Hero Realms - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Damon22 pisze: 23 lip 2022, 06:54 Co ciekawe w wersji komputerowej jest limit. Mam wrażenie, że z limitem gra się lepiej.
Z ciekawości zagrałem i faktycznie nie da się mieć więcej punktów życia niż na początku.
Zajrzalem też do instrukcji podstawki i ruin i nie ma wzmianki o tym czy można mieć więcej niż się zaczyna.
Natomiast na takie samo pytanie na bgg padła odpowiedź, że można mieć więcej.
Z drugiej strony karty życia bohaterów też mają tam nadrukowane chyba 80+,więc wg mnie kwestia ustalenia między graczami. Ja zawsze grałem bez limitu, żeby ciekawsze komba wychodziły :)
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 307 times
Been thanked: 430 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Wrotek pisze: 23 lip 2022, 09:35
Damon22 pisze: 23 lip 2022, 06:54 Co ciekawe w wersji komputerowej jest limit. Mam wrażenie, że z limitem gra się lepiej.
Z ciekawości zagrałem i faktycznie nie da się mieć więcej punktów życia niż na początku.
Zajrzalem też do instrukcji podstawki i ruin i nie ma wzmianki o tym czy można mieć więcej niż się zaczyna.
Natomiast na takie samo pytanie na bgg padła odpowiedź, że można mieć więcej.
Z drugiej strony karty życia bohaterów też mają tam nadrukowane chyba 80+,więc wg mnie kwestia ustalenia między graczami. Ja zawsze grałem bez limitu, żeby ciekawsze komba wychodziły :)
W wersji analogowej tego ograniczenia nie ma. W wersji cyfrowej wprowadzono je jakiś czas temu z powodu bardzo długiego czasu partii bez górnego limitu życia, zwłaszcza przy grze kapłanem (ile musi trwać partia, żeby móc osiągnąc 457 punktów życia jak na obrazku poniżej?). Wprowadzenie limitu de facto dość mocno osłabia tę klasę, ale zdecydowanie skraca czas rozgrywki.
Spoiler:
pjone2137
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2022, 13:48

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: pjone2137 »

Hej hej, mam bardzo ważne pytanie, jak działa karta, która powoduje odrzucenie karty u przeciwnika (np. iskra). Czy przeciwnik odrzuca jedną z kart z ręki na stos kart odrzuconych? I czy wtedy w tej turze gra z 4 kartami na ręku?
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Dokładnie tak, przed swoją tura decyduje która kartę odrzuca i zaczyna z 4 kartami
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Niewodnik »

pjone2137 pisze: 28 lip 2022, 11:34 Hej hej, mam bardzo ważne pytanie, jak działa karta, która powoduje odrzucenie karty u przeciwnika (np. iskra). Czy przeciwnik odrzuca jedną z kart z ręki na stos kart odrzuconych? I czy wtedy w tej turze gra z 4 kartami na ręku?
Każdy gracz na koniec swojej tury dobiera do 5 kart na rękę i dopiero wtedy przeciwnik może rozpocząć swoją turę, więc jeśli w swoim ruchu z efektu karty musimy odrzucić kartę z ręki, to odrzucamy wybraną z tych, które już mamy na ręku. Z racji tego, że karty dobieramy dopiero na koniec swojej tury, to w kolejnej turze zagramy z ich mniejszą ilością.
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Piotr Komorowski »

A) czy przeciwnik sam wybiera która karta ma być odrzucona?
B) czy przeciwnik musi mi pokazać karty na swojej ręce i czy ja wybieram przeciwnikowi, która karta ma być odrzucona?
C) czy przeciwnik odrzuca losową kartę z ręki?
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 307 times
Been thanked: 430 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Piotr Komorowski pisze: 13 sie 2022, 15:37 A) czy przeciwnik sam wybiera która karta ma być odrzucona?
B) czy przeciwnik musi mi pokazać karty na swojej ręce i czy ja wybieram przeciwnikowi, która karta ma być odrzucona?
C) czy przeciwnik odrzuca losową kartę z ręki?
Jeżeli chodzi o efekt "wybrany przeciwnik odrzuca kartę z ręki", to prawidłowa jest opcja A.
szary30
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2020, 22:43

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: szary30 »

Dostałem już nowe mini dodatki: Podróże podbój i Podróże odkrycia.
I są tam zadania, łącznie w obu dodatkach 12.
Instrukcja mówi, że na początku gry rozdać każdemu graczowi po 3zadania.
Pytanie co w sytuacji jak gramy w 5 osób?
Artefaktów też jest 12szt, ale rozdaje się po 2 na gracza, więc wystarczy.
Dzejlo
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:35

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Dzejlo »

Cześć. Mam taką wątpliwość. Ostatnio rozegrałem kilka partii na 4 osoby. I zdarzyło nam się, że skończył się tzw. Rynek. Co w takiej sytuacji? Gramy aż do wykończenia? Zdarzyło Wam się coś takiego?
Tinca
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2020, 10:44
Has thanked: 1 time

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Tinca »

Cześć, chciałbym prosić o pomoc dla następującej sytuacji:

karta '1' - daje mi możliwość dociągnięcia kolejnej karty z wymogiem odrzucenia 1 karty,

karta '2a' - daje np. możliwość ataku + zdolność dodatkowego ataku ze Zdolności sojuszu.
karta '2b' - tworzy sojusz z '2a'.

Pytanie. Czy poniższe zagranie jest poprawne:
- odpalam 2a z atakiem standardowym + dodatkowy atak ze Zdolności sojuszu wynikający z karty '2b'
- korzystam z karty '1' i dociągam kartę. Chcę odrzucić kartę '2b'.

Czy sojusz musi być utrzymany przez całą turę, czy wystarczy tylko w momencie kiedy chcę skorzystać ze zdolności pojedynczej karty (w opisanym przypadku '2a').

Dziękuję za pomoc
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Owy sojusz tworzysz z zagranych już kart, bądź tych których miałeś wyłożone turę wcześniej i przetrwały do następnej.
Karty które mają dobierz 1/2 odrzuć 1/2 to chodzi o karty z ręki które jeszcze nie zostały zagrane -czyli nie korzystasz z ich właściwości
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: WieszKto »

Zacząłem grac w dodatek z zadaniami. Jedno z nich każe poświęcić kartę z gry oraz kartę z ręki lub że stosu kart odrzuconych. Jaka to jest poświęcona karta z gry?? Ta że znakiem śmietnika?
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Homer »

A to w tej części zdania nie chodzi o poświęcenie aka usuniecie karty z obszaru gry?
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: WieszKto »

Nie rozumiem tego zapisu stąd moje pytanie powyżej.
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Mam pytanie odnośnie kampanii - Ruiny Thandaru.
Czy kolejność odpalania sługusów jest z góry ustalona? Czyli odpalają się po kolei, tak jak wchodzą do gry? Najpierw z obszaru gracza a potem z herszta?
Pytam, bo mnie zaintrygowała karta z 3 potyczki, nie pamiętam nazwy. Ale był to elitarny fanatyk który miał zdolność, że jeżeli jakiś inny fanatyk został wyczerpany pierwszy raz w danej turze, to ten wracał do stanu przygotowany.
No i teraz rozszerzając moje pytanie: jeżeli ten wróci do stanu przygotowany to się od razu odpala (i atakuje drugi raz) i potem każdy kolejny fanatyk go przygotowuje i atakuje jeszcze raz, czy lecą pozostali i na końcu ten elitarny atakuje drugi raz i koniec?
Rozumiem, że to działa tylko w obszarze herszta z innymi fanatykami w tym obszarze?
Mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi i zdoła odpowiedzieć na moje pytanie :)
EDIT:
Chodzi mi o tego jegomościa
Spoiler:
repix
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:14

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: repix »

Hej. Mam pytanie dotyczące odrzucania kart. Z iloma kartami może minimalnie zostać przeciwnik? Niestety nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 168 times
Been thanked: 192 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

repix pisze: 08 lut 2023, 19:18 Hej. Mam pytanie dotyczące odrzucania kart. Z iloma kartami może minimalnie zostać przeciwnik? Niestety nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
Jak nie ma takiej informacji, to dla mnie nie ma takiego limitu. Czyli w skrajnym przypadku, przeciwnik zostanie bez swoich kart na ręku, więc jedyne co może zrobić w swojej turze, to dobrać karty na następną rundę.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 168 times
Been thanked: 192 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

Wrotek pisze: 07 lut 2023, 13:37 Mam pytanie odnośnie kampanii - Ruiny Thandaru.
Czy kolejność odpalania sługusów jest z góry ustalona? Czyli odpalają się po kolei, tak jak wchodzą do gry? Najpierw z obszaru gracza a potem z herszta?
Pytam, bo mnie zaintrygowała karta z 3 potyczki, nie pamiętam nazwy. Ale był to elitarny fanatyk który miał zdolność, że jeżeli jakiś inny fanatyk został wyczerpany pierwszy raz w danej turze, to ten wracał do stanu przygotowany.
No i teraz rozszerzając moje pytanie: jeżeli ten wróci do stanu przygotowany to się od razu odpala (i atakuje drugi raz) i potem każdy kolejny fanatyk go przygotowuje i atakuje jeszcze raz, czy lecą pozostali i na końcu ten elitarny atakuje drugi raz i koniec?
Rozumiem, że to działa tylko w obszarze herszta z innymi fanatykami w tym obszarze?
Mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi i zdoła odpowiedzieć na moje pytanie :)
EDIT:
Chodzi mi o tego jegomościa
Spoiler:
Nic nie zrozumiałem :)

Ale, ja rozumiem te kartę tak, że po prostu jak ona jest w grze, to każdy inny fanatyk (czyli pewien typ sługusa) ze zdolnoscią wyczerpania w grze atakuje dwa razy. Ale faktycznie nie jest to jednoznaczna karta. Co do kolejności, sługusów, to akurat w polskiej instrukcji jest napisane, że atakują najpierw Ci z obszaru gracza potem herszta, ale w ramach obszaru to aktywny gracz decyduje o kolejności ich odpalania.
Grinejt
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2020, 01:03

Re: Hero Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Grinejt »

Witam wszystkich,

Mam problem z 1 karta z dodatku kampanijnego zagubiona osada . Chodzi o kartę akcji herszta-zainfekowana rana . Rozumiem że należy dołączyć do swojego ekwipunku ale pytanie czy jako akcją w ekwipunku karta aktywuje się co turę czy tylko po wyciągnięciu no i drugie pytanie czy można anulować te 4 obrażenia mając np. Strażnika z czarną tarcza 5 .
zaklinaczkokosow
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2023, 13:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: zaklinaczkokosow »

Hej! Szybkie pytanie o dociągania kart. Czy zostawiając na ręce dwie karty, to po turze głównej dociągamy 5 kart? Czyli mamy ich 7, czy dociągamy 3 karty żeby było ich łącznie 5?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2491
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Coen »

Po turze głównej odrzucasz wszystkie karty z ręki, których nie użyłeś.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Freshus »

Hej,
jeżeli mam powiedzmy na stole czerwonego czempiona, (który stoi od x rund) i zagrywam kartę, która ma czerwony sojusz, to ten czempion w grze mi się liczy do aktywacji tego sojuszu?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Freshus pisze: 15 maja 2023, 11:19 Hej,
jeżeli mam powiedzmy na stole czerwonego czempiona, (który stoi od x rund) i zagrywam kartę, która ma czerwony sojusz, to ten czempion w grze mi się liczy do aktywacji tego sojuszu?
Tak
Gracz200
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2023, 15:15

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Gracz200 »

Pytanie o sojusz:

Zagrywam dwie zielone karty akcji, które mają na dole sojusz z zielonym.
Odpalają się sojusze z obu kart?

Obrazek

W tym przypadku, nic nie mam na stole, a w ręce mam takie karty.
Wykładam wszystkie na stół.
I co się dzieje?

Zadaje 6+3+4 obrażenia
Mam 2+2+2+2 sztuki złota
Mogę do tego poświęcić każdy ognisty klejnot (po dołożeniu złota z nich do puli) i zadać jeszcze 3+3+3 obrażenia ?

Trzeba wszystkie karty tak rozkładać, żeby było widać co z czym się łaczy, bo jakbym zagrywał z ręki pojedynczo to na pierwszej akcji sojusz by się nie odpalił.

Dobrze to rozumiem?

W instrukcji jest o kartach w grze.
Karty w grze, to wyłożeni czempioni i karty z ręki które rozkładam w swojej turze?
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Hero Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Eldaril »

W większości przypadków jak zagrywamy karty to po prostu wykładamy na stół wszystko co mamy na ręce.
W pewnych przypadkach ma znaczenie kolejność zagrywania akcji z kart.
Co do pytań, gdy zagrywamy karty tego samego koloru, akcje sojuszu odpalają się z każdej karty.
Akcja zniszczenia karty (czy jak tam się to zwie... Poświęcenie? No, to z ikonką śmietnika ;) ) jest dodatkową akcją. To znaczy, że dla przykładu jak zagrywamy Ognisty Klejnot to najpierw możemy wziąć z niego 2 kasy, a potem go zniszczyć i zadać 3 obrażenia.
ODPOWIEDZ