Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: szyimon »

Witam serdecznie,

Chciałbym poznać Wasze typy odnośnie dwóch gier: Eldritch Horror i Posiadłość szaleństwa wersja 2.
Gdybyście mieli doradzić to którą grę byście wybrali?

Ze znajomymi szukamy gry kooperacyjnej dla około 4-5 osób najlepiej takiej, która trwa około 2 godziny. Mieliśmy Robinsona, ale jakoś nie podeszło :) dodam, że raczej preferujemy gry średniej trudności, gdzie trzeba pogłówkować, ale również gdzie nie ma milionów reguł i wyjątków.

Cena nie ma znaczenia :) oczywiście przyjrzymy się również innym propozycjom :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: Odi »

Kolego, na forum jest mnostwo watkow, w ktorych dyskutuje sie o wyzszosci EH nad PS i odwrotnie. Naprawde uwazasz, ze cos tu nowego napiszemy? :) Serdecznie zachecam do uzycia opcji szukaj :)

[wystukalem w telefonie]
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: Bludgeon »

Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź: OBIE
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: kastration »

Miałem IDENTYCZNY dylemat niedawno i rozwiązałem go czytając forum i oglądając rozgrywki, a nawet mając szansę zapoznać się z Posiadłością najnowszą edycją i... skreśliłem ją od razu. Zdecydowanie Eldritch Horror wybrałem, to znaczy nie kupiłem jeszcze, bo Alien miał wyższy priorytet, ale EH na drugim miejscu, choć nie miałem okazji zagrać w to akurat, to jednak zdecydowałem, że muszę to mieć, od razu z dodatkiem. Wysoka regrywalność (z dodatkiem), nieporównywalnie większa niż Posiadłość, była dla mnie ważnym czynnikiem. Ale i chyba innych elementów nie brakuje tej grze, jak klimatu, znośnej losowości, stosunkowo przystępnego wprowadzenia do gry, czytając instrukcję.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: Arius »

kastration pisze:Miałem IDENTYCZNY dylemat niedawno i rozwiązałem go czytając forum i oglądając rozgrywki, a nawet mając szansę zapoznać się z Posiadłością najnowszą edycją i... skreśliłem ją od razu. Zdecydowanie Eldritch Horror wybrałem, to znaczy nie kupiłem jeszcze, bo Alien miał wyższy priorytet, ale EH na drugim miejscu, choć nie miałem okazji zagrać w to akurat, to jednak zdecydowałem, że muszę to mieć, od razu z dodatkiem. Wysoka regrywalność (z dodatkiem), nieporównywalnie większa niż Posiadłość, była dla mnie ważnym czynnikiem. Ale i chyba innych elementów nie brakuje tej grze, jak klimatu, znośnej losowości, stosunkowo przystępnego wprowadzenia do gry, czytając instrukcję.

Przepraszam, ale z którym dodatkiem?
Nie, żebym tak pytał, ale jest ich kilka.
Natomiast skreślanie MoM2 eee jest co najmniej nieodpowiedzialnym podejściem.
Możesz kupić używaną, a po ograniu scenariuszy sprzedać. I być w plecy nie tak wiele.
Mam obie pozycje i nie ukrywam, że każda ma z nich plusy i gdybym ponownie miał wybierać również oba produkty bym zakupił.

Tak czy siak, kupić, czy nie kupić, ale na pewno polecam zagrać w oba tytuły.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: Toomek »

Arius pisze: Przepraszam, ale z którym dodatkiem?
Nie, żebym tak pytał, ale jest ich kilka.
Natomiast skreślanie MoM2 eee jest co najmniej nieodpowiedzialnym podejściem.
Możesz kupić używaną, a po ograniu scenariuszy sprzedać. I być w plecy nie tak wiele.
Mam obie pozycje i nie ukrywam, że każda ma z nich plusy i gdybym ponownie miał wybierać również oba produkty bym zakupił.

Tak czy siak, kupić, czy nie kupić, ale na pewno polecam zagrać w oba tytuły.
+1. Pytanie na czym Wam bardziej zależy - czy na pewnej (mniej lub bardziej) liniowej fabule, z wszystkim plusami i minusami, czy na rozgrywce, gdzie fabułę musicie sobie niejako dopisać sami. Mam obie pozycje i mogąc wybierać ponownie również wziąłbym obie.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: Elemenek »

Chodzi o Zakazana Wiedze.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: kastration »

Arius pisze:
kastration pisze:Miałem IDENTYCZNY dylemat niedawno i rozwiązałem go czytając forum i oglądając rozgrywki, a nawet mając szansę zapoznać się z Posiadłością najnowszą edycją i... skreśliłem ją od razu. Zdecydowanie Eldritch Horror wybrałem, to znaczy nie kupiłem jeszcze, bo Alien miał wyższy priorytet, ale EH na drugim miejscu, choć nie miałem okazji zagrać w to akurat, to jednak zdecydowałem, że muszę to mieć, od razu z dodatkiem. Wysoka regrywalność (z dodatkiem), nieporównywalnie większa niż Posiadłość, była dla mnie ważnym czynnikiem. Ale i chyba innych elementów nie brakuje tej grze, jak klimatu, znośnej losowości, stosunkowo przystępnego wprowadzenia do gry, czytając instrukcję.

Przepraszam, ale z którym dodatkiem?
Nie, żebym tak pytał, ale jest ich kilka.
Natomiast skreślanie MoM2 eee jest co najmniej nieodpowiedzialnym podejściem.
Możesz kupić używaną, a po ograniu scenariuszy sprzedać. I być w plecy nie tak wiele.
Mam obie pozycje i nie ukrywam, że każda ma z nich plusy i gdybym ponownie miał wybierać również oba produkty bym zakupił.

Tak czy siak, kupić, czy nie kupić, ale na pewno polecam zagrać w oba tytuły.
Zaginiona Wiedza, dodatek do EH, miałem na myśli.

Nieodpowiedzialnym? Czy wysyłać do słownika języka polskiego, by uczyć znaczenia tego słowa? To moje preferencje i tyle, odpowiedzialność to szafowanie zbyt dużym słowem według mnie, tym bardziej by oceniać, czy jestem odpowiedzialny czy nie. Po prostu skreśliłem grę i tyle. Nie mam w zwyczaju ogrywać wszystkiego, jak leci na hype z myślą "najwyżej sprzedam ciut taniej" i tyle. Wolę sprawdzone gry i niech zostaną w kolekcji dając radość dłużej. Dlatego odniosłem się do swojego wyboru, mając podobny dylemat, jak w pytaniu w wątku. A co zrobi autor, to oczywiście jego wybór.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: Arius »

kastration pisze:
Nieodpowiedzialnym? Czy wysyłać do słownika języka polskiego, by uczyć znaczenia tego słowa? To moje preferencje i tyle, odpowiedzialność to szafowanie zbyt dużym słowem według mnie, tym bardziej by oceniać, czy jestem odpowiedzialny czy nie. Po prostu skreśliłem grę i tyle. Nie mam w zwyczaju ogrywać wszystkiego, jak leci na hype z myślą "najwyżej sprzedam ciut taniej" i tyle. Wolę sprawdzone gry i niech zostaną w kolekcji dając radość dłużej. Dlatego odniosłem się do swojego wyboru, mając podobny dylemat, jak w pytaniu w wątku. A co zrobi autor, to oczywiście jego wybór.
Ok, źle się wyraziłem. Pisząc nieodpowiedzialnym chodziło mi bardziej, nie tyle o to, że sam skreśliłeś, tylko raczej opisywałem fakt doradzania innym tego.
MoM2 jest dobra i warto w nią zagrać (może ze względu na kwestię mniejszej regrywalności niekoniecznie kupować, ale na pewno warta jest zagrania).
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: kastration »

Arius pisze:
kastration pisze:
Nieodpowiedzialnym? Czy wysyłać do słownika języka polskiego, by uczyć znaczenia tego słowa? To moje preferencje i tyle, odpowiedzialność to szafowanie zbyt dużym słowem według mnie, tym bardziej by oceniać, czy jestem odpowiedzialny czy nie. Po prostu skreśliłem grę i tyle. Nie mam w zwyczaju ogrywać wszystkiego, jak leci na hype z myślą "najwyżej sprzedam ciut taniej" i tyle. Wolę sprawdzone gry i niech zostaną w kolekcji dając radość dłużej. Dlatego odniosłem się do swojego wyboru, mając podobny dylemat, jak w pytaniu w wątku. A co zrobi autor, to oczywiście jego wybór.
Ok, źle się wyraziłem. Pisząc nieodpowiedzialnym chodziło mi bardziej, nie tyle o to, że sam skreśliłeś, tylko raczej opisywałem fakt doradzania innym tego.
MoM2 jest dobra i warto w nią zagrać (może ze względu na kwestię mniejszej regrywalności niekoniecznie kupować, ale na pewno warta jest zagrania).
Że jest warta zagrania, to pewnie, nigdzie tego nie neguję, sam spróbowałem, to nie to, wszystko ładnie zrobione, zaprojektowane, ale nie wciągnęło mnie, ale rozumiem, że innym może się podobać. Ja odniosłem się do regrywalności tylko, ktoś inny zarzuci coś innego, a kolejne osoby uwydatnią duże plusy i autor wątku sam będzie w stanie przefiltrować z liczby różnych komentarzy, czy mu to podejdzie, czy nie. Zauważ, że obie gry z dodatkiem to koszt 600-700 zł (a planowany dodatek do Posiadłości). Zapewne nie każdy zaryzykuje obie z myślą: "najwyżej sprzedam", dlatego im więcej opinii, tym lepiej dla kogoś, kto się waha. Sam filtrowałem sporo, by wiedzieć, że muszę mieć EH, a Posiadłość mogę sobie podarować.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror czy Posiadłość szaleństwa 2?

Post autor: c08mk »

szyimon pisze:... dodam, że raczej preferujemy gry średniej trudności, gdzie trzeba pogłówkować, ale również gdzie nie ma milionów reguł i wyjątków. ...
Mam Eldritcha i sobie chwalę zarówno jako kooperacja jak i solo. Gra spełnia wyżej podane przez Ciebie warunki aczkolwiek stopnie trudności można lekko ustawiać w górę lub w dół.
Posiadłość mnie nie porwała ale może dlatego, że mam Descenta, który jest grą w podobnym typie.
ODPOWIEDZ