jedną grę.

Myślałyśmy o następujących tytułach:
Myszki w opałach
Ahoj, piraci!
Kolorowe Biedronki
Dzielne Myszki
Zwierzaki na tratwie
Monza
Roztargniona Czarownica
Rancho

Najbardziej podobają się nam Kolorowe Biedronki i Dzielne myszki ale zastanawiamy się czy nie będą za proste dla starszego. Całkiem fajne jest też Rancho i Ahoj piraci ale czy te gry nie będą z kolei za trudne dla młodszego?

Pomocy :)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Świąteczne elfy proszą o pomoc :)

Post autor: Shantall »

Strzygusia pisze:Cześć,

Jak wiadomo graczy trzeba sobie wychować :D w związku z tym chcemy z koleżanką kupić na gwiazdkę dwie gry dla chłopców w wieku 4.5 i 6.5 lat. Dzieciaki są bystre ale niezbyt ograne. Do tej pory miały kontakt z grami typu: chińczyk, warcaby, grzybobranie czy monopoly. Jakiś czas temu pokazałyśmy im Takenoko i przyjęło się świetnie chociaż młodszemu na początku trzeba było troszkę pomagać. Niestety przez dwa miesiące Takenoko już się ograło i musimy poszukać nowej gry.

Chłopcy będą grać przede wszystkim we dwóch albo z mamą, ewentualnie z ciotkami :)

Nie mamy wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o gry dla dzieci i tu potrzebna jest Wasza pomoc. Przewidywany budżet to maksymalnie 70-85PLN na jedną grę.

Myślałyśmy o następujących tytułach:
Myszki w opałach
Ahoj, piraci!
Kolorowe Biedronki
Dzielne Myszki
Zwierzaki na tratwie
Monza
Roztargniona Czarownica
Rancho

Najbardziej podobają się nam Kolorowe Biedronki i Dzielne myszki ale zastanawiamy się czy nie będą za proste dla starszego. Całkiem fajne jest też Rancho i Ahoj piraci ale czy te gry nie będą z kolei za trudne dla młodszego?

Pomocy :)
Mój 5,5 latek uwielbia grę "Tajemnica zamku". Gra jest o tyle ciekawa, że jest za każdym razem inna, bo planszę buduje się z odkrywanych w miarę postępu puzzli. Temat też dobry dla chłopaków, bo trzeba pokonać smoki i uwolnić księżniczkę. Cena 20-30 zł. Ahoj piraci też mamy, ale woli grać w tamtą. Po paru partiach Ahoj robi się monotonne.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Świąteczne elfy proszą o pomoc :)

Post autor: Yavi »

Jakiś czas temu mało grającemu dziecku w chyba podobnym wieku sprezentowaliśmy Leśną drakę. Gra się bardzo spodobała, również mama była zadowolona, bo występuje tam liczenie (do 20), więc oprócz zabawy występuje jakiś element edukacyjny :P

Nie wiem na ile chłopcom podejdzie Domek, ale jest ładny, kolorowy i też ma proste zasady.
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Świąteczne elfy proszą o pomoc :)

Post autor: EdekDemolka »

Stawiam na Monzę i Dzielne myszki - Kot stefan, Moje pierwsze Carcassonne, Leo wybiera się do fryzjera. Kto to był, pędzące żółwie, Trzy małe świnki.
utrapienie
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2010, 21:03

Re: Świąteczne elfy proszą o pomoc :)

Post autor: utrapienie »

A ja na Megawojowników :D
7-latek daje bez problemu radę, 5-latce trzeba czasami pomóc.
"Pędzące żółwie" szybko się nam znudziły.
"Tajemnice zamku" są w porządku, ale w mojej ocenie brak w tej grze jakiegoś "pazura". Niemniej za tą cenę jak najbardziej spoko :)
Jeszcze zostaje zręcznościówka - "Potworne przepychanki" - też bardzo fajna.
"Carcassonne" - dla moich dzieci zbyt monotonne - trochę pograją, a potem bawią się w układanie.
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świąteczne elfy proszą o pomoc :)

Post autor: Strzygusia »

Dziękuję za wszystkie propozycje. Leśna draka i Tajemnice zamku wyglądają zachęcająco, ale wolimy jednak kupić większe gry. Chłopakom bardzo podobało się Takenoko właśnie dlatego, że ma dużo elementów i już samo wyciąganie i chowanie gry sprawiało im frajdę :).

Megawojownicy na pewno przypadliby do gustu starszemu, ale nie wiem czy młodszy by sobie z nimi poradził. Ze względu na niego odpadają też wszystkie gry zręcznościowe, za bardzo by się frustrował a starszy miałby miażdżącą przewagę, dlatego też raczej rezygnujemy ze zwierzaków na tratwie.

Czy ktoś z was grał w Ahoj Piraci? Gra wizualnie bardzo się nam spodobała, ale czytałam, że jest tam mnóstwo negatywnej interakcji i ogromna losowość co zniechęca. Wiecie może jak wygląda to w praktyce?

Bardzo podoba nam się też Rancho i Super Farmer, ale nie jesteśmy pewne jak te gry działałyby u dzieci w tym wieku, na ile dzieciaki muszą umieć liczyć, żeby w to pograć?
ODPOWIEDZ